Коли вмикаю світло, включається комп

Корпуса и источники питания
Автор
Повідомлення
akr
Member

Повідомлення

Дивна річ, коли вмикаю світло на балконі, комп виходить з сплячого режиму. Шо це за дивина така?
Воно то звісно прикольно, тіпо дистанціонний режим, але все ж таки яка тут взаємодія трапляється? Я нічого собі не спалю?
Не знаю, чи воно важливо, але в розетках дуже поганий струм, аж до 235в стрибає. В мене є такий стаб, чи треба його використовивати?
Така фигня тільки з одним вимикачем
bes
Member
Аватар користувача
Звідки: Kryvyi Rih

Повідомлення

да так и задумано, компьютер намекает тебе что угроза прошла садись поиграй
Alex+
Member

Повідомлення

Перевірте проводку. Можливо щось десь іскрить, що викликає перешкоди та хибні реакції.
HenchDP
Junior
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

akr: 14.02.2023 01:52 дуже поганий струм, аж до 235в стрибає.
... Вже давно стандарт 230 вольт...шо тут поганого по думці автора, незрозуміло. :rolleyes:
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

akr
Отключи пробуждение с клавиатуры, если не поможет - с мышки.
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

akr: 14.02.2023 01:52 Дивна річ, коли вмикаю світло на балконі, комп виходить з сплячого режиму. Шо це за дивина така?
Воно то звісно прикольно, тіпо дистанціонний режим, але все ж таки яка тут взаємодія трапляється? Я нічого собі не спалю?
Не знаю, чи воно важливо, але в розетках дуже поганий струм, аж до 235в стрибає. В мене є такий стаб, чи треба його використовивати?
Така фигня тільки з одним вимикачем
у вас світло на балкон йде з розетки в яку компьютер включений(або суміжної), контакт поганий при вмиканні світла йде навантаження і в розетці йде стрибок струму короткочасно, йдуть перешкоди (в першу чергу на 5в лінії)і компьютер думае що ви мишку чи клавіатуру вімкнули...


Більше всьго що в розетку підходять дроти на 2.5мм а підключені дроти освітлення перерізом 1.5мм, контакт 2.5мм гарній а 1.5мм дротів поганій бо йде перекіс зажиму гвинта розетки
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

akr: 14.02.2023 01:52 Не знаю, чи воно важливо, але в розетках дуже поганий струм, аж до 235в стрибає. В мене є такий стаб, чи треба його використовивати?
Так то у вас дуже хороший і стабільний струм. У мене в селі зазвичай стрибає мінімум кілька разів на добу 260-263 вольт, реле напруги відсікає подачу. А то й разів 20 за ніч стрибає. Щоб при цьому не вимикалася подача на комп, два телевізори, роутер, холодильник, підключив їх напряму в обхід реле до безперебійна з AVR або до двох стабілізаторів - розподілив кого куди. А бувало навпаки менше 160 вольт стрибало, а то й аж до 130 вольт...

Відправлено через 7 хвилин 5 секунд:
Стаб по ідеї може не пропустити через себе аварійний одноразовий стрибок напруги скажімо вольт на 300-380 і тим самим врятувати від згоряння малозахищені блоки живлення, які до нього підключені. Але також, наскільки розумію, є ризик, що згорить сам стаб, якщо він на таке погано розрахований.
vmsolver
Member

Повідомлення

Действительно похоже, что выключатель искрит, а это порождает электромагнитные помехи в широком спектре, которые и будят ПК.
Можно узнать виновника только экспериментально, это подверженность ПК, например недорогая МП с открытым корпусом, провод мышки или клавиатуры, а может принтер подключен и т.д. Попробуйте отключить всё что только можно от ПК и включить/отключить свет, если это периферия - вы найдёте виновника или узнаете что виноват сам ПК.

Бесперебойник, если действительно дело в искре, скорее всего ничем не поможет. В таком случае, самое правильное, это заменить выключатель, помехи надо давить в месте их возникновения, это всегда, без исключений, выгоднее чем обкладываться фильтрами и другими мерами. Никакой бубен не поможет.
akr
Member

Повідомлення

Дякую за поради!
Дійсно, коли міняли вікна, після деокупації, то ремонтники перебили дроти, причому два раза в різних місцях, тож напевно там и проблема. Але я туди лізти дуже не хочу, бо вони вже замуровані.
Порада з забороною пробудження від клави та миші допомогла.
Що стосується напруги, то я затупив та купив не той бп, що повинно було б. В мене він працює в діапазоні 200-240в, треба було це врахувати з тою ситуацією в енергетиці.
А коли одне й інше співпало: майже 240в та спонтанні включення, я побачив в цьому зв'язок, але як розумію вже, це не так
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

akr: 15.02.2023 19:27 Порада з забороною пробудження від клави та миші допомогла.
Подозреваю, что ты неправильно понял и запретил в биосе и клаву, и мышь. Поэтому уточню.
Надо вычислить что именно, клава или мышь, дает такой эффект. Попробовать заменить его на другой девайс и проверить.
Для этого, в диспетчере устройств в свойствах клавы, а потом и мыши снять галочку: "Разрешить этому устройству выводить компьютер из ждущего режима".
Есть шанс, что всё будет пробуждаться как положено и не реагировать на включение света.
akr
Member

Повідомлення

oversmoke
Та нє, так і зробив, через диспетчер
Заборонив клаві та міші пробуджувати комп
Причому заборона тільки миші, нічого не змінює: комп пробуджує і миша ,і клава, і вимикач)
Заборона клавіатури діє тільки на миш, а вимикач і клавіатура й надалі включає комп
І тільки заборона клави і миші нічого не включає :-/
oversmoke
Member
Аватар користувача

Повідомлення

akr
Не совсем понял. А как запрет отдельно мыши или отдельно клавы повлиял на выход из спящего режима при включении света на балконе? Что так, что так выходит и не выходит только если оба отключены?
А что за мышь и клава?
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

oversmoke: 15.02.2023 22:23 akr
Не совсем понял. А как запрет отдельно мыши или отдельно клавы повлиял на выход из спящего режима при включении света на балконе? Что так, что так выходит и не выходит только если оба отключены?
А что за мышь и клава?
импульс помех идет по линии питания на БП так как БП видимо из дешово-среднего сегмента фильтры не отсекают помехи и они попадают на 5в линию ... отключай не отключай ...пк просыпается от помех в 5в линии питания из за наводок 5в линии на дата линии юсб портов, скорей всего помехи высокочастотные ... из вероятных вариантов может помочь банально одеть феритовое кольцо на кабель питания ПК... но это не точно :)


ну или кабеля юсб устройств работают как антенны улавливая помехи и передавая по юсб дата линиям хабу который и будит ПК
Востаннє редагувалось 15.02.2023 22:32 користувачем WaRMacTep, всього редагувалось 1 раз.
akr
Member

Повідомлення

msi vigor gk20, logitech g102
От світла на балконі комп перестав вмикатися, як всьому заборонив пробуджатися. WaRMacTep описав як це працює, а ви як його отключити. Але тепер треба тільки кнопкою на системнику клацать
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

akr: 15.02.2023 22:32 msi vigor gk20, logitech g102
От світла на балконі комп перестав вмикатися, як всьому заборонив пробуджатися. WaRMacTep описав як це працює, а ви як його отключити. Але тепер треба тільки кнопкою на системнику клацать

якщо воно дає такі перешкоди, то дріт десь дуже непогано іскріть, як електрик кажу що це дуже пожежо-небезпечно ... може підпалити шпалери та виникне пожежа в квартирі... треба, чи відключити пошкоджену лінію, чи ремонтувати або замінити пошкоджений дріт не треба чекати пожежі
Alex+
Member

Повідомлення

akr
А яка у вас лампочка на балконі?
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

Alex+: 15.02.2023 22:39 akr
А яка у вас лампочка на балконі?
якщо була бы лампа розжарювання воно б вже відгоріло та нічого не заважало би, а так чи лед, чи енергозберігаюча з конденсатором...
Alex+
Member

Повідомлення

WaRMacTep
Я про те, що дешеві ледки не слабо так перешкоди роблять. Можливо природа перешкод не зовсім в дротах
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

Alex+: 15.02.2023 22:46 WaRMacTep
Я про те, що дешеві ледки не слабо так перешкоди роблять. Можливо природа перешкод не зовсім в дротах
є такий варіант що заміна лампи на більш якісну може призвести до зменшення або повне зникання перешкод...
Відповісти