Чи безпечно підключити ДБЖ напряму в обхід реле напруги?

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Доброго дня. Живу в селі. У нинішніх умовах перебоїв з електропостачанням рівень напруги в мережі може сильно зашкалювати то в велику, то в низьку сторону. Встановив реле напруги Zubr D32t на приватний будинок, комп'ютер з БЖ Corsair RM650x та телевізор Sony XR-50X94J у ролі монітору підключив через безперебійник Powercom RPT-1500AP LCD Schuko. Стрибки напруги в низький бік останні тижні здається утихли, а от зашкалювання напруги в бік перевищення доволі часті, особливо вночі. На реле напруги чпочатку ставив нижній поріг 160 вольт та верхній 255 вольт, але змушений був підняти до 260 В і все рівно спрацьовування реле бувають часто. Таймер на 60 секунд виставив. Буває напруга в межах 240-245 вольт, а буває і в районі 250-252. В таких випадках часто підіймається до 260-262 вольт і спрацьовує реле. Буває таке, що реле спрацьовує кожні декілька хвилин, тож хоч світло й подається, але по факту нічим користуватися не можу, й вирубаю вручну холодильник (холодильник через маленький стабілізатор підключений), щоб його не вмикало-вимикало туди-сюди, а назад вмикаю, коли напруга стабілізується. По ідеї варто було б великий стабілізатор на всю хату купити, але зараз фінансове становище скрутне, тож поки не на часі. Читав
Як би там не було, рекомендуємо не перевищувати верхній діапазон вище 260В, а нижній не опускати нижче 180 Вольт, тому що такі напруги вже є небезпечними для більшості побутової техніки.
в інструкції на одному сайті, що торгує електротоварами. Ну в мене якраз і стоїть 260 вольт верхній поріг у реле зараз.
Моє ДБЖ має вбудований стабілізатор, розраховане на роботу без переходу на батареї в межах 160 В - 275 В, якщо вірити тех. характеристикам. Також у мою кімнату вже проведена додаткова пара розеток через горище, але поки що не підключена в мережу. Якщо я на горищі під'єднаю цю пару розеток в мережу, то це буде напряму від електролічильника в обхід реле напруги. Тобто якщо напруга стрибатиме в районі 260-265 вольт і реле напруги вирубатиме подачу електрики по моєму будинку, то через ці розетки моє ДБЖ Powercom продовжуватиме живити комп в обхід реле, причому не 260 вольт, а значно менше, бо працюватиме пониження напруги засобами ДБЖ, адже це в межах паспортних 275 вольт для ДБЖ. Також, окрім компа і теліко-моніка, можна через ДБЖ також підключити роутер і перетворювач з оптики у виту пару, щоб Інтернет також продовжував працювати при цих стрибках напруги. Ну а все інше в будинку нехай вирубається через реле напруги.
Запитую, чи це безпечно в нинішніх умовах? Чи захистить ДБЖ від тих же небезпек, від яких захищає реле, тобто чи не згорить ДБЖ, якщо раптом фази перекосить і в мережі буде 380-400 вольт? Чи варто мені заживити ці пару розеток в обхід реле напруги Zubr, щоб підключити в ці розетки ДБЖ і не підключати через ці розетки нічого іншого?
Реле Zubr не бреше, оскільки моє ДБЖ показує приблизно такі самі цифри напруги в мережі, що й реле.
Alex+
Member

Повідомлення

Kassatka: 28.01.2023 14:40RPT-1500AP LCD Schuko. Стрибки напруги в низький бік останні тижні здається утихли, а от зашкалювання напруги в бік перевищення доволі часті, особливо вночі. На реле напруги чпочатку ставив нижній поріг 160 вольт та верхній 255 вольт, але змушений був підняти до 260 В і все рівно спрацьовування реле бувають часто
https://www.upspowercom.com/UPS-RPT.jsp
Voltage Range 165 - 300VAC
Стрибки нікому користі не приносять, але за регламентовані виробником пороги у вас не виходить
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Alex+: 28.01.2023 14:48 Voltage Range 165 - 300VAC
Дякую. 165 вольт дійсно більше на правду схоже, а ці 160-275 вольт на Hotline знову з довідника Стеля беруть. :mad: Як це часто на Hotline буває. Коли в мене напруга в мережі плавала в районі 165 вольт, то цілком було видно по програмі UPS Mon і по звуку, що коли падає нижче 165 вольт, то починає працювати від батарей, батареї звісно розряжаються все більше й більше, тож нічого не залишалося, крім як вимкнути комп. Тобто не тягне ДБЖ при напрузі від 160 до 165 вольт, але то таке.
А як все ж таки правильно розуміти ці 165 - 300VAC? 165 вольт не означає, що нижче цієї напруги ДБЖ вийде з ладу, а означає просто, що при падінні напруги нижче 165 вольт буде працювати від батарей. А як розуміти межу 300 вольт? До 300 вольт буде працювати без переходу на батареї за рахунок пониження напруги через вбудований AVR? А що станеться при перевищенні 300 вольт? Я ж все-таки в першу чергу тримаю реле напруги не для того, щоб воно захищало від від стрибків 260-262 вольт, при яких у сусідів без реле поки що все працює, а щоб в першу чергу захиститися від одноразових аварійних ситуацій, коли напруга скакане до тих самих 300 вольт, а то й до 380 вольт, від чого деякі прилади за секунду погорять. Якщо напруга перевищить 300 вольт, то ДБЖ просто перейде на живлення від батарей, чи це може спричинити пошкодження мого ДБЖ? Наприклад, якщо 380 вольт в мережі буде?
Alex+
Member

Повідомлення

Kassatka: 28.01.2023 15:09при падінні напруги нижче 165 вольт буде працювати від батарей.
Так
Kassatka: 28.01.2023 15:09А що станеться при перевищенні 300 вольт?
Я не можу з упевненістю казати про усі моделі, але ті що я бачив - теж переходили на батарею. При подальшому збільшенні напруги на одному вигорав варистор та запобіжник, інший не реагував ніяк. Як буде ваш вести себе - не знаю, не було нагоди спалить його :) Беручи до уваги те, що на платі вашого дбж стоїть варистор по входу, то скоріш за все він теж для того, щоб жахнуть запобіжник при значному перевищенні напруги
Kassatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Курник під Києвом

Повідомлення

Чомусь дуже важко нагуглити про поведінку ДБЖ при великих стрибках напруги та про його згоряння, знайшов одну статтю з Eaton, де теж говориться про перегорання запобіжника.
З іншого боку, якщо загуглити таке, то на першому місці гугл мені пропонує саме заміну запобіжників ДБЖ, а не якихось інших приладів. :)
спойлер
Зображення

Чи це Гугл на основі моїх попередніх запитів таке видає, раз я темою ДБЖ зараз цікавлюся. :think:

Так, якщо взяти інший браузер, який не пам'ятає історію мого пошуку, то картина зовсім інша.

І якщо судити по кількості результатів пошуку в Гуглі, то ситуація заміни запобіжника в ДБЖ не надто поширена.

Відправлено через 7 хвилин 15 секунд:
Дякую, в принципі схиляюся до того, щоб таки підключи ДБЖ в обхід реле. Сподіваюся, заміна варистора/запобіжника для ДБЖ - це не надто вже дорого.
Alex+
Member

Повідомлення

Kassatka: 28.01.2023 15:46то на першому місці гугл пропонує саме заміну запобіжників ДБЖ
Може популярно, може цікаво, бо там запобіжник хитро в гніздо вбудований, і запасний, до речі, там теж ховається
wow_w
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

При значному перевищенні напруги упс згорить, питання тільки чи це буде лише варистор, чи ще далі попалить. З досвіду можу сказати, що упс пішов спати, коли блискавка жахнула над самим будинком і напруга скаконула догори, при тому, що в щитку стояли розрядники хоч і прості, але краще ніж нічого. Після цього упс поміняли на стабілізатор, так як там більше потрібна функція стабілізації ніж робота пезперебійника.
Alex+
Member

Повідомлення

Від близької блискавки не врятує ні ДБЖ ні стаб. Я стараюсь все вимикати, коли гроза лютує
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Десять лет назад потратился на хороший полупассивный бп OCZ Silencer Mk III , с тех пор собрал две новых системы не меняя бп, и сейчас возникает вопрос делать ли так в третий раз?
Мощности этого бп мне все еще хватит с головой, к работе претензий никаких, при том что помимо профильного железа в системнике еще 5шт хдд, но все таки ему уже десять лет (причем до 2022 у меня комп был включен 24/7) - можно ли быть уверенным в его надежности на ближайшие лет пять?
Напряжения 3.3/5/12В что под нагрузкой что в простое одинаковы:

Код: Виділити все

+3.3 V  	3.296 V
+5 V  	5.120 V
+12 V  	12.288 V
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Поділюсь досвідом: перегорів нуль в будівлі, пішло 400 вольт в мережу, більшість ввімкнутої техніки і всі лампочки погоріли. А все, що було з юпсами (три штуки різних) просто перейшло на живлення від батарей і ніяких проблем.
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

fludimir: 12.03.2023 22:45OCZ Silencer Mk III
OEM виробник Super Flower, хороший блок. Я більше аніж впевнений, що його буде достатньо до того часу, поки не зроблять заміну для ATX/EPS або конденсатори висохнуть.
fludimir
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

WalkMan
Так, це дуже хороший бп, та й 10 років роботи 24/7 без проблем кажуть самі за себе. Але якщо там звичайні електроліти то це вже термін чималий для них
Drozd
Junior

Повідомлення

Будьте обережні мій Чивтек через 12-15 років пихнув діжуркой та поховав щей материнку ...........
Відповісти