Фантазії на тему кастомного корпусу на дві системи

Корпуса и источники питания
Автор
Повідомлення
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Передумови такі: в мене поряд стоїть два ящика, один робочий десктоп, а другий працює в ролі маршрутизатора.
Оскільки габарити не є проблемою, подумав що було б цікаво зібрати дві системи в одному корпусі.

Готових корпусів під дві системи:
1) мало в принципі
2) зазвичай дуже дорогі
3) друга система практично завжди ITX (а це знову менший вибір, завищена ціна, обмеження в портах та перспективах апгрейду)

І от задумався я про те, який би я хотів корпус якби сам його моделював.

В результаті ідея переросла в проект корпусу для двох материнок (розміром до двохсокетних SSI CEB) з фокусом на рідинне охолодження.

В поточній моделі розмір 580х640х350мм, підтримка одного 5.25'' слота, 9 3.5'' слотів (через адаптери можна буде туди поставити значно більше 2.5'' дисків при потребі), підтримка блока живлення далеко за 200мм, 3 радіатори 560х45мм (push/pull з вентиляторами 25мм) та ще 3х140мм вентилятори для охолодження HDD.

На разі модель виглядає так:
спойлер
Зняток екрану з 2018-04-13 16-37-36.png
Зняток екрану з 2018-04-13 16-38-14.png
Не впевнений що дійдуть руки колись зробити, але, думаю, може бути цікавою темою для обговорення, а може навіть з кимось скооперуватись щоб виготовити пару екземплярів коли все для цього буде готове :idea:

Модель створена під 3D друк, хоча очевидно що друкувати як мінімум основні несучі конструкції не дуже розважливо, на разі думаю що їх можна зробити з листового алюмінію (правда без поняття яку марку брати, яка в нього міцність та яка товщина буде необхідна щоб все не розвалилось). В будь-якому випадку бачити хоч якусь модель наглядніше + розміри всі вказані.

Вихідна 3D модель під Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 доступна тут: https://www.tinkercad.com/things/5POLrxztfuo

Що думаєте, шановне панство?
maskymus
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Успіхів в проектуванні. Якщо будете в когось замовляти несучі конструкції, то раджу зразу переходити на стандартні програми Solidworks/Inventor/AutoCAD/Compass - для ЧПУ станків в основному просять dxf/dwg формат. По алюмінію 2-3мм достатньо, 6061/АД31 якщо знайдете, підходить і АМГ2м/АМГ2н/5051 (на згинання мін радіус = 2*товщина металу).
Найпростіший шлях це брати алюмінієвий профіль (квадрат) і на нього фіксувати всі панелі, можна йти через фіксацію на згинах панелей (як в caselabs magnum).
Метод кріплення панелей в Parvum кейсах точно не підійде. Несучу конструкцію і кріплення під радіатор я все ж таки за метал, дуже велика довжина для 3Д принтерів.
Взагалі від фантазії залежить)
FoX_UA
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Полтава

Повідомлення

Если что, есть на продажу(но еще не сложил цену) Thermaltake Mozart TX, в него влезет и 3 системы )
tr3men
Member
Аватар користувача
Звідки: Kyiv

Повідомлення

я думаю, в більшості на цьому ресурсі хоча б раз приходила ідея в голову, який корпус йому б хотілось саме для його потреб :kbd:
І не один я дійшов висновку, що ідея робити з "0" своє - не найкраща.
Серійне виробництво ЗАВЖДИ дешевше, якісніше, надійніше. Якщо немає своєї майстерні, подібного досвіду роботи, тоді зробити з 0, вийде дорожче за 2хсекційний останній thermaltake/Lian Li і їм подібні.
Якщо потрібно вирішити дану задачу, мій вибір був би:
- надійний АТХ + колгосп;
- дорогуууущий Lian TT etc.;
- залишити як є: модульність має свої плюси, якими не варто нехтувати);

А в цілому - автору успіху!
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc
порекомендую как владелец Thermaltake X9, две системы легко влезет )
стоит дешево, функционал огромный, качество — норм

вот так выглядит с одной:
ЗображенняЗображення
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Thermaltake X9 не маленький, я б навіть сказав співрозмірний з моєю моделлю, але друга система ITX та буде досить тісно загалом, як і в більшості інших.
Все-таки кастом більш просторий + кріплення/стійки можна буде на 3D принтері додрукувати при бажанні, переставити місцями і так далі. Зараз мало хто робить розбірні модульні корпуси.

Я роботи не боюсь, а в такому вигляді як я його поки собі уявляю вийде не більше пари сотень доларів (якщо попрацювати руками), що співрозмірно з хорошим серійним корпусом під одну систему. Мені не треба купи RGB та інших свистоперділок, а простий промисловий дизайн, сподіваюсь, буде не так і дорого реалізувати в одному екземплярі.

От скажіть чесно, хіба не хотіли б собі щось таке як на моделі?)
Vasbka
Member

Повідомлення

Можно такой взять PHANTEKS Enthoo Mini XL, по цене будет сопоставим думаю.
Но за фантеком возможность запитать 2 системы от одного бп и ок фильтры.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Vasbka:Можно такой взять PHANTEKS Enthoo Mini XL, по цене будет сопоставим думаю.
Можна, але там навіть перша плата microATX, не кажучи вже про те що друга ITX. А хочеться повнорозмірні.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Побачивши результати роботи maskymus в його темі, вирішив ще трохи попрацювати над моделлю, тепер вже в CAD програмі по-дорослому з точними розмірами зі специфікацій.

Все ті ж 3 радіатори 560мм в push/pull товщиною до 60мм (залежно від карт розширення та деяких інших елементів.
Бокові панелі для економії грошей та ефектності вирішив робити з загартованого скла (на рендерах це пусті стінки).
Слотів 2.5/3.5 не буде, будуть лише 5.25 для простоти моделі та універсальності (через корзини можна вліпити 20 3.5 дисків + 6 2.5 дисків, одночасно і всі з гарячою заміною/без). Права фронтальна частина буде поворотною для доступу до 5.25 слотів з фронтальними панелями.
Підготував вирізи на верхній та задній панелях для вставок надрукованих на 3D принтері. Зверху можна буде кастомізувати кнопки і виходи за потребою, чи навіть додати порт для заправки контуру. Позаду планую вбудувати антени Wi-Fi + залишиться ще місце.

Материнку поки змоделював класичну ATX + 8 слотів PCIe на задній панелі, але в фіналі дірок також буде достатньо для SSI CEB та SSI EEB.

Ще остаточно не продумав механізм кріплення панелей між собою, але хотілось показати як є.

Кілька рендерів (3840х2136):
спойлер
left-back.png
left-front.png
right-back.png
right-front.png
Вже замовив стійки для материнок B-)
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Насвердлив ділок під кріплення вікон, материнки SSI CEB/SSI EEB, резервуари і 4 види різних кріплень під помпи, додав вирізи під кабелі:
спойлер
3-front-left.png
3-back-right.png
3-left.png
Ще треба продумати як з іншого боку прикріпити/прикрити кабелі, механізм кріплення повороту передньої правої половини. Також в ідеалі десь дістати резинові вставки, але це вже навряд, хіба на 3D принтері гнучким матеріалом щось друкувати...
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

А де ти замовляєш послугу виготовлення корпусу? Справа в тому, що я також планую зайнятись літом виготовленням власного корпусу і в мене є ідеії, наприклад, через що кріпити материнську плату на стіні корпусу. Це найскладніша задача, бо в більшості корпусах відомих виробників дірочки для посадочних опорів роблять через штампування.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik:А де ти замовляєш послугу виготовлення корпусу? Справа в тому, що я також планую зайнятись літом виготовленням власного корпусу і в мене є ідеії, наприклад, через що кріпити материнську плату на стіні корпусу. Це найскладніша задача, бо в більшості корпусах відомих виробників дірочки для посадочних опорів роблять через штампування.
Поки ніде, на даному етапі це плани середньострокової перспективи.
Прикидаю дизайн, замовляю дрібниці (стійки, кнопки, болти і подібне), пишу різним конторам з приводу цін на метал, скло, обробку, прикидаю у що мені обійдеться такий корпус у випадку якщо остаточно вирішу виготовляти.
maskymus вже в якісь контори звертався, можна у нього уточнити як там успіхи.

З приводу кріплення материнки я вирішив взяти лист 3мм з великим запасом і в ньому висвердлити дірки, нарізати різьбу та вкручувати стійки напряму.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

nazar-pc:Поки ніде, на даному етапі це плани середньострокової перспективи.
Прикидаю дизайн, замовляю дрібниці (стійки, кнопки, болти і подібне), пишу різним конторам з приводу цін на метал, скло, обробку, прикидаю у що мені обійдеться такий корпус у випадку якщо остаточно вирішу виготовляти.
Цікаво, чи входитиме в вартість гнуття металу, бо я недавно пробував з корпусу якогось старого ресивера виготовити невелику штуку тримача відеокарти. Ще ніколи такого великого колхозу я не зустрічав. Спочатку пробував зірвати шматок металу плоскогубцем, крутячи його, але вийшло так нерівно, що молотком потім дуже важко буде зрівняти. Потім я точив новий шматок металу 0.5 мм протягом двох годин.
nazar-pc:З приводу кріплення материнки я вирішив взяти лист 3мм з великим запасом і в ньому висвердлити дірки, нарізати різьбу та вкручувати стійки напряму.
Я буду використовувати лист 1 мм, але на такому, як правило, не роблять різьби, тому я піду іншою дорогою - просто припаяю стійки до стіни. Враховуючи те, що корпус буде для ITX материнки, тому процедура зняття/вкручування стійків там не буде потрібна.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik:
nazar-pc:З приводу кріплення материнки я вирішив взяти лист 3мм з великим запасом і в ньому висвердлити дірки, нарізати різьбу та вкручувати стійки напряму.
Я буду використовувати лист 1 мм, але на такому, як правило, не роблять різьби, тому я піду іншою дорогою - просто припаяю стійки до стіни. Враховуючи те, що корпус буде для ITX материнки, тому процедура зняття/вкручування стійків там не буде потрібна.
Можна взяти стійки такого плану і прикрутити з іншого боку також болтом:
спойлер
s-l1600.jpg
Буде простіше ніж паяти.
Ross7887
Member
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

KimRomik Для стійок материнської плати можна використати різьбові заклепки. Такі, як варіант: https://prom.ua/Zaklepki-rezbovye.html
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Думав над поворотним кріпленням дверки. Після багатьох годин пошуку нічого підходящого я так і не знайшов, тому прийшов до наступної конструкції:
спойлер
Знімок екрана з 2018-06-12 16-17-20.png
Знімок екрана з 2018-06-12 16-17-33.png
Знімок екрана з 2018-06-12 16-18-18.png
Ідея полягає в тому, щоб до листа металу (1.5мм) прикріпити 8.5х10мм полоску і в центрі отриманої конструкції просвердлити дірку, куди потім вставити якийсь штифт з різьбою чи щось подібне. Ну і в верхній/нижній панелях відповідно теж просвердлити отвори.

Якщо в когось є кращі ідеї то було б цікаво дізнатись.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Приїхали кнопочки і роз'ємчики, задизайнив фронтальну панель і дав майбутньому чуду назву N' W1.0.0
спойлер
4-front-panel.png
Якщо хтось знає де можна бюджетно знайти одинарні USB 3.0 роз'єми 90 градусів чорного кольору під пайку (в ідеалі з міні-платою), дайте знати. На разі маю здвоєні стандартні сині, виглядає не так гарно як хотілось би.
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Модель майже готова, додав отвори для вентиляторів, отвори для філпортів щоб був зв'язок з іншою половиною (де інакше немає кріплень для помпи та резервуара).
3D модельку можна подивитись вживу завантаживши файлик та відкривши в браузері: https://nextcloud.mokrynskyi.com/s/kqWJB4e4dXL86FN
Кілька зображень:
спойлер
7-back-right.png
7-left-bottom.png
7-right-top.png
7-top-left.png
З зарплати, думаю, почну по трохи замовляти виготовлення деталей. Аксесуари (кнопки, болти, роз'єми, кабелі, заглушки, фільтри і решта) всі вже замовлені, більшість приїхали (більше половини кілограмової коробки від Нової пошти). Мушу зізнатися, що вартість лише цих дрібниць вже перевищила вартість поточного корпусу Define R5.
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

И это все под 3д принтер будет? :eek:
nazar-pc
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yupi:И это все под 3д принтер будет? :eek:
Ні, алюміній. Низ та трей для материнок 3мм, задня та верхня панелі + кріплення 5.25'' 2мм, передня поворотна 1.5мм.
На 3D принтері друкуватиметься лише панель для фронтального I/O (щоб можна було досить легко змінити в майбутньому при потребі) та задня аналогічна штука для кріплення 4х антен Wi-Fi.
Там де панелей не видно буде скло 4мм.

Такого масштабу корпус якщо й можна надрукувати з достатньою міцністю, коштуватиме він як гелікоптер :)
Відповісти