Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
Jura
Member

Повідомлення

GreenMile
Не, фіксував вже новим мультиметром.
На мому нічого не написано але в більшості до 14.7в а буфер до 13.8в. В мене на 0.2-0.3в зарядне гоне вище. Наскільки це критично для геля?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Jura: 30.08.2024 13:14 GreenMile
Не, фіксував вже новим мультиметром.
На мому нічого не написано
Ще такого не зустрічав. Дивіться в мануалі значить.
Jura: 30.08.2024 13:14 але в більшості до 14.7в а буфер до 13.8в. В мене на 0.2-0.3в зарядне гоне вище. Наскільки це критично для геля?
У якої більшості? В CSB 14,4-15,0В, у мерліона 14,6-14,8В, у лоджикпавера 14,4-14,7В, у вентури 14,1-14,4В і т.д. у всіх щось своє пишуть.

Не критично.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Для тих, хто цікавиться APC Back-UPS. З власного досвіда та відгуків випливає ситуація, що, як мінімум, у 2022-першій половині 2023 ставили якесь лайно замість аккумуляторів. Виходять з ладу за рік-півтора експлуатації. Міняють без проблем по гарантії, але то якщо та гарантія є.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

По АРС цікаве відео було. Про заміну свинцю на ліфер. Там представник сказав що вони будуть вивчати як себе поведе ліфер пару років, і тоді зможуть дати рекомендаціїї ))))
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

До речі, занадто "розумні" ДБЖ для ліфепо теж не завжди ок :gigi:
Мій Мустек вміє вимикати заряд АКБ повністю, я так розумію, щоб не кип'ятити свинець постійно, а, оскільки у ліфепо що заряджений, що розряджений акк - майже на одному рівні напруги... Короче бувають моменти, що ДБЖ не вважає, що вже пора заряджати АКБ, а там вже відсотків 30 заряду лишилось :laugh:
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Так то не ДБЖ чудить, а власник, що вчепив ліфепо на пристрій, що не вміє із ним працювать, або не зміг коректно налаштувать параметри.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

LiquidStorm: 04.09.2024 23:59 що вчепив ліфепо на пристрій, що не вміє із ним працювать,
Іноді краще жувати, ніж з говорити, їй-богу. Сказав, мов в калюжу перднув.
спойлер
photo_5390885058807717650_y.jpg
ДБЖ відімінно працює з весни на цьому акку, якщо шо, використовується він виключно за прямим призначенням - завершити роботу, не більше 5-10 хв.
LiquidStorm: 04.09.2024 23:59або не зміг коректно налаштувать параметр
Та невже? Ну то підкажіть які такі "параметри" можна "налаштувати" у 20+ річному ДБЖ, щоб він змінив аглоритм заряджання, зашитий у процесорі, а я, нерозумний, послухаю великого спеца :popcorn:

Я писав це як попередження для тих, хто може стикнутися з такою особливістю, мені воно не заважає бо таке відбувається коли ДБЖ знаходиться в буфері, тобто коли він не переходив на батареї вже тривалий час. За необхідності я можу це це відключити на платі, знявши команду "CHRG OFF", але мова не про це була взагалі :facepalm:
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Та все нормально там з Lifepo4. Зазвичай ДБЖ тримають на свинці десь 13,6. Та хоть 13.2. Бо Lifepo4 все просто.
3,0в (*4=12в) - нема нічого
3,1в (*4=12,4в) - може отих 30%, може менше.
3.2в (*4=12,8в) - може 80% , може трохи менше.
3.4в (*4=13,2в) - для ДЖБ можна сказати заряджений )))
3.45в (*4=13,8в) - повний
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

GreenMile: 05.09.2024 09:42 ДБЖ відімінно працює з весни на цьому акку, якщо шо, використовується він виключно за прямим призначенням - завершити роботу, не більше 5-10 хв.
Нащо задля 5-10 хвилин роботи міняти АКБ на літій? Чим свинець не влаштовує?
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Нащо задля 5-10 хвилин роботи міняти АКБ на літій? Чим свинець не влаштовує?
Бо він просто застаріла поганка. Ну от поганий у всьому, окрім того шо його можна робити в будь якому гаражі. Де зараз їх напевно усі і роблять...
І якщо міняти коже рік два - то й не дешевий.
5-10хв - то вже проблема для свинцю. 1-2 ще нічого...
_VlaD_
Member

Повідомлення

Rucha: 05.09.2024 10:05Нащо задля 5-10 хвилин роботи міняти АКБ на літій? Чим свинець не влаштовує?
А при чем тут 5-10 минут работы? Мой упс по 6 часов работает.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Rucha: 05.09.2024 10:05
GreenMile: 05.09.2024 09:42 ДБЖ відімінно працює з весни на цьому акку, якщо шо, використовується він виключно за прямим призначенням - завершити роботу, не більше 5-10 хв.
Нащо задля 5-10 хвилин роботи міняти АКБ на літій? Чим свинець не влаштовує?
Бо свинець здох, а купляти знову свинець за 40% вартості ліфепо4 я не бачу сенсу. До того ж 5-10 хв роботи - це звичайний сценарій використання зараз при відключеннях, один раз працювали близько години на ньому, тобто це завжди певний запас в екстрених ситуаціях. Постійно його висмоктувати під нуль - теж дурня, бо штатна зарядка для такого заслабка.
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

GreenMile
То ви пишите "не більше 5-10 хв", то вже "близько години". І якщо перше ще якось можна натягнути на "виключно за прямим призначенням" (хоча ніт, тому що алгоритми заряд/розряд для свинцю та літію геть інші), то друге взагалі виключає "пряме призначення".

Отправлено спустя 6 минут 46 секунд:
кудрявый: 05.09.2024 10:17 5-10хв - то вже проблема для свинцю. 1-2 ще нічого...
Що за маячня? Купуйте нормальний свинець (CSB, скажімо), то буде все ок.
_VlaD_
Member

Повідомлення

Rucha: 05.09.2024 10:50Що за маячня? Купуйте нормальний свинець (CSB, скажімо), то буде все ок.
Свинец - фуфел по сравнению с фосфатом.
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

_VlaD_: 05.09.2024 11:03 Свинец - фуфел по сравнению с фосфатом.
Якщо використовувати зарядку/розрядку, яка вміє в фосфат.
_VlaD_
Member

Повідомлення

Rucha: 05.09.2024 11:14Якщо використовувати зарядку/розрядку, яка вміє в фосфат.
Буферное напряжение большинства упсов соответствует четырем заряженным банкам фосфата.
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

_VlaD_
Напруга - не єдиний параметр заряду. І щодо граничної напруги розрядку - як там?
_VlaD_
Member

Повідомлення

Rucha: 05.09.2024 11:20 _VlaD_
Напруга - не єдиний параметр заряду. І щодо граничної напруги розрядку - як там?
Там все отлично.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Rucha: 05.09.2024 10:50 GreenMile
То ви пишите "не більше 5-10 хв", то вже "близько години". І якщо перше ще якось можна натягнути на "виключно за прямим призначенням" (хоча ніт, тому що алгоритми заряд/розряд для свинцю та літію геть інші), то друге взагалі виключає "пряме призначення".
Ви доколупатись на пустому місці вирішили, чи що?
Пояснюю: в 99% випадків ДБЖ використовується за своїм прямим призначенням - це при поточних відключеннях світла по 2-3 рази на день дати можливість завершити роботу на ПК. Зазвичай це займає від 1 до 10хв роботи від ДБЖ в залежності від роботи. Це є його найпрямісіньке призначення.
Більш глибокий розряд використовувався аж один раз за три місяці і ніхто не заважає вам висадити і свинець під нуль, еге ж?
Том у до чого тут ваші незромумілі коментарі для мене загадка.
Rucha: 05.09.2024 10:50 тому що алгоритми заряд/розряд для свинцю та літію геть інші
А от і ні, тей самий алгоритм - незмінний класичний CC/CV :learn: Різниця лише в буферному режимі в якому ліфепо4 ні гірко, ні солодко.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Людям властиво боятися того що вони не знають/розуміють. Це нормально. ;)
Відповісти