Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
_VlaD_
Member

Повідомлення

кудрявый: 24.07.2024 14:45Ви поміряли, тепер поміряв і я. Доповідаю.
У меня тоже есть подобный мультиметр безконтактный с клещами. Он более менее точно меряет большие токи. Далее, там надо какое-то поле "обнулять", иначе неправильно показывает. Может на двух проводах разные значения тока показывать. Или если на том же проводе ток измерить, перевернув клещи на 180 градусов - будет другое значение.
Я измерял ток в разрыве цепи щупами.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

_VlaD_
У меня тоже есть подобный мультиметр безконтактный с клещами.
Ключове слово "подобный".
В мене модель де нижній поріг, на якому я і міряв 2А. І перевірялось після придбання не раз точність. В 10% попадає.
Вашим показаниям не верю. То что вы намерили там потребляет один лишь вентилятор наверно.
Мені вірити не треба, вірте у Бога чи у комунізм, але коли ви ставите в розрив амперметр, покази 100% не вірні, бо ви в коло вимірювання вставляєте шунт свого амперметра. Кліщі в такому випадку не спотворюють вимірювання.
Про вентилятор - він на холостому ходу інвертора не збирається вмикатися і мені невідомі моделі вентиляторів таких габаритів потужністю 6вт :)
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

кудрявый: 24.07.2024 15:05 Мені вірити не треба, вірте у Бога чи у комунізм, але коли ви ставите в розрив амперметр, покази 100% не вірні, бо ви в коло вимірювання вставляєте шунт свого амперметра. Кліщі в такому випадку не спотворюють вимірювання.
Про вентилятор - він на холостому ходу інвертора не збирається вмикатися і мені невідомі моделі вентиляторів таких габаритів потужністю 6вт :)
Ваші виміри цілком правильні і так і має бути, але порівняння некоректне. Ви порівнюєте ВЧ-інвертор з НЧ-інвертором (трансформаторним), яким є ДБЖ, останній завжди буде жерти істотно більше через це. Тому тут сперечатися нема про що. Це приблизно як порівнювати витрату палива бензинового і дизельного двигуна - наче все те саме, але є нюанс ;)
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

GreenMile
Я не ставив завдання коректного порівняння. Просто цікавість. Попросив поміряти, цілком заслужений АРС, на холостому ходу.
Зараз поміряв те що купив з батарейкою що зварив і все.
Не ставлю оцінок, інформація "щоб орієнтуватися" і не більше.
Jura
Member

Повідомлення

Знаючі по кислотниках, підскажіть чи варто використовувати зарядне яке піднімає напругу гелевому акуму до 15,25вольт?
з.и.
батькам брав автоматичне інтелектуальне зарядне і тепер вагаюсь чи з такою напругою воно не загробе гельку (
geka3250
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Jura
я б не використовував таке зарядне. АКБ буде кипіти, що призводить до розбухання скломатів у AGM/GEL і зносу плюсових пластин. 14.4В цілком достатньо для циклічного заряду за відсутності проблем у батареї.
Можливо там є ручний режим?
Jura
Member

Повідомлення

geka3250
нажаль мануалу немає, спробую в звичайному режиму рідкого електроліту.
geka3250
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Jura
Ну спробуйте. Розумні зарядки для звичайних акб зазвичай заряджають до 14.4-14.8В і після стають у буферний режим 13.6В.
Jura
Member

Повідомлення

geka3250
Згідно показників на екрані розумної зарядки все так як ви кажете, тільки коли підкинув мультіметр то побачив показники на фінішу заряду 15,25в а буфер 14,4в.
_VlaD_
Member

Повідомлення

Jura: 25.07.2024 11:54батькам брав автоматичне інтелектуальне зарядне і тепер вагаюсь чи з такою напругою воно не загробе гельку
А в чем заключается интеллектуальность этого зарядного? Там нельзя даже напряжение отрегулировать?
Мое тупое трансформаторное заряжает точно так же.

P.S. Можно попробовать мощный диод последовательно поставить и снизить напряжение заряда.

Ну, или добавить мозгов зарядному таким способом:

viewtopic.php?p=3825496#p3825496
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Jura: 25.07.2024 14:27 geka3250
Згідно показників на екрані розумної зарядки все так як ви кажете, тільки коли підкинув мультіметр то побачив показники на фінішу заряду 15,25в а буфер 14,4в.
Лишилося перевірити мультиметр.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Jura: 25.07.2024 14:27 geka3250
Згідно показників на екрані розумної зарядки все так як ви кажете, тільки коли підкинув мультіметр то побачив показники на фінішу заряду 15,25в а буфер 14,4в.
Батарейку в тестері поміняйте, це старий прикол, коли мультиметр завищує показання, якщо батарейка сідає: пливе опорна напруга і привіт показанням. У вас на 0,6В завищує схоже, поміряйте ще щось ;)
Jura
Member

Повідомлення

Vovk_Z
GreenMile
Міряю фініш заряда на упсу логікпавер 1050вт, то мультіметр показує 14,65в.
Та й так заряджена і добу відстояна гел батарея по мультіметру 13,45в. Тому думаю тут діло не в мультіметру.
кудрявый
Member
Аватар користувача
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Добре коли мультиметрів штук 5-10 різних. Плюс струмові кліщі теж уміють бути вольтметром)))
Yukaran
Junior
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Ребята, всем привет.
Изучаю вопрос резервного питания в квартире.
На данный момент есть lifepo4 4 ячейки на 13в, JK bms 100A, инвертор 2500 чистых ну и зарядка.
Долго думал какой инвертор купить 12, 24 или 48в, остановился пока на 12в.
И тут начали все утверждать , что 12в это тупик, и надо брать 24 или 48.

Хорошо, 12в тупик, в чем то соглашусь, как тогда организовать питание резервного освещения, а оно у меня все рассчитано на 12в. Понижайки и тд 24/7 не хочу использовать.
Как можно к сборке лифера на 24в подключить весь свет на 12в?
А если к части ячеек там где 12в подключить нагрузку ? Да, разряд ячеек будет неравномерным…. Но я не вижу другого выхода.
Кстати сейчас у меня свет подключен до бмс (на данный момент сборка 12в)
А бмс включаю когда запускаю тв, холодильник и тд.
жду еще 4 ячейки, вот и задумался, делать умощненную 12в или уже 24……
Ребята, кто имеет опыт или глубокие познания, помогите плиз :)
dimus8210
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Yukaran: 02.08.2024 01:17 Ребята, всем привет.
Изучаю вопрос резервного питания в квартире.
На данный момент есть lifepo4 4 ячейки на 13в, JK bms 100A, инвертор 2500 чистых ну и зарядка.
Долго думал какой инвертор купить 12, 24 или 48в, остановился пока на 12в.
И тут начали все утверждать , что 12в это тупик, и надо брать 24 или 48.

Хорошо, 12в тупик, в чем то соглашусь, как тогда организовать питание резервного освещения, а оно у меня все рассчитано на 12в. Понижайки и тд 24/7 не хочу использовать.
Как можно к сборке лифера на 24в подключить весь свет на 12в?
А если к части ячеек там где 12в подключить нагрузку ? Да, разряд ячеек будет неравномерным…. Но я не вижу другого выхода.
Кстати сейчас у меня свет подключен до бмс (на данный момент сборка 12в)
А бмс включаю когда запускаю тв, холодильник и тд.
жду еще 4 ячейки, вот и задумался, делать умощненную 12в или уже 24……
Ребята, кто имеет опыт или глубокие познания, помогите плиз :)
якщо навантаження до 1кВт буде то і 12В піде, якщо більше 1кВт то вже треба відповідно комірки від 200Аг і вище+бмс більше 100А+провід який може витягнути навантаження на 12В. нащо вимикати бмс вона споживає дуже мало.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Yukaran: 02.08.2024 01:17 И тут начали все утверждать , что 12в это тупик, и надо брать 24 или 48.
тупік усе, що не 48в :) але - все ж від того, що живите.
Yukaran: 02.08.2024 01:17 Хорошо, 12в тупик, в чем то соглашусь, как тогда организовать питание резервного освещения, а оно у меня все рассчитано на 12в. Понижайки и тд 24/7 не хочу использовать.
Как можно к сборке лифера на 24в подключить весь свет на 12в?
А если к части ячеек там где 12в подключить нагрузку ? Да, разряд ячеек будет неравномерным…. Но я не вижу другого выхода.
понижуючим dc-dc. і тільки так.
Yukaran: 02.08.2024 01:17 Кстати сейчас у меня свет подключен до бмс (на данный момент сборка 12в)
А бмс включаю когда запускаю тв, холодильник и тд.
бажаєте попасти в новини, там де про сгорівші батарейкі? не робіть так. все крізь бмс, запобіжники і т.п.
Yukaran: 02.08.2024 01:17 жду еще 4 ячейки, вот и задумался, делать умощненную 12в или уже 24……
Ребята, кто имеет опыт или глубокие познания, помогите плиз :)
imho - завжди тільки крізь бмс. 12в якщо поточний інвертор витримує старт холодильника - от 12в і користуйтесь. 24в якраз ще більший тупік - забагато для освітлення, але замало для повноцінного живлення усього. (на своєму 48в інвертори постійно бачу сплески до 5..6квт споживання, все крізь нього підключено)
_VlaD_
Member

Повідомлення

Yukaran: 02.08.2024 01:17А если к части ячеек там где 12в подключить нагрузку ? Да, разряд ячеек будет неравномерным…. Но я не вижу другого выхода.
Если собираешься так делать, то лучше сразу отнеси аккумы на свалку, пока ты их не угробил. Пусть лучше послужат кому-то более умному.
Jura
Member

Повідомлення

Це всерівно що купити пістолет і казати фігня бо не автомат )))
Особисто мене 12в система в самий раз влаштовує. Загальне освітлення, газовий котел, ноут, освітлення акваріуму з фільтрами закриває на ура. А якщо пускати через упс якому всеодно на пускові токи то і холодос двух моторний тяне ) але не бачу сенсу оскільки жере під 200вт на годину та й за пів дня оффу світла фактично не розморожуєця.
Yukaran
Junior
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Инвертор специально заказывал под работу холодильника. Паяльники, аквариумы, свет, ноутбук - заранее переделал под 12в.
Вот жду вторую партию ячеек из 4шт.
Для основных нужд вроде хватает, но скоро зима, а там точно не будет света и отопления. И станет вопрос обогрева тех же аквариумов и нас родимых, и 12в инвертора уже точно не хватит.

P.S. Почему нельзя резервный свет подключать до bms я знаю, может высадить акум в 0.
Но в моем случает нагрузка настолько мала, что он не успеет это сделать, максимум весь свет 1-2 ампера, это если все включить одновременно. Тем более поставил на каждую диодную линейку предохранитель, и включаю только когда я дома.
Відповісти