Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Продовжую розбиратись з LEFIPO4 акумуляторами. Візьмемо для прикладу NKON, про який писали вище. Eve MB31 314Ah - щоб взнати ємкість, потрібно ці 314 ампергодин помножити на вольтаж, правильно? Отже його ємкість - 1кв. Зробивши збірку з 4шт отримаємо стандартні 12 вольт і ємкість 4 кіловати, і це всього навсього за 368 євро?! А за 700 євро можна придбати 8 кіловат??? Якщо так і за кордоном дійсно така халява, в порівнянні з цінами в Україні, підкажіть наступне:

1) на NCON доступні для замовлення дві моделі:
  • Eve LF304 Prismatic 304Ah за €88.95
  • Eve MB31 Prismatic 314Ah за €91.95
Крім незначної відмінності в ємкості і ціні помітив лише різницю в струмі розряду, 304А і 157А, чи є ще різниця між ними?
157 ампер при 3.2 вольта - акумулятор видає потужність 500 ват, 8 акумуляторів - 4квт, що мені трішки замало, відповідно краще взяти дешевші з меншої ємкістю, але які видають потужність 304 ампера?
Допоможіть з розрахунками :)

2) BMS. Це штука, яка не дозволяє акумулятор перезарядити і перерозрядити, а дорощі можелі ще й вміють вирівнювати напругу між акумуляторами, що добре, я правильно розумію? Якісь конкретні моделі порадите для збірки з 8 таких акумуляторів?

3) Порадьте інвертор під все це
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

IrosLAV
1) відповідно, якщо ви розраховуваєте отримувати з 24в системи 4квт і вам це замало - забувайте про 24в систему. мінімум 48в. І краще все ж більше ніж 0.5C (тобто 150А на 300А*г комірки) не давати.

2) не збирати 24в систему при таких очікуваннях на навантаження. а так - доволі непогані і массові JK BMS на потрібну кількість комірок. Під 300аг комірки краще брати модель зі струмом балансування 2А.

3) deye :) або клони вольтроніка, якщо подешевше. навіть обхаяні powmr та подібне - воно працює...
JKrl
Member

Повідомлення

в сборці із 4х на 12 вольт буде 1000 в\г за 368 євро. 24 вольт відповідно надо 8 комірок.
звичайна ціна, ринкова, для голої ємності.
під них ще треба БМС типу JK BMS B2A8S20P

так, економія є, особливо, якщо замовляти по 2 штуки на всіх знайомих, щоб без мита, але не космічна, і треба розуміти що робиш.

інвертор - залежить від того що і де будуєте.

з вашим рівнем бази я би не рекомендував самому займатись, або купіть добрий гасильник СО2

Відправлено через 2 години 39 хвилин 58 секунд:
Вітаю усіх з митом.
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

JKrl: 16.07.2024 16:44 Вітаю усіх з митом.

Пробую знайти текст закону, а у всіх новинах про це мито на енергетичні пристрої посилання тільки на законопроекти 11258 і 11259 про розмінування. :mad:

Востаннє редагувалось 16.07.2024 17:59 користувачем IrosLAV, всього редагувалось 2 разів.
JKrl
Member

Повідомлення

IrosLAV: 16.07.2024 17:55
JKrl: 16.07.2024 16:44 Вітаю усіх з митом.

Пробую знайти текст закону, а у всіх новинах про мито це мито на енергетичні пристрої посилання тільки на законопроекти 11258 і 11259 про розмінування. :mad:

Секретна рада, що робити
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

JKrl: 16.07.2024 16:44 в сборці із 4х на 12 вольт буде 1000 в\г
Поясніть, будь ласка. Хіба кіловат/години отримуємо не перемноживши напругу на ємкість в амперах? Один акумулятор 314вт/г множимо на 3.2 вольта = 1004 вт/г? А чотири акумулятори підключені послідовно 314*12.8 = 4019вт/г?
Tesseract
Member

Повідомлення

Підкажіть, будь ласка: На вході інвертора стоять потужні конденсатори. Коли підключаю до нього ліферний акум, то струми перевищують дозволений максимум і БМС іде в захист. Доводиться кілька раз підключати-відключати акум, поки кондюки зарядяться і можна буде ввімкнути інвертор. Що робити, як зменшити пускові навантаження?
JKrl
Member

Повідомлення

щось чутки такі собі. мито не для населення.
профіт розетки потрібно берегти.
Зображення

del
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

JKrl: 16.07.2024 18:30 якщо ви підєднаєте їх послідовно, у вас буде 12вольт та 1000 ват\г, якщо паралельно буде 3.7 вольт на 4000 ват\г

Здається ви помиляєтесь. Кіловат/година - це скільки годин пропрацює акамулятор при навантаженні 1 кіловат. І якщол акумулятори підключені послідовно - пропрацюють годину, а якщо підключити їх паралельно - пропрацюють 4 години?
BohdanUA
Member
Звідки: Львів

Повідомлення

JKrl: 16.07.2024 18:30якщо ви підєднаєте їх послідовно, у вас буде 12вольт та 1000 ват\г, якщо паралельно буде 3.7 вольт на 4000 ват\г
фізика
Ємність у ват-годинах не залежить від типу з'єднання, тому і є універсальною мірою. Фізика. А от у ампер-годинах дуже навіть залежить.
Востаннє редагувалось 16.07.2024 18:51 користувачем BohdanUA, всього редагувалось 1 раз.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

IrosLAV: 16.07.2024 18:36
Здається ви помиляєтесь. Кіловат/година - це скільки годин пропрацює акамулятор при навантаженні 1 кіловат. І якщол акумулятори підключені послідовно - пропрацюють годину, а якщо підключити їх паралельно - пропрацюють 4 години?
тільки все ж не Кіловат/година а таки Кіловат*година
JKrl
Member

Повідомлення

IrosLAV: 16.07.2024 18:36
JKrl: 16.07.2024 18:30 якщо ви підєднаєте їх послідовно, у вас буде 12вольт та 1000 ват\г, якщо паралельно буде 3.7 вольт на 4000 ват\г

Здається ви помиляєтесь. Кіловат/година - це скільки годин пропрацює акамулятор при навантаженні 1 кіловат. І якщол акумулятори підключені послідовно - пропрацюють годину, а якщо підключити їх паралельно - пропрацюють 4 години?
так, я помилився, my bad.
IrosLAV
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Значить я правий і ємкість кожного Eve MB31 314Ah в районі 1квт*г і за 368 євро ми отримуємо 4квт*г?
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

IrosLAV
з коригуванням на ккд інвертора та небажаность виснаження акумулятора в нуль - приблизно так.
JKrl
Member

Повідомлення

так, я не знаю, що там наприймали, але закони ті що стосувались наших бід, ще навіть з комітету не вийшли (щодо вмісту див. порівняльну)
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44467
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44468

Що там Железняк наприймав?
спойлер
Железняк зазначає, що там є правки про звільнення від мита та ПДВ на ввезення в Україну обладнання для енергетики. Йдеться про електрогенераторне обладнання, обладнання для вітро- та сонячної генерації та акумулятори (крім акумуляторів малої потужності).
pumakz
Junior

Повідомлення

Доброго ранку, маю інверторний холодильник, чи обов'язково чистий синус для нього? Просто не дуже хочу купляти ще один інвертор
Rucha
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

pumakz
Обов'язково якщо не хочете його спалити.
Jura
Member

Повідомлення

Хто має досвід з гібридними інверторами з мррт контролером з алі.
Я так розумію вони всі достатньо шумні, є якісь варіанти удосконалити і тим самим суттєво зменшити шумність системи охолодження?
І що до зарядки, ріал в них 60-80А ток зарядки?
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

PowMR, Easun, і решту "клонів" з Алі усі дуже шумні, в них нема половинної швидкості, лише на повну 1 чи 2 вентиля. Можна замінити на потужніші вентилі від Noctua і зкрутити їм швидкість баластовим резистором, але залежно від інвертора може знадобитися колхзинг корпусу через габарити вентилів. Можна поставити додаткові вентилі на постійний обдув меншим потоком, аби інвертор не стартував штатні на всі гроші. Рішень - море, бери і крути.

Зарядка - так, 60А+ в 3,2кВт+ моделей. Вважайте на дроти.
Jura
Member

Повідомлення

Приїхало з алі автоматичне 12А зарядне для 100А ГЕЛ батареї.
Упс логікпавер в режимі гел заряджав до 14,65вольт і далі тримав буфер 14,2вольт.
Ця ж чіна зарядка в режимі гел заряджає до 15,25вольт і далі тримає буфер 14,4вольт. Мене насторожує заряджання до 15,25вольт :spy: , не прискорить кончину гел акума?
Відповісти