Выбор корпуса для ПК + FAQ

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
siruf
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Данная тема предназначена для выбора и обсуждения конкретных моделей компьютерных корпусов.

Похожие темы, которые могут Вам помочь:
спойлер
Моддинг
Выбор БП
Вентилятор в БП. Выбор обсуждение

Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение
Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждение
Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо.
Панели управления и регуляторы (aka реобас) + FAQ
Прежде чем задать свой вопрос в теме, пожалуйста, ознакомьтесь с FAQ

Зображення

Если Вам лень читать FAQ, но Вы желаете задать вопрос по выбору корпуса, пожалуйста, укажите в вопросе:

1. Конфигурацию системы
2. Сумму денег на покупку корпуса
3. Ваш приоритет: А) максимально возможное охлаждение всех компонентов или Б) минимальный уровень шума от всей системы в целом.


Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем

Игнорирование правил конференции наказывается
Востаннє редагувалось 28.08.2012 16:34 користувачем siruf, всього редагувалось 9 разів.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Чому не взяти нормальний меш корпус?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Nixlie: 04.09.2023 13:53 Шо думаєте про be quiet! Pure Base 600 Black?
Шило на мило :dontknow: За кілька років знову будете шукати новий корпус, бо після оновлення заліза знову буде гаряче. Беріть одразу нормально вентилюємий корпус, якій підтримує встановлення нормальних водянок (на можливу перспективу), а не страждайте напівмірами.
Дивіться Ліан Лі ланкул, Бікваєт сайлент бейз, Фрактал дизайн торрент або мешифай і не робіть помилок на майбутнє.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

DuckRider
GreenMile
А как же 5,25 которые он хочет сохранить? :)
Nixlie
Member

Повідомлення

DuckRider: 04.09.2023 14:46 Чому не взяти нормальний меш корпус?
Я враховую всі ваші рекомендації. В тому числі ті, які суперечать переліку побажань та умов до корпусу. Дякую
GreenMile: 04.09.2023 14:53
Nixlie: 04.09.2023 13:53 Шо думаєте про be quiet! Pure Base 600 Black?
Шило на мило :dontknow: За кілька років знову будете шукати новий корпус, бо після оновлення заліза знову буде гаряче. Беріть одразу нормально вентилюємий корпус, якій підтримує встановлення нормальних водянок (на можливу перспективу), а не страждайте напівмірами.
Дивіться Ліан Лі ланкул, Бікваєт сайлент бейз, Фрактал дизайн торрент або мешифай і не робіть помилок на майбутнє.
Дякую.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Nixlie: 04.09.2023 13:53 Розташован корпус під столом на підвісі (фото)
Проблема - гріється. Бокова стінка під час гри гаряча. Влітку при вимкненому кондиціонері в кімнаті кілька разів вирубалась відеокарта по перегріву.
- Найбільш привабливе для мене закритий брутальний робочий інструмент суцільно чорний, шліфований алюміній, шось таке.
- Бажано на передній морді мати пару слотів 5" для монтажу адаптерів (один для SD карт, другий для легкого підключення SATA дисків)
- Заміна корпусу обов'язково потягне за собою перехід на водяну систему охолодження. Потенційно колись із встановленням водянки на відеокарту також.

Які на вашу думку можуть під ці вимоги підійти варіанти?
Шо думаєте про be quiet! Pure Base 600 Black?
Чи вирішував хтось задачу елегантного відведення тепла з під стола? (в куту, де змонтовано корпус, утворюється дуже тепла зона і проста конвекція не дуже там працює)
У Вас забагато несумісних речей. Якщо закритий корпус то треба негарячі комплектуючі, а якщо перегрівається то навпаки не закритий корпус треба.
СРО не вирішить проблему т.як теж потребує повітря для охолодження.
be quiet! Pure Base 600 чудовий корпус, але він не про охолодження гарячих комплектуючих, а про тишу.
Nixlie
Member

Повідомлення

DuckRider: 04.09.2023 14:46 Чому не взяти нормальний меш корпус?
Мабудь додам. Мені суб'єктивно та естетично подобається корпус типу Black Box.
А сучасні оті свістопєрдєлкі із сіткою де треба і де не треба, із яскравими кольоровими вставками та кілометрами світлодіодної ілюмінації по типу "та хай вже витечуть твої очі" я сприймаю не так позитивно, як діти, для котрих це все проектується.

Але аргументи за те, шоб поступитися деякими своїми вимогами я повністю сприймаю і в чомусь готовий поступитись.
Функціонал всеж головний в цьому виборі.

Відправлено через 43 секунди:
Pathfinder: 04.09.2023 15:18
Nixlie: 04.09.2023 13:53 Розташован корпус під столом на підвісі (фото)
Проблема - гріється. Бокова стінка під час гри гаряча. Влітку при вимкненому кондиціонері в кімнаті кілька разів вирубалась відеокарта по перегріву.
- Найбільш привабливе для мене закритий брутальний робочий інструмент суцільно чорний, шліфований алюміній, шось таке.
- Бажано на передній морді мати пару слотів 5" для монтажу адаптерів (один для SD карт, другий для легкого підключення SATA дисків)
- Заміна корпусу обов'язково потягне за собою перехід на водяну систему охолодження. Потенційно колись із встановленням водянки на відеокарту також.

Які на вашу думку можуть під ці вимоги підійти варіанти?
Шо думаєте про be quiet! Pure Base 600 Black?
Чи вирішував хтось задачу елегантного відведення тепла з під стола? (в куту, де змонтовано корпус, утворюється дуже тепла зона і проста конвекція не дуже там працює)
У Вас забагато несумісних речей. Якщо закритий корпус то треба негарячі комплектуючі, а якщо перегрівається то навпаки не закритий корпус треба.
СРО не вирішить проблему т.як теж потребує повітря для охолодження.
be quiet! Pure Base 600 чудовий корпус, але він не про охолодження гарячих комплектуючих, а про тишу.
Дякую.

Відправлено через 5 хвилин 35 секунд:
Pathfinder: 04.09.2023 15:18
У Вас забагато несумісних речей. Якщо закритий корпус то треба негарячі комплектуючі, а якщо перегрівається то навпаки не закритий корпус треба.
СРО не вирішить проблему т.як теж потребує повітря для охолодження.
be quiet! Pure Base 600 чудовий корпус, але він не про охолодження гарячих комплектуючих, а про тишу.
Теж додам. Я не планую будувати систему на дуже гарячих комплектуючих. Проблема, яку я маю наразі, витікає з того, шо старій Ліан Лі мій доволі тісний всередині. Бо то є давня розробка (років двадцять, мабуть тій конструкції є). Сучасні ж корпуси, навіть закритого типу, принципово відрізняються способом організації потоків та охолодженням внутрянки. В них в принципі значно більший внутрішній об'єм.
Я помиляюсь в цих своїх припущеннях?
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

- Бажано на передній морді мати пару слотів 5" для монтажу адаптерів (один для SD карт, другий для легкого підключення SATA дисків)
Phanteks Enthoo Pro Щей продуватися +- повинен, бо є відкрита частина на морді і зверху.

Отправлено спустя 5 минут 23 секунды:
Nixlie: 04.09.2023 15:24 А сучасні оті свістопєрдєлкі із сіткою де треба і де не треба, із яскравими кольоровими вставками та кілометрами світлодіодної ілюмінації по типу "та хай вже витечуть твої очі" я сприймаю не так позитивно, як діти, для котрих це все проектується.
Але аргументи за те, шоб поступитися деякими своїми вимогами я повністю сприймаю і в чомусь готовий поступитись.
Функціонал всеж головний в цьому виборі.
Теж додам. Я не планую будувати систему на дуже гарячих комплектуючих. Проблема, яку я маю наразі, витікає з того, шо старій Ліан Лі мій доволі тісний всередині. Бо то є давня розробка (років двадцять, мабуть тій конструкції є). Сучасні ж корпуси, навіть закритого типу, принципово відрізняються способом організації потоків та охолодженням внутрянки. В них в принципі значно більший внутрішній об'єм.
Я помиляюсь в цих своїх припущеннях?
Ілюмінація в більшості випадків відключається, а багато виробників мають корпуси і без неї. Я б ще радив перенести корпус від стіни на другий бік. У вас плюс до закритого корпусу ще й вихід повітря просто закритий з 3 сторін майже. Спробуйте і плюс відкрийте бокову кришку.
Сучасні ж корпуси, навіть закритого типу, принципово відрізняються способом організації потоків та охолодженням внутрянки. В них в принципі значно більший внутрішній об'єм.
Майже не відрізняються. БЖ перенесли зверху вниз, але він може як працювати на викид повітря так і ні. Раніше стояв зверху і працював на викид.
Більший об'єм якщо взяти корпус більшого розміру.
Nixlie
Member

Повідомлення

Pathfinder: 04.09.2023 15:32
- Бажано на передній морді мати пару слотів 5" для монтажу адаптерів (один для SD карт, другий для легкого підключення SATA дисків)
Phanteks Enthoo Pro Щей продуватися +- повинен, бо є відкрита частина на морді і зверху.
Дякую
Pathfinder: 04.09.2023 15:32 Ілюмінація в більшості випадків відключається, а багато виробників мають корпуси і без неї. Я б ще радив перенести корпус від стіни на другий бік. У вас плюс до закритого корпусу ще й вихід повітря просто закритий з 3 сторін майже. Спробуйте і плюс відкрийте бокову кришку.
Та зрозуміло, шо відключається. Але її туди запхали і в вартість воно входить, для її видимості в корпусі дірок або вікон наробили )
Про перенос праворуч думаю вже серйозно )
Pathfinder: 04.09.2023 15:32 Майже не відрізняються. БЖ перенесли зверху вниз, але він може як працювати на викид повітря так і ні. Раніше стояв зверху і працював на викид.
Більший об'єм якщо взяти корпус більшого розміру.
Оце пєчально. Бо в моєму БЖ вже внизу.
Clumsy
Junior

Повідомлення

Підкажіть, які можна розглянути варіанти корпусів під систему з MSI Z690-A, i9-12900K, thermalright fs140? Бюджет до 3.5к - 4.0к разом з вентиляторами. Поки що дивлюсь на Vinga Pillar, може є якісь альтернативи? В цей корпус думав ставити або 3 х 120 мм Arctic P12 PWM PST на перед + 1 на задню панель, або 2 х 140 вперед + 1 120 мм позаду (або як краще?).
І трохи хвилююся чи нормально стане fs140, бо максимальна висота 165 мм, сам кулер 160 мм по висоті.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Nixlie: 04.09.2023 15:44 Та зрозуміло, шо відключається. Але її туди запхали і в вартість воно входить, для її видимості в корпусі дірок або вікон наробили )
Про перенос праворуч думаю вже серйозно )

Оце пєчально. Бо в моєму БЖ вже внизу.
В моєму Фракталі БЖ можна перевертати і він теж буде через отвори витягувати повітря.
Щодо ціни і іллюмінації, зазвичай вона або є в певній моделі або модель без неї і напряму порівняти ціни нема як. Ще +- є моделі з глухою боковиною і з вікном, але не дивився різницю в ціні.
Nixlie
Member

Повідомлення

Pathfinder: 04.09.2023 15:56 В моєму Фракталі БЖ можна перевертати і він теж буде через отвори витягувати повітря.
Щодо ціни і іллюмінації, зазвичай вона або є в певній моделі або модель без неї і напряму порівняти ціни нема як. Ще +- є моделі з глухою боковиною і з вікном, але не дивився різницю в ціні.
З огляду на ваші коментарі та рекомендації ілюмінація - то вже мінорне побажання.
Дякую
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Nixlie: 04.09.2023 16:23 З огляду на ваші коментарі та рекомендації ілюмінація - то вже мінорне побажання.
Дякую
У вашому випадку два 5" це більш стримуючий фактор ніж іллюмінація. Без підсвітки вибір набагато ширший ніж з 5".
AlteaXL
Member
Аватар користувача
Звідки: Cherkassy region

Повідомлення

Clumsy: 04.09.2023 15:45 І трохи хвилююся чи нормально стане fs140, бо максимальна висота 165 мм, сам кулер 160 мм по висоті.
в такому корпусі стоїть Deepcool GAMMAXX 400EX (заявлена висота 158мм) - тож Ваший теж нормально стане
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Nixlie: 04.09.2023 15:24 Мабудь додам. Мені суб'єктивно та естетично подобається корпус типу Black Box.
А сучасні оті свістопєрдєлкі із сіткою де треба і де не треба, із яскравими кольоровими вставками та кілометрами світлодіодної ілюмінації по типу "та хай вже витечуть твої очі" я сприймаю не так позитивно, як діти, для котрих це все проектується.
Я теж не люблю cвістопєрделкі і дизайн для 13-річних дітей, тому у мене завжди чисто утилітарні чорні ящики: спочатку був Fractal Arc R2 mini, куплений 10 років тому, який продувався наскрізь вже тоді, зараз Fractal Torrent Black Solid. І торент я б можливо не купляв зараз, якщо б 10 років тому взяв не міні версію свого Arc R2, а повноцінну, бо в міні не лізуть материнки формату ATX, нажаль.
Nixlie: 04.09.2023 15:24 Сучасні ж корпуси, навіть закритого типу, принципово відрізняються способом організації потоків та охолодженням внутрянки. В них в принципі значно більший внутрішній об'єм.
Я помиляюсь в цих своїх припущеннях?
Ні, фізику не налюбиш, нічого там принципово не зміниш, щоб корпус "дихав" необхідно, щоб у нього був нормальний приток і відвід повітря, чорні ящики з глухими панелями ніколи не будуть давати нормальне охолодження, тому власне більшість сучасних корпусів - із сітками де тільки можна.

Відправлено через 3 хвилини 9 секунд:
Nixlie: 04.09.2023 15:44Оце пєчально. Бо в моєму БЖ вже внизу.
Пф, в моєму поточному Торенті БЖ зверху - і при цьому це один з найхолодніших корпусів ;)
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Nixlie: 04.09.2023 14:45 Думаю, шо вода має бути ефективніша, бо в такій системі відрізняється технічно процес відведення тепла та продувки корпусу.
Зовсім ніяк не відрізняється, лише об'єм охолоджувача та коефіцієнт тепловіддачі. В трубках повітряних систем охолодження - газ, який переміщується завдяки фізиці, в СРО - рідина, яка переміщується примусово. Якщо ганяти гарячу рідину по контуру - нічого не зміниться, лише довше буде до критичного нагріву. Якщо залишати так як є, то 2 варіянти: повітроводи вгору або СРО з продувом вниз\наперед, але знову ж - немає зверху місця для забору повітря і під столом буде накопичуватись гаряче повітря все рівно. Можливо треба пробувати ВТХ-корпус, але їх лише сільверстоун, здається, зараз робить.
Nixlie
Member

Повідомлення

GreenMile: 04.09.2023 17:49 Я теж не люблю cвістопєрделкі і дизайн для 13-річних дітей, тому у мене завжди чисто утилітарні чорні ящики: спочатку був Fractal Arc R2 mini, куплений 10 років тому, який продувався наскрізь вже тоді, зараз Fractal Torrent Black Solid. І торент я б можливо не купляв зараз, якщо б 10 років тому взяв не міні версію свого Arc R2, а повноцінну, бо в міні не лізуть материнки формату ATX, нажаль.
Дякую

GreenMile: 04.09.2023 17:49Ні, фізику не налюбиш, нічого там принципово не зміниш, щоб корпус "дихав" необхідно, щоб у нього був нормальний приток і відвід повітря, чорні ящики з глухими панелями ніколи не будуть давати нормальне охолодження, тому власне більшість сучасних корпусів - із сітками де тільки можна.
Барбарис: 04.09.2023 18:47 Зовсім ніяк не відрізняється, лише об'єм охолоджувача та коефіцієнт тепловіддачі. В трубках повітряних систем охолодження - газ, який переміщується завдяки фізиці, в СРО - рідина, яка переміщується примусово. Якщо ганяти гарячу рідину по контуру - нічого не зміниться, лише довше буде до критичного нагріву.
Про фізику і загалом цю логіку розумію, дякую. Але всеж прокоментую.
1. В серверах, наприклад, охолодження організоване формуванням повітряного потоку, який примусово нагнітається вентиляторами в повністю закритому корпусі. Охолоджується все чудово без усіляких сіточок ))
2. Схоже, шо я занадто узагальнив. Моє формулювання відноситься скоріш до конкретного дизайну в моєму Ліан Лі. Він спроектований ще в епоху до Core iX процесорів. І в ньому присутнє розділення потоків повітря для окремого охолодження дисків HDD із БЖ. Цим він суттєво відрізняється від усього, шо я бачу сьогодні в корпусах із можливістю нагнітати та витягувати повітря з будь-якої сторони корпусу. Саме це маю на увазі, коли кажу про принципову різницю.

Відправлено через 5 хвилин 55 секунд:
Барбарис: 04.09.2023 18:47 Якщо залишати так як є, то 2 варіянти: повітроводи вгору або СРО з продувом вниз\наперед, але знову ж - немає зверху місця для забору повітря і під столом буде накопичуватись гаряче повітря все рівно. Можливо треба пробувати ВТХ-корпус, але їх лише сільверстоун, здається, зараз робить.
Дякую. Думаю, шо спробую спочатку сформувати видув відповідним розташуванням в корпусі СВО.
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Nixlie, 1. В серверах те, що у вашому корпусі, тільки пряме - отвори спереду/ззаду і радіатори паралельно потоку + проходи між стійками.
2. Сучасні корпуси не мають розділу, бо хардів стільки не треба. І повітря нагнітається не з будь-якої сторони. Придаєте велике значення незначним речам.
Слоти 5" завадять спереду поставити потужну воду, інші варіанти без змін в столі - шило на мило. Таке залізо спокійно живе на повітрі, але ви його свідомо душите.
Nixlie
Member

Повідомлення

Барбарис: 05.09.2023 11:39 Nixlie, 1. В серверах те, що у вашому корпусі, тільки пряме - отвори спереду/ззаду і радіатори паралельно потоку + проходи між стійками.
2. Сучасні корпуси не мають розділу, бо хардів стільки не треба. І повітря нагнітається не з будь-якої сторони. Придаєте велике значення незначним речам.
Слоти 5" завадять спереду поставити потужну воду, інші варіанти без змін в столі - шило на мило. Таке залізо спокійно живе на повітрі, але ви його свідомо душите.
Дякую!
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Nixlie: 05.09.2023 11:23 1. В серверах, наприклад, охолодження організоване формуванням повітряного потоку, який примусово нагнітається вентиляторами в повністю закритому корпусі. Охолоджується все чудово без усіляких сіточок ))
Ви схоже не багато бачили серверних шаф. Там по перше часто зверху або знизу нагнітання повітря йде + в кімнаті кондиціонер ставлять. Плюс часто спереду і ззаду, або в середині є нагнітаючі вентилятори які високооборотисті і гучні як літак чи гелікоптер. Та і сіток там достатньо :gigi:
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Nixlie: 05.09.2023 11:23Про фізику і загалом цю логіку розумію, дякую. Але всеж прокоментую.
1. В серверах, наприклад, охолодження організоване формуванням повітряного потоку, який примусово нагнітається вентиляторами в повністю закритому корпусі. Охолоджується все чудово без усіляких сіточок ))
Але, як-то кажуть, є нюанс ;) Ви коли-небудь стояли поруч із сервером? Як там рівень шуму, норм? :rolleyes:
У серверів є як вхід так і вихід для охолодження і там все організовано всередині так, щоб пробувалось по прямій із мінімальним опором повітряному потоку і максимально все охолоджувало дорогою, при цьому рівень шуму нікого не хвилює :teacher:
В певних серверних ПК іноді також застосовуються спеціальні дифузори, бо там обладнання стандартне, а не так що я захотів поставити ноктуа, а хтось водянку.
Ви, звісно, зможете організувати в своєму тазіку продувку, але для того, щоб вона дійшла до рівня "дірявих" корпусів вам доведеться ставити якісь убер-кулери які будуть маслати на захмарних обертах постійно, коли в меш-корпусі вони будуть ледве на мінімумі.

Nixlie: 05.09.2023 11:232. Схоже, шо я занадто узагальнив. Моє формулювання відноситься скоріш до конкретного дизайну в моєму Ліан Лі. Він спроектований ще в епоху до Core iX процесорів. І в ньому присутнє розділення потоків повітря для окремого охолодження дисків HDD із БЖ. Цим він суттєво відрізняється від усього, шо я бачу сьогодні в корпусах із можливістю нагнітати та витягувати повітря з будь-якої сторони корпусу. Саме це маю на увазі, коли кажу про принципову різницю.
В ту епоху у цивільних проців ТДП був максимум близько 100Вт і то це були кип'ятильники типу квада 6600, а так в середньому 60-70Вт, а зараз 250Вт і це навіть не стеля :gigi: З відяхами те саме, топовий gtx 580 (трислотовий) жер десь 250 Вт, зараз 4080 жере 320 Вт :-P На той час для такого ТДП вистачало просто "організувати потоки" в глухому ящику, зараз таке вже не проходить, ви на власному прикладі вже в цьому переконались. Хоча в мене старий ПК теж "тої епохи", при цьому в корпусі сітка знизу і 120 вентиль, сітка спереду і два 120 вентилі і сітка зверху і два 140 вентилі. Ну і задній, зрозуміло. :shuffle:
Простою "організацією потоків" вже неможливо розсіяти таку кількість тепла, тому зараз всі роблять діряві корпуси, а не страдають організацію потоків, от і все.
Відповісти