[Ремонт] БЖ Ever-Power PL-300

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
fansteori
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Вітаю всіх хто вирішив приєднатись чи просто зайшов поцікавитись.

Попав до рук блок живлення формату ATX на 300Вт. Я тільки почав досліджувати імпульсні блоки живлення і цей ремонт, в цілому, задля набуття досвіду та навичок.

Коротко: "дежурка" 5В в наявності, KA7500, 16В між 7 і 12 ногами в наявності, 9 і 10 замкнуті між собою і на мінус, "зелений провід" на мінус і на 8 і 11 є гарний меандр, далі він йде на два транзистори, після чого вже на трансформатор розв'язки. На виході трансформатора імпульсів немає. Перший та другий сигнал з KA7500 приходять на 2 і 3 контакт трансформатора, а от перший, ніби вісить в повітрі, хоча його обв'язка теж була перевірена, пробитих елементів немає. Всі ключі, вихідні діоди перевірені транзистортестером, все в нормі. Всі вихідні коденастори по основним напругам випаяно, в транзистортестері ідентифікуються як зустрічно увімкнені діоди. Інші конденсатори більш-менш в нормі. Якщо вдасться відремонтувати, будуть замінені на нові, аби не вийшло так, що тільки в них і проблема.

Даю фото сигналу з ka7500:
спойлер
20230201_011736.jpg
Фото сигналу після транзисторів (ідентичний сигнал приходить на 2 і 3 ніжку трансформатора розв'язки:
спойлер
20230201_011742.jpg
І фото сигналу з 1 ніжки трансформатора розв'язки:
спойлер
20230201_011748.jpg
Всі вимірювання виконані відносно мінуса низьковольтної частини.

Перше що насторожує, крива форма сигналу після транзисторів, можливо так і має бути, але дуже сумніваюсь. І друге це те, що на першій ніжці трансформатора розв'язки є сигнал, хоча по логіці це мала б бути опорна ніжка і там має бути нуль. Також KA7500 стає теплою, разом з нею і сусідні транзистори підсилювачі.

Фото плати:
спойлер
20230201_011814.jpg
20230201_011821.jpg
Підкажіть, будь ласка, куди копати далі. Буду радий будь-якій допомозі.
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Всі дрібні електроліти вже замінили?
Alex+
Member

Повідомлення

fansteori: 01.02.2023 01:31Всі вихідні коденастори по основним напругам випаяно
а навіщо? Встановіть назад, то за вихідними напругами слідкує шимка, а без конденсаторів по ОЗ буде туча пульсацій
goldenvirus
Member
Аватар користувача

Повідомлення

fansteori: 01.02.2023 01:31 Вітаю всіх хто вирішив приєднатись чи просто зайшов поцікавитись.

На виході трансформатора імпульсів немає.

Всі вимірювання виконані відносно мінуса низьковольтної частини.

Підкажіть, будь ласка, куди копати далі. Буду радий будь-якій допомозі.
Ну для початку копнiть в сторону високовольтної частини. Дивіться сигнали на базах силових ключів, вимірювання робляться відносно мінусу високої сторони.
ОБЕРЕЖНО, висока напруга. І током може йобнути і конденсатор в глаз стрельнути...

Отправлено спустя 2 минуты 16 секунд:
І запаяйте назад низьковольтні конденсатори, без них БП не працюватиме
fansteori
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Vovk_Z: 01.02.2023 23:45 Всі дрібні електроліти вже замінили?
Ні, завтра зроблю список та поїду куплю на вихідних. Номінали є такі у мене, але на 50В немає жодного.

Відправлено через 1 хвилину 17 секунд:
Alex+: 01.02.2023 23:56
fansteori: 01.02.2023 01:31Всі вихідні коденастори по основним напругам випаяно
а навіщо? Встановіть назад, то за вихідними напругами слідкує шимка, а без конденсаторів по ОЗ буде туча пульсацій
Рідні були майже як КЗ, всі вздуті і тестер показує що це два діода, мультиметр показував низький опір. До них ще далеко, я не маю навіть початкового імпульсу. На затворах ключів пусто при першому старті і подальшому запуску.

Відправлено через 7 хвилин 49 секунд:
goldenvirus: 02.02.2023 00:08
fansteori: 01.02.2023 01:31 Вітаю всіх хто вирішив приєднатись чи просто зайшов поцікавитись.

На виході трансформатора імпульсів немає.

Всі вимірювання виконані відносно мінуса низьковольтної частини.

Підкажіть, будь ласка, куди копати далі. Буду радий будь-якій допомозі.
Ну для початку копнiть в сторону високовольтної частини. Дивіться сигнали на базах силових ключів, вимірювання робляться відносно мінусу високої сторони.
ОБЕРЕЖНО, висока напруга. І током може йобнути і конденсатор в глаз стрельнути...

Отправлено спустя 2 минуты 16 секунд:
І запаяйте назад низьковольтні конденсатори, без них БП не працюватиме
Сьогодні вже дійшов до високовольтної частини. Обв'язка ціла, ключі живі. Напруги є. Типу все по схемі ідеально.

Я випаяв трансформатор, той самий через який ідуть імпульси, на вході імпульс кривий, на виході імпульс теж кривий і має досить низьку напругу. Наскільки я розумію, там ще є обмотка для самозаживлення, фото:
спойлер
IMG_20230202_011614_411.jpg

Отож після увімкнення в розетку нічого ніде не проскакує, навіть найменшого імпульсу, ну добре, ніби й не повинно. Запускаємо ка7500, на ключах у високовольтній лінії немає сигналу керування. Хоча все як по схемі, всі номінали, все є. Ніби не вистачає напруги для розкачки трансформатора.

Я напевно, даремно тут зараз забираю час всіх хто приєднався допомогти, для початку заміню всі електроліти. Здається на цьому всі проблеми закінчаться. Сигнал на трансформаторі дуже кривий і не має сталої форми, його не достатньо.

Відправлено через 1 хвилину 51 секунду:
Я одразу замінив C17, що на фото, чомусь впевнений що вся моя біда в C5 і C6.
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Я одразу замінив C17, що на фото, чомусь впевнений що вся моя біда в C5 і C6.
Може бути. Не пригадую - діоди та резистори поруч з ними теж перевірили?
Взагалі, у більшості випадків пр відсутності явних КЗ - досить буває замінити електроліти, і БЖ оживає.
Якщо що, 1 мкФ в базах силових ключів можна сміливо замінити на 2.2 мкФ - гірше не стане.
Значно зручніше і швидше виконувати діагностику імпульсного (чи не імп.) БЖ, якщо є вимірювач ESR, який працює "in circiut", тобто такий, що використовує невелику вимірювальну напругу 100-200 мВ. Тоді немає потреби нічого випаювати для перевірки. У 99% (+-) випадках такої перевірки досить, щоб прийняти рішення про справність чи несправність, чи втомленість електроліту. Бо ESR та ємність однозначно пов'язані з їх життям.
fansteori
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Vovk_Z: 02.02.2023 10:49
Я одразу замінив C17, що на фото, чомусь впевнений що вся моя біда в C5 і C6.
Може бути. Не пригадую - діоди та резистори поруч з ними теж перевірили?
Так, все ціле, номінал відповідає маркуванню.
ESR на деяких був під 3 Ом, якщо я правильно пам'ятаю. На всіх доволі великих.
Чому я тягну, бо працюю як раз ці дні і не маю змоги зганяти до магазину за електролітами. Думав, можливо, я щось пропустив, але поки все сходиться до електролітів :insane:

Відправлено через 3 хвилини 1 секунду:
Ще цікавий момент, якщо на середній вивід первинної обмотки трансформатора дати 5В з дежурки, отримую на ньому майже нормальний меандр, але вихід все рівно не розкачується. Так що для початку заміна всіх електролітів, далі буду відписуватись по мірі просування дігностики.

Дуже всім дякую :beer:
fansteori
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Цей форум для мене стане для мене щоденником)

Йшов вечір третього дня, після роботи я знову засів за цей БЖ. Ще раз пройшовся по всім елементам в обв'язці де спостерігаються проблеми - нічого не знайшов.
Конденсатори поміняв на найбільш живі які були, ESR звіряв з табличкою, до цього були всі в нормі, поставив ще більш свіжі, перерив всі шухляди. Як і очікував, нічого не завелось.

Дістав ще один БЖ (2), теж був поломаний, але там все простіше, просто посохло все що могло. Там я знайшов TL494, в БЖ (1) на яким я зараз сиджу, стоїть КА7500, поміняв їх. БЖ 2 як працював так і працює, БЖ 1 - не запустився, сигнал не помінявся, все такий же вялий квадрат з різким спадом. Брав БЖ 2 просто пройтись осцилографом, що там і як. Все ідентично до БЖ 1, але після транизсторів у БЖ 2 майже гарний меандр, а не пилка БЖ 1. Я знову випаяв трансформатор що передає сигнал керування, запаяв його однією стороною, що йде до низьковольтної частини. Пройшовся осцилографом, зробив висновок, що високовольтна частина ніяк не впливає на сигнал,він туди не доходить, тому до високовольтної я поки серйозно не лізу. Можливо даремно?

Якщо хтось має бажання, я можу відправити вам плату, щоб ви глянули і сказали де проблема, здається вона лежить на поверхні, а я її не бачу впритул.

Всі конденсатори впаяно, всі в нормальному стані. Всі елементи подібного плану перевірені на транзистортестері LCR-T4
Vovk_Z
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

Тоді поміняйте ті два транзистори (типово С945).
fansteori
Junior
Звідки: Київ

Повідомлення

Vovk_Z: 02.02.2023 23:05 Тоді поміняйте ті два транзистори (типово С945).
Замінив. Взяв з того ж робочого БЖ 2, просто поставив ці туди, ті сюди. БЖ 2 як працював так і працює , БЖ 1 не працює)

Завтра вже на свіжу голову, знову заново все передивлюсь.
Відповісти