Вибір акумулятора 12В 100Аг+

Корпуса и источники питания
Автор
Повідомлення
WalkMan
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MrXoxolUa
не вигідно, «дешевше» вийшло придбати окремо комірки LFP.

*дешевше
спойлер
за ті ж гроші отримано нормальну одну батарею на 24В з +35% ємності та ≈ ×3 до кількості циклів. І так, не в останню чергу це побоювання щодо Li-pol
Alex+
Member

Повідомлення

Тре щось таке робить:
спойлер
MrXoxolUa
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина, Мукачево

Повідомлення

LFP банки конечно хорошая тема, но прикупить такие банки, да ещё и с износом не более 10-20% стоит для моего бюджета "космических" денег. Так то мои потребности в обогреве квартиры и обычные на 60 ампер 2 шт стартерные акб + инвертор вполне удовлетворяют, правда на что-то большее не хватает. Вот и задумался о расширении ёмкости запаса электрики, ну и есть возможность прикупить не сильно изношенные "консервы" за разумную стоимость. Правда формфактор таких батарей пугает с запоминающегося момента сожжения в "очищающем литиевом пламени" моего телефона :lol:
Alex+
Member

Повідомлення

А ніхто такі "павербаки" не використовував?
https://www.ective.de/dc-serie-gel-sc
MrXoxolUa
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина, Мукачево

Повідомлення

В таком варианте не видел, у знакомого видел похожий покупной акум с lfp банками и прочей машинерией внутри, вплоть до мониторинга по мобильнику. Ну а я пользую похожую "колхозную" сборку, обычный гелевый акум + пару модулей dc-dc повышайки-понижайки и зарядное. По идее по линку тоже самое, но фабричное и красивое.
Alex+
Member

Повідомлення

Він ще з комплектом для дозаправки. Вперше таке бачу.
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Alex+: 02.02.2023 08:45 Він ще з комплектом для дозаправки. Вперше таке бачу.
Перші гелеві практично всі були з таким комплектом але не для ремонту, а для першого ж старту.
Виробник заливав мінімум - аби зарядити АКБ - усе інше заливав ти сам перед першим використанням.
Таким чином АКБ довше могла "продаватись" не втрачаючи властивостей до моменту продажу.
Тут едине новаторство - що ємності під кришкою самої АКБ зберігається.
Заливається якщо пластини візуально сухі вже. Технічно "суха" гелева вже не тримає заряд.
Якісна 12V 9Ah, при щоденному використанні, потребує такого десь через півтора року - половина ресурсу.
Навряд чи ці чимось відрізняються - 950 циклів заряду при 50% розряду - це приблизно 3 роки +/- на активність використання.
Alex+
Member

Повідомлення

Ніколи не доливаю воду в звичайні агм батарейки. Відпрацював 4-5 років і в утиль. А от справжнього геля в форматі 7-9аг я ні разу не бачив, тільки маркетинговий.
Але заради експерименту та цікавості пробував, бо батарейок багато було. Чи то батарейки не такі, чи вода не та, але краще їм не ставало (на коротких дистанціях).
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Alex+: 02.02.2023 16:16 ...Але заради експерименту та цікавості пробував, бо батарейок багато було. Чи то батарейки не такі, чи вода не та, але краще їм не ставало (на коротких дистанціях).
Скоріше за все - то вже висушені і висажені в нуль акб були. Тоді наче "оживають" але одразу "дохнуть" при першому ж навантаженні.
У 2010-2015 мав справу з великою кількістю мотоциклів. Якщо слідкувати за поведінкою і "вологістю" гелєвих акб - все норм. Якщо хазяїн пофігіст - то вже як пощастить...
Тут грає свою роль те, що на відміну від зарядних для аккумів електроприладів/смартів, які видають стабільні/фіксовані вольти/ампери, ти ще можеш на свій розсуд/ризик подати трохи більший вольтаж у процесі заряду.
Відповісти