Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
Volodya811
Member

Повідомлення

tekimo: 04.12.2022 07:18
Timedemo: 28.11.2022 14:13 если просто для выключения ПК. купите любой под свою мощностью. синус компу правильный не нужен, да и 80ти процентам техники он не нужен.
Доехал ко мне 12v->220 на 1000w (600реальных), с модифицированной синусоидой.

Об этих ваших синусоидах читать начал после распаковки :facepalm:

Извините за многабукаф, суть вопроса: При включении ПК через инвертор - БП гудит как трансформатор. Не сильно, но слышно. Что на основном ПК, что на тестовом, по-проще. Планировал: когда гаснет свет, подключать инвертор к ПК и продолжать работу через 4G (в планах подкопить и взять Starlink). Не погубит ли данный колхоз мою пекарню? Нужно ли взять какую-то прокладку? ИБП, выпрямитель, возможно продать этот инвертор и взять с чистым синусом? Будет ли от чистого так гудеть БП?

Вопросы, может быть, для людей разбирающихся тупые. Но я прежде чем задать вопрос я честно покопался на форуме и в поисковике, буду очень благодарен ответ.
У мене ДБЖ EnerGenie 3000VA (EG-UPS-036) - це ТОП серед ширпотребу. Ситуація аналогічна. При переході ДБЖ на акумулятор, БП компа гудить, як трансформатор. Перевіряв на трьох різних БЖ - всі гудять. Але, є цікавий момент. Те, що у мене гудить БЖ, як трансформатор я дізнався лише тоді, коли ДЖБ виніс в іншу кімнату по причині сильного шуму від нього. Якщо ДЖБ стоїть біля компа, то почути гул БП системника на його фоні просто нереально.
Виникає підозра: "Можливо від практично усіх лінійно-інтерактивних ДЖБ гудять БЖ компів? Просто люди про це не знають?" Шановні форумчани! Перевірте, будь ласка! Винесіть подовжувачем свій ДЖБ в іншу кімнату, і при переході на батарею, послухайте звук БЖ свого компа.
П.С. Я забив на гул і користуюся ДБЖ далі. Тестував 25 хвилин, давав навантаження на ДЖБ 400 Вт, БЖ компа не згорів.
Igor717
Junior

Повідомлення

"ДБЖ EnerGenie 3000VA (EG-UPS-036) - це ТОП серед ширпотребу ". И давно эти поделия стали назы́ваться топами? :)))
Volodya811
Member

Повідомлення

Igor717: 04.12.2022 09:01 "ДБЖ EnerGenie 3000VA (EG-UPS-036) - це ТОП серед ширпотребу ". И давно эти поделия стали назы́ваться топами? :)))
Топ серед ширпотребу визначає клас пристрою та ціна. Genius (EnerGenie) не має власного заводу по виробництву ДБЖ. І в цьому плані ця торгова марка не відрізняється від багатьох інших, які є на ринку. В тому числі, ціною.
EnerGenie 3000VA (EG-UPS-036) зважаючи на його потужність в 1800 Вт, свої гроші повністю відпрацьовує. Має усі необхідні функції: холодний старт, зв'язок з ПК, активну систему охолодження. Інша справа, що електроніка дешева, в результаті чого, синусоїда "не дуже", а саме ДБЖ працює шумно. Питання лише в конкурентах за цю ціну. Покажіть мені щось краще?
Alexsandr
Member

Повідомлення

geka3250: 04.12.2022 00:17 Alexsandr
Это надо смотреть как подключен вентилятор холодильника. Он может быть асинхронным от 220В, тогда апроксимация не подойдёт. С электроникой же и инверторным компрессором проблем быть не должно.
Вентилятор то я никак не посмотрю и не узнаю. Буду надеяться, что там все в порядке и ничего перегреваться не будет. Задачу в случае ЧП хоть на час другой в день давать энергию на холодильник, сколько там инверторный +-130вата в час где-то жрет.
Серверные ИБП на пару акумов достать сейчас не реально, дешевле холодильник купить.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

tekimo: 04.12.2022 07:18
Timedemo: 28.11.2022 14:13 если просто для выключения ПК. купите любой под свою мощностью. синус компу правильный не нужен, да и 80ти процентам техники он не нужен.
Всем привет. Я уже себе весь мозг сплавил (полагаю и не я один). В теме електро-питания по сути днище. Изрыл гугл, но наш захламлён рекламой (и часто не актуальной) на хайпе, и информации там очень мало, либо касается темы вскользь. Порывшись в англо-говорящем сегменте нашел информацию, но там +- в теории у параноидальных выживальщиков.
Нужен комп для условно-бесперебойной работы в и-нете. Жрет с монитором +- 250 ватт\час (ryzen 3800x + 1050ti + 4 куллера), БП seasonic 1000w gold. Насмотревшись видосиков приобрел 2 АКБ 60А \ 12вольт ca\ca мало-обслуживаемого типа, зарядку (вроде как с предохранителем от перезаряжания и плавной зарядкой, с дисплеем на которой инфа о состоянии АКБ). Целой эпопеей было купить киловатный инвертер. Когда очухался они шагнули от 1000 до 2000+. Пока рылся, искал - скакнули у перекупщиков под 5000, и при этом еще хрен купишь. Доехал ко мне 12v->220 на 1000w (600реальных), с модифицированной синусоидой.

Об этих ваших синусоидах читать начал после распаковки :facepalm:

Извините за многабукаф, суть вопроса: При включении ПК через инвертор - БП гудит как трансформатор. Не сильно, но слышно. Что на основном ПК, что на тестовом, по-проще. Планировал: когда гаснет свет, подключать инвертор к ПК и продолжать работу через 4G (в планах подкопить и взять Starlink). Не погубит ли данный колхоз мою пекарню? Нужно ли взять какую-то прокладку? ИБП, выпрямитель, возможно продать этот инвертор и взять с чистым синусом? Будет ли от чистого так гудеть БП?

Вопросы, может быть, для людей разбирающихся тупые. Но я прежде чем задать вопрос я честно покопался на форуме и в поисковике, буду очень благодарен ответ.
легкий гул от модифицированного синуса, значит БП хороший, это фильтра гудят. единственное что порекомендовал бы, бп поставить другой, т.к. он пашет на оч плохом кпд нагрузки. в идеале для такого компа какой нить 400вт голд, платина, титан. 250вт он навреное в играх в пике с мониторами хавает.
аккумы автомобильные, тем более если точно купили ca/ca не разряжайте больше 30 процентов, посыпятся быстро, и зарядка уметь их должна ЗАРЯЖАТЬ а не ПОДЗАРЯЖАТЬ. и раз в 3 месяца, нужно их правильно заряжать, т.к ласты склеят.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

замовив міні упс на 12в для onu та роутера TalentCell Mini UPS Uninterrupted як прийде відпишусь чи варте уваги
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Підключив ДБЖ у квартирі і він дуже часто видає такі неприємні звуки. Це при тому, що у квартирі падінь напруги таких як у смт і близько нема. Я їх ще взагалі не бачив. При тому у смт працювало без цих звуків.

З чим це може бути пов'язано?
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

По звуку нагадує вентилятор, який або щось зачипляє лопатками, або треба змастити.
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

LiquidStorm
У Powercom SPT-1500 пасивне охолодження. Ці звуки видає трансформатор, як розумію.
Volodya811
Member

Повідомлення

Щось не видно в темі відгуки людей (власників ДБЖ), чи чутно у них гул з блоку живлення ПК, при переході ДЖБ на батарею (при цьому, ДБЖ необхідно винести в іншу кімнату). Може хтось відгукнеться, чи масова ця проблема?
П.С. Просив знайомого. Він перевіряв FSP Eco 600_Gift 360 Вт, 600 В*А, каже, що його БЖ не гудить.
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Нема від БЖ (Corsair CMPSU-650HX) жодних нетипових звуків при роботі на акумах безперебійників MGE Ellipse MAX 1500 та MGE Pulsar 1000. Навіть при переключенні utility/battery не чутно ніц.
Але то обидва безперебійника придбані 10+ років назад, коли робили якісно, а не дешево.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Майже два тижні користуюся безперебійником на 12 вольт Full Energy BBGP-125.

Спочатку використовував з акумулятором від скутера на 4А і підключав лише ONU (напряму, девайс 12-вольтовий).
Роутера підключав до павербанку (китайська "цеглинка" на 16 елементів 18650).
Планові відключення в 4 години ця схема переживала без проблем.

Потім через звичайний зарядний пристрій для прикурювача (12в > 5в) підключив роутер Mikrotik hAP lite до безперебійника (роутер живиться від 5 вольт і має звичайне гніздо micro USB для підключення). Така схема (4А акум+ONU+роутер) проживала 2,5-3 години. Спочатку грішив на втрати в "прикурювачі", але потім заміряв амперметром споживання "прикурювача" з роутером від 12 вольт і самого роутера від павербанка на 5 вольт. На моє здивування, виявилося, що споживаннях в ватах майже ідентичне.

Пустивши сльозу ©, відключив свій древній класичний UPS і витягнув з нього акумулятор Logic Power AGM на 7А (який вже пару років в експлуатації).
Оновлена схема (7А акум+ONU+роутер) витримує 4-годинні відключення. На довше поки не відключали, а самому визначити максимальний час роботи схеми руки не підіймаються :gigi:
Після 4 годин роботи акумулятор заряджається десь 2,5 години.
Дуже зручно, що автономна робота інтернету повністю автоматизована і не треба кожен раз бігати і щось переключати :super:

Загалом, враження від безперебійника Full Energy BBGP-125 позитивні, можу рекомендувати до покупки. Як оптимальніший варіант - взяти дешевшу модель (Full Energy BBGP-123) на меншу потужність, але я в наявності знайти її не зміг.
IvanCh
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Васильович
я правильно розумію що у вас свинець?

свинець має нелінійности відностно струму розряду. тому потужність може і така ж, але струм більший, а при більшій силі струму ємність і віддача менші.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

IvanCh
В мене ні :gigi:
А акумулятори - так, обидва свинцеві, "класичні".

Погоджуюся, що корінь проблеми в силі струму.
Бо після відключення від безперебійника заміряв напругу на "сівшому" акумуляторі від скутера - було 12 з "копійками" вольт в холосту :shuffle:
libero
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Васильович: 08.12.2022 16:10Оновлена схема (7А акум+ONU+роутер) витримує 4-годинні відключення
Не знаю я зробив схєму на підвіщувачах напруги та павербанках, та повністю зарядженний Anker на невідому для мене ємкість (але десь 15000 думаю, таким купляв б.у без маркування) тремав 10 годин 5 ггц роутер. Інший на 13000 за 10 годин висадив лише половину ємкості на термінал PON. Зараз під віключення дістав свій старий роутер zyxel keenetic на 9V та 0.6 ампер, та думаю що він буде тремати ще довше. Та вважауючи що все це обійшлося мені приблизно в кошти які я витратив на підвіщувачи- то все топ. До того повербанки не так бояться повного розрядження як батареї upsов.
Не знаю чого там всі про якісь втрати при перетворенні напруги кажуть, бо тремає ТОП.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

libero
Розумію, що з павербанком схема також дуже дієва.
Я і сам раніше так користувався - роутер до павербанку, ONU до акумулятора напряму.
Але вже за умовний місяць я люто замахався вручну все переключати, а бувало що і пару разів банально забував акумулятор зарядити.

Особисто для мене основна фішка в моїй схемі все ж в автоматизації процесу.

P.S.
Не знаю чого там всі про якісь втрати при перетворенні напруги кажуть, бо тремає ТОП.
Та втрати там, де перетворення постійний струм > змінний струм.
А коли треба просто напругу збільшити/зменшити - то там некритично.
Tim
Member
Звідки: Константиновка

Повідомлення

Купил такой https://www.ixbt.com/live/power/obzor-c ... fclcd.html
Не могу нарадоваться пока. И дизайн,и софт и размер устраивает. Розетки сзади удобно расположены и их много,и они нормальные сразу. И USB порты для зарядки гаджетов,экран очень понравился так же.
Намного компактнее https://hard.rozetka.com.ua/powercom_bn ... p/p160512/ и легче который я вернул. Не ожидал такой компактности.
Хотя у последнего 900вт мощность,но старшая 1500я модель cyberpower имеет такой же размер,как и 1300я.
С моим конфигом в профиле в режиме чтения страниц\работы с документами пишет,что проработает более 70мин при нагрузке общей 39вт (системник и монитор)

Отправлено спустя 1 час 36 минут 51 секунду:
Вопрос,нужно ли калибровать батарею как-то в новом устройстве? В инструкции по этому поводу ничего.
Слышал,нужно разрядить и потом зарядить. Но до скольки процентов разрядить? В самый ноль вроде как не даст ибп. И что это даст?

И еще по ресурсу,как лучше использовать ибп,разряжать по минимуму или же наоборот лучше чаще разряжать\заряжать? Что из этого продлит,а что укоротит ресурс аккумов?
Varzek
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Volodya811: 08.12.2022 15:00 Щось не видно в темі відгуки людей (власників ДБЖ), чи чутно у них гул з блоку живлення ПК, при переході ДЖБ на батарею (при цьому, ДБЖ необхідно винести в іншу кімнату). Може хтось відгукнеться, чи масова ця проблема?
П.С. Просив знайомого. Він перевіряв FSP Eco 600_Gift 360 Вт, 600 В*А, каже, що його БЖ не гудить.
Не чутно.
Volodya811
Member

Повідомлення

Varzek: 09.12.2022 01:43
Volodya811: 08.12.2022 15:00 Щось не видно в темі відгуки людей (власників ДБЖ), чи чутно у них гул з блоку живлення ПК, при переході ДЖБ на батарею (при цьому, ДБЖ необхідно винести в іншу кімнату). Може хтось відгукнеться, чи масова ця проблема?
П.С. Просив знайомого. Він перевіряв FSP Eco 600_Gift 360 Вт, 600 В*А, каже, що його БЖ не гудить.
Не чутно.
Дякую! Яка у Вас модель ДЖБ?

Відправлено через 23 секунди:
LiquidStorm: 08.12.2022 15:34 Нема від БЖ (Corsair CMPSU-650HX) жодних нетипових звуків при роботі на акумах безперебійників MGE Ellipse MAX 1500 та MGE Pulsar 1000. Навіть при переключенні utility/battery не чутно ніц.
Але то обидва безперебійника придбані 10+ років назад, коли робили якісно, а не дешево.
Дякую!

Відправлено через 1 хвилину 45 секунд:
Varzek: 07.12.2022 19:11 Підключив ДБЖ у квартирі і він дуже часто видає такі неприємні звуки. Це при тому, що у квартирі падінь напруги таких як у смт і близько нема. Я їх ще взагалі не бачив. При тому у смт працювало без цих звуків.

З чим це може бути пов'язано?
Це звук дроселя або дроселів ДЖБ. Причина в якості напруги: або гармоніки або якісь імпульсні стрибки.
Відповісти