Выбор ИБП/UPS

Корпуса и источники питания
Відповісти
Автор
Повідомлення
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

mult: 28.11.2022 16:05 tablestikus
АРС хороша фірма, я їх найперших розглядаю.
Просто зараз ажіотаж, то нові вони коштують просто космічних грошей.
Надіюсь ціни устаканяться колись :)
Просто думав може ще є якісь нормальні фірми.
Це треба просто прийняти що зараз на все для виживання ціни х2-х5. Якщо треба бери, не треба - не бери. Ну можеш ще Eaton подивитися.
mult
Member
Аватар користувача
Звідки: Вишневое

Повідомлення

tablestikus
Ну пока не дуже потрібний дбж.
Я в основному не вдома зараз.
Я хотів купити, а потім побачив що так, зараз ціни не адекватні.
То вирішив почекати.
Але все одно моніторю цей напрямок.
Щоб як надумаю брати, то знати що взять, ну бути підкованим до покупки :)
Барбарис
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

mult, старі онлайн дбж також цілком прийнятний варіант. Фірми часто міняють, тому просто докинути нові батареї.
Taipen
Member
Звідки: Львів

Повідомлення

Timedemo: 23.11.2022 09:35
Taipen: 23.11.2022 03:55 powerware 5115 з рідними батареями скільки часу орієнтовно двоконтурний котел вайланд може витягти? споживана потужність котла ніби 150вт/год.
на перспективу - якось прикрутити до того ДБЖ батарею 12/50Ан

Отправлено спустя 1 минуту 55 секунд:
якщо я правильно розумію, то такий теж можна прикрутити LP 6-DZM-50 ?
а Вы проверяли его в работе с котлом? не все модные котлы, хотят работать с обычными ИБП, многие котлы не хотят работать от двух фазных ИБП, которые формируют 220в двумя фазами по 110в, им нужен сквозной ноль и однофазное 220в, и обязательно заземление. сейчас частые проблемы с простыми ИБП с простыми генераторами, и модными котлами, они не хотят работать от них. В описании ИБП, вроде нигде не афишируется сквозной ноль.
спробував вчора, працює спокійно, без зміни тональності звуку роботи мотору. в принципі влаштовує - але можливо мені вдасться ще дістати SUA1000I.
ну і хотілось би мати можливість запустити будь який з них з батареєю 12v/50Ah на виносних клемах., але кажуть там треба буде додаткове охолодження.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

охлаждать однозначно нужно, если там нет активного охлаждения. а потом помогать заряжать большой аккум.
Taipen
Member
Звідки: Львів

Повідомлення

на паверваре є якась вертушка, але маленька. на АРС теж мало б щось бути - блочок серйозний.
Volodya811
Member

Повідомлення

Важливо по ДБЖ, які є на ринку.
1. Практично все, що в нас є на ринку - це Китай, який монополізував виробництво ДБЖ (АРС - це теж Китай). Реально ДБЖ випускають умовних пару великих заводів, а все решта - це торгові марки.
2. Монополізація призвела до того, що конкуренції між китайськими заводами немає. Якість продукції дуже низька, значно гірше, чим це було ще 10-15 років тому.
3. Кілька днів тому, я придбав Gembird EG-UPS-036 3000 VA (1800 Вт). Цей ДБЖ є і під іншими торговими марками.
Цей ДБЖ реально дуже шумно працює, навіть із зарядженими акумуляторами та без навантаження. З ним нереально бути в одній кімнаті.
Причина шумної роботи виявилася дуже простою: китайці зекономили на трансформаторі (не домотали обмотку, провід, можливо алюмінієвий замість мідного). Тому, вентилятор постійно "маслає", щоб охолодити "недотрансформатор".
Але, економія на трансформаторі призводить до зростання струму, який проходить через електромагнітні реле. А це посилює "релейний ефект" - імпульсні стрибки напруги при спрацюванні реле. Ці імпульсні стрибки напруги "б'ють" по блокам живлення ПК, роутерів та іншому. Москалі на форумах часто ниють, що ДБЖ "вбивають" їх блоки живлення комп'ютерів, "течуть конденсатори" блоків.
Щоб зменшити вплив "релейного ефекту" та ударів напругою по блокам живлення техніки від ДБЖ, потрібно:
1. ДБЖ не повинно подавати струм на вимкнений комп'ютер. Завжди після завершення роботи, необхідно кнопкою вимикати подовжувач, який підключений до ДБЖ. ДБЖ повинен вмикатися в мережу завжди "один", а навантаженні вже підключати пізніше.
2. Можливо є сенс ставити подовжувачі з варистором, який би на собі гасив імпульси напруги від "релейного ефекту".
Taipen
Member
Звідки: Львів

Повідомлення

а ще таке питання є, просто ніколи не вникав - заряд батареї йде в ДБЖ коли просто на нього подана електрика (жоден індикатор не світиться), чи він має бути ввімкнутий в цей момент кнопкою (світиться тільки зелений діод - APC, Powerware)?
LiquidStorm
Member
Аватар користувача
Звідки: Banderstadt

Повідомлення

Не витримав постійних блекаутів мій старенький MGE Ellipse MAX 1500 - батарейки не тримають, а нових в наявності наразі нема. Свічнувся на другий свій безперебійник, MGE Pulsar 1000, і шо я вам скажу ... по рівню шуму одним своїм кулєром він перекриває системник із 6-ма вентиляторами. Час автономної роботи зменшився відповідно до зменшення потужності, але є і плюс - безперебійник має клеми для підключення зовнішніх акумів, що з часом дозволить розширити можливості.
спойлер
Зображення
Отправлено спустя 1 минуту 14 секунд:
Taipen: 01.12.2022 00:18заряд батареї йде в ДБЖ коли просто на нього подана електрика
Так
TANK7777
Junior

Повідомлення

Хороший упс https://hotline.ua/ua/computer-istochni ... -10121077/ в мене працюэ супер треба тільки фірмену прогу павер гид і все абсолютно безшумно хіба коли світло пропало і від батареї працює то є невиликий звук щоб почути що світла немає порівняти цей з паверком то павеком шумить як крило боїнга :beer:
Tesseract
Member

Повідомлення

У мене PowerWalker VI з рідним кулером шумів десь на 50 Дб, якщо не більше. Довелося міняти вентиль на нокту.
Praim1345
Junior

Повідомлення

Volodya811: 29.11.2022 17:44 Важливо по ДБЖ, які є на ринку.
1. Практично все, що в нас є на ринку - це Китай, який монополізував виробництво ДБЖ (АРС - це теж Китай). Реально ДБЖ випускають умовних пару великих заводів, а все решта - це торгові марки.
2. Монополізація призвела до того, що конкуренції між китайськими заводами немає. Якість продукції дуже низька, значно гірше, чим це було ще 10-15 років тому.
3. Кілька днів тому, я придбав Gembird EG-UPS-036 3000 VA (1800 Вт). Цей ДБЖ є і під іншими торговими марками.
Цей ДБЖ реально дуже шумно працює, навіть із зарядженими акумуляторами та без навантаження. З ним нереально бути в одній кімнаті.
Причина шумної роботи виявилася дуже простою: китайці зекономили на трансформаторі (не домотали обмотку, провід, можливо алюмінієвий замість мідного). Тому, вентилятор постійно "маслає", щоб охолодити "недотрансформатор".
Але, економія на трансформаторі призводить до зростання струму, який проходить через електромагнітні реле. А це посилює "релейний ефект" - імпульсні стрибки напруги при спрацюванні реле. Ці імпульсні стрибки напруги "б'ють" по блокам живлення ПК, роутерів та іншому. Москалі на форумах часто ниють, що ДБЖ "вбивають" їх блоки живлення комп'ютерів, "течуть конденсатори" блоків.
Щоб зменшити вплив "релейного ефекту" та ударів напругою по блокам живлення техніки від ДБЖ, потрібно:
1. ДБЖ не повинно подавати струм на вимкнений комп'ютер. Завжди після завершення роботи, необхідно кнопкою вимикати подовжувач, який підключений до ДБЖ. ДБЖ повинен вмикатися в мережу завжди "один", а навантаженні вже підключати пізніше.
2. Можливо є сенс ставити подовжувачі з варистором, який би на собі гасив імпульси напруги від "релейного ефекту".
А які заводи випускають свої дбж, як сісонік блоки живлення? Які бренди дбж вважаються найкращими, та інше?
Volodya811
Member

Повідомлення

Tesseract: 01.12.2022 12:30 У мене PowerWalker VI з рідним кулером шумів десь на 50 Дб, якщо не більше. Довелося міняти вентиль на нокту.
А який був штатний кулер і який Ноктуа поставили? Можливо, у Ноктуа менше оборотів і ДБЖ гріється?

Відправлено через 1 хвилину 37 секунд:
Praim1345: 02.12.2022 09:30 А які заводи випускають свої дбж, як сісонік блоки живлення? Які бренди дбж вважаються найкращими, та інше?
Я не спец в ДБЖ. Але, судячи з того, що бачу - китайські заводи можуть робити добре, але дешево це не буде. Хороші ДБЖ коштують від 30 тис. грн. Бренди вирішального значення практично не мають.
tolebamber
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

LiquidStorm
Лучше когда есть вентиль хоть и шумный, чем когда его нет вообще... На моем после часа работы - силовая часть очень нагревается.
walker_ua
Junior
Звідки: Херсон

Повідомлення

Добрый день! Подскажите пжл.
Оплатил ИБП TECNOWARE Era Plus 1000 Schuco 700 Вт (FGCERAPLS1002SCH)
https://hard.rozetka.com.ua/tecnoware-f ... 360280926/
завтра должен прийти и сижу переживаю подойдет ли.
Решил почитать на оф сайте за него и увидел, что он не предназначен для бп с технологией APFC.
По разным форумах пробежался и в одних работает, а в других нет.
Пишут чтобы работл нужно чтобы бал хороший запал ВА/Вт.
У меня i5 6600 + rx6700xt + моник (60Вт), мышка, клавиатура, колонок нет.
По афтебернере в эконом режиме процессор макс 30Вт (до 10Вт в обычном режиме), видеокарта еще меньше, где-то до 20 Вт.
итого моник 60 максимум + 30 +20= 110. еще докинуть на переферию и 2 ссд 1 дж и материнку. ну до 150 выходит на все с запасом.

будет ли все ок ?
кто то может может опытом поделиться ?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

walker_ua: 02.12.2022 16:07будет ли все ок ?
никто не скажет... ибо все индивидуально!
Tesseract
Member

Повідомлення

Volodya811: 02.12.2022 10:26А який був штатний кулер і який Ноктуа поставили? Можливо, у Ноктуа менше оборотів і ДБЖ гріється?
Був Adda ad0612mx-a76gl, скільки у нього обертів не знаю, інформації я не знайшов. Десь в районі 3-4к. Замінив на Noctua NF-A6x25 FLX. По відчуттях потік повітря не зменшився, а от шум упав десь до 25 Дб.
Alexsandr
Member

Повідомлення

Кто пробовал к обычному ИБП подключить инверторный холодильник? Выходная форма сигнала аппроксимированная синусоида, но в интернете не нашел графика, насколько она подобна.
geka3250
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Alexsandr
Это надо смотреть как подключен вентилятор холодильника. Он может быть асинхронным от 220В, тогда апроксимация не подойдёт. С электроникой же и инверторным компрессором проблем быть не должно.
tekimo
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Timedemo: 28.11.2022 14:13 если просто для выключения ПК. купите любой под свою мощностью. синус компу правильный не нужен, да и 80ти процентам техники он не нужен.
Всем привет. Я уже себе весь мозг сплавил (полагаю и не я один). В теме електро-питания по сути днище. Изрыл гугл, но наш захламлён рекламой (и часто не актуальной) на хайпе, и информации там очень мало, либо касается темы вскользь. Порывшись в англо-говорящем сегменте нашел информацию, но там +- в теории у параноидальных выживальщиков.
Нужен комп для условно-бесперебойной работы в и-нете. Жрет с монитором +- 250 ватт\час (ryzen 3800x + 1050ti + 4 куллера), БП seasonic 1000w gold. Насмотревшись видосиков приобрел 2 АКБ 60А \ 12вольт ca\ca мало-обслуживаемого типа, зарядку (вроде как с предохранителем от перезаряжания и плавной зарядкой, с дисплеем на которой инфа о состоянии АКБ). Целой эпопеей было купить киловатный инвертер. Когда очухался они шагнули от 1000 до 2000+. Пока рылся, искал - скакнули у перекупщиков под 5000, и при этом еще хрен купишь. Доехал ко мне 12v->220 на 1000w (600реальных), с модифицированной синусоидой.

Об этих ваших синусоидах читать начал после распаковки :facepalm:

Извините за многабукаф, суть вопроса: При включении ПК через инвертор - БП гудит как трансформатор. Не сильно, но слышно. Что на основном ПК, что на тестовом, по-проще. Планировал: когда гаснет свет, подключать инвертор к ПК и продолжать работу через 4G (в планах подкопить и взять Starlink). Не погубит ли данный колхоз мою пекарню? Нужно ли взять какую-то прокладку? ИБП, выпрямитель, возможно продать этот инвертор и взять с чистым синусом? Будет ли от чистого так гудеть БП?

Вопросы, может быть, для людей разбирающихся тупые. Но я прежде чем задать вопрос я честно покопался на форуме и в поисковике, буду очень благодарен ответ.
Відповісти