Термопаста. Выбор обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Тема становится на ремонт :)
Если есть желающие помочь, пишите в личку.
Помощь может быть в любом виде: ссылки на тесты, графики и любая полезная информация по теме.

Тысты.
Свежий тест (tom's hardware)

Тестирование 11-ти термопаст by Hum
Востаннє редагувалось 27.03.2014 22:16 користувачем poulk, всього редагувалось 2 разів.
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

nik1985: 02.04.2023 10:40
а МХ-4 якого року? а то в таких шприцах не бачив вже років 5 зараз, "2019 року варіант" шприц мае червону смужку, а сама свіжа версія теж інша ?

Десь 3 роки їй,в тюбіку залишилось на декілька разів,може вже розслойка йде, хоча заявлено 8 років.

Просто стикався вже з таким шо мазали МХ4 (з нового тюбика) і температури були вищі ніж з заводу на відео RX5700, 3070, а після намазки Noctua NT-H2 на 2-4 градуси нижчі.
Та й на ноутах нових де робоча температура 85-90 градусів та самі історія, ше не знаю як там буде з Pump out ефектом (відео Vik off).
8 років якщо не відкритий ... а якщо користувались то меньше, 5 років назад була бракована партія і її продаюсь до цього часу, я останнім часом на відкритий кристал ставлю HONEYWELL PTM7950, дорого але вона 3 роки живе без проблем та температури нижчі за термопасту
Hum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Как-то менял в ноутбуке HP envy с i7 мх-4 на gelid gc-extreme. В результате удалось добиться снижения температуры с 98°С до 93°С, меньшего шума и устранить троттлинг в 300 МГц в prime95.
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

HONEYWELL PTM7950, дорого але вона 3 роки живе без проблем та температури нижчі за термопасту

Ага читав за неї, для масового використання поки не піде із за ціни. Шукаю дешевші ефективні аналоги.

Клієнти і так квадратними очима дивляться на тебе коли кажеш скіки вийде облуговування відяхи, так шо поки Noctua і термопрокладки одісей або аналоги з алі типу Teucer TP400 залежно від карти.
Spleen
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Hum: 02.04.2023 11:00 Как-то менял в ноутбуке HP envy с i7 мх-4 на gelid gc-extreme. В результате удалось добиться снижения температуры с 98°С до 93°С, меньшего шума и устранить троттлинг в 300 МГц в prime95.
В ноутах різниця від різних термопаст - це реально китайський рандом )) Інколи може бути майже повністю відсутня.
Гадаю це тоді, коли слабкі ланки - надмала площа радіку, та малопотужний кулер. І там що не намаж - отримаєш +/- градус в градус (зрозуміло що мова не іде про шлакові пасти, бо ті можуть і з гарним супер-кулером чи водою зашквар показати)
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

Панове, доброго дня. Підскажіть. Я от перечитав десяток крайніх сторінок і так толком не вирішив. Одні пишуть, що МХ-4 фігня і краще купити щось інше, а інші пишуть, що все гуд. Наче головна претензія, що МХ-4 надто рідка і кудись там витікає. Але як це може бути, якщо існує така штука, як поверхневий натяг.
Короче суть яка. Хочу розібрати свою 1066(ще на пломбах) і замінити пасту, бо вже купу років їй. Відеокарта на андерклок і працює на 0.7в та 1350 частоті. Температури більше 40-45 не бачить. Ну і заодно вже на проц мати пасту. Там вже температури більші бувають. От сижу і обираю між МХ-4 та Ноктуа 1 і Залман 9.
Трішки сумбурно виклав думки. Вже вибачайте)
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Bomchik
Почитайте за ефект pump-out.
Alex+
Member

Повідомлення

Bomchik: 07.04.2023 09:50Температури більше 40-45 не бачить.
Навіщо тоді до неї лізти?
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

:up: , а от МХ-4 -- краще "не треба". То якшо вона вже є у вас - то ще ладно, а купляти не потрібно.
З ноктуа - все стабільно, прогнозовано і без проблемно. :beer:
Hum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Spleen
Гадаю це тоді, коли слабкі ланки - надмала площа радіку, та малопотужний кулер. І там що не намаж - отримаєш +/- градус в градус
Конкретно с том ноуте радиатор был с полмизинца.
Phos4
Member
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Bomchik
Та норм паста мх4, її густина впливає чисто на зручність нанесення, якщо ви перемазуєте по 5 карт в день тоді можливо ця незручність буде суттєвою, а так то вона популярна тому що завжди була золотою серединою по ціні - якості, для 1060 з головою,нікуди вона не витіче якщо ви її не чайною ложкою намазувати будете, перевірено особисто.
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

Alex+: 07.04.2023 10:00
Bomchik: 07.04.2023 09:50Температури більше 40-45 не бачить.
Навіщо тоді до неї лізти?
Адекватних причин нема і я це визнаю. Запускав бублика і подібні тести, то ледве 41 градус набіг. Але ж є така штука, як шило в дупі :gigi:
Хоча я ще не на 100% вирішив лізти в карту. Просто були думки, що їй вже купа років і можна було б замінити пасту. Ну от і вже попутно шукаю термопасту на заміну. Маю тюбик мх-4 але йому теж роки і якби вскривав карту, то вже б хотів нанести щось толкове, щоб не лізти туди років 5.
На андервольті і андерклокі вона в мене їсть від сили 60-65Вт в стрес тестах(потужність впала на 17-20%)...їй там що хоч масти, а перегріву не буде :D
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Bomchik
Так и лезть туда не надо. :beer:
Bomchik
Member
Аватар користувача
Звідки: Кам'янець-Подільський

Повідомлення

Можливо ви й праві. Але вже уточню, щоб знати, що купити на заміну своїй старій мх-4. Якщо обирати між Ноктуа 1 та Залманом 9, то яка краща? Чи там +- одней й те саме?
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Bomchik
Так а зачем? Есть mx4. Что делать нечего?))) Деньги некуда девать? Вот купишь 3090\4090, тогда и бери ноктуа, залман. Под твою карту с андервольтом, GD900 за глаза будет.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

XXXshadyXXX: 07.04.2023 13:43GD900 за глаза будет.
хватит её уже всем советовать. Это паста для железа которое -- не жалко убить. и для СЦ где нужно тестово запускать железо.
А МХ-4 для 3090\4090 - ну ну... ну .. ну... :down:
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Crossbow: 07.04.2023 13:59А МХ-4 для 3090\4090 - ну ну... ну .. ну...
Я не говорил, что MX4 для 3090\4090 :rotate:

Вон Викон сказал, что все термопасты что в магазинах какаха, и что все теперь нельзя мазнуть 1050ti условной mx4?)

И да GD900 мазать карту и пользоваться без мониторинга температур, я бы не советовал. Это как бюджетный вариант, который здесь и сейчас показывает температуры уровня mx2, а на будущее для себя взять что то проверенное временем. А так к слову у меня помню на кпт-8 2 года пыхтел феном 955 3.5 герцах на башне 2 трубочной 80мм. И температур выше 65 не видел я :gigi:
Востаннє редагувалось 07.04.2023 14:11 користувачем XXXshadyXXX, всього редагувалось 1 раз.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

XXXshadyXXX: 07.04.2023 14:02Я не говорил, что MX4 для 3090\4090
а, точно. сорь. то я уже "придумал".
но мх-4 лучше избегать - это паста "пройденый этап", нужно двигать дальше. Подделками и "браками" -- ей убили репутацию. И если бы я лично не столкнулся с множественными случаями проблем изза МХ-4 я бы не хейтил её.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Може комусь буде корисно, замінив штатну пасту на TF8 на 4090, 6-8 градусів під навантаженням)
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

terminahtor: 07.04.2023 14:40Може комусь буде корисно, замінив штатну пасту на TF8 на 4090, 6-8 градусів під навантаженням)
я так розумію покращилось на 6-8 і ви просто пропустили слово "скинув"
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Crossbow: 07.04.2023 14:50
terminahtor: 07.04.2023 14:40Може комусь буде корисно, замінив штатну пасту на TF8 на 4090, 6-8 градусів під навантаженням)
я так розумію покращилось на 6-8 і ви просто пропустили слово "скинув"
Може в нього система фазового переходу і температури реально 6-8С під навантаженням B-) :gigi:
Відповісти