Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Ferents
яку би СО не вибрали, все рівно прийдеться крутити курв оптімайзер.
Ferents
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m
Я пока остановился на ASUS ROG RYUJIN 360
Она по идее будет лучше чем Arctic lf2 ?
l-m
Member

Повідомлення

Ferents
мова про версію ІІ з екранчиком? Ну от екранчиком й краще, а так ні, +/- однаково.
Тільки у LF II кращий потенціал внаслідок товстого радіатора. Та й офсет під Райзени працює.
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

Вже довший час планую перевести комп на воду, рік тому було куплене вже все начиння але було не до того.
Зараз найшлося трохи часу і планую все такі закінчити цей довгострой.
Корпус планую зробити з конструкційного профілю, так як корпус який б мені подобався дешевше 120уо не коштує.
Розклав на підлозі як то планую розмістити, радіатори на видув, 2 передні куллери на вдув,на GPU універсальний водоблок так як фулкавера під свою карту не найшов.
БЖ зверху хоча б було правильніше росмістити його знизу а 360радіатор зверху, але стрьомно Бж під помпою розміщати.
Залізо профільне, радіатори з запасом так як обороти хочу мінімальні (зараз 360 радіатор на CPU на 600 оборотів).
Хто з досвідом скажіть чи все нормально ?
Зображення
Вкладення
99999999999.jpg
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

nik1985
Вполне вариант.
Можно так, будет проще с выгоном воздуха.
спойлер
Зображення
WaRMacTep
Member
Аватар користувача
Звідки: Кременчук

Повідомлення

ам я не спец но на мій погляд не логічний контур у вас

помпа качае воду в радіатор навіщо? з радіатору на відеокарту .. далі гаряча вода йде на меншій радіатор з акого не встигнув охолонути на процессор, з процессору в резервуар і тільки тоді охолоджуеться на великому...

доцільніше на мій погляд помпа качае воду на відеокарту, з неї на великий радіатор, з великого на процессор, потім малій радіатор(краще б було 2 великих якщо топовій процессор) і тільки потім в резервуар...

чи зразу з резервуара на процессор, далі на менший радіатор, відеокарта, великий радіатор знову резервуар
super37
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев - UA УКРАІНА

Повідомлення

да все равно куда будет с начала качать помпа, основное правило одно резервуар перед помпой а дальше как вам удобно
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

Vpupkin
Можно так, будет проще с выгоном воздуха.
Радіатор все таки зверху залишиться, розводку зроблю як намалювали та й WaRMacTep підтвердив , так логічніше, вода з помпи в відеокарту (180W) через 360 радіатор на процесор (R5 5600 65w), потім на 240 охолоджується і заодно охолоджує помпу D5 , в неї наскільки знаю охолодження від рідини йде.
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Це завжди так мило)
Всі ми, в своїх перших контурах, чесно думали, що порядок компонентів якось суттєво впливає на температури.
Але емпіричний досвід потім покаже, що немає принципової різниці, окрім зручності збирання контуру, та полегшення виходу повітря з контуру.
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

Sterkh
Та я читав по темах шо різниці принципової нема, можна зразу з відяхи на проц, головне температура теплоносія.

Ще таке питання, є датчик температури потоку, куди краще вкрутити чи без різниці ?
Варіанти:
На кришці резервуару, але як буде не повний рівень не буде доставати.
На другому вході помпи (суміщений з резервуаром) кубік 4-way на ньому датчик + кран зливу.
На виході з помпи і між відеокартою той самий кубік і в нього термодатчик.
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

nik1985: 03.04.2023 14:18 Sterkh
Та я читав по темах шо різниці принципової нема, можна зразу з відяхи на проц, головне температура теплоносія.

Ще таке питання, є датчик температури потоку, куди краще вкрутити чи без різниці ?
Варіанти:
На кришці резервуару, але як буде не повний рівень не буде доставати.
На другому вході помпи (суміщений з резервуаром) кубік 4-way на ньому датчик + кран зливу.
На виході з помпи і між відеокартою той самий кубік і в нього термодатчик.
Правило те саме - де зручно)
Кубік, або замість пробки у водоблок відяшки.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

super37: 03.04.2023 05:33 да все равно куда будет с начала качать помпа, основное правило одно резервуар перед помпой а дальше как вам удобно
У меня прилично громче гудела, когда качала сразу в радиатор.
Почему так :dontknow:

Відправлено через 1 хвилину 4 секунди:
nik1985
Ставь порядок прокачки как удобнее. Температура не изменится.
Alpesyn
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Знаю, что будет полно минусологов, но для меня заминусивший этот пост=сторонник теории плоской земли, хотя тут судя по последним постам и такие есть. И то, что сейчас молодежь уровнем знаний приближена к неандертальцам тоже печально.
Есть такая наука - гидравлика. Да, да это наука.
Вот вам одна картиночка, постарайтесь над её смыслом подумать, надеюсь, что 100% вопросов отпадут, как сейчас так и в перспективе
Зображення
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Alpesyn: 03.04.2023 21:19 Знаю, что будет полно минусологов, но для меня заминусивший этот пост=сторонник теории плоской земли, хотя тут судя по последним постам и такие есть. И то, что сейчас молодежь уровнем знаний приближена к неандертальцам тоже печально.
Есть такая наука - гидравлика. Да, да это наука.
Вот вам одна картиночка, постарайтесь над её смыслом подумать, надеюсь, что 100% вопросов отпадут, как сейчас так и в перспективе
Зображення
А теперь ту же картинку, но в закольцованной системе, и с одним насосом.
Тогда посмотрим, будет ли такая же разница.

Ps. Тут вам не водопровод, и наука гидравлика здесь абсолютно не обязательна. Какой порядок не собери, разница температур будет меньше погрешностей измерительных приборов.
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Alpesyn, сідай, два. система закрита і крапка.
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

:popcorn:
Alpesyn
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Cirax
Где я хоть словом обмолвился о температуре?

Эффективность микроканальных ватерблоков, уже не зависит от давления ?

_Slavko_
Падение давления в закрытом контуре определяется рядом факторов, таких как:
  • Гидравлический сопротивление элементов контура.
  • Скорость потока внутри контура.
  • Вязкость жидкости в контуре.
  • Температура жидкости в контуре
.

Это тоже тебе видимо неведомо :laugh: Отличнег.

Метать бисер престаю, как говорится .... как хотите, у нас демократия и свобода, слова какая наука и зачем вообще она, когда есть вход в интернет :gigi:
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Alpesyn, я мінус вам не ставив, тиском в сучасних системах з одним два водоблоком/радіатори можна нехтувати, в моему контурі так точно
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Alpesyn
Тогда давай, пожалуйста, с формулами, и результатами. Ну так, чтобы раздавить нас уровнем своих знаний. Ну и продемонстрировать научно правильный порядок подключения в СВО.
Если эффективность при разном подключении будет отличаться хоть на десяток процентов в среднем контуре с двух водоблоком и двух радиаторов; готов на коленях извиняться перед гуру гидравлики.
А то нам, как практикам в системах водяного охлаждения компьютера, абсолютно поф...г на давление в различных точках системы, а интересуют исключительно эффективность охлаждения.
Как практика показала, в нашей ситуации, порядок подключения на эффективность охлаждения не влияет абсолютно никак, ибо наличествующими приборами измерения разницу уловить никто не смог.
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Cirax
повністю згоден, навіть паралельне підключення по ефективності майже таке ж як і послідовне.
Відповісти