Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

pixels: 18.04.2021 22:33 Припинить стебатись. Там с обігом повітря все норм, якщо відкрита дверь, не задихнеться. Не треба так все радикалізувати. Приток свіжого повітря там нормальний. Згоден, це не ультимативний варіант, але для мене значно важливіша тиша, до 95% я працюю без навантажень плюс комп завжди працює, та стоїть с спальні та не заважає спати.
У меня так же в спальне. Но он не в тумбочке. И крутиляторы от 600 до 800 (ЭТО ПОТОЛОК) крутятся. И карлсон не один. Ну и камрад Deadpool Вам ответил, что в Вашем варианте воду только на морду корпуса если уж так сильно попробовать не терпиться что это. Но выиграш от этого будет равен нулю.
pixels
Member

Повідомлення

Так, дійсно. Ставити радіатор можна тільки вперед, але як повітря на вдув, чи на видув? Оба варіанта мені не подобаються. Якщо двері зачинені, то нема смисли видувати, а якщо вдувати, руйнується уся схема провітрювання.

Корпусні куллери в мене зазвичай на 500 працюють - до 1000.

Відправлено через 28 хвилин 50 секунд:
Може є більш потужні башти чи то все? Бо я дивлюсь вода мені поки не світить.

Відправлено через 42 хвилини 54 секунди:
Мені є сенс ставить радіатор тільки-но вверх. Таке рішення навіть в простої компа буде дебільний, бо і зараз з зачиноной тумбою там збирається досить тепле повітря, з урахуванням того, що більшість його виходить назовні ззаду.
Kore
Member
Аватар користувача

Повідомлення

pixels: 19.04.2021 00:13Таке рішення навіть в простої компа буде дебільний, бо і зараз з зачиноной тумбою там збирається досить тепле повітря, з урахуванням того, що більшість його виходить назовні ззаду.
Вытащите вы уже системник из тумбы, дайте ему подышать.
pixels
Member

Повідомлення

Kore: 19.04.2021 00:17
pixels: 19.04.2021 00:13Таке рішення навіть в простої компа буде дебільний, бо і зараз з зачиноной тумбою там збирається досить тепле повітря, з урахуванням того, що більшість його виходить назовні ззаду.
Вытащите вы уже системник из тумбы, дайте ему подышать.
Мені його ніде ставити. Та й від тиші не хочу відмовлятись , коли він "відпочиває".
Kore
Member
Аватар користувача

Повідомлення

pixels
Тогда у вас патовая ситуация.
pixels
Member

Повідомлення

Можна ще трохи проц скрутити. Або більш продуктивний супер куллер знайти. Не все так погано, насправді, але є нюанси.
python
Member

Повідомлення

pixels
Если ты обзоры 11700 видел, то он и с кастомной водянкой очень горячий - 90 в прайме и 70-80 в играх.
спойлер
Зображення
Если поставишь более эффективное охлаждение - алгоритмы турбобуста увидят что есть еще запас и накинут немного частоты - выйдет на ту же температуру что и была.
Хочешь сделать холоднее - попробуй отключить MCE в биосе, немного подрежет крылья турбобусту.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

pixels: 19.04.2021 00:13 Корпусні куллери в мене зазвичай на 500 працюють - до 1000.
И это реально мешает спать? Может дело в шумном БП или громких ХДД?

В идеале - открыть тумбочку, понизить обороты всех вентиляторов до уровня чтоб не мешало спать.
Настроить проц чтоб кушал в пике 125..150..175..200 вт (сколько ваша СО выдержит) и не парится за его температуры.
Настроить все обороты вентиляторов в корпусе от температуры проца.

Вариант AIO на морду интересен, но вы максимум выйграете в более высоком установленом ТДП проца (что выльется в более высоких частотах в тяжелой нагрузке).
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

pixels: 18.04.2021 22:38але для мене значно важливіша тиша,
У меня в спальне конфиг выдает 500тдп тепла. рассеиваю их 360+280 радики внутри корпуса + 2*360 пришлось пока кинуть внешних радика. Что бы зафиксировать 600об для вертушек, и 2к для помпы д5. И получить холодную и тихую систему. Зато можно спать в 2 метрах когда ПК работает 24/7 на полную. ;) Можно обойтить 3шт 360.

Если вынуть его из коробки, то вас приятно удивит даже ваша башня! Даже будет смысл от АИО. Прост СВО слишком привязана к норм обдуву радиатора внешним воздухом. Башня тоже.

Если не хотите доставать корпус. То городите хотя бы китай кастом, а радики вынести где-то сбоку стола/на подоконник/еще куда. Или купите Еисбаер, водоблок на проц, а родные шланги заменить на сторонние 10*16 допустим, и 4 фитинга купить 10*16, тогда можно извратится, и вынести 360тку вне корпуса, где-то сбоку стола. Купить 3шт арктиков Р12 пвм+пст где конекторы собираются в один сразу, и удлинитель 4пин на нужную длинну. Тогда можно будет выкинуть радик от АИО наружу, дасть фикс на 600об. и зполучить ощутимый и осязаемый профит.
pixels
Member

Повідомлення

python: 19.04.2021 10:11 pixels
Если ты обзоры 11700 видел, то он и с кастомной водянкой очень горячий - 90 в прайме и 70-80 в играх.
спойлер
Зображення
Если поставишь более эффективное охлаждение - алгоритмы турбобуста увидят что есть еще запас и накинут немного частоты - выйдет на ту же температуру что и была.
Хочешь сделать холоднее - попробуй отключить MCE в биосе, немного подрежет крылья турбобусту.
Якщо довго крутити прайм 95 з avx - то температура сягає 100 градусів на 3 ядрах декілька разів. В середньому біля 88-92. Частота 4.2-4.8. Притоку повітря нічого не заважає в відчиненой тумбі. Так, спробую відключити mce.
PushKing
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецк

Повідомлення

pixels: 19.04.2021 12:03Якщо довго крутити прайм 95 з avx - то температура сягає 100 градусів на 3 ядрах декілька разів.

А зачем?
pixels
Member

Повідомлення

a_z_z_y: 19.04.2021 11:26
pixels: 19.04.2021 00:13 Корпусні куллери в мене зазвичай на 500 працюють - до 1000.
И это реально мешает спать? Может дело в шумном БП или громких ХДД?

В идеале - открыть тумбочку, понизить обороты всех вентиляторов до уровня чтоб не мешало спать.
Настроить проц чтоб кушал в пике 125..150..175..200 вт (сколько ваша СО выдержит) и не парится за его температуры.
Настроить все обороты вентиляторов в корпусе от температуры проца.

Вариант AIO на морду интересен, но вы максимум выйграете в более высоком установленом ТДП проца (что выльется в более высоких частотах в тяжелой нагрузке).
Так тихий Seasonic Focus PX-750 750W. Hdd є, але вони не працюють, коли до них звертаєшся тільки. Справа конкретно в пікових навантаженнях, та скачках температури в цьому проці. До цього був 10700kf, такого не було навіть в зачинений тумбі. Може й не треба було міняти шило на мило.
Якщо вішати наперед радіатор вперед, треба буде тримати тумбу постійно відчиненою, це руйнує мої уявлення як має виглядати та функціонувати робоче місце.

Відправлено через 2 хвилини 20 секунд:
Deadpool: 19.04.2021 11:32
pixels: 18.04.2021 22:38але для мене значно важливіша тиша,
У меня в спальне конфиг выдает 500тдп тепла. рассеиваю их 360+280 радики внутри корпуса + 2*360 пришлось пока кинуть внешних радика. Что бы зафиксировать 600об для вертушек, и 2к для помпы д5. И получить холодную и тихую систему. Зато можно спать в 2 метрах когда ПК работает 24/7 на полную. ;) Можно обойтить 3шт 360.

Если вынуть его из коробки, то вас приятно удивит даже ваша башня! Даже будет смысл от АИО. Прост СВО слишком привязана к норм обдуву радиатора внешним воздухом. Башня тоже.

Если не хотите доставать корпус. То городите хотя бы китай кастом, а радики вынести где-то сбоку стола/на подоконник/еще куда. Или купите Еисбаер, водоблок на проц, а родные шланги заменить на сторонние 10*16 допустим, и 4 фитинга купить 10*16, тогда можно извратится, и вынести 360тку вне корпуса, где-то сбоку стола. Купить 3шт арктиков Р12 пвм+пст где конекторы собираются в один сразу, и удлинитель 4пин на нужную длинну. Тогда можно будет выкинуть радик от АИО наружу, дасть фикс на 600об. и зполучить ощутимый и осязаемый профит.
Це дуже складно для мене, багато нових вузлів, а якщо потрібно буде витягли корпус, це зайвий клопіт. З моєю вдачею, поки буду витягати, зломаю шланги :laugh:

Відправлено через 10 хвилин 25 секунд:
Я бачу тема перетворюється на лайно, а я на посміховисько. Ще раз, мені не треба суперхолодна система, а лише прибрати пікові стрибки температури, та знизити загальну максимальну температуру під 100 навантаженням з урахуванням відчиненої тумби. Все решта часу 99% тумба має бути зачинена, та комп працює в дуже повільному режимі. Так, вода не мій варіант куди б її не ставити. Скоріш за все тут або купувати Кулер Noctua NH-D15 Chromax Black може він дасть декілька градусів, або уповільнити турбобуст.
isusik63
Member
Аватар користувача
Звідки: Волчанск, Харьков,Тишки.

Повідомлення

pixels: 19.04.2021 12:40
a_z_z_y: 19.04.2021 11:26
И это реально мешает спать? Может дело в шумном БП или громких ХДД?

В идеале - открыть тумбочку, понизить обороты всех вентиляторов до уровня чтоб не мешало спать.
Настроить проц чтоб кушал в пике 125..150..175..200 вт (сколько ваша СО выдержит) и не парится за его температуры.
Настроить все обороты вентиляторов в корпусе от температуры проца.

Вариант AIO на морду интересен, но вы максимум выйграете в более высоком установленом ТДП проца (что выльется в более высоких частотах в тяжелой нагрузке).
Так тихий Seasonic Focus PX-750 750W. Hdd є, але вони не працюють, коли до них звертаєшся тільки. Справа конкретно в пікових навантаженнях, та скачках температури в цьому проці. До цього був 10700kf, такого не було навіть в зачинений тумбі. Може й не треба було міняти шило на мило.
Якщо вішати наперед радіатор вперед, треба буде тримати тумбу постійно відчиненою, це руйнує мої уявлення як має виглядати та функціонувати робоче місце.

Відправлено через 2 хвилини 20 секунд:
Deadpool: 19.04.2021 11:32 У меня в спальне конфиг выдает 500тдп тепла. рассеиваю их 360+280 радики внутри корпуса + 2*360 пришлось пока кинуть внешних радика. Что бы зафиксировать 600об для вертушек, и 2к для помпы д5. И получить холодную и тихую систему. Зато можно спать в 2 метрах когда ПК работает 24/7 на полную. ;) Можно обойтить 3шт 360.

Если вынуть его из коробки, то вас приятно удивит даже ваша башня! Даже будет смысл от АИО. Прост СВО слишком привязана к норм обдуву радиатора внешним воздухом. Башня тоже.

Если не хотите доставать корпус. То городите хотя бы китай кастом, а радики вынести где-то сбоку стола/на подоконник/еще куда. Или купите Еисбаер, водоблок на проц, а родные шланги заменить на сторонние 10*16 допустим, и 4 фитинга купить 10*16, тогда можно извратится, и вынести 360тку вне корпуса, где-то сбоку стола. Купить 3шт арктиков Р12 пвм+пст где конекторы собираются в один сразу, и удлинитель 4пин на нужную длинну. Тогда можно будет выкинуть радик от АИО наружу, дасть фикс на 600об. и зполучить ощутимый и осязаемый профит.
Це дуже складно для мене, багато нових вузлів, а якщо потрібно буде витягли корпус, це зайвий клопіт. З моєю вдачею, поки буду витягати, зломаю шланги :laugh:

Відправлено через 10 хвилин 25 секунд:
Я бачу тема перетворюється на лайно, а я на посміховисько. Ще раз, мені не треба суперхолодна система, а лише прибрати пікові стрибки температури, та знизити загальну максимальну температуру під 100 навантаженням з урахуванням відчиненої тумби. Все решта часу 99% тумба має бути зачинена, та комп працює в дуже повільному режимі. Так, вода не мій варіант куди б її не ставити. Скоріш за все тут або купувати Кулер Noctua NH-D15 Chromax Black може він дасть декілька градусів, або уповільнити турбобуст.
Отпишусь и я .
Для уменьшение температуры вам начали давать дельные советы , но вам то не так , то выносную СЖО не хочу делать , то корпус не прозрачный и кастом ставить не буду , корпус из стола доставать ну буду , тема гамно и тд .
И камрады уже не стали нечего писать тк смысла нету .
Не в обиды ради , но если хотите тишину и -градусы надо чем то жертвовать , а стол и корпус не такая уж и жертва :beer:
pixels
Member

Повідомлення

isusik63: 19.04.2021 13:17
pixels: 19.04.2021 12:40
Так тихий Seasonic Focus PX-750 750W. Hdd є, але вони не працюють, коли до них звертаєшся тільки. Справа конкретно в пікових навантаженнях, та скачках температури в цьому проці. До цього був 10700kf, такого не було навіть в зачинений тумбі. Може й не треба було міняти шило на мило.
Якщо вішати наперед радіатор вперед, треба буде тримати тумбу постійно відчиненою, це руйнує мої уявлення як має виглядати та функціонувати робоче місце.

Відправлено через 2 хвилини 20 секунд:

Це дуже складно для мене, багато нових вузлів, а якщо потрібно буде витягли корпус, це зайвий клопіт. З моєю вдачею, поки буду витягати, зломаю шланги :laugh:

Відправлено через 10 хвилин 25 секунд:
Я бачу тема перетворюється на лайно, а я на посміховисько. Ще раз, мені не треба суперхолодна система, а лише прибрати пікові стрибки температури, та знизити загальну максимальну температуру під 100 навантаженням з урахуванням відчиненої тумби. Все решта часу 99% тумба має бути зачинена, та комп працює в дуже повільному режимі. Так, вода не мій варіант куди б її не ставити. Скоріш за все тут або купувати Кулер Noctua NH-D15 Chromax Black може він дасть декілька градусів, або уповільнити турбобуст.
Отпишусь и я .
Для уменьшение температуры вам начали давать дельные советы , но вам то не так , то выносную СЖО не хочу делать , то корпус не прозрачный и кастом ставить не буду , корпус из стола доставать ну буду , тема гамно и тд .
И камрады уже не стали нечего писать тк смысла нету .
Не в обиды ради , но если хотите тишину и -градусы надо чем то жертвовать , а стол и корпус не такая уж и жертва :beer:
Так і є, мені ці варіанти не підходять. СВО в тому числі, вже ясно. Що не так, дякую, що допомогли розібратися, а то б купив за зря. Я що, у кого-то 100 грн прошу? Спитав, та отримав відповіді. Так, дійсно, мені не потрібен кастом, прозорий блок, зовнішні радіатори чи системник на столі, що тут не так?
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

pixels: 19.04.2021 12:03
python: 19.04.2021 10:11 pixels
Если ты обзоры 11700 видел, то он и с кастомной водянкой очень горячий - 90 в прайме и 70-80 в играх.
спойлер
Зображення
Если поставишь более эффективное охлаждение - алгоритмы турбобуста увидят что есть еще запас и накинут немного частоты - выйдет на ту же температуру что и была.
Хочешь сделать холоднее - попробуй отключить MCE в биосе, немного подрежет крылья турбобусту.
Якщо довго крутити прайм 95 з avx - то температура сягає 100 градусів на 3 ядрах декілька разів. В середньому біля 88-92. Частота 4.2-4.8. Притоку повітря нічого не заважає в відчиненой тумбі. Так, спробую відключити mce.
Отключив МСЕ будет лок на 125вт для проца.
Я выше советовал подобрать параметр PL1 для вашей СО чтобы не ловить пики 100°.
Попробуйте поставить в биосе разные PL1: 125..150..175..200
125w vs 250w
Зображення
На картинке выше показаны два граничных значения, у вас будет что-то посерединке.
И посмотрите какие будут частоты и температуры в ваших реальных задачах!
Выберите что больше всего нравится, вбейте PL1 в биос и не забывайте открывать дверцу при нагрузке :rotate:

Отправлено спустя 2 минуты 35 секунд:
pixels: 19.04.2021 12:40До цього був 10700kf, такого не було навіть в зачинений тумбі. Може й не треба було міняти шило на мило.
prime95, 11700k, 10700k
Зображення
Вы получили 250вт вместо 200вт. Понятное дело увеличатся температуры и появятся необходимость в лучшем продуве корпуса тумбы

Отправлено спустя 3 минуты 49 секунд:
pixels: 19.04.2021 12:40Якщо вішати наперед радіатор вперед, треба буде тримати тумбу постійно відчиненою, це руйнує мої уявлення як має виглядати та функціонувати робоче місце.
Можно написать скрипт чтобы при достижении 60° на проце открывал лоток DVD и упираясь в дверцу приоткрывал тумбу :super:
pixels
Member

Повідомлення

А як це pl1 виставляти в асус біосі?
Вимикав МСЕ - стало все тихо , стабілізується десь біля 3.9 МГц в прайм 95.

Відправлено через 43 хвилини 1 секунду:
спойлер
PSX_20210419_151242.jpg
Я так розумію ось це воно. Але треба чи ні вмикати МСЕ?
python
Member

Повідомлення

pixels
Включая mce ты отключаешь лимиты энергопотребления и буст жарит проц на все деньги, насколько СО позволяет.
А вообще с такими вопросами лучше обратиться в ветку форума по процессорам.
pixels
Member

Повідомлення

Все, розібрався, включив МСЕ та 175w на довготривалих завданнях мене влаштовує. На швидких там проблем нема.
Усім дякую за терпіння.
pixels
Member

Повідомлення

Тільки-но сильно мене не бийте, але все ж , якщо таки купити водянку 360, та розвернути системник , щоб передня панель вилились в протилежний бік, та всунути туди радіатор, щоб видувати назовні тепле повітря. Тоді як організувати решту вентиляторів, може зверху на вдув 3шт, чи знизу? В вентиль, що позаду, на двув поставити? 6 шт є вентелів 120.
Що скажете? І тумбу можно зачиняти коли нема навантаження, а якщо відчинити повітря піде гарно.
Kore
Member
Аватар користувача

Повідомлення

pixels
Мысль интересная. Можно ещё вазу с цветами внутрь поставить
Відповісти