Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
gogixai7
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kashtan
одна вода в тексте, но правильные мысли в общем наверно есть))

собственно вопрос, а зачем вам СВО? только коротко

а вот про 800 ватт имхо бред, никто под такой нагрузкой долго юзать не будет, сделал пару бенчей и железки на помойку
иии не думаю что обычный водоблок сможет нормально снимать столько тепла, тут уже или чиллеры или азот
Freem-freem
Member
Аватар користувача
Звідки: "${Kharkiv}"

Повідомлення

Kashtan
Все ответы есть в тестах на thermalbench ;)
Dimentoza
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Из своего полу богатого опыта могу сказать следующее - зе бест это силиконовый шланг. Но он конечно не имеет вида. За то гибкий, неприхотливый, надийный.
На втором месте чёрный от ЕК - от неприхотлив ни к чему. Заливай хоть анализы в него.
Ну а на третьем месте фирменные НЕПРОЗРАЧНЫЕ шланги. Там хоть не видно, что с ними твориться внутри от жижи.
Freem-freem
Member
Аватар користувача
Звідки: "${Kharkiv}"

Повідомлення

Kashtan:Здавалося б тут все зрозуміло - береш Mo-Ra 3 Pro 420 й до нього щось на зразок 3000-ї Ноктюа,
але трапився мені тест, де на високих оборотах на 180 мм пропелерах Монста 540 виграла пару дестих градусів,
На форуме сейчас мору продают за 3000 грн, правда вариант на 120 вентили, но тем не менее, отличный радиатор и отличная цена :up:
Ну хотя если вам пару десятых градуса ... :-/
Kashtan:Також цікава інформація стосовно помп та кількість води в потоці, яка потрібна.
О биже мий, стоит Д5 на 2 водоблока и 3 радиатора (8 секций), качает все на 1 скорости, до этого с морой прокачивала на 1 скорости 6 метров шланга, мору, 2 водоблока, 2 быстросцепа режущих поток... ;)
Kashtan:В майбутньому очікується гонка озброєнь у вигляді нарощування кількості ядер у процесорів
Да о ней говорят уже 5 лет :D
Kashtan:Тобто потужна СВО в майбутньому себе можливо виправдає, в усякому разі цікаво підібрати конфігурацію.
Мора 360 + четыре 180мм вентиля на 800 оборотов и ты будешь happy :shuffle:
Kashtan:1. Водоблок на ЦПУ.
Почти любой из топовых, разница на уровне погрешности :-/
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Daemon74:Kashtan
Текста дофига, но вопроса по существу я так и не услышал. :-)
Найкращі радіатори, ватерблоки та помпи з точки зору виробничої потужності на систему рідинного охолодження для потужного (ближнього майбутнього )сучасного комп'ютера із багатоядерним ЦПУ та відеокартами. Які? Чинні тести які я знайшов не в повні мірі розкрили це питання.
Наприклад -
Ватерблок -
Аквакомп'ютер Некст чи Альфакул Айсблок, чи Куланс 390-й кращий з ватерблоків?
Радіатор який буде ліпший:
Мора 420 Про або Монста 540? В прямому тесті Монста перемогла, але в мене сумніви, площа в Мора значно більша.
Помпа яка буд ліпша?

Отправлено спустя 1 час 48 минут 13 секунд:
gogixai7:Kashtan
одна вода в тексте, но правильные мысли в общем наверно есть))

собственно вопрос, а зачем вам СВО? только коротко

а вот про 800 ватт имхо бред, никто под такой нагрузкой долго юзать не будет, сделал пару бенчей и железки на помойку
иии не думаю что обычный водоблок сможет нормально снимать столько тепла, тут уже или чиллеры или азот
Вода? Та весь мій текст складається із посилань на тести, результати котрих конфлікують одне з одним.
Я вже писав навіщо мені СВО - для домашнього комп'ютера, розрахованого на охолодження найгарячішого із можливих ЦПУ та відеокарт у максимальному розгоні без крайнощів.
800 ватт теоретично можливо - якби ви читали посилання, яке я давав у своєму тексті на оверклок, то там приводились емпіричні дані, що

"Heat capacity of water = 4187j per kg
1.0 GPM of flow in litters per second = 0.063 kg/second
4187j*0.063 kg/second
A joule is 1 watt for 1 second, so the units of time cancel out:
4187W * 0.063 kg = 264W
264W to raise a 1.0 GPM flow of water by a single degree"

кожні 1 грами води на секунду знімають 4.19 ватт тепла, тобто якщо пришвидчити потік до 200 грамм на секунду, або 12 літрів на хвилину, або вони ж 1200 на годину, можна зняти ті 800 ватт із сучасного та такого гарячого 7980ХЕ.
Хоча звучить звичайно трохи божевільно.485 mm² площа та 800 ватт. Але це факт.
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення

Цікаво, не зміг знайти розмір кристалу Треадріперів, Епік та їх сокетів TR4 та SP3. Лише в одному огляді виміряли 96 мм по діагоналі, (що по моїм підрахункам дало 4608 мм2). Величезний простір (буквально) для охолодження.

Отправлено спустя 49 минут 40 секунд:
7980XE розганяють до 5200 на легких 3D типу вбудованих в ігри бенчмарки, на чілері і до 5300. На XTU рекорд 4870 частота, на CBR15 - 5000.
При цьому використовуються "more than 30 litter, and it is winter now. So if the water temperature increase 1 dgree C, the time duration of 100 seconds is necessary even by using 1200W power heater. I used only 4X 360mm radiator. Power consumtion may be more than 700 W in the 5GHz operation using 1.3 V core voltage".
В іншій системі "I have 3 420mm rads in push pull and a 560mm Rad in pull. ".
Мори вже не вистачить - я так розумію.
gogixai7
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Картинки под спойлер!
Ну тогда вам на мать что-то типа моноблок нужно, а не просто ватер на проц, а то с вашими теоретическими 800 ватт мать долго не проживет. Парочку мор покрупнее и вентили в пуш-пул.
Freem-freem
Member
Аватар користувача
Звідки: "${Kharkiv}"

Повідомлення

Kashtan:Мори вже не вистачить - я так розумію.
:facepalm:
Dimentoza
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

Много букф и картинок, да ещё на украинском...
Короче - бери тут мору за 3 куска, там же быстросцепы и водоблок тот, который тебе нравится внешне.
Помпа D5, фитинги 10/16. Уголки по мере необходимости во время сборки.
Этого хватит с запасом.
Freem-freem
Member
Аватар користувача
Звідки: "${Kharkiv}"

Повідомлення

Dimentoza
Сейчас он покажет ещё десяток картинок где монста лучше на 0.2 °С при push/pull вентилей на 2200 RPM, потому что ему нужна экстремальная производительность для домашнего компа :lol:
Daemon74
Member
Звідки: Харьков

Повідомлення

Kashtan
Дабы не вступать в полемику. Посмотри состав моей сво в профиле. Это по сути то, что тебя устроит более чем с головой. Объем контура - 2,5 литра.
freemannew
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Мужики, с вашего позволения закину сюда, ибо больше шансов что тут это увидят. Если вдруг кому нужно будет, имейте ввиду.
Swiftech MCP35X2 Housing - Black
спойлер
viewtopic.php?f=26&t=188296
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Всім дякую за відповіді.

Отправлено спустя 3 минуты 30 секунд:
Daemon74:Kashtan
Дабы не вступать в полемику. Посмотри состав моей сво в профиле. Это по сути то, что тебя устроит более чем с головой. Объем контура - 2,5 литра.
Чудова система, і в охолоджені теж.
Я б собі обрав би серію GTR, вона розрахована на кулери потужніші, але в цілому все близьке до довершеного.

Отправлено спустя 2 минуты 36 секунд:
Freem-freem:Dimentoza
Сейчас он покажет ещё десяток картинок где монста лучше на 0.2 °С при push/pull вентилей на 2200 RPM, потому что ему нужна экстремальная производительность для домашнего компа :lol:
Ні, оскільки я знайшов лише один тест де лоб в лоб порівняли топові Мора із Монста. І не екстремальна, взагалі екстремальний оверклокінг там де розпочинаються мінусові або принаймні нижчі за оточуючу атмосферу температури. Просто дуже потужну, але як таку, що залишається в межах визначенння "домашня".

Отправлено спустя 5 минут 2 секунды:
gogixai7:Картинки под спойлер!
Ну тогда вам на мать что-то типа моноблок нужно, а не просто ватер на проц, а то с вашими теоретическими 800 ватт мать долго не проживет. Парочку мор покрупнее и вентили в пуш-пул.
Так, я перепрошую, набирав текст глупої ночі, і піймав гаву із цими спойлерами, наразі втратив можливість внести поправки до власного посту, якщо це дійсно важливо, я звернусь до модератора, щоб він це зробив замість мене.
Вочевидь - маєте рацію із подвійними Мора, Гігант 3360 за ті гроші що за нього просять, пропонує менше, лише 24 по 140 мм, за 700 Евро три Мора можна придбати, 27 кулерів, а в пуш-пул й поготів - 54.
І на тиск Гігант розрахований на 0.8 Бар, а Мора -на 5.
Sh@G
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

EK-CryoFuel Clear Premix 900 mL - а можно ли её чем-то подкрасить?
Da__rk
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Винница

Повідомлення

Kashtan
Якщо збираєте систему для дому, хоч і потужну, не заморочуйтеся так з вибором комплектухи для системи охолодження. Тим паче з розрахунком на можливі колосальні навантаження на неї в майбутньому. Вона все одно не впорається з тими навантаженнями (800W чи значно менше з такої площі) і частотами, ви просто не заведете залізо з таким TDP, чиллер і простенькі Single Stage також не впораються з такою задачею (не зможуть адекватно знімати тепло/давати необхідний мінус по температурі). Беріть з прицілом на те, що є зараз на ринку + де-який запас, щоб було не дуже шумно. Не буде в майбутньому її вистачати - просто додайте декілька секцій, замініть водоблок на більш потужний (з більшою площею теплообміну) і т.п.

P.S. Бачу з автокаскадом не склалося, пробуєте "воду"? ;) Головне перейти від теорії до практики, а то постійно опираючись тільки на якісь графіки можна на них і зупинитись, так нічого і не зібравши в решті-решт.
Freem-freem
Member
Аватар користувача
Звідки: "${Kharkiv}"

Повідомлення

Da__rk:автокаскадом
Шо-шо?
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Da__rk:Kashtan
Якщо збираєте систему для дому, хоч і потужну, не заморочуйтеся так з вибором комплектухи для системи охолодження. Тим паче з розрахунком на можливі колосальні навантаження на неї в майбутньому. Вона все одно не впорається з тими навантаженнями (800W чи значно менше з такої площі) і частотами, ви просто не заведете залізо з таким TDP, чиллер і простенькі Single Stage також не впораються з такою задачею (не зможуть адекватно знімати тепло/давати необхідний мінус по температурі). Беріть з прицілом на те, що є зараз на ринку + де-який запас, щоб було не дуже шумно. Не буде в майбутньому її вистачати - просто додайте декілька секцій, замініть водоблок на більш потужний (з більшою площею теплообміну) і т.п.

P.S. Бачу з автокаскадом не склалося, пробуєте "воду"? ;) Головне перейти від теорії до практики, а то постійно опираючись тільки на якісь графіки можна на них і зупинитись, так нічого і не зібравши в решті-решт.
Звучить розумно.
Стосовно чилерів та дірект дай - згоден, ТДП на них впаде значно потужніше, аніж на кімнатної температури, тому електроспоживання на компресор там буде чи не більше, аніж споживатиме сам комп'ютер. Варіант із фазовими системами можливий лише у випадку обмеженого ТДП, я вже розглядав варіанти на практиці, і підраховував.
Це як мінімум Данфосс Манейроп NTZ68, який 1000-1200 ватт може охолодити при -45, тобто із 2 розігнаними відеокартами можна забути про 18-ядерник, це лише рівень Брістоль на сотню кубиків, з його двома кіловатами при -40. Або шукати компроміс у вигляді Коффі-Лейку, або ставити 1 відеокарту, словом - паліатив.
Словом тут багато є варіантів, але дійсно - я вирішив почати із простішого, бюджетнішого, і практичнішого.
Шуму я не побоююсь, хоча б в силу того, що якраз навпроти мого стола із комп'ютером знаходиться технологічний отвір у сусідню кухню, радіатор із шумними кулерами або компресор фазової установки преспокійно буде депортований в тому напрямку, а шланги із хладогентом можна через отвір під'єднати до десктопу.
І я дійсно відмовився від автокаскаду, я знайшов фахівця в Україні по ним, але сума витрат просто космічна, а результат не дуже то й радував з його готових пропозицій, а щоб розробити нову план-схему, за ці гроші можна придбати "Overclocking Cryogenic Chiller" - азотний автоматичний замкнутий контур, там ліпший профіт.
Хоча на його автокаскадах зріджувати повітря можна було, але ексергетичне ККД... геть не вигідно, менше піввідсотка.
Я чудово розумію російську, тому щоб було комфортно - відповідайте як зручно.
Stas
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Kashtan
Чувак, прости конечно, но ты зануда.... просто бери и делай воду. Тут у каждого по 10 мнений своих будет, ты сердце слушай (кошелек и бабу) :)

Отправлено спустя 2 минуты 49 секунд:
Кстати баба тебе даже с Gala поможет :D
gogixai7
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Stas:KashtanЧувак, прости конечно, но ты зануда.... просто бери и делай
Ну если это тянется не первый год уже, то дальше разговоров не уйдет ничего, человек пытается выдумать непонятно что.
Какие-то 1200ватт на процах, 3 моры в пуш-пуле, гонка вооружений.

Если бабки есть, то в чем проблема? Собрать систему как у Daemon74 и радоваться жизни :beer:
gamefanat
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Приветствую камрады! имеется проблема с установкой kraken x52 в корпус cooler master cm 690 ii advanced !
Суть проблемы такова что мешает кожух материнской платы asus rog strix z370-f gaming установить кракен, то есть сам радиатор помещается в верху корпуса без проблем а вот вентиляторы уже не влезаю(((
суть вопроса такова можно ли радиатор оставть а вентиляторы сверху установить ? (там стояли родные вентили от корпуса) на вдув или на выдув и как вообще лучше сделать все!
фото уже делаю! :beer:

Отправлено спустя 20 минут 18 секунд:
спойлер
Зображення

Зображення

Зображення
Bender_Rodriguez
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

gamefanat а радиатор не влезет там где вентили? Т.е. что бі вентили біли над МП, а радиатор сверху (под пластиковой частью корпуса)?
Єффективность СО будет ниже, если вентили будут над радиатором.
Відповісти