Какой вентилятор взять на замену штатного на кулер DeepCool Gammaxx 400 V2 ?

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Автор
Повідомлення
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Ostin
Ясно, спасибо. Просто штатный у меня вот этот, как я понимаю - по потоку зверь, что наверное и даёт всему кулеру обходить аналоги по эффективности - https://pn.com.ua/md/4752693/ :)

Отправлено спустя 4 минуты 8 секунд:
Grava
Дешман охлад, я так понимаю, не по цене и не по фирме, а по массивности радиатора и количеству тепловых трубок, так как если охлады одинаковые по конструкции, но разных фирм - выгоды будет ноль, как я понимаю.
Ostin
Member

Повідомлення

Avenger80
Велика площа відводу тепла від ребер радіатора, більше теплотрубок, вага - так, це зазвичай показники більш продуктивного кулера. Тут є ньюанс - при великій щільності ребер і, відповідно, великій площі, знадобиться більш продуктивний пропелер, тоді як при великих міжреберних отворах можна брати пропелер з мінімальним обдувом (а значить, він буде тихішим). Але перший тип буде продуктивнішим за другий при однаковій вазі.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Т.е. в большинстве случаев заменой вентилятора можно добиться только уменьшение шума за счёт снижения эффективности стокового кулера. И будет большой удачей если при уменьшении шума не потеряется эффективность, а огромной удачей будет ещё и увеличение эффективности при меньшем уровне шума. Много слов и достаточно сумбурно, но выявляет все сомнения при замене вентилятора на кулере. :)
LuckyHawk
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Avenger80
Той що по вашому посиланню виглядає як звичайний флоу тип. Поток повітря він генерує значний, через що і шуму створює багато, а от тиск повітряний у нього скоріш за все такий собі. Я б замінив на прешер тайп типу того ж артктік Р12 або CM SickleFlow - вентилятори такого типу значно краще продавлюють повітря крізь щільні радіатори при тому ж або меньшому рівні шуму.
Ноктуа А серії звичайно офігенні, але ж вони як крило від боїнгу коштують, на недорогі охлади якось дивно чіпляти їх, вже краще тоді реально весь кулер замінити, як Grava каже.
Із чогось дорожчого ще сподобались ноктуа NFP серії. Хоча скоріш за все великої різниці між тим же арктік Р12 і ноктуа NFP12 не буде.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

LuckyHawk
Т.е. вы хотите сказать, что, в принципе, можно и не ухудшить характеристики в общем, заменив здесь - https://pn.com.ua/md/4070545/ , штатный вентилятор, но вроде бы похож на просто 12025, так как у ID-Cooling они все одинаковые на вид, хотя модель вентилятора ID-Cooling ID-12025M12S на Арктик P12 - https://elmir.ua/cooling_for_enclosures ... cfan00119a или тот же Бионикс P120 - https://elmir.ua/cooling_for_enclosures ... cfan00168a ?
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Avenger80
Берите Арктик и не парьте мозг себе и нам))) Id Colling шумные. У меня кулер id cooling se 224 xt и его вентиль, по сравнению с P12, шумный очень.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

XXXshadyXXX
О, вот это я и хотел услышать. У вас тоже 224XT и вы поменяли на P12 штатный. И результатом довольны, как я понял?
LuckyHawk
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Avenger80
Моделі по вашим посиланням майже копія arctic F12, які призначені для корпусу а не для радіаторів. У них високі показники cfm але дуже низький статичний тиск. Доволі легко можна знайти порівняння arctic F12 і P12 на радіаторах щоб побачити що не тільки гірше не стане, а скоріш за все набагато краще стане.
спойлер
Зображення
Відправлено через 11 хвилин 48 секунд:
Avenger80
Колись я на своєму Hyper 212 міняв хвилястий вентилятор на SickleFlow, стало значно краще що по темературам, що по шуму. Зараз у мене теж Hyper 212, але якийсь із нових на sАМ4/s1700, дістався мені без вентилятора, до нього прикручено якраз Р12 звичайний. Дуже приємні вертухи.
XXXshadyXXX
Member
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Avenger80
Да, доволен)
Відповісти