Тест термопрокладок 0.5мм та 1мм. (Laird, t-Global, Kerafol, Arctic, China)

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Автор
Повідомлення
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Crossbow:для памяти в видяхах , на VRM ещё можно такое класть, а вот на мосты, видяхи в ноутах (частенько там с завода прокладки) -- нельзя!
Я себе закупил разной толщины медяшек -- не реклама!!! и применяю в ноутах клиентов там где это нужно (вместо всохшейся прокладки , кладу медяшку и скажу я Вам что температуры ниже с медью!
Якраз мідні пластини погано ставити, бо зазвичай в ноутах одне охолодження на процесор, відео, мости. І неможливо дотриматись аби всі поверхні були ідеально паралельні до кристалів. І якщо у випадках Проц+відео більш менш рівно, то якщо додається ще міст/хаб, то шанс сколоти кристал мідною пластинкою дуже великий.
Так мідь чудову теплопровідність має, але вона не еластична, тому треба ідеально!!! підбирати товщину міді. + появляється не один тепловий контакт, а два. Між процесором і мідною пластинкою і міжд пластинкою і радіатором, що в свою чергу збільшеє тепловий опір.
Ваші слова вірні лише в тому випадку, якщо ви ставите прокладки з аліекспресу, із завишеними характеристиками, разів так в 3-4. Тоді я згідний - їх лише на врм і чіпи памяті хватає. Тому перед тим як писати це - покористуйтесь якісним термоінтерфейсом і після цього робіть висновок. Особливо, якщо ви ще і в сервісі працюєте.
Якщо буде нагода, я зроблю тест з прокладкою і мідною пластиною. Температура відеочіпа буде приблизно на рівні.

Отправлено спустя 5 минут 23 секунды:
До речі, непогано почитати ще дану тему.
http://www.rom.by/forum/Pogovorim_o_termoprokladkah

Отправлено спустя 5 минут 16 секунд:
Operator:Ох ти ж і ціна на t-Global TG X :insane:
Відеокарта має місяць пихтіти, щоб на таку розкіш заробити :laugh:

Автору оголошується велика подяка.
Ще ніхто з тих, що брали не жалілись.
Тому роблю для себе висновок, що ціна відповідає якості.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

prescout:Якраз мідні пластини погано ставити, бо зазвичай в ноутах одне охолодження на процесор, відео, мости. І неможливо дотриматись аби всі поверхні були ідеально паралельні до кристалів. І якщо у випадках Проц+відео більш менш рівно, то якщо додається ще міст/хаб, то шанс сколоти кристал мідною пластинкою дуже великий.
Так мідь чудову теплопровідність має, але вона не еластична, тому треба ідеально!!! підбирати товщину міді. + появляється не один тепловий контакт, а два. Між процесором і мідною пластинкою і міжд пластинкою і радіатором, що в свою чергу збільшеє тепловий опір.
Через меня прошло очень много ноутов чтобы я не понимал того что нужно очень точно подгон медяшки делать. Ещё ни один кристалл не сколол!
Подбор медяшки делаю очень точно ,поэтому прижим к кристалу "нежный" получается , паста МХ4 , ставлю медяшку тоненькую 0.1мм допустим и проверяю отпечаток , если отпечаток плохой или его вообще нет , тогда ставлю 0.2мм и так далее. В итоге отпечаток получается идеальным и на кристалл нет излишнего давления! Так как медяшки ставлю давно , то уже и "глазомер набит"
А то что получается 2 слоя пасты...
На практике проверенно и не один раз что лучше 2 слоя пасты (а при точном подборе меди "слоя" как такового и нет) , чем 1 толстая прокладка какой бы качественной она не была.
Но бывают иногда случаи когда медь просто невозможно поставить , тогда не остается ничего как ставить назад прокладку.
Востаннє редагувалось 21.01.2018 13:37 користувачем Crossbow, всього редагувалось 1 раз.
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Все таки я притримуюсь своєї думки, що до використання термопрокладок, та і тест зроблений для інформативності, оскільки подібних не зустрічав.
Andrey2005
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

prescout:зазвичай в ноутах одне охолодження на процесор, відео, мости. І неможливо дотриматись аби всі поверхні були ідеально паралельні до кристалів.
В більшості випадків це вина криворуких розробників СО. Що заважало з заводу на радиаторі зробити виступи більше/менше на ті самі долі мм, які потім заповнюють термопрокладками або мідними пластинами?
Я ще розумію коли мова йде про VRM, там багато елементів різної висоти і це складно і ризик КЗ, але на видяхи та чіпсети ліпити прокладки це маркетингове жлобство.
Це не претензія до вас, а претензія до маркетологів. Вам вдячний за тест, і навіть планую колись купити прокладку на VRM.
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Andrey2005:
prescout:зазвичай в ноутах одне охолодження на процесор, відео, мости. І неможливо дотриматись аби всі поверхні були ідеально паралельні до кристалів.
В більшості випадків це вина криворуких розробників СО. Що заважало з заводу на радиаторі зробити виступи більше/менше на ті самі долі мм, які потім заповнюють термопрокладками або мідними пластинами?
Я ще розумію коли мова йде про VRM, там багато елементів різної висоти і це складно і ризик КЗ, але на видяхи та чіпсети ліпити прокладки це маркетингове жлобство.
Це не претензія до вас, а претензія до маркетологів. Вам вдячний за тест, і навіть планую колись купити прокладку на VRM.

Маркетингу тут нуль, це практичність. Якраз розробники все добре продумали в цьома плані. Я сам по спеціальності конструктор радіоелектронних апаратів, тому і згідний з правильністю цього рішення.
Термопрокладки добре в тих самих ноутах, бо ноути піддаються механічним впливам більше чим десктопні відяхи/материнки. Тому еластичність прокладки відіграє важливу роль в тому, що в ноутах не відриваються пятаки, не пошкоджуються кристали. Вони грають ще й роль демфера. І їхньої теплопровідності достатньо для відводу тепла до радіатора. Чому дуже часто виходять з ладу чіпи в ноутах? З власного досвіду роботи - це 85% відостків неправильної попередньої чистки СО від пилюки. Забирали заводську терпопрокладку і ставили просто термопасту, або саму дешеву прокладку. Чіп після цього працює ще місяць, другий третій і помаленько деградує, поки взагалі не буде працювати. І ця проблема дуже актуальна. З 20 сервісів тернополя, лише 3 погодились купити нормальні прокладки. Всі інші дивились на мене як на придурка і казали "чувак я на аліекспресі за таку суму куплю в 20 разів більшу площу". Якщо ставити правильну прокладку, то і чіпи не будуть виходити з ладу.
RomanLV
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

prescout:Термопрокладки добре в тих самих ноутах, бо ноути піддаються механічним впливам більше чим десктопні відяхи/материнки. Тому еластичність прокладки відіграє важливу роль в тому, що в ноутах не відриваються пятаки, не пошкоджуються кристали. Вони грають ще й роль демфера
+1
Ноут не жесткая конструкция - он немного гнется при использовани (на коленях и т.п.). Там где конструкция трубки такая что жестко прикручено болтами - норм, можно и железяки (с тщательной подгонкой само собой). А вот там где проц доустим прикручен, а видяхи висит на "свободном" конце - там атас. Я постоянно матерюсь на "идиотов бездумно ставящих пластины" (С)
И соглашусь - нормальные прокладки нормально проводят тепла. Если ставить всякое говно по три рубля квадратный метр (на таких идиотов я матерюсь не меньше :mad: ) то конечно будет перегрев, но нормальные прокладки нормально проводят. В крайнем случае в критических местах ставлю железяку+0.5мм прокладку (хотя в сильно греющихся толстых зазоров не делают). Из подобных навскидку могу вспомнить разве что какотйо старый делл у которого жефорс 8400 сидел на прокладке толщиной миллиметр если не больше.
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

RomanLV:
prescout:Термопрокладки добре в тих самих ноутах, бо ноути піддаються механічним впливам більше чим десктопні відяхи/материнки. Тому еластичність прокладки відіграє важливу роль в тому, що в ноутах не відриваються пятаки, не пошкоджуються кристали. Вони грають ще й роль демфера
+1
Ноут не жесткая конструкция - он немного гнется при использовани (на коленях и т.п.). Там где конструкция трубки такая что жестко прикручено болтами - норм, можно и железяки (с тщательной подгонкой само собой). А вот там где проц доустим прикручен, а видяхи висит на "свободном" конце - там атас. Я постоянно матерюсь на "идиотов бездумно ставящих пластины" (С)
И соглашусь - нормальные прокладки нормально проводят тепла. Если ставить всякое говно по три рубля квадратный метр (на таких идиотов я матерюсь не меньше :mad: ) то конечно будет перегрев, но нормальные прокладки нормально проводят. В крайнем случае в критических местах ставлю железяку+0.5мм прокладку (хотя в сильно греющихся толстых зазоров не делают). Из подобных навскидку могу вспомнить разве что какотйо старый делл у которого жефорс 8400 сидел на прокладке толщиной миллиметр если не больше.
+ МСРшки на асерах)
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Вот -- ставил медяшку в стареньком Samsung(е)
Сори за качество фоток... :shuffle:
спойлер
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Загальний опис.
Термопрокладки використовуються в місцях де великий повітряний зазор, нерівномірна поверхня, перекошення. Термопрокладки характеризуються високою гнучкістю, мають досить великий коефіцієнт стискання та високу діелектричну здатність. Завдяки цьому, термопрокладки знайшли широке застосування у системах охолодження ноутбуків. Ми вирішили протестувати 8 різних термопрокладки товщиною 0.5 мм від виробників Kerafol, t-Global, Laird, SinoGuide.

Термопрокладки з магазину:
спойлер
http://shop.pc-service.te.ua
Kerafol
Kerafol – німецький виробник термопрокладок, що набув широкої популярності серед сервісних центрів країн СНГ. Ви вирішили використати два типи їхніх термоінтерфейсів: Softtherm 86/300 та Softtherm 86/525.
t-Global
T-Global – тайванський виробник, який практично не зустрічається на ринках СНГ, тому і мало популярний. Оглянувши асортимент їхньої продукції вирішили зупинитись на трьох моделях термопрокладок, а саме: TG4040, TG6050 та TGX
Laird
Laird – відомий виробник термопрокладок. Їхній головний офіс знаходиться в США. Дуже часто термопрокладки цього виробника зустрічаються у системах охолодження ноутбуків Acer, HP, Lenovo. Оглянувши їхній асортимент термоінтерфейсів, визначились із претендентом для тесту, яким стала лінійка TFlex 500 серії.
SinoGuide
SinoGuide – китайський виробник, який практично не зустрічається на ринках СНГ, тому і мало популярний. Оглянувши асортимент їхньої продукції вирішили зупинитись на двох моделях термопрокладок, а саме: TCP600, TCP1200.

Тестовий стенд
Тест проводився на базі ноутбука Asus X51R. А саме замість термопасти на процесорів, ставив термопрокладку. Прижим був аналогічний для кожної прокладки, розміри прокладки теж були однакові. Вентилятор відключений, а завантажувався процесор тестом АІДА64, 3хв для кожної термопрокладки. Також тест виконано з двома термопастами t-Global S606C та Arctic MX-4.
Результати тестів:
Заміри температури брались після 3хв роботи тесту AIDA64. Температура середовища 20*С.


Використані термопрокладки та їхня консистенція.
Зображення

t-Global TG6050 6w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
t-Global TG4040 4w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
t-Global TG-X 12w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
SinoGuide TCP1200 12w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
SinoGuide TCP600 6w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
Kerafol 86/525 5.5w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
Kerafol 86/300 3w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
Laird Tflex 520 2.8w/mK
спойлер
Зображення
Зображення
Термопаста t-Global S606C 5w/mK
спойлер
Зображення
Термопаста Arctic MX-4 8.5w/mK
спойлер
Зображення
Fishnya
Alex
Аватар користувача
Звідки: Мариуполь

Повідомлення

камрад, не обижайся, но, имхо, это п--нография пихать прокладку под проц
тем более при таких условиях тестирования :dontknow:
вероятно, всё же стоило сделать иначе:
взять быстроразборной ноут с прокладкой на видике 0.5 мм
зафиксировать обороты вентилятора(пусть и на максимальных)
и уже потом сделать прогон до выравнивания темпы.
а иначе объективность обзора теряется.
Freem-freem
Member
Аватар користувача
Звідки: "${Kharkiv}"

Повідомлення

Я так понимаю, автор PrintScreen не осилил, пришлось фоткать на телефон :D
love_is
Member
Звідки: Херсон,

Повідомлення

цены плиз для сравнения
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Fishnya:сделать иначе:
взять быстроразборной ноут с прокладкой на видике 0.5 мм
зафиксировать обороты вентилятора(пусть и на максимальных)
и уже потом сделать прогон до выравнивания темпы.
а иначе объективность обзора теряется.
Зоби, ніхто не забороняє.
Freem-freem:Я так понимаю, автор PrintScreen не осилил, пришлось фоткать на телефон :D
Фото термопрокладок на ОС і проці теж прінтскріном робити?
love_is:цены плиз для сравнения
Ціни дивитись в магазині, я посилання туди дав.
Silas89
Junior
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Здравствуйте, бывает ли термопаста t-Global S606C 5w/mK в маленьких упаковках ? ( хочу для себя купить но мне нужно 1-3 грамма) и когда в наличии будет Arctic MX-4 8.5w/mK в маленькой упаковке ?
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Silas89:Здравствуйте, бывает ли термопаста t-Global S606C 5w/mK в маленьких упаковках ? ( хочу для себя купить но мне нужно 1-3 грамма) и когда в наличии будет Arctic MX-4 8.5w/mK в маленькой упаковке ?
Доброго дня!
Можу зробити фасовку 3г -75грн
МХ поки не планую закупляти. Та і її багато де можна купити.
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Ще добавилась одна термопрокладки Wakefield-Vette uTIMIFLUX 5 W/mK, 0.5mm
Тест проводився аналогічно попередньому.

Wakefield-Vette uTIMIFLUX 5 W/mK, 0.5mm
спойлер
Зображення
Зображення
ruslan23
Member
Аватар користувача

Повідомлення

похоже кто-то занялся продажей термопрокладок))))

Т.е. Laird и TGX лучше Acrtic Thermal Pad ? и именно их (добротных и проверенных годами) и нет в наличии в "магазине"? )))) как-то странно получается... За рекламу и мучения спасибо но тесты весьма сомнительны, как по результатам так и по системе проведения, при таком подходе 5 градусов разницы можно смело считать погрешностью.

p.s. только не нужно писать что-то вроде "зробы сам", прошу))))

Crossbow
медные пластины на много эффективнее резинки, здесь даже говорить не о чем - да. Но лучше не рекомендовать их всем ибо кривые руки наделают беды, запороть кристалл очень просто.
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ruslan23:похоже кто-то занялся продажей термопрокладок))))

Т.е. Laird и TGX лучше Acrtic Thermal Pad ? и именно их (добротных и проверенных годами) и нет в наличии в "магазине"? )))) как-то странно получается... За рекламу и мучения спасибо но тесты весьма сомнительны, как по результатам так и по системе проведения, при таком подходе 5 градусов разницы можно смело считать погрешностью.

p.s. только не нужно писать что-то вроде "зробы сам", прошу))))
Враховуючи, що ваш добротний та перевірений роками арктік продається на кожному кроці і в любій підворотній, тому і немає його на сайті. Тести робились на тому що було під руками. Можливо і десь є погрішності, але більш інформативного тесту з такою кількістю термопрокладок я не знайшов, ні в нас, ні ще десь. Якщо є хтось бажаючий зробити правильний тест вишлю йому всі термопрокладки які є в наявності.
А вам писати про зроби сам не буду, бо п***ти не мішки носити. І сумніваюсь, що окрім вашого арктіка, ви чимісь іншим користувались, тому і робите такі висновки.
ruslan23
Member
Аватар користувача

Повідомлення

prescout
1) т.е. самого популярного товара в магазине нет? или просто он на али стоит также как и у нас?
2) данных тестов у меня нет и не будет т.к. я их не продаю и мне это ни к чему. Я знаю, что есть проверенные совпадающие с заявленным а есть те, которые потекут через месяц (зато дешево).
3) Laird и T-Global хорошие (в топовых вариациях) по цена\качество но они даже по заявленным х-кам хуже))) Я сравнивал laird (760 1мм) и арктик (1мм) в равных условиях и результат был другим (PCH asus G750\752, два разных ноутбука!) после чего купил арктик. Потому у меня и вызвал сомнение данный тест.

p.s.
спойлер
да и хватит всем писать "сделай сам, попробуй сам, ты ничего не пробовал" и прочее, есть такая народная мудрость: "не обязательно кушать говно, дабы понять, что это говно" (с) К данным термопрокладкам не относится, но всёже. Без обид.
prescout
Junior
Аватар користувача
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

ruslan23:prescout
1) т.е. самого популярного товара в магазине нет? или просто он на али стоит также как и у нас?
2) данных тестов у меня нет и не будет т.к. я их не продаю и мне это ни к чему, я знаю, что есть проверенные совпадающие с заявленным а есть те, которые потекут через месяц.
3) Laird и T-Global хорошие (в топовых вариациях) по цена\качество но они даже по заявленным х-кам хуже))) Я сравнивал laird (760 1мм) и арктик (1мм) в равных условиях и результат был другим (PCH asus G750\752, два разных ноутбука!) после чего купил арктик. Потому у меня и вызвал сомнение данный тест.

p.s.
спойлер
да и хватит всем писать "сделай сам, попробуй сам, ты ничего не пробовал" и прочее, есть такая народная мудрость: "не обязательно кушать говно, дабы понять, что это говно" (с) К данным термопрокладкам не относится, но всёже. Без обид.
Якщо ви хочете сказати, що свої прокладки я купляю на аліекспресі, то ви сильно помиляєтесь. Якщо захочу продавати ще й арктик, то без проблем це буду робити, але брати їх буду виключно на сайті виробника, а не так як ви сказали на аліекспресі.

Дайте вгадаю, ви пробували Laird, той що на аліекспресі продається вагонами?. Тоді так я звами згідний результат може відрізнятись, та що там відрізнятись, вони навіть маркування нормально не знають, продають 760 тфлекс як 0.5 або 1мм прокладку, хоча це 1.5мм.

Оригінальний Лаірд(tflex від 300ї серії до 700ї) (який продаю я - для невірючих можу надати інвойси по яких вони були придбані) використовують більшість виробників ноутбуків. А окрім ноутбуків ще і в космічній сфері, де впринципі до вибору комплектуючих ставляться дуже серйозно.

А на рахунок т-глобал, ви їх хоч раз в руках тримали, що так сміло заявляєте що вони не відповідають характеристикам своїм? І на рахунок гірших характеристик від Арктіка, тут я теж з вам посперечаюсь - відкрившки всі технічні специфікації на прокладки можна побачити, що вони нічим не гірші, а навіть кращі трішки. А от з параметром твердість у Арктіка я би дуже сильно посперечався, оскільки заявлені 25 по шору, а сама вона затверда як для такої величини.

п.с.
спойлер
Я вам не навязую свою думку, а лише висловив свою у вигляді тесту. А ваші непрямі обсирони та саркастичні насмішки "магазину"(як ви його назвали) плюсів в карму не принесуть.
Відповісти