Охолодження відяхи радіатором від ЦПУ

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
dimic
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Маю відеокарту XFX 6950 з її жалюгідною системою охолодження (80С, поряд інші дві карти мають 50-60С). Давно вже хотів спробувати на ній процесорне охолодження.

Сьогодні, нарешті, до цього дійшли руки. Вчепив на неї радіатор Thermaltake Sonic Tower. Між половинами радіатора поставив звичайний 80 мм вентилятор.

Результат мене трохи спантеличив. Карта повільно прогрівається до досить високих температур - до 90С за 10 хвилин під навантаженням (далі вимкнув). Сам радіатор не сказати щоб гарячий, хоча пробував лише трубки, а не основу.

Підозрюю, що все це через поганий термо-інтерфейс під радіатором. Але сам характер прогріву більше схожий, як наче я причепив шмат заліза з великою теплоємністю, але поганим тепловідведенням (який по-трохи накопичує температуру). Також можна підозрювати сам радіатор - брав його вживаним.

В кого які думки з проводу ?
Fishnya
Alex
Аватар користувача
Звідки: Мариуполь

Повідомлення

dimic:Але сам характер прогріву більше схожий, як наче я причепив шмат заліза з великою теплоємністю, але поганим тепловідведенням
dahaka423
Member
Аватар користувача
Звідки: Полтава

Повідомлення

dimic
у вас скоріш за все радіатор прикріплений підошвою до гори - тому такий результат
це просто здогади, не підкріплені дослідами, але виходячи з принципу роботи теплових трубок - це найбільш ймовірно
бачу 2 виходи:
1) покласти системний блок на бік, так, щоб теплові трубки радіатора на ВК були горизонтальні
2) підключити ВК через рейзер
Fishnya
Alex
Аватар користувача
Звідки: Мариуполь

Повідомлення

dahaka423
чепуху несёшь :D
dimic
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

dahaka423: у вас скоріш за все радіатор прикріплений підошвою до гори - тому такий результат
це просто здогади, не підкріплені дослідами, але виходячи з принципу роботи теплових трубок - це найбільш ймовірно
бачу 2 виходи:
1) покласти системний блок на бік, так, щоб теплові трубки радіатора на ВК були горизонтальні
2) підключити ВК через рейзер
Конструкція стоїть горизонтально (як вона була б у більшості системників).

Логічно припустити, що найкращих результатів можна досягти при вертикальному розміщенні (п'яткою вниз) радіатора. Але треба мат. частину почитати, щоб знати як воно насправді.
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Викладіть будь-ласка фото, як ви цього монстра причепили. А то не зрозуміло нічого.
dimic
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

dahaka423:
пишуть, що в трубках радіаторів знаходяться капіляри. Тому вони не дуже чутливі до орієнтації
HDD
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

dimic
Вроде понятно, но все же как крепили? Люди проводами или стяжками крепят во время бенчей охлады от цп на вк, и у них все норм, полагаю в прижиме дело :)
dimic
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Kib:Викладіть будь-ласка фото, як ви цього монстра причепили. А то не зрозуміло нічого.
фото страшнувате, насправді :) ...добре тримайтесь ...ось воно ...хм, не вистачає смайла типу *скаженій сміх лиходія*

це, як легко здогадатись, майнінг-ріг. заходиться він в квартирі, в якій проходить ремонт. Тому таке все пильне, і тому тут не до естетики. На цьому фото трохи краще видно спосіб кріплення. Спосіб, досить примітивний, тому підозрюю, що саме він є причиною поганого охолодження (через фіговий контакт радіатора і чіпа). Але сьогодні не було вже часу експериментувати з ним. Діло було пізно, а ще треба було їхати додому через темний ліс з вовками :horror:

якщо думаєте зробити щось подібне, то не відкрию Америку сказавши, що прикріпити можна майже будь-який радіатор. В даному випадку краще було б вирізати з металу (або іншого пружного але тонкого матеріалу) пластину у форму літери "Х" таким чином, щоб кінці літери були навпроти дірок під задню скобу карти (хоча, скобу скоріше за все доведеться розсверлити трохи), а середина літери притискала (і при можливості фіксувалась за виступи на основі) радіатор.
Я ж просто дерев'яною планкою лише на дві дірки (по диагоналі) вчепив радіатор, без задньої скоби (бекплейта), сверлити яку було шкода. Єдиний нюанс - кріпиться все це (кулєр і карта) до "корпусу" через саму ж планку, бо якби кріпив карту і на неї кулєр, то довго вона не прожила б.
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Мені здається, що положення карти на першому знімку не сприяє хорошому приляганню радіатора до чіпа.
Хоча начебто це не суттєво, і все має працювати справно, відводячи тепло. Все ж таки краще на вк ставити охолодження для вк)
Наприклад таке:
спойлер
Зображення
До речі, є в мене такий куллер в наявності, лежить без діла, якщо цікавить, пишіть в лс.
dimic
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Kib:...До речі, є в мене такий куллер в наявності, лежить без діла...
виглядає знатно. дякую, матиму на увазі, хоча боязно ціну питати. but so far I like the challenge
c0013r
Member
Аватар користувача
Звідки: UA

Повідомлення

охлад посредственный,всего 3тт, ну сколько он отведет? 130вт тепла в лучшем случае, эта вк явно жарит минимум на 20% больше.

ЗЫ:температура VRM, без обдува, не смущала ?:gigi:
dimic
Junior
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

c0013r:ЗЫ:температура VRM, без обдува, не смущала ?:gigi:
ну, її для початку треба було виміряти чимось :gigi:

а взагалі, сумніваюсь, що з рідним охолодженням ВРМ було в кращих умовах (ніж відкрито)
Відповісти