Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
Gorvasrad
Member

Повідомлення

Deadpool: 19.01.2024 17:41 там шум ахтунг буде навіть на мінімалках)
До водянки на місці радіатора стояли 3 шт noctua nf-p12 на обертах 1300 рпм і їх не чув. А зараз 3 вентилятори Asus на 800 рпм я чую. От і подумав, що, можливо, 3 вентилятори noctua NF-F12 iPPC-3000 на мінімалках будуть тихіші за вентилятори Asus на мінімалках.
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Gorvasrad: 20.01.2024 09:46
Deadpool: 19.01.2024 17:41 там шум ахтунг буде навіть на мінімалках)
До водянки на місці радіатора стояли 3 шт noctua nf-p12 на обертах 1300 рпм і їх не чув. А зараз 3 вентилятори Asus на 800 рпм я чую. От і подумав, що, можливо, 3 вентилятори noctua NF-F12 iPPC-3000 на мінімалках будуть тихіші за вентилятори Asus на мінімалках.
А що заважає змінити на noctua nf-p12 котрі будии встановлені? І не забуваємо що чуєм не самі карлсони а те як повітря прохидить скрізь ламелі радіка.
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

Нарешті запустив! Температури просто шик, при абсолютній тишині (ну майже бж деколи включає вентилятор).
Після майже пів години стресс тесту вода не прогрілась більше 35 (T_sesor показує температуру води), VRM материнки 35, VRM відеокарти 42 (самопальний водоблок).
Ше підсвітку однотонну включити )
ФОТО
изображение_viber_2024-01-28_13-39-18-325.jpg
изображение_viber_2024-01-28_13-39-18-350.jpg
изображение_viber_2024-01-28_13-54-04-769.jpg
Artyr
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Нужен совет гуру воды.
Корпус Cooler Master NR200.
Проц 13600К overclock 5.4 (4.8 ring).
Охлаждение Noctua NH-U12A.
Без разгона с даунвольтом в целом все нормально, но с разгоном процессора и кольцевой шины процессор отзывчивее и бодрее и минимальный фпс в том же киберпанке стабильно выше. Разгон убирать не хочу, да и хотелось бы большие ядра до 5.5 догнать.
В играх температура в среднем 60-70(в зависимости от игры).
Проблема, если бывает какую нагрузку даю, ставлю репак(идет распаковка), то процессор в тротлинг уходит(поставил ограничение 90 градусов в биосе). Синебенч мультикор боюсь даже один прогон запустить, через 5 секунд температуры под 90 градусов.
Думаю взять СВО на 280мм.
Сейчас присматриваю EK-AIO Elite 280 D-RGB.
Буду благодарен за рекомендации. :shuffle:
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Gorvasrad які б вентилятори не взяли, ви їх будете чути, бо все відносно. в ноктах для радіаторів беріть nf-a12x25
Artyr недовода - не панацея. ви і так не зможете охолодити сучасний проц, в них налаштовано такі температурні режими.
фрукт
Junior

Повідомлення

Тут ніхто не боїться, що водянка може потекти?
Пошукав трохи інфу, нових тем з протоком з ходу не знайшов.
Все так надійно?
WSavage
Member
Аватар користувача

Повідомлення

фрукт: 10.02.2024 17:57
Тут ніхто не боїться, що водянка може потекти?
Пошукав трохи інфу, нових тем з протоком з ходу не знайшов.
Все так надійно?
Якщо руки прямі, текти не буде
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

фрукт: 10.02.2024 17:57
Тут ніхто не боїться, що водянка може потекти?
Пошукав трохи інфу, нових тем з протоком з ходу не знайшов.
Все так надійно?
А чому вона має потекти? Як сам для себе зробиш так вона і буде. І руки теж потрібно щоб прямі були.
фрукт
Junior

Повідомлення

yurasic park: 10.02.2024 18:41 А чому вона має потекти? Як сам для себе зробиш так вона і буде. І руки теж потрібно щоб прямі були.
Думаю про AIO 420мм.
Може бути брак.
З часом десь щось відстане через температуру/тиск або хімічну реакцію, або резина перетвориться на пластик.
Не ясно що буде після гарантійного періоду.
Товари все здешевлюються і навіть з дорогими треба бути уважним до кожної дрібниці.
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Це вже питання до виробника. Тут більше хто кастом воду робить.
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

Головне правильно зібрати , перед заправкою провірити чи тримає герметичність, в резервуарі залишити трохи повітря під розширення чи поставити клапан.
Ну і час від часу обслуговувати і нічого не тече.

А на рахунок АІО то всі шо в мене були не текли ,а наоборот рідини в них лишалось мало і шуміли, тре було розбирати промивати канали від бруду слизу і міняти на нормальну рідину ну і силіконом змазувати резинові прокладки на шлангах чи на підошві шоб не дубіли але за 2 роки вигляд в них був непоганий.
Silent loop 240 то аж нікель зліз з мікроканалів водоблоку а радіатор зсередини почорнів, ледве відмив.
ID cooling Frostflow 240 слиз + якість окисли плавали.
Kraken X62 дістався з згорівшою платою керування і пробитим радіатором на ньому ставив експерименти ) шланги стяжками закріпляв і то нічого не текло, але і ї не хватало прокачати 360 радіатор був знизу теплим а зверху холодним.
А так краще зразу кастом, не мають АІО того потоку шо кастоми навіть на тихому режимі.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

nik1985, гарна система.
Яким чином дані з датчика температури рідини заводяться в систему?
Можете сказати налаштування проца? Цікаво порівняти зі своїм сетапом. 5 секцій радіатора проти однієї.
nik1985
Member
Аватар користувача
Звідки: Золочів

Повідомлення

Ray2000gt, на мат платі є вхід для температурного сенсора 10 кОм, порівнював перед утановкою з точним термометром, різниця 0.4 градуси. Сенсор вкручений в лишній вихід помпи замість заглушки.
Проц в дефолті, тільки розігнана память до 3800. Для моїх потреб з головою.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

nik1985: 11.02.2024 11:42Ray2000gt, на мат платі є вхід для температурного сенсора 10 кОм, порівнював перед утановкою з точним термометром, різниця 0.4 градуси. Сенсор вкручений в лишній вихід помпи замість заглушки.
Проц в дефолті, тільки розігнана память до 3800. Для моїх потреб з головою.
Дякую! Перечитав весь мануал до своєї матері, але не знайшов такого виходу. Теж була ідея під'єднати до матері.
Прогнав свою систему. Щоправда у мене зняті ліміти по споживанню і буст РВО до 4.6GHz по всіх ядрах. Під Prime 95 Small FFT з AVX 72-74*. Оберти єдиного вентиля 650, помпа DDC 2300 об/хв. Думаю, в стоці, було б приблизно як у вас. :rotate:
спойлер
Снимок экрана 2024-02-13 205925.png
Зображення
Dark-seer
Member
Аватар користувача
Звідки: Deutschland

Повідомлення

Ray2000gt
Кейхрон :up:
Dubass
Member
Аватар користувача
Звідки: ХАРЬКОВ

Повідомлення

Что посоветуете для 13600к в разгоне из недорогих Сво и чтобы потом с возможностью апгрейда на 13700к?
Dark-seer
Member
Аватар користувача
Звідки: Deutschland

Повідомлення

Dubass
Арктик, чем больше тем лучше
WSavage
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Dubass: 15.02.2024 18:12 Что посоветуете для 13600к в разгоне из недорогих Сво и чтобы потом с возможностью апгрейда на 13700к?
420 арктик
Dubass
Member
Аватар користувача
Звідки: ХАРЬКОВ

Повідомлення

Забыл указать корпус Vinga
Корпус Vinga Pillar White
Dark-seer
Member
Аватар користувача
Звідки: Deutschland

Повідомлення

Dubass
Туда помойму только 240 или 280
Відповісти