Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена выбору а так же обсуждению различных вопросов связанных с системами воздушного охлаждения.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Зображення

Похожие темы:
Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 10.11.2011 13:51 користувачем EvGaS, всього редагувалось 38 разів.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

VladimirV
та пофіг на ті реверсні вентилятори, ніби звичайні не можна так поставити :D
просто легше буде тягнути через діряве дно, якщо воно буде ближче, бо 9см то вже трохи задофіга
yariksom
Member

Повідомлення

Виникло таке питання, в мене дуже старий Thermalright SI-128, з яким я сиджу з 2007го року.
Thermalright SI-128 з кріпленням-качелькою для АМД, тому переходив зним з одної материнки на іншу без лишніх проблем.
Завжди брав процесори до 100ТДП, міняв вентилятори, давно розганяв феном 9500 аж на 200 мегагерц.
Зараз 5600х, при при низьких нагрузках і оборотах вентеля до 600 оборотів 35-40 градусів в залежності від частоти 1700-4025 мегагерц, при стресі CPU-Z 4450 мегагерц, 100% загрузка при 882-905 оборотах
температура стабільно 68.
В основному це печатна машинка але з можливісю менш більш комфортно грати в синглові іграшки, тому думаю грузити чимось більше чим CPU-Z не варто.
Вентилятор пюр вінгс 2 від біквайт (я його не чую), можливо тому що глухий корпус 802 від того ж біквайт, термопаста Nano Greas мохнатої давності.
Температури і частота мірялися CPU-Z, Core Temp 1.18.1 (4450 мегагерц та 68 градусів), обороти вентеля Armory Crate яка показує прямо зараз 56 градусів та 898 оборотів (Core Temp 1.18.1 все ті же 68).
З АМ4 не злізу мабуть поки не вийде останнє покоління АМ5, планую ближчі кілька років міняти тільки процесори, нк до того часу коли за відсутності якоїсь інструкції іграшки перестануть запускатися.


Це був засновок, тепер питання:

У звязку з невідворотнім зросту особистого добробуту планую перейти на 5800х3д, який має тдп трохи понад 100 ват.
Чи можна поставити якийсь ефективніший крутилятор, наприклад ноктюа або сайлент вінгс 4 і використати термопасту, наприклад широко тут відому DOW CORNING TC-5888, і не міняти при цьому самого кулера, чи все таки буде надто гучно?
Наскільки сильно гріється цей процесор?, бо чув що зараз процесори можуть плювати на заявлений теплопакет (мій 5600х не такий, відповідно до Core Temp 1.18.1 при повній нагрузці жере 77,0 W, vid-1.1937).

Грошей сильно не шкода але якась привязаність до цього термалрайту, все ж таки практично 17 років він мене не підводив.

Прошу викласти свої експертні, та не дуже думки на цей рахунок.
Востаннє редагувалось 23.04.2024 21:58 користувачем yariksom, всього редагувалось 1 раз.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

VladimirV
А у вашому варіанті пачка дротів від БЖ не буде заважати ?

Отправлено спустя 6 минут 46 секунд:
yariksom
Материнка яка?
Курву + можливо не 5800 а 57003д.
В корпусі скільки вентилів є?
Сі128 один з найкращих топ флоту, хоч і старенький.
Яб взяв би Гелід екстрім, БК4 чи А12/25, курва+57003д.
yariksom
Member

Повідомлення

Pathfinder
ROG CROSSHAIR VIII HERO (WI-FI)
вентелів поки 2 140 біквайти пюр вінгс на вдув і 1 на видув, збільшити - не проблема, вентелі є, цей корпус хоч весь можна ними обвішати :D
Чим гелід кращий? Я в цьому мало розуміюся, завжди вистачало чогось середнього, і чим кращий 5700, теплопакетом?, вичитувавав що 5800 буде краще, але не знаю, зараз менше цікавлюся.
Конфігурація, крім вентелів, уже в профілі, тільки що заповнив. :shuffle:

Повторюся, що цей кулер на качельці і на всі платформи, починаючи з АМ2 ставав як рідний, навіть цікаво на АМ5 попробувати.
Востаннє редагувалось 23.04.2024 22:44 користувачем yariksom, всього редагувалось 1 раз.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Pathfinder,
Що в 5700х3д, що в 5800х3д - тдп становить 105W, і дефолтний паверліміт 142 Вт.
Андервольт обов'язково + другий пропелер на СО тільки побачив що то ЛП, в біосі ще можна скрутити паверліміт чуть, але здається мені буде легше купити нове охолодження якого вам стане на ще 15 років (РА120, наприклад).
yariksom
Member

Повідомлення

daesz: 23.04.2024 22:41 Pathfinder,
Що в 5700х3д, що в 5800х3д - тдп становить 105W, і дефолтний паверліміт 142 Вт.
Андервольт обов'язково + другий пропелер на СО тільки побачив що то ЛП, в біосі ще можна скрутити паверліміт чуть, але здається мені буде легше купити нове охолодження якого вам стане на ще 15 років (РА120, наприклад).
Я так зрозумів, що РА120 це Thermalright Peerless Assassin 120, і на ньому не просидиш ще 15 років без зміни кріплення на платформу, по старих оглядах мій Si 128 вміє 180ват тримати без проблем і це з термоїнтерфейсом та ветелями 2007го року, та й привик вже до нього.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

daesz: 23.04.2024 22:41 Pathfinder,
Що в 5700х3д, що в 5800х3д - тдп становить 105W, і дефолтний паверліміт 142 Вт.
(РА120, наприклад).
Але частоти меньше і можливо вольтаж скрутити більше вийде.
ПА то дійсно буде топ, але ціна більша за 1-120/140 вентіль+ термопаста.

Отправлено спустя 9 минут 19 секунд:
yariksom: 23.04.2024 22:29 Pathfinder
ROG CROSSHAIR VIII HERO (WI-FI)
вентелів поки 2 140 біквайти пюр вінгс на вдув і 1 на видув, збільшити - не проблема, вентелі є, цей корпус хоч весь можна ними обвішати :D
Чим гелід кращий? Я в цьому мало розуміюся, завжди вистачало чогось середнього, і чим кращий 5700, теплопакетом?, вичитувавав що 5800 буде краще, але не знаю, зараз менше цікавлюся.
Конфігурація, крім вентелів, уже в профілі, тільки що заповнив. :shuffle:

Повторюся, що цей кулер на качельці і на всі платформи, починаючи з АМ2 ставав як рідний, навіть цікаво на АМ5 попробувати.
Материнка добра. Крутити курву + ще налаштування можна аж бігом.
Вентілей в корпус більше не треба, бо тоді простіше взяти ПА120.
Гелід то термопаста, одна з найкращих. Корнінг може теж не погана, але я наприклад не використовував, не скажу.
5700 трошки меньше частоти, хоч і тепло пакет той самий, можливо буде всеж меньше їсти і краще відгукнеться на вольтаж.
БК2 що зараз на кулері не найпродуктивніший, тому його під заміну, як на мене можна ще дотиснути СІ128. Але вже АМ5 через ще тонший техпроцес і нерівномірний нагрів мабуть не втягне.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yariksom: 23.04.2024 22:56
daesz: 23.04.2024 22:41 Pathfinder,
Що в 5700х3д, що в 5800х3д - тдп становить 105W, і дефолтний паверліміт 142 Вт.
Андервольт обов'язково + другий пропелер на СО тільки побачив що то ЛП, в біосі ще можна скрутити паверліміт чуть, але здається мені буде легше купити нове охолодження якого вам стане на ще 15 років (РА120, наприклад).
Я так зрозумів, що РА120 це Thermalright Peerless Assassin 120, і на ньому не просидиш ще 15 років без зміни кріплення на платформу, по старих оглядах мій Si 128 вміє 180ват тримати без проблем і це з термоїнтерфейсом та ветелями 2007го року, та й привик вже до нього.
Так, він. Він підтримує АМ4 та АМ5, а АМ6 ще не знати коли вийде :)

Відправлено через 2 хвилини :
Pathfinder: 23.04.2024 23:09
daesz: 23.04.2024 22:41 Pathfinder,
Що в 5700х3д, що в 5800х3д - тдп становить 105W, і дефолтний паверліміт 142 Вт.
(РА120, наприклад).
Але частоти меньше і можливо вольтаж скрутити більше вийде.
ПА то дійсно буде топ, але ціна більша за 1-120/140 вентіль+ термопаста.
Так скрутити вийде на обох, але в 5800х3д залишиться вища частота при нижчих вхідних :)
У ньому в комплекті 2 пропелера по 120 та 8гр термопасти по ефективності рівніх МХ-4/NT-H2.
yariksom
Member

Повідомлення

Код: Виділити все

Вентілей в корпус більше не треба, бо тоді простіше взяти ПА120.
та вентелів ще 4 абсолютно нових валяється, 2 від біквайту і два від термалрайт, 120 правда, тому не проблема.
Дуже дякую Вам та daesz!

Гроші на кулер це не такі вже великі затрати, той же Noctua NH-D15 можна за сто баксів взяти, враховуючи що два вентелі на ньому на 50 потягнуть, не витягне мій - поміняю на якусь башту, з водянкою взагалі заморочуватися не хочу.

Якщо таки куплю 5700/5800, то відпишуся по результатах. :beer:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yariksom: 23.04.2024 23:53

Код: Виділити все

Вентілей в корпус більше не треба, бо тоді простіше взяти ПА120.
та вентелів ще 4 абсолютно нових валяється, 2 від біквайту і два від термалрайт, 120 правда, тому не проблема.
Дуже дякую Вам та daesz!

Гроші на кулер це не такі вже великі затрати, той же Noctua NH-D15 можна за сто баксів взяти, враховуючи що два вентелі на ньому на 50 потягнуть, не витягне мій - поміняю на якусь башту, з водянкою взагалі заморочуватися не хочу.

Якщо таки куплю 5700/5800, то відпишуся по результатах. :beer:
Думаю, варто спочатку взяти проц і подивитись чи (наприклад) в 30хв пробігу в сінебенчі кулер справляється, спочатку в стоці, а потім і в андервольті. А купити новий кулер завжди встигнеться ;)

Скажу з власного досвіду, з андервольтом в 50иВ на двох візних р7600 - вийшло отримати +170 та +200 папугаїв в сінебенчі. Тому спробувати андервольт точно вартує.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

yariksom
Більше вентилів більше шуму. Чи варті ті 1-2-3 градуси цього :shuffle: У вас зараз є не дуже продуктивний БК2, новий продуктивний знизить температуру. Плюс анлервольт чи курва. А тоді дивитися, не вивозить - ПА чи вже Арктік 3 280. Чесно кажучи при наявності ПА за 50 і Арктіка за 70 Д15 неприваблива ціна.
PushKing
Member
Аватар користувача
Звідки: Донецк

Повідомлення

Ребят, такой вопрос. Имею самый обычный кулер AIGO ICE400SE (4 теплотрубки). Под ним стоит Рузан 5600. Не х версия. В стоке. В помещении очень прохладно. Я сам мерзну. Корпус нормально продувается (3 на вдув спереди / 1 на выдув). Температура в нетребовательной игрушке WOW - 70-78 градусов. Мне кажется, что тут что-то не то.
П.С. перемазывал пасту - след идеальный.
Это камень такой горячий или что-то не так с СО? Спасибо.
allekss
Member

Повідомлення

PushKing
Если уверен, что кулер ровно установлен и хорошо прижат, открой боковую крышку корпуса. Если ничего не изменится, меняй кулер, если станет лучше, значит настраивай вентиляторы корпуса.
У меня 5600х без разгона, в самых тяжёлых игрушках, температура до 60 только изредка подымается, в основном 54-55. Кулер be quiet! Shadow Rock 3.
Sergeich
Junior

Повідомлення

Доброго дня, оверклокери! Можливо в когось є непотрібне кріплення на ам4 для deepcool lucifer v2 або ткніть носом де шукати, буду дуже вдячний!
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Sergeich
https://www.ebay.de/itm/266602158915?mk ... media=COPY цей повинен підійти, він з тих часів, коли у deepcool та alpenfohn усе було однакове
FarCry
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ребят, есть очень специфичный вопрос. Через несколько недель приедут компоненты для нового ПК... Ryzen 7800X3D, Asus X670E-F, Noctua NH-D15...

Решил по приколу заказать SSD с огромным кулером - MSI Spatium M580. Но прикол похоже зашёл слишком далеко и я облажался. Кулер на ССД высотой 7см! :lol: Теперь вот кусаю локти и не могу высчитать, перекроет ли кулер процессора M.2 слот?

Нужно по быстрому решить, отменять ли заказ и менять например на Crucial T705. :-/
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

FarCry: 06.05.2024 15:16 Ребят, есть очень специфичный вопрос. Через несколько недель приедут компоненты для нового ПК... Ryzen 7800X3D, Asus X670E-F, Noctua NH-D15...

Решил по приколу заказать SSD с огромным кулером - MSI Spatium M580. Но прикол похоже зашёл слишком далеко и я облажался. Кулер на ССД высотой 7см! :lol: Теперь вот кусаю локти и не могу высчитать, перекроет ли кулер процессора M.2 слот?

Нужно по быстрому решить, отменять ли заказ и менять например на Crucial T705. :-/
Це таф X670E з ноктуа д15
спойлер
Зображення
Ось вигляд цього тафа та вашої стрікси фейс2фейс :
спойлер
Зображення
Якщо чуєтесь в силах, що зможете попхати той радіатор між ВК та кулером - то не відміняйте :gigi:
FarCry
Member
Аватар користувача

Повідомлення

daesz
З мене пиво. Дякую! :beer:
LeXeR
Junior

Повідомлення

Доброго дня. Порадьте щось адекватне для можливого апгрейду на 13600k в стоці, розгін не планується ( мамка b600 ) зараз 12400f з Gammaxx300 :-/ Щось в районі 2к бажано, до 2,5к :super:
Відповісти