Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с вентиляторами, и выбором вентиляторов.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Также не забываем что размещения ссылок на товары в магазинах является рекламой, и удаляется незамедлительно.
Используйте ссылки исключительно на сайты производителей. Если у вас возникают с этим сложности, вы можете использовать каталог товаров hotline.ua


Похожие темы:
Схема расположения вентиляторов в корпусе: FAQ, обсуждение
Системы воздушного охлаждения (кулера) + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы


Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 20.09.2016 08:51 користувачем alex_sul, всього редагувалось 7 разів.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 11.09.2024 00:25
daesz: 11.09.2024 00:22
Я б сказав, що вони всі на 60% і вище ревуть :D
то все відносно, якщо просто семпли слухати, а не в реалі, нокта на 2к обертів гудить десь так, як рідні внетилятори від РА120 на максимумі
Ну от з семплів на 60% і вище мені ні т30, ні ноктуа взагалі не подобаються бо реально кучи звук шарикопідшипника і його тональність (особисто мені) не приємна :)
З іншої сторони - я б всерівно по шуму нормалізував будь-який із них (до 25дба десь +-).
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 11.09.2024 00:30
oversteve: 11.09.2024 00:25
то все відносно, якщо просто семпли слухати, а не в реалі, нокта на 2к обертів гудить десь так, як рідні внетилятори від РА120 на максимумі
Ну от з семплів на 60% і вище мені ні т30, ні ноктуа взагалі не подобаються бо реально кучи звук шарикопідшипника і його тональність (особисто мені) не приємна :)
З іншої сторони - я б всерівно по шуму нормалізував будь-який із них (до 25дба десь +-).
ну я ж кажу - семпли до лампочки без реального прикладу із життя, на який можна опиратися, і власне у нокти реальний фоновий шум цілком прийнятний
Marmik
Junior

Повідомлення

Привіт, є отакий корпус: https://hard.rozetka.com.ua/gamemax_sta ... 240709933/
Має 4 комплектних кулера: https://hard.rozetka.com.ua/gamemax_gmx ... teristics/
Поставив відуху RTX Asus Dual 4070 ti Super і їй щось дуже гаряче, перш за все по пам*яті.
Я цього гроба відкрив(Зняв передню панель, бокову пластикову кришку), переставив один кулер з вдуву на видув(2 вдув 2 видув тепер).
Тепер питання, я замовив 4 кулера Arctic P12 Max, щоб 2 поставити вдув, 2 на видув. І 2 комплектних залишу( 1 вдув 1 видув).
Задум правильний, чи можна якось краще зробити? Дякую.
Фото компа, як він є зараз - додав.
спойлер
Зображення
Solx
Junior
Звідки: Киев

Повідомлення

Marmik: 16.09.2024 20:42 Задум правильний, чи можна якось краще зробити? Дякую.
В таком варианте воздух будет перетягиваться наверх к процу. А нужно помочь вентилям карты получать больше воздуха. У меня корпус другой но принцип такой же :)
Лучшим вариантом получилось 2 вентиля на вдув (ну у меня их влазит там всего 2), один сзади на выдув, верхняя сетка закрыта непродуваемой накладкой, и 90й вентиль приклеил
на двухсторонний скотч под видяхой (вот он вообще порешал). В майнинге ничего не грелось, а в играх башня проца чуть активней работала или отключал 90й вентиль и тогда тоже норм.
Marmik
Junior

Повідомлення

Solx: 16.09.2024 22:37
Marmik: 16.09.2024 20:42 Задум правильний, чи можна якось краще зробити? Дякую.
В таком варианте воздух будет перетягиваться наверх к процу. А нужно помочь вентилям карты получать больше воздуха. У меня корпус другой но принцип такой же :)
Лучшим вариантом получилось 2 вентиля на вдув (ну у меня их влазит там всего 2), один сзади на выдув, верхняя сетка закрыта непродуваемой накладкой, и 90й вентиль приклеил
на двухсторонний скотч под видяхой (вот он вообще порешал). В майнинге ничего не грелось, а в играх башня проца чуть активней работала или отключал 90й вентиль и тогда тоже норм.
От вариант с вентилем под видеокартой я сразу проверил(правда на комплектном куллере, там 24 CFM всего), но он только ухудшил её температуры. Полое пространство внизу корпуса только под правым кулером видеокарты, слева почти впритык установлен БП. Соответственно ставил на вдув под правым кулером видеокарты, и температуры стали только хуже на видухе. То ли потому что малое расстояние от кулера до видеокарты(5 см где-то), то ли потому что стало возникать что-то вроде турбулентности.
l-m
Member

Повідомлення

l-m: 22.11.2023 15:45
GreenMile: 21.11.2023 20:06 У Арктіка 420-й фрізер на ОДИН роз'єм проца заведені 3х140 Р-вентилів, помпа і один маленький вентилятор для охолодження ВРМ. Так що ланцюг із трьох 140 Р буде із запасом, навіть 5 можна, якщо дуже хочеться.
У мене з цим Акртіком 420 через місяць сконав роз'єм ЦПУ-фан (тепер видає тільки щось біля 5В замість 12) ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
Але я відважний, зараз у мене на Corsair Commander Pro висить по 4 шт Р14 звичайних та A-RGB через пару подовжувачів по 60см (зовнішній радіатор кастомної СРО). Побачимо :D
Рапортую.
Роз'єм на Corsair Commander Pro де висіло 4 шт Р14 A-RGB перестав працювати майже місяць тому.
Через те, що я не знаю де взяти подовжувач на 1.1м+ та наявність ще 5 робочих роз'ємів... під'єднав знову 4 шт Р14 A-RGB :facepalm: Сьогодні, трохи менше ніж через місяць, маю ще один неробочий :rip: Відмовляє до речі при старті системи. Якщо успішно стартував та ніколи не вимикати, то певно й не згорить потім.
Той роз'єм де висять 4 шт Р14 звичайних досі працює, але тепер за нього теж страшно.
Не повторюйте моїх помилок, як не маєте купу запасних роз'ємів. Я от мав, але тепер запас вичерпано, бо вважаю що треба ці 8 шт вентиляторів розкинути по 2шт на ті 4 роз'єми що ще лишились живі. Тільки б подовжувачі знайти.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m: 18.09.2024 21:06
l-m: 22.11.2023 15:45
У мене з цим Акртіком 420 через місяць сконав роз'єм ЦПУ-фан (тепер видає тільки щось біля 5В замість 12) ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯
Але я відважний, зараз у мене на Corsair Commander Pro висить по 4 шт Р14 звичайних та A-RGB через пару подовжувачів по 60см (зовнішній радіатор кастомної СРО). Побачимо :D
Рапортую.
Роз'єм на Corsair Commander Pro де висіло 4 шт Р14 A-RGB перестав працювати майже місяць тому.
Через те, що я не знаю де взяти подовжувач на 1.1м+ та наявність ще 5 робочих роз'ємів... під'єднав знову 4 шт Р14 A-RGB :facepalm: Сьогодні, трохи менше ніж через місяць, маю ще один неробочий :rip: Відмовляє до речі при старті системи. Якщо успішно стартував та ніколи не вимикати, то певно й не згорить потім.
Той роз'єм де висять 4 шт Р14 звичайних досі працює, але тепер за нього теж страшно.
Не повторюйте моїх помилок, як не маєте купу запасних роз'ємів. Я от мав, але тепер запас вичерпано, бо вважаю що треба ці 8 шт вентиляторів розкинути по 2шт на ті 4 роз'єми що ще лишились живі. Тільки б подовжувачі знайти.
Це відмовили вентильні хедери чи аргб?
l-m
Member

Повідомлення

daesz
Вентильні звісно, тут же про це тема :)
A-RGB на тих вентиляторах навіть не під'єднаний (бо я їх не бачу), та не впевнений чи Корсар взагалі їх підтримує, там же якийсь у нього свій власний стандарт (роз'єм точно різний, але може через перехідник?).
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

l-m: 18.09.2024 21:29 daesz
Вентильні звісно, тут же про це тема :)
A-RGB на тих вентиляторах навіть не під'єднаний (бо я їх не бачу), та не впевнений чи Корсар взагалі їх підтримує, там же якийсь у нього свій власний стандарт (роз'єм точно різний, але може через перехідник?).
Дивно, там всього 0.17А на вентилятор, це ще й на максимальних обертах, інше діло аргб - 0.4А з вентилятора в не залежності від швидкості обертання :)
Я, чесно кажучи, не впевнений; знаю що у них там якась своя екосистема з аргб, але на рахунок конекторів ніколи не цікавився.

Відправлено через 1 хвилину 57 секунд:
Погуглив - справді якийсь свій роз'єм для підсвітки :)
спойлер
Зображення
Зображення
А в документацію який прописаний струм на роз'єм?

Найдовше що бачу на алі - сплітер на 33см :D
https://www.aliexpress.com/item/1005005460810416.html
l-m
Member

Повідомлення

daesz: 18.09.2024 21:38 Дивно, там всього 0.17А на вентилятор, це ще й на максимальних обертах
Так на максимальних обертах все й працює без проблем (хоча ніколи довго не перевіряв), а от на старті при увімкненні компа — упс.
daesz: 18.09.2024 21:38 А в документацію який прописаний струм на роз'єм?
1 Ампер.
За математикою 4*0.17 = 0.68А начебто гарний запас, я ж рахував звісно перед тим як перший раз підключати. Але на практиці маємо те що маємо :(
Ймовірно стартовий ток вище за ці 0.17 на максимальних обертах.
Можливо свою лепту вносить довгий кабель та багато зайвих з'єднань — всі 4 шт під'єднані один до одного через розгалужувачі PST, а потім через 2 подовжувачі по 60 см — а кабель тонкий, відповідно зростає супротив, а отже й струм.

Відправлено через 1 хвилину 42 секунди:
daesz: 18.09.2024 21:38 Найдовше що бачу на алі - сплітер на 33см :D
всього 4 шт, та наберу потрібну довжину :gigi:
Відповісти