Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с вентиляторами, и выбором вентиляторов.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Также не забываем что размещения ссылок на товары в магазинах является рекламой, и удаляется незамедлительно.
Используйте ссылки исключительно на сайты производителей. Если у вас возникают с этим сложности, вы можете использовать каталог товаров hotline.ua


Похожие темы:
Схема расположения вентиляторов в корпусе: FAQ, обсуждение
Системы воздушного охлаждения (кулера) + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы


Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 20.09.2016 08:51 користувачем alex_sul, всього редагувалось 7 разів.
Juiceeguy
Junior

Повідомлення

WalkMan: 19.12.2023 14:35 Juiceeguy
Віддам перевагу двом 140, один дує на відуху, інший це все видуває з корпусу
Зрозумів. Ну в мене трохи інша комплектація. 2 140мм на вдув, 120 на видув (це комплектні з корпусом. LIAN LI O11 AIR MINI). Водянка 240мм на видув, у окремий отвір збоку.
Загалом я не бачу що відяха жариться навіть при максимальному навантаженні, і судячи з комфортної температури оперативи при навантаженнях на 6000, я розумію що приток повітря з переду достатній. Хоча побоювався що вентилятори водянки будуть перехоплювати велику частину приточного потоку, але здається все ок.

Навіть не певен що верхній видув дасть суттеве зниження температури карти. Є місце встановити вентилятори и знизу, під відеокартою, але не певен що у цьому взагалі буде +, а лише додаткова пиляка з полу.
FOZZIEGW
Member

Повідомлення

Доброго времени суток, нашел видик в сети как ставят 90-80мм винт под видеокарту, на выдув с корпуса, где заглушки, и якобы это помогает хорошо в -5 градусов видюхе и ещё больше в - на цп, имеет смысл танцевать с бубном? у меня идет 3 вдув 1 выдув, башня, карта 65гпу и 80-87 память в среднем в играх при 99-100% нагрузке карты, что скажете или то извращение? :laugh:
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Juiceeguy
В мене такий корпус. Але для відіка вийшло краще 2 140 знизу на вдув + 120 ззаду і 2 140 зверху на видув. Тільки без водянки, д15. Після перенесення від стандартної моделі еми десь мінус 2-4 градуси вк вийшло.
Solx
Junior
Звідки: Киев

Повідомлення

FOZZIEGW: 20.12.2023 07:37 Доброго времени суток, нашел видик в сети как ставят 90-80мм винт под видеокарту, на выдув с корпуса, где заглушки, и якобы это помогает хорошо в -5 градусов видюхе и ещё больше в - на цп, имеет смысл танцевать с бубном? у меня идет 3 вдув 1 выдув, башня, карта 65гпу и 80-87 память в среднем в играх при 99-100% нагрузке карты, что скажете или то извращение? :laugh:
У меня в корпусе на передней панели 140х2 на вдув и получается нижний дует в отсек для бп. Когда видяха майнила, на край этого отсека (получилось как раз в конце видяхи) поставил 80мм., очень помогал, температура видяхи была ок 50 гр. при оборотах родных вентилей до 30% (настроил чтобы без старт\стоп, это вентили убивает быстрее чем постоянная работа)
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Solx: 20.12.2023 10:12 настроил чтобы без старт\стоп, это вентили убивает быстрее чем постоянная работа
Це ви звідки таке взяли, це ж не ДВС? :eek:
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

FOZZIEGW
Пам'ять щось значно гарячіша ніж гпу :-/ , що за вк? А так нормальна температура, не вартує того колхозу.
Juiceeguy
Junior

Повідомлення

Pathfinder: 20.12.2023 08:45 Juiceeguy
В мене такий корпус. Але для відіка вийшло краще 2 140 знизу на вдув + 120 ззаду і 2 140 зверху на видув. Тільки без водянки, д15. Після перенесення від стандартної моделі еми десь мінус 2-4 градуси вк вийшло.
хм, цікаво. Дякую за інформацію. Воно по ідеї логічно що у такій конфігурації гаряче повітря повинно швидше виходити з корпусу і відяха краще продуватися свіжим повітрям. Та й навколо помпи гаряче повітря не буде затримуватися.
FOZZIEGW
Member

Повідомлення

Grava: 20.12.2023 10:32 FOZZIEGW
Пам'ять щось значно гарячіша ніж гпу :-/ , що за вк? А так нормальна температура, не вартує того колхозу.
2080ti 300w strix oc біла
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Juiceeguy: 20.12.2023 12:25 хм, цікаво. Дякую за інформацію. Воно по ідеї логічно що у такій конфігурації гаряче повітря повинно швидше виходити з корпусу і відяха краще продуватися свіжим повітрям. Та й навколо помпи гаряче повітря не буде затримуватися.
Спробуйте, гірше не стане. Водянку на верх, передні вниз. Я ось хочу спробувати без заднього якій нагнітає, ввечері побачу результат.
l-m
Member

Повідомлення

GreenMile: 20.12.2023 10:25
Solx: 20.12.2023 10:12 настроил чтобы без старт\стоп, это вентили убивает быстрее чем постоянная работа
Це ви звідки таке взяли, це ж не ДВС? :eek:
Якщо вентилятори на гідродинамічних підшипниках, то це правда.
Але у якісних всеодно ресурс дуже великий, а найголовніше - жлоби виробники відеокарт не ставлять вентилятори з гідродинамічним, тільки дешевий мотлох на втулках чи кульках, тільки хардкор, щоб зекономити 3 бакси на відеокарті за 1000 :facepalm:
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

А кто подскажет, что лучше на вдув ставить (корпус 500DX, впереди фильтр и сетчатая морда) две 140-ки вот такие: https://pn.com.ua/md/3892668/ или такие: https://pn.com.ua/md/3892675/ ? Просто где-то вычитал, что если есть фильтр, то надо ставить P серию (из-за того, что есть препятствие в виде фильтра), а назад лучше ставить F серию, так как там нет фильтра, а просто сетка и поток решает всё.
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Avenger80
Саме так, якщо треба тягнути або штовхати повітря через обструкції різного роду, то беруть зазвичай Р-серію :)
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Rhizone
Дякую, буду враховувати це.
bumerok
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

В мене в корпусі таких три встановлено https://pn.com.ua/md/3892639/.
Два на вдув та 1 на видув температури в нормі навіть в 30ти градусну спеку.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

bumerok
А по шуму как? Просто интересно, как они по эффективности и шуму по сравнению с теми же Pure Wings 2. У меня одна 140-ка начала какой-то странный стрекот устраивать, хорошо слышно, когда ухо поднести к вентилятору.
0kie
Member

Повідомлення

Avenger80

"Фильтр" или его подобие надо выкидывать при любых типах вертушек.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

0kie
Та как-то жалко снимать и выкидывать шикарные фильтры, которые прекрасно выполняют свою функцию (вчера чистил комп, так приличных два круга пыли в районе 140-ок спереди, так бы пошло всё в корпус)... Это не Vinga и не Gamemax или как там и не DeepCool. Мне главное чтоб не хуже Pure Wings 2 были по акустике и эффективности.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

0kie: 31.12.2023 05:20"Фильтр" или его подобие надо выкидывать при любых типах вертушек.
:facepalm:
Avenger80: 31.12.2023 09:59Та как-то жалко снимать и выкидывать шикарные фильтры, которые прекрасно выполняют свою функцию
Не потрібно нічого знімати, хай виконують свою роботу.
0kie
Member

Повідомлення

Avenger80
Верхний металлический змеевик сними - он мешает и очень сильно. Фронтальный нейлоновый должен остаться и работать.
bumerok
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Avenger80: 31.12.2023 00:35 bumerok
А по шуму как? Просто интересно, как они по эффективности и шуму по сравнению с теми же Pure Wings 2. У меня одна 140-ка начала какой-то странный стрекот устраивать, хорошо слышно, когда ухо поднести к вентилятору.
Я в біосі налаштував зараз на зимову пору року, щоб вони при мінімальній температурі працювали на 25%, також і процесорний кулер і тепер їх майже не чутно, пк стоїть на столі від мене в 40-50см (легке шуршання, в навушниках зовсім не чутно), чутніше хдд коли я на нього фільми качаю :rotate:
Коли було налаштовано за замовчуванням то їх шум був досить чутно працювали від 50% а то й більше 75% відсотків коли робив стресс тест.
Відповісти