Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с вентиляторами, и выбором вентиляторов.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Также не забываем что размещения ссылок на товары в магазинах является рекламой, и удаляется незамедлительно.
Используйте ссылки исключительно на сайты производителей. Если у вас возникают с этим сложности, вы можете использовать каталог товаров hotline.ua


Похожие темы:
Схема расположения вентиляторов в корпусе: FAQ, обсуждение
Системы воздушного охлаждения (кулера) + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы


Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 20.09.2016 08:51 користувачем alex_sul, всього редагувалось 7 разів.
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Rhizone: 21.11.2023 15:04питання на рахунок PST
Стандартний роз'єм для вентилятора в 99% випадків 12в 1а, помпа 12в 2а. Дивіться скільки на Ваших вентиляторах вказано.
ssd
Member

Повідомлення

oversteve: 21.11.2023 14:46 будуть різні оберти, бо у кожного вентилятора своя крива, на рахунок впливу один на інший - там суттєвого нічого не буде, бо немає дефіциту струму, ви ж не витягуєте із розетки один прилад, коли хочете якийсь інший врубити
Да, спасибо, что-то я перемудрил. В ходе регулировки будут меняться напряжения на контактах обеих вентиляторов, но, разумеется, каждый будет жить своей жизнью.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Rhizone: 21.11.2023 15:04 У Lian Li Lancool 216 ще досить цікаво приток знизу реалізований.
більшу частину того притоку знизу перекриє бж
Rhizone: 21.11.2023 15:04 Є питання на рахунок PST. Якщо я до одного 140 вентилятора підключу ще один 140 PST, а потім до другого ще один 120 PWM, це буде нормально чи вже занадто? І якщо занадто для одного роз'єму МП, то чи витяне таку "гірлянду", наприклад, фан хаб того ж Lancool 216?
все залежить від роз'єму мами і споживання вентиляторів, на роз'єм "для помпи", який видає 2А можна і 4 спокійно підрубати, на звичайні роз'єми зазвичай не більше 2 рекомендують, але іноді можна і 3-4, якщо вони їз відносно невеликим споживанням
на рахунок хабу - тут треба дивитися що там взагалі за хаб, бо в більшості випадків хаби то розгалужувачі з можливістю регулювання обертів через ПВМ і живленням від молексу, там і 10 можна підключити, але без ПВМ вентилятори взагалі не будуть регулюватися
бувають і такі, що просто як розгалужувачі а ля ПСТ розведені на платі без додаткового живлення взагалі - там все та саме, що і з ПСТ
ну і бувають "розумні" хаби з якимось контролером, але таке рідко трапляється і зазвичай на дуже недешеих корпусах
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Grava

140:
Typical Voltage: 12 V DC
Starting Voltage: 3.9 V
Current | Voltage: 0.12 A | 12 V DC

120:
Typical Voltage: 12 V DC
Starting Voltage: 3.9 V
Current | Voltage: 0.1 A | 12 V DC

По силі струму, я так розумію, з запасом і стартовий вольтаж якраз 12V в сумі. Все вірно?

Відправлено через 5 хвилин 34 секунди:
oversteve: 21.11.2023 15:15більшу частину того притоку знизу перекриє бж
Я туди як раз планую поставити два Р140 - по ідеї мають справитися з цією задачею.
oversteve: 21.11.2023 15:15все залежить від роз'єму мами і споживання вентиляторів
Дякую. На рахунок хабу, там, мабуть, є додаткове живлення, бо до нього підлючаються дві комплектні ARGB 160-ки + 120-ка.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ostin: 21.11.2023 15:02 temporar
Я про вплив нагнітаючих вентилів на загальну температурну картину.
Я вірно зрозумів, що один витяжний вентиль забезпечує оптимальну температуру?
Получается что так. Более того, я думаю что даже если я его тоже выключу, то на температуры это тоже никак не повлияет. Корпус открытый, да весь в дырках
Ostin
Member

Повідомлення

temporar: 21.11.2023 15:33я думаю что даже если я его тоже выключу, то на температуры это тоже никак не повлияет
Спробуйте та напишіть)
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ostin: 21.11.2023 15:34
temporar: 21.11.2023 15:33я думаю что даже если я его тоже выключу, то на температуры это тоже никак не повлияет
Спробуйте та напишіть)
Температуры на видяхе и кпу те же. Только я не знаю какие на матплате там слева от проца. Как раз между кулером кпу и задним вентилем, врм чи як. По идее задний вентиль как раз оттуда помогает теплый воздух отводить
Ostin
Member

Повідомлення

temporar
Дякую, було цікаво :beer:
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ostin: 21.11.2023 15:44 temporar
Дякую, було цікаво :beer:
Ну это чисто мой случай, кпу в синебенче 130вт 70 градусов 950рпм, корпус открытый. Полагаю, для 13600 ситуация будет совсем не такая. Если сначала я хотел побольше вентелей, то сейчас наоборот думаю, как бы чтоб прям по минимуму, че пыль гонять
Ostin
Member

Повідомлення

temporar: 21.11.2023 15:48как бы чтоб прям по минимуму
Починайте з мінімуму - одна витяжка ззаду. А далі додаєте згідно плану по одному і дивитесь, чи стає краще. Де приріст невідчутний або несуттєвий в плані тиша\охолодження- знімаєте останній (тобто повертаєтесь на крок назад) і закриваєте процес.
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ostin: 21.11.2023 15:53
temporar: 21.11.2023 15:48как бы чтоб прям по минимуму
Починайте з мінімуму - одна витяжка. А далі додаєте згідно плану по одному і дивитесь, чи стає краще. Де приріст невідчутний або несуттєвий в плані тиша\охолодження- знімаєте останній (тобто повертаєтесь на крок назад) і закриваєте процес.
Так и сделаю, нижний и зданий 120 оставлю, они не напрягают вообще :beer:

Отправлено спустя 1 час 5 минут 48 секунд:
oversteve: 21.11.2023 14:38
temporar: 21.11.2023 14:29 Заметил приколюху. У меня спереди и сверху стоят 200мм на вдув, корпус открыт. Так вот если их выключить у меня на гпу получается -3 градуса и -200рпм в нагрузке. Пришел к выводу, что на темпы гпу положительно влияют вентили снизу корпуса, на дне. А мои 200мм хуже только делают, шок. Видал где-то корпусы где бп хитро запрятан сбоку где-то, что его и не видно, и на дно под видяху 3х140 условных на вдув. Есть что-то на уме такое?
ваші 200мм зверху на вдув тільки заважають теплому повітрю виходити з корпусу, от подумайте самі куди має діватися тепле повітря з відяхи? з великою імовірністю якщо ви їх розвернете на видув, то температури ще трохи зменшаться
приток знизу як раз самий норм варіант, врхаовуючи скільки зараз відяхи жеруть, корпусів таких вже тьма тьмуща - jonsbo d30, d31, d40, d41, v9, gamemax spark (pro), meshbox, asus ap201, almordor seiya, vinga cs315b (за кордоном ще купа знайдеться)
Надо атх и кнопки сверху, на полу стоять будет. Нашел асус GT502, может есть аналогичное подешевле?
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

temporar: 21.11.2023 17:00 Надо атх и кнопки сверху, на полу стоять будет. Нашел асус GT502, может есть аналогичное подешевле?
Сумнівне рішення брати акваріум, щоб він стояв на підлозі, тоді вже краще будь який меш :)
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

daesz: 21.11.2023 17:11
temporar: 21.11.2023 17:00 Надо атх и кнопки сверху, на полу стоять будет. Нашел асус GT502, может есть аналогичное подешевле?
Сумнівне рішення брати акваріум, щоб він стояв на підлозі, тоді вже краще будь який меш :)
Lian Li O11 Air Mini вроде что надо :shuffle:
Бесполезные передние вертушки переставлю вниз нереально
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

temporar: 21.11.2023 17:13
daesz: 21.11.2023 17:11
Сумнівне рішення брати акваріум, щоб він стояв на підлозі, тоді вже краще будь який меш :)
Lian Li O11 Air Mini вроде что надо :shuffle:
Бесполезные передние вертушки переставлю вниз нереально
Це вже краще, ще, наприклад, jonsbo vr4 / fractal north / fractal meshify 2. Щоправда, ціна на фрактали, імхо, не адекватна.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

temporar: 21.11.2023 17:00 Надо атх и кнопки сверху, на полу стоять будет. Нашел асус GT502, может есть аналогичное подешевле?
у D30 можна морду догори ногами розвернути, з великою імовірністю у інших джонсбо і геймаксів також
temporar
Member
Аватар користувача

Повідомлення

daesz: 21.11.2023 17:18
temporar: 21.11.2023 17:13
Lian Li O11 Air Mini вроде что надо :shuffle:
Бесполезные передние вертушки переставлю вниз нереально
Це вже краще, ще, наприклад, jonsbo vr4 / fractal north / fractal meshify 2. Щоправда, ціна на фрактали, імхо, не адекватна.
у них у всех бп не хитро спрятан, а как обычно. А y lian li хитро спрятан и дешевле всех получается

Отправлено спустя 1 минуту 38 секунд:
oversteve: 21.11.2023 17:21
temporar: 21.11.2023 17:00 Надо атх и кнопки сверху, на полу стоять будет. Нашел асус GT502, может есть аналогичное подешевле?
у D30 можна морду догори ногами розвернути, з великою імовірністю у інших джонсбо і геймаксів також
ну я хочу по проверенной программе сверху чтоб был дырявый, посмотреть как будет теплый воздух сам выходить через дырочки. Как у меня сейчас. Только у меня старый прикол болгаркой пиленый и там колхоз жэз

Отправлено спустя 41 секунду:
я вобщем-то думаю спихнуть это всё кому-то и новый комп собрать уже в новом корпусе
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Rhizone: 21.11.2023 15:04
oversteve: 21.11.2023 14:38приток знизу як раз самий норм варіант, врхаовуючи скільки зараз відяхи жеруть, корпусів таких вже тьма тьмуща - jonsbo d30, d31, d40, d41, v9, gamemax spark (pro), meshbox, asus ap201, almordor seiya, vinga cs315b (за кордоном ще купа знайдеться)
У Lian Li Lancool 216 ще досить цікаво приток знизу реалізований.

Є питання на рахунок PST. Якщо я до одного 140 вентилятора підключу ще один 140 PST, а потім до другого ще один 120 PWM, це буде нормально чи вже занадто? І якщо занадто для одного роз'єму МП, то чи витяне таку "гірлянду", наприклад, фан хаб того ж Lancool 216?
У Арктіка 420-й фрізер на ОДИН роз'єм проца заведені 3х140 Р-вентилів, помпа і один маленький вентилятор для охолодження ВРМ. Так що ланцюг із трьох 140 Р буде із запасом, навіть 5 можна, якщо дуже хочеться.
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

GreenMile: 21.11.2023 20:06У Арктіка 420-й фрізер на ОДИН роз'єм проца заведені 3х140 Р-вентилів, помпа і один маленький вентилятор для охолодження ВРМ. Так що ланцюг із трьох 140 Р буде із запасом, навіть 5 можна, якщо дуже хочеться.
Зрозумів, дякую.
NIGRINKO
Junior

Повідомлення

Radio Bay: 21.11.2023 02:42
NIGRINKO: 20.11.2023 16:37 провод получил механическое повреждение и теперь когда
Впаять пропаять ориганальные провода в месте поврежнения. Можно даже скрутить и в термойсадку
Так и сделаю. Вот только интересно, почему поврежден один провод, а глючат из-за этого все вентиляторы...
Radio Bay
Member
Аватар користувача
Звідки: Харків

Повідомлення

NIGRINKO: 21.11.2023 22:25Так и сделаю. Вот только интересно, почему поврежден один провод, а глючат из-за этого все вентиляторы...
Так там, грубо говря, коротит, какие-то перепаді в линии питаняи , там же общая ветка питания на вентилятори наверняка
Відповісти