Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Kashtan: 30.06.2024 16:52 Про перевагу мідних прокладок -

76 градусів subzero cryo

66 градусів мідь за копійки, але вимагає захисту елементів та додаткової пасти.
3070ті і там і там, різниця в ГПУ - 48 та 46 градусів.
Але все рівно потрібно краща прокладка яка не пропускає струм.
Під водою там і більше 50 не буде, якщо говорити про 40 серію. Знову ж таки на тому паліті прокладки на памʼять 2мм, а на ватерах 1мм або менше. І якесь дивне порівняння двох різних виконань. Відос по паліту не дивився, але мав такий же перший ревізій і там був прикол в тому, що памʼять не охолоджувалась загальним радіатором а лише металевою пластиною. У тафів там взагалі був окремий досить масивний радіатор на памʼять і VRM. Загалом порівняння не має багато сенсу, допоки не робиться в однакових умовах.
WakeMe
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

Kashtan: 30.06.2024 16:52 Про перевагу мідних прокладок -

76 градусів subzero cryo

66 градусів мідь за копійки, але вимагає захисту елементів та додаткової пасти.
3070ті і там і там, різниця в ГПУ - 48 та 46 градусів.
Але все рівно потрібно краща прокладка яка не пропускає струм.
Перша карта fan 70, mem 2600
Друга карта fan 100, mem 1280
Так мідь повинна краще бути, але тести не тести, ще й карти різні і на повітрі.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Згоден, була мова про сабзіро, які вони хороші, і навіщо «заради 1 градуса заморочуватись» уже двічі читаю, то я знайшов одну модель відеокарти і показав наглядно що одним і не пахне, звісно різні умови, але гпу наприклад 2 градуси різниці, що не так уже й різне. А якщо така різниця на повітрі, можна уявити на воді.
Тестів з мідними прокладками купа і рейтингів, одна хвилина гуглення і ютюбення, було б бажання. Вони всюди фаворити.
Але меня цікаво знайти кращі неелектропровідні, і тут сабзіро кріо в мене серед фаворитів разом з 7950, я ще шукаю різноманітні тести.
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Kashtan: 01.07.2024 09:08 Згоден, була мова про сабзіро, які вони хороші, і навіщо «заради 1 градуса заморочуватись» уже двічі читаю, то я знайшов одну модель відеокарти і показав наглядно що одним і не пахне, звісно різні умови, але гпу наприклад 2 градуси різниці, що не так уже й різне. А якщо така різниця на повітрі, можна уявити на воді.
Тестів з мідними прокладками купа і рейтингів, одна хвилина гуглення і ютюбення, було б бажання. Вони всюди фаворити.
Але меня цікаво знайти кращі неелектропровідні, і тут сабзіро кріо в мене серед фаворитів разом з 7950, я ще шукаю різноманітні тести.
Умовно якщо память буде приблизно біля 50 градусів під водою на терміках, то вона не стане на міді 40. От ніяк. Я взагалі не розумію що Вам дасть ця вся ... в гамаці і стоячи? :lol: :lol: :lol: За терміки умовних 9w чи 20w зрозуміло.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

TheZORG: 20.06.2024 00:18
Nixlie: 11.03.2024 21:57 А підкажіть таке питання про побудову системи з кількома радіаторами.
Чи можливе послідовне підключення кількох радіаторів в такий собі "пул", щоб проганяти через нього воду з усіх компонент, які охолоджуються?
Звичайно можливе. Але, але краще буде зробити систему, наприклад: Колба, помпа, відеокарта, радіатор, проц, радіатор, колба. Ніж гнати теплу воду з проца в відеркарту, або ще краще з відеркарти в проц. Якщо інакше зробити ніяк не можна, то робіть як можете, але краще як я написав.
Какая дельта воды у вас, между водоблоком и радиатором?
0.1-0.2градуса, уверенны что последовательность имеет какое-то влияние?
FxBoy
Member
Звідки: Київ Україна

Повідомлення

Kashtan: 30.06.2024 16:52 Про перевагу мідних прокладок -
66 градусів мідь за копійки, але вимагає захисту елементів та додаткової пасти.
Є парочка дуже значних недоліків:
1. Проводить струм дуже гарно.
2. Треба ну дуже дуже точно підбирати товщину, прочому на всіх, бо або перекосить систему охолодження, або розколе чіп.
3. І ще ж треба з двох боків термопасти намазюкати.

А чи не краще взяти графенові прокладки.
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

FxBoy: 02.07.2024 18:28
Kashtan: 30.06.2024 16:52 Про перевагу мідних прокладок -
66 градусів мідь за копійки, але вимагає захисту елементів та додаткової пасти.
Є парочка дуже значних недоліків:
1. Проводить струм дуже гарно.
2. Треба ну дуже дуже точно підбирати товщину, прочому на всіх, бо або перекосить систему охолодження, або розколе чіп.
3. І ще ж треба з двох боків термопасти намазюкати.

А чи не краще взяти графенові прокладки.
Графітові (а не графенові, хоча ті теж чудово все проводять, чи не краще за все інше) теж дуже класно проводять не лише тепло а струм, але трохи гірше.
Товщина так, але можна ж придбати кілька листів фольги міді. Хоча товщину прокладки можна погуглити.
Ні, наскільки я зрозумів, з одного боку.

Відправлено через 38 хвилин 17 секунд:
Вочевидь візьму 7950, та на пам'ять додатково мідні прокладки.
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

графитовые, графеновые, медные - может золотую фольгу? она совсем тоненькая, мягенькая...
Kashtan
Member
Аватар користувача
Звідки: Яготин

Повідомлення

Melki: 02.07.2024 23:16 графитовые, графеновые, медные - может золотую фольгу? она совсем тоненькая, мягенькая...
Золото гірше тепло проводить. Фізика.Якщо вже так хочеться, то ідеальна срібна фольга, і м'якша та теплопроводніша за мідь - але на практиці по тестам бачу навіть алюмінієві та мідні не відрізняються по температурам.
yurasic park
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Kashtan: 03.07.2024 15:02
Melki: 02.07.2024 23:16 графитовые, графеновые, медные - может золотую фольгу? она совсем тоненькая, мягенькая...
Золото гірше тепло проводить. Фізика.Якщо вже так хочеться, то ідеальна срібна фольга, і м'якша та теплопроводніша за мідь - але на практиці по тестам бачу навіть алюмінієві та мідні не відрізняються по температурам.
Ви не так зрозуміли що мав на увазі пан Melki :beer: :beer: :beer:
Melki
Member
Звідки: Мелитополь (Украина)

Повідомлення

yurasic park
:beer: :beer: :beer:
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Melki: 02.07.2024 23:16 графитовые, графеновые, медные - может золотую фольгу? она совсем тоненькая, мягенькая...
Серебряная лучше, и дешевле.

Идеальней всего будет прокладка с шлифованного алмаза.
Dima4s
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Хочу взяти толковий водоблок для проца, але так щоб не викидати його після зміни платформи. А просто міняти вставку для сокета. Є щось таке з якісного?
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Dima4s, на олх бачив Heatkiller
Nebo95
Junior

Повідомлення

feniks_tm: 29.06.2024 03:07
Kashtan: 28.06.2024 23:19 Потрібна порада - які термоінтерфейси зараз кращі для відеокарти під сво?
Поглянув кілька відео на ютюбі, на ядро рідкий метал, на пам’ять та врм - мідні прокладки. Так? Якщо все вірно, то на мідні прокладки потрібні ще одні прокладки , або паста, то який варіант кращий? Графітні? Чи ті що струм проводять не можна? 7950?
PTM7950 + хороші прокладки типу Subzero Cryo. Можна звісно і рідкий метал, але особливого сенсу не бачу, зато ризиків додає добряче.
Скажіть будь ласка, ви самі користувались термопрокладками Subzero Cryo ?
Ви просто їх радите, а я абсолютно нічого про них не знайшов.
Э якись канал на ютубі - subZero solutions, на якому 4 ролики та 7 підписників.
Прокладки фірми Subzero продаються тільки якимось частником на Розетці. Коментарів на Розетці під товаром майже нема. Не здивуюсь якщо Сам продавець тих декілька коментів під фейками залишив...
І це все... Виробник КИТАЙ, але на Алікспресі та Алібабі немає такого виробника прокладок(це не ФЕХОНДА якої повно на Алі). Лище якись Subzero Seven. Але то зовсім інше.
На упаковці намальований QR код який веде на сайт що типу на ремонті...

І в інтернеті також ніде не знайщов про цей Сабзиро прокладки. Оце чисто ви рекомендуете їх - все обговорення цих прокладок в Інтернеті, які не зрозоміло звідки, ким зроблені і більше ніде крім на Розетці не продаються...
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Nebo95: 19.07.2024 07:24
feniks_tm: 29.06.2024 03:07
PTM7950 + хороші прокладки типу Subzero Cryo. Можна звісно і рідкий метал, але особливого сенсу не бачу, зато ризиків додає добряче.
Скажіть будь ласка, ви самі користувались термопрокладками Subzero Cryo ?
Ви просто їх радите, а я абсолютно нічого про них не знайшов.
Э якись канал на ютубі - subZero solutions, на якому 4 ролики та 7 підписників.
Прокладки фірми Subzero продаються тільки якимось частником на Розетці. Коментарів на Розетці під товаром майже нема. Не здивуюсь якщо Сам продавець тих декілька коментів під фейками залишив...
І це все... Виробник КИТАЙ, але на Алікспресі та Алібабі немає такого виробника прокладок(це не ФЕХОНДА якої повно на Алі). Лище якись Subzero Seven. Але то зовсім інше.
На упаковці намальований QR код який веде на сайт що типу на ремонті...

І в інтернеті також ніде не знайщов про цей Сабзиро прокладки. Оце чисто ви рекомендуете їх - все обговорення цих прокладок в Інтернеті, які не зрозоміло звідки, ким зроблені і т.д...
Так, користуюсь особисто. По продуктивності та якості жодних питань, хто справжній OEM теж звісно цікаво, але ресьорчом особливо не займався.
спойлер
Зображення
Nebo95
Junior

Повідомлення

feniks_tm: 19.07.2024 07:27
Nebo95: 19.07.2024 07:24

Скажіть будь ласка, ви самі користувались термопрокладками Subzero Cryo ?
Ви просто їх радите, а я абсолютно нічого про них не знайшов.
Э якись канал на ютубі - subZero solutions, на якому 4 ролики та 7 підписників.
Прокладки фірми Subzero продаються тільки якимось частником на Розетці. Коментарів на Розетці під товаром майже нема. Не здивуюсь якщо Сам продавець тих декілька коментів під фейками залишив...
І це все... Виробник КИТАЙ, але на Алікспресі та Алібабі немає такого виробника прокладок(це не ФЕХОНДА якої повно на Алі). Лище якись Subzero Seven. Але то зовсім інше.
На упаковці намальований QR код який веде на сайт що типу на ремонті...

І в інтернеті також ніде не знайщов про цей Сабзиро прокладки. Оце чисто ви рекомендуете їх - все обговорення цих прокладок в Інтернеті, які не зрозоміло звідки, ким зроблені і т.д...
Так, користуюсь особисто. По продуктивності та якості жодних питань, хто справжній OEM теж звісно цікаво, але ресьорчом особливо не займався.
спойлер
Зображення
В мене тоді до вас Велике прохання. Можете написати ваші результати та ваш досвід з цими прокладками, коли у вас буде вільний час ?
Може ви користувались прокладками інших виробників, тоді скажіть ваші порівняння будь ласка.
Як вони себе повели в вашому використані ? Течуть чи ні ? Чи були вони вологі при розпаковці ?
Яка їх констистенція. Просто мені так дивно що по словам каналу на Ютубі subZero solutions - Subzero Cryo, маючи найбільшу теплопровідність - при цьому більш мякі ніж SubZero BEYOND та SubZero SUPREME...

Де ви їх придбали ? На розетці у Продавець: SBSOL чи в іншому місці ? По якій ціні та як давно.
Як ви їх знайшли та чому саме вирішили придбати ? Просто я їх знайшов, бо мені потрібні прокладки товщиною 0.75 мм, а це тільки ФЕХОНДА і даний бренд SubZero . Почав шукати про SubZero , знайшов вас_) Можливо вам її також хтось порадив, інший задоволений покупець.
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Nebo95: 19.07.2024 08:16
feniks_tm: 19.07.2024 07:27
Так, користуюсь особисто. По продуктивності та якості жодних питань, хто справжній OEM теж звісно цікаво, але ресьорчом особливо не займався.
спойлер
Зображення
В мене тоді до вас Велике прохання. Можете написати ваші результати та ваш досвід з цими прокладками, коли у вас буде вільний час ?
Може ви користувались прокладками інших виробників, тоді скажіть ваші порівняння будь ласка.
Як вони себе повели в вашому використані ? Течуть чи ні ? Чи були вони вологі при розпаковці ?
Яка їх констистенція. Просто мені так дивно що по словам каналу на Ютубі subZero solutions - Subzero Cryo, маючи найбільшу теплопровідність - при цьому більш мякі ніж SubZero BEYOND та SubZero SUPREME...

Де ви їх придбали ? На розетці у Продавець: SBSOL чи в іншому місці ? По якій ціні та як давно.
Як ви їх знайшли та чому саме вирішили придбати ? Просто я їх знайшов, бо мені потрібні прокладки товщиною 0.75 мм, а це тільки ФЕХОНДА і даний бренд SubZero . Почав шукати про SubZero , знайшов вас_) Можливо вам її також хтось порадив, інший задоволений покупець.
До них використовував Gelid GP-Ultimate на Zotac Trinity RTX 3080 під водоблоком EK Vector Trinity 3080/3090, тоді взяв на заміну Beyond (бекплейт) та Supreme(памʼять, VRM). Точного профіту не памʼятаю, але він точно був, може якісь 2-3-4 градуси по памʼяті. Cryo дійсно значно мʼякші за інші дві моделі, буквально пластилін) Як наткнувся я вже й сам не памʼятаю, наче хтось з форуму порадив. Купував тоді на OLX, потім особисто через телеграм у Івана вдруге (уже після покупки 4090). Хотів брати знову супрім, але він сказав, що є нові, кращі, Cryo. Тоді (десь рік тому) це наче 700 грн було за міліметрові. Загалом, якщо нема довіри, то не бачу жодної проблеми замовити ту ж фехонду, вона добре себе зарекомендувала, а от Gelid/Thermalright, а тим більше фігню від Thermal Grizzly я б для себе точно не брав більше. Півроку тому перебирав відяху, щоб PTM7950 на GPU кинути, то наче слідів підтікання не було, напрочуд більша частина навіть не пошкодились, тільки на декількох чіпах памʼяті довелось свіжі накинути. З коробки важко сказати чи воно вологе чи ні, але по відчуттям на дотик Cryo прямо пластилін-пластиліном. Відповідно дуже добре й легко ужимаються. Beyond та Supreme по консистенції були більш схожі до звичайних прокладок, як той же Gelid. Був ще досвід зі стоковими EK прокладками, наче Thermal Grizzly якісь, от то вже тупо якась резина майже нееластична.
Nebo95
Junior

Повідомлення

feniks_tm: 19.07.2024 08:43
Nebo95: 19.07.2024 08:16

В мене тоді до вас Велике прохання. Можете написати ваші результати та ваш досвід з цими прокладками, коли у вас буде вільний час ?
Може ви користувались прокладками інших виробників, тоді скажіть ваші порівняння будь ласка.
Як вони себе повели в вашому використані ? Течуть чи ні ? Чи були вони вологі при розпаковці ?
Яка їх констистенція. Просто мені так дивно що по словам каналу на Ютубі subZero solutions - Subzero Cryo, маючи найбільшу теплопровідність - при цьому більш мякі ніж SubZero BEYOND та SubZero SUPREME...

Де ви їх придбали ? На розетці у Продавець: SBSOL чи в іншому місці ? По якій ціні та як давно.
Як ви їх знайшли та чому саме вирішили придбати ? Просто я їх знайшов, бо мені потрібні прокладки товщиною 0.75 мм, а це тільки ФЕХОНДА і даний бренд SubZero . Почав шукати про SubZero , знайшов вас_) Можливо вам її також хтось порадив, інший задоволений покупець.
До них використовував Gelid GP-Ultimate на Zotac Trinity RTX 3080 під водоблоком EK Vector Trinity 3080/3090, тоді взяв на заміну Beyond (бекплейт) та Supreme(памʼять, VRM). Точного профіту не памʼятаю, але він точно був, може якісь 2-3-4 градуси по памʼяті. Cryo дійсно значно мʼякші за інші дві моделі, буквально пластилін) Як наткнувся я вже й сам не памʼятаю, наче хтось з форуму порадив. Купував тоді на OLX, потім особисто через телеграм у Івана вдруге (уже після покупки 4090). Хотів брати знову супрім, але він сказав, що є нові, кращі, Cryo. Тоді (десь рік тому) це наче 700 грн було за міліметрові. Загалом, якщо нема довіри, то не бачу жодної проблеми замовити ту ж фехонду, вона добре себе зарекомендувала, а от Gelid/Thermalright, а тим більше фігню від Thermal Grizzly я б для себе точно не брав більше. Півроку тому перебирав відяху, щоб PTM7950 на GPU кинути, то наче слідів підтікання не було, напрочуд більша частина навіть не пошкодились, тільки на декількох чіпах памʼяті довелось свіжі накинути. З коробки важко сказати чи воно вологе чи ні, але по відчуттям на дотик Cryo прямо пластилін-пластиліном. Відповідно дуже добре й легко ужимаються. Beyond та Supreme по консистенції були більш схожі до звичайних прокладок, як той же Gelid. Був ще досвід зі стоковими EK прокладками, наче Thermal Grizzly якісь, от то вже тупо якась резина майже нееластична.
Дуже вам ДЯКУЮ за такий відкритий коментар
The_Rusik
Member
Звідки: UA

Повідомлення

Сейчас по хорошей цене arctic freezer 3 280мм.
Вроде по размерам радиатора меньше чем 360мм на 10%. Все рекомендуют 360мм, но там не такая сладкая цена, и в 280 вентиляторы больше, с установкой проще.
Для процессоров типа 7800х3д хватит?
Відповісти