Системы воздушного охлаждения + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена выбору а так же обсуждению различных вопросов связанных с системами воздушного охлаждения.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Зображення

Похожие темы:
Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы

Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 10.11.2011 13:51 користувачем EvGaS, всього редагувалось 38 разів.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

daesz: 30.05.2023 12:43
oversteve: 30.05.2023 12:40
за ці ж гроші вже краще взяти 2-баштовий термалрайт типу ps120 або pa120
Я б взяв pa120 (якщо б він звичайно був в наявності), який ще й дешевше обійдеться. Проблема в тім, що вище порадили ак500, який коштує 2.5к, при тому що ак620 існує і коштує не суттєво дорожче.
Ще й не порадили ардвульф в бюджетному діапазоні :shuffle:
так привезти ж з амазону не проблема, тою ж нп приїде за 2-3 тижні і буде десь 55 баксів на виході
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

oversteve: 30.05.2023 12:48
daesz: 30.05.2023 12:43

Я б взяв pa120 (якщо б він звичайно був в наявності), який ще й дешевше обійдеться. Проблема в тім, що вище порадили ак500, який коштує 2.5к, при тому що ак620 існує і коштує не суттєво дорожче.
Ще й не порадили ардвульф в бюджетному діапазоні :shuffle:
так привезти ж з амазону не проблема, тою ж нп приїде за 2-3 тижні і буде десь 55 баксів на виході
З цими порадами до людини вище, яка просила поради :) Не знаю чи вона зацікавлена в тому щоб чекати / замовляти з амазону. Я просто висловив свою думку, що ак620 при практично ті й же ціні - кращий за ак500. Фума 3, доречі, коштуватиме 50$ рекомендованих, нарешті гідний супротивних для па120 :banan:
der1985
Junior

Повідомлення

daesz: 30.05.2023 12:50
oversteve: 30.05.2023 12:48
так привезти ж з амазону не проблема, тою ж нп приїде за 2-3 тижні і буде десь 55 баксів на виході
З цими порадами до людини вище, яка просила поради :) Не знаю чи вона зацікавлена в тому щоб чекати / замовляти з амазону. Я просто висловив свою думку, що ак620 при практично ті й же ціні - кращий за ак500. Фума 3, доречі, коштуватиме 50$ рекомендованих, нарешті гідний супротивних для па120 :banan:
Хлопці, дуже дякую вам за поміч. Алє то дороговутао буде. Мені якараз до 1000 грн підходить ID-Cooling SE-224-xts тим паче, що я так розумію краще варіантів немає в цьому діапазоні. Якщо є буду дуже радий вашим порадам. Ще раз дякую!
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

der1985: 30.05.2023 13:07
daesz: 30.05.2023 12:50

З цими порадами до людини вище, яка просила поради :) Не знаю чи вона зацікавлена в тому щоб чекати / замовляти з амазону. Я просто висловив свою думку, що ак620 при практично ті й же ціні - кращий за ак500. Фума 3, доречі, коштуватиме 50$ рекомендованих, нарешті гідний супротивних для па120 :banan:
Хлопці, дуже дякую вам за поміч. Алє то дороговутао буде. Мені якараз до 1000 грн підходить ID-Cooling SE-224-xts тим паче, що я так розумію краще варіантів немає в цьому діапазоні. Якщо є буду дуже радий вашим порадам. Ще раз дякую!
В цьому діапазоні є ардвульф перформа 10х :) Незнаю наскільки айді-кулін 224-екстіес хороший, але на цьому форумі будь-хто скаже що перформа 10х "топ за свої гроші", ось доречі огляд на нього від ОК.юей :)
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

der1985: 30.05.2023 11:58А какой бы себе взяли из перечисленных?
ID-Cooling SE-224-XT / xts дешевый и достаточно крупный (и не важно какой из множества вариаций). В конечном итоге 5700х один из самых энергоэффективных в линейке р разгон там как 5-я нога.
daesz: 30.05.2023 12:31Різниця в ціні між ак500 і ак620 менше ніж 300 грн, при тому що ак620 значно краще охолоджує
Найкраща ефективність охолодження виходить, коли, в ідеалі, усі тт кулера проходять поперек кристалу.
У інтел це горизонтальна площина, тобто у приоритеті двовежники.
У АМД це вертикальна площина, тому або одновежники з 4-ма тт (у будьякому виповненні), або великий одновежник на 5-6 тт та мідною п'яткою. Або двовежник в якого у комплекті будуть монтажні лапи, щоб встановити його вихлопом до гори. Бо інакше в нього будуть робити максимум 3 тт, з 6-ти.
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Залишу тут пару абзаців про ID-Cooling IS-55 Є МП Gigabyte Z590i Aorus Ultra.
Коли купував - покладав надії на Noctua NH-L12 який вже в мене був. Не доля - не став ні в якій орієнтації - всюди теплотрубками впирався.
Потім сталась ситуація, коли Z590i на деякий час стала в АТХ кейс під СО Prolimatech Megahalem.
Нарешті вдалось надибати ITX кейс, який більш-менш сподобався і питання кулеру стало дуже гостро.
Дивився я і на Alpenföhn Black Ridge, і на Jonsbo HX6200D, і на ID-Cooling IS-60.
Враховуючи опит з Noctua - виміряв усе вздовж та в поперек і з'ясував, що з низькою ОЗУ (до 34 мм) ідеально стане IS-55, який не так давно з'явився у продажу.
Спочатку думав взяти версію "white" з нікельованим (чи хромованим?) радіатором, але зупинив вентилятор з RGB. Тому взяв "black" з звичайним чорним вентилем.

Так до чого я так много буков написав - тепер можна трохи з Prolimatech Megahalem порівняти. На жаль порівняння у нуль не вийде, бо Prolima стояла, коли температура у домі була на три градуси нижча і вентилі різні стояли. Конфіг був такий:
МП Gigabyte Z590i Aorus Ultra з i5-11600. TDP всіх ядер, в обох випадках, обмежено у біос-і на 95%
СО Prolimatech Megahalem з вентилем be quite! Silent Wings 2 PWM (max 1500 rpm) у закритому ATX кейсі.
Максимальна температура у Cinebench R23 становила 60 градусів при температурі у кімнаті 21 градус.
спойлер
Зображення
СО ID-Cooling IS-55 з вентилем Noctua NF-F12 PWM (max 1500 rpm) у закритому ITX кейсі Jonsbo N1
Максимальна температура Cinebench R23 становила 69 градусів при температурі у кімнаті 24 градуси.
спойлер
Зображення
Знову таки, на жаль, температури VRM та чіпсету у ITX підросли на ті самі 7-8 градусів
Приблизні розміри (+/- 1мм) по нижньому профілю ID-Cooling IS-55
спойлер
Зображення
Зображення
Зовніщній вигляд у кейсі:
спойлер
Зображення
Зображення
anyname
Member

Повідомлення

Enombre de soberano: 30.05.2023 14:12
der1985: 30.05.2023 11:58А какой бы себе взяли из перечисленных?
ID-Cooling SE-224-XT / xts дешевый и достаточно крупный (и не важно какой из множества вариаций). В конечном итоге 5700х один из самых энергоэффективных в линейке р разгон там как 5-я нога.
daesz: 30.05.2023 12:31Різниця в ціні між ак500 і ак620 менше ніж 300 грн, при тому що ак620 значно краще охолоджує
Найкраща ефективність охолодження виходить, коли, в ідеалі, усі тт кулера проходять поперек кристалу.
У інтел це горизонтальна площина, тобто у приоритеті двовежники.
У АМД це вертикальна площина, тому або одновежники з 4-ма тт (у будьякому виповненні), або великий одновежник на 5-6 тт та мідною п'яткою. Або двовежник в якого у комплекті будуть монтажні лапи, щоб встановити його вихлопом до гори. Бо інакше в нього будуть робити максимум 3 тт, з 6-ти.
скоріше це важливо для кулерів з прямим контактом тт . там да , якщо тт не попадає на кристал то вона майже не працює. якщо ж прямого контакту тт нема , то орієнтація тт не настільки сильно впливає на температуру.
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

anyname: 03.06.2023 09:52скоріше це важливо для кулерів з прямим контактом тт . там да , якщо тт не попадає на кристал то вона майже не працює. якщо ж прямого контакту тт нема , то орієнтація тт не настільки сильно впливає на температуру.
Ось тест у ньому присутні frost spirit 140 та frost commander 140. Різниця - у першого на 1 тт меньше та менш продуктивні вентилятори. Та попри усе він виносить усіх конкурентів. Висновок напрошується - в нього, краще за інших, працюють усі тт.
І щодо прямого контакту - якщо він безперервний, як у alpenfohn brocken 3, то теплообмін між сусідніми тт проходить швидше ніж через мідну п'ятку.
Artem_M
Member

Повідомлення

der1985: 30.05.2023 13:07
daesz: 30.05.2023 12:50

спойлер
З цими порадами до людини вище, яка просила поради :) Не знаю чи вона зацікавлена в тому щоб чекати / замовляти з амазону. Я просто висловив свою думку, що ак620 при практично ті й же ціні - кращий за ак500. Фума 3, доречі, коштуватиме 50$ рекомендованих, нарешті гідний супротивних для па120 :banan:


Хлопці, дуже дякую вам за поміч. Алє то дороговутао буде. Мені якараз до 1000 грн підходить ID-Cooling SE-224-xts тим паче, що я так розумію краще варіантів немає в цьому діапазоні. Якщо є буду дуже радий вашим порадам. Ще раз дякую!
Як власник 5700х та id-cooling se-224-xts х двома кулерами від Arctic, раджу пошукати щось інше.
В стоці р5 5600 в стрессі аіда64 проц грівся до 75.
Буквально на днях оновився на 5700х. При тих же умовах температура уходить під 90.
В першому випадку була термопаста Nactua NT-H2, в другому Laird 2500, але на неї я не грішу, по відгукам і тестам має бути не гірша.
Буду думати щодо іншої башти або навіть сро, якщо даунвольт не дасть результатів.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Enombre de soberano: 03.06.2023 20:03
anyname: 03.06.2023 09:52скоріше це важливо для кулерів з прямим контактом тт . там да , якщо тт не попадає на кристал то вона майже не працює. якщо ж прямого контакту тт нема , то орієнтація тт не настільки сильно впливає на температуру.
Ось тест у ньому присутні frost spirit 140 та frost commander 140. Різниця - у першого на 1 тт меньше та менш продуктивні вентилятори. Та попри усе він виносить усіх конкурентів. Висновок напрошується - в нього, краще за інших, працюють усі тт.
І щодо прямого контакту - якщо він безперервний, як у alpenfohn brocken 3, то теплообмін між сусідніми тт проходить швидше ніж через мідну п'ятку.
цікаво, що PS120 все таки трохи обходить PA120 SE за рахунок додаткової трубки, а не як FS140 та FC140 :-/
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

oversteve: 04.06.2023 13:34цікаво, що PS120 все таки трохи обходить PA120 SE за рахунок додаткової трубки, а не як FS140 та FC140
Мені це теж цікаво. Я бачу дві ймовірні причини
- в ньому використовуються тт gen 4, замість gen 3 у попередника і вони швидше передають тепло. Якщо так, то 6 таких тт з більш продуктивними вентиляторами були би більш доречні.
- оглядачі виконують ТЗ замовника та дещо прикрашають (Хоча це вже сова на глобусі).
ascord
Member
Звідки: Нарния

Повідомлення

Интересно, хватит ли для охлаждения 13600к воздуха нинзя 5? Игры, ютуб, офис.
Piter Cantrope
Member
Аватар користувача
Звідки: Калуш

Повідомлення

ascord
Там кілограм з копійками вага радіатора, має бути норм :)
ascord
Member
Звідки: Нарния

Повідомлення

Piter Cantrope: 04.06.2023 14:38 ascord
Там кілограм з копійками вага радіатора, має бути норм :)
Да, я тоже так думаю. Что для такого сценария должно быть нормально.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

ascord
якщо не буде повного навантаження на проц, то мало би вистачити
в перспективі якщо ігорі почнуть використовувати проц на всю, то треба буде щось інше думати
SORBEX
Member

Повідомлення

Доброї ночі. Підскажіть, будь ласка, чи буде достатньо повітряного охолодження для процессора Ryzen 7 7800X3D чи варто розглядати водяне охолодження? Поки серед повітряного охолодження для мене чомусь найбільш привабливо виглядає кулер be quiet! Dark Rock Pro 4, чи буде його достатньо? Чи можливо порадьте щось інше?
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

SORBEX
X3D проци холодніші за звичайні 7000. Тому повинно вистачити звичайного dark rock 4. Чи дивіться на noctua nh-u12a/u14s (якщо влізе у корпус), thermalright u120ex, deepcool as500/ak500.
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

SORBEX: 15.06.2023 23:09Чи можливо порадьте щось інше?
Досить недалеко від цього бюджету: https://hotline.ua/ua/computer-kulery-i ... ?tab=about
але проц вибрано не оптимальний під задачі з сусідньої теми
SORBEX
Member

Повідомлення

SergN: 16.06.2023 00:24
SORBEX: 15.06.2023 23:09Чи можливо порадьте щось інше?
Досить недалеко від цього бюджету: https://hotline.ua/ua/computer-kulery-i ... ?tab=about
але проц вибрано не оптимальний під задачі з сусідньої теми
А який тоді краще?
SergN
Member
Звідки: Kyiv

Повідомлення

SORBEX: 16.06.2023 00:43А який тоді краще?

То вже офтоп для цієї гілки форума. Вибирали ж в іншій.
Відповісти