Вентиляторы + FAQ. Выбор, обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с вентиляторами, и выбором вентиляторов.

Прежде чем задать свой вопрос, стоит ознакомиться с FAQ.

Также не забываем что размещения ссылок на товары в магазинах является рекламой, и удаляется незамедлительно.
Используйте ссылки исключительно на сайты производителей. Если у вас возникают с этим сложности, вы можете использовать каталог товаров hotline.ua


Похожие темы:
Схема расположения вентиляторов в корпусе: FAQ, обсуждение
Системы воздушного охлаждения (кулера) + FAQ. Выбор, обсуждение
СВО (вода) вопросы, проблемы и их решения, советы


Игнорирование правил конференции наказывается
Написать отзыв/жалобу/пожелание по действиям куратора можно в теме: Кураторы тем
Востаннє редагувалось 20.09.2016 08:51 користувачем alex_sul, всього редагувалось 7 разів.
Sleepyden
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Enombre de soberano
А під який підійде? Можете порадити бюджетне охолодження (1000-2000 грн) під 1700 сокет?
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Що краще під цей корпус, вентилятори з більшим тиском чи з більшим об'ємом повітряного потоку?
Умовно 120 vs 140, у першої більш загребуща крильчатка з більшим тиском, у другого більше повітряний потік.
Чи можлива комбінація тиск + повітряний потік, для вдуву та видуву? Якщо так то ваші варіанти. Щоб до прикладу досягти ефекту протягу, коли вдув обертається повільніше за видув, щоб не створювати зайвий об'єм повітря в корпусі.
Схема розміщення в корпусі буде приблизно така:
спойлер
Зображення
Відеокарта буде стояти AMD RX6800 Asrock Phantom довжина 305 мм.
Знизу буде вдув, зверху видув, можна ще ставити на фронт і зад вентилятори, але то поки на майбутнє.
Дякую за поради. :)
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Sleepyden
thermalright ps120, pa120 se

Отправлено спустя 7 минут 52 секунды:
Kib
є зміст всюди ставити 14 замість 12, де є можливість
знизу під відяхою краще 2шт P14, зверху спереду на видув не знаю, якщо у корпуса дуже щільна сітка, то може бути, що з Р14 буде більше профіту, ніж з Ф14
ну і що ставити ззаду залежить від того, який кулер на процесорі буде - башта, подвійна башта, лежачий
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

oversteve: 21.05.2023 11:21є зміст всюди ставити 14 замість 12, де є можливість
Ще таке питання, на мат. платі в моєму конфігу є тільки два роз'єми під корпусні вентилятори. І щоб кертувати обертами умовно нижніх і верхніх вентилів, накинув в конфіг, фан хаби. Може їх не треба бо є вентилі з:
спойлер
Opera Знімок_2023-05-21_124736_www.arctic.de.png
Виходить мені простіше взяти 4 вентиля з PWM PST, один кінець втикнути в мат плату, а до іншого зробити пару і вони повинні обертатись на одній швидкості, так?
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Kib
по пвм пст - так, по 2 вентилятора на 1 контакт на мамі буде цілком норм
ну і не факт, що треба саме 4шт 140, якщо кулер башта, то верхній-задній не потрібен, краще поставити ззаду 120 на вдув і процесорний кулер розверунти задом наперед
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

oversteve: 21.05.2023 13:10ну і не факт, що треба саме 4шт 140, якщо кулер башта, то верхній-задній не потрібен, краще поставити ззаду 120 на вдув і процесорний кулер розверунти задом наперед
Правильно вас зрозумів?
спойлер
20232332595.jpg
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Kib: 21.05.2023 14:51
oversteve: 21.05.2023 13:10ну і не факт, що треба саме 4шт 140, якщо кулер башта, то верхній-задній не потрібен, краще поставити ззаду 120 на вдув і процесорний кулер розверунти задом наперед
Правильно вас зрозумів?
спойлер
20232332595.jpg
так, тільки верхній вентилятор зсунути ближче в сторону БЖ, сам бж підняти вище, під саму кришу
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

oversteve: 21.05.2023 15:16так, тільки верхній вентилятор зсунути ближче в сторону БЖ, сам бж підняти вище, під саму кришу
Тоді виходить на вдув, треба об'єднувати 3 вентилятори нижні 140-ки + задня 120, на один роз'єм на мат платі. І тут в мене сумніви чи вистачить довжини провода у 120-ки. :-/
Пару місяців буде бокс кулер на райзен 5500 стояти, бо по бюджету збірки я вже і так за рамки виліз. :weep:
Хіба порадите якусь башту бюджетну, бо під райзен 5500 серйозного все рівно нічого брати не буду, до 1000 грн, і бажано щоб вона була в ітбоксі :gigi:
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Kib
не обов'язково, як раз ту 120ку і верхню 140ку об'єднати і щоб вони обидва навалювали оберти при навантаженні на проц, а ті 2 знизу самі по собі
на рахунок дешевої башти напевно ось цей, але можливо хтось ще щось порадить
https://hotline.ua/ua/computer-kulery-i ... ?tab=about
Enombre de soberano
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Kib: 21.05.2023 15:43Хіба порадите якусь башту бюджетну, бо під райзен 5500 серйозного все рівно нічого брати не буду, до 1000 грн, і бажано щоб вона була в ітбоксі
https://pn.com.ua/md/5199578/
https://pn.com.ua/md/5472207/
https://pn.com.ua/md/5498866/
https://pn.com.ua/md/5472219/
https://pn.com.ua/md/5376499/ цей дещо вилазить з бюджету
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

oversteve: 21.05.2023 16:24на рахунок дешевої башти напевно ось цей, але можливо хтось ще щось порадить
Знову ж попадає мені в око бренд корпуса :gigi:
JONSBO PISA A4 оглядів майже нема, але характеристики вентилятора наче краще за ід-кулінг
Fan Air Flow:81.27CFM(MAX)
Fan Air Pressure:2.23mmH2O(MAX)

ID-COOLING SE-224-XT BASIC
Max. Air Flow 76.16CFM
Max. Static Pressure 2.16mmH2O
Хоча ід кулінг на 200 гр важче, правда не ясно, чи то чисто радіатор, чи загальна вага.
Ціна приблизно однакова.
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Kib
скорше за все у першого вище макс оберти і відповідно вище показники, а так що той, що інший вентилятор дешевий хлам
Kib
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

oversteve: 21.05.2023 16:56скорше за все у першого вище макс оберти і відповідно вище показники
Та ні, 1850 вс 1800 :-/
KolSer
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Kib: 21.05.2023 16:47 Ціна приблизно однакова.
Тут вже на свій смак і розсуд, думаю любий із запропонованих легко справиться з 5500.
Сам сьогодні забрав Pisa A4 під 5600 Ryzen (хоча спочатку хотів взяти А5, але білі швидко порозбирали), ще не встановлював, так як чекаю інші комплектуючі, та впевнений, що ніяких проблем з охолодженням у нього не буде. Непогана бюджетна башта, навряд чи чимось краща/гірша за id-cooling.
Корпус до речі теж взяв Jonsbo D31 Mesh, тільки білий ;)
setmyfloor
Junior

Повідомлення

Здравствуйте, подскажите подходит ли кулер в БП отличный от того что стоит сейчас? Сейчас стоит на 12 вольт 0.5 ампер и подключается по 4 пиновому коннектору. Хочу заменить на ноктуа 12 вольт, 0,08 ампер и тот же 4 пиновый конектор (Noctua NF-B9 redux-1600 PWM). Это допустимо? Сам очень плохо понимаю в этой области
Alex+
Member

Повідомлення

setmyfloor: 27.05.2023 14:15подключается по 4 пиновому коннектору
Впевнені? Назвіть модель блока живлення та рідного вентилятора
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

setmyfloor
я так розумію у вас sfx бж? якщо так, то туди треба шукати тонкий 15мм вентилятор, і ця ноктуа не полізе

п.с. приєднуюсь до людини вище, треба хоча б модель бж
setmyfloor
Junior

Повідомлення

oversteve: 27.05.2023 14:57 setmyfloor
я так розумію у вас sfx бж? якщо так, то туди треба шукати тонкий 15мм вентилятор, і ця ноктуа не полізе

п.с. приєднуюсь до людини вище, треба хоча б модель бж
Блок питания 240w sff HP 6300

Отправлено спустя 23 секунды:
Alex+: 27.05.2023 14:29
setmyfloor: 27.05.2023 14:15подключается по 4 пиновому коннектору
Впевнені? Назвіть модель блока живлення та рідного вентилятора
Ответил выше

Отправлено спустя 5 минут 29 секунд:
oversteve: 27.05.2023 14:57 setmyfloor
я так розумію у вас sfx бж? якщо так, то туди треба шукати тонкий 15мм вентилятор, і ця ноктуа не полізе

п.с. приєднуюсь до людини вище, треба хоча б модель бж
По размерам кулер 92мм и 25мм в толщину, проверял
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

setmyfloor
вам треба шукати щось на +- ті ж оберти, що і рідний вентилятор (десь 3500-4000), по розміру нокта та стане, але бж може перегріватися/згоріти
Alex+
Member

Повідомлення

Можливо той вентилятор не стандартний не тільки розмірами. 4пін там може і не pwm бути. Тому перед тим як міняти, подивіться детальні специфікації рідного вентилятора
Відповісти