Термопаста. Выбор обсуждение

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Тема становится на ремонт :)
Если есть желающие помочь, пишите в личку.
Помощь может быть в любом виде: ссылки на тесты, графики и любая полезная информация по теме.

Тысты.
Свежий тест (tom's hardware)

Тестирование 11-ти термопаст by Hum
Востаннє редагувалось 27.03.2014 22:16 користувачем poulk, всього редагувалось 2 разів.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Volodimir: 12.09.2022 15:12Арктик МХ4 сильно текучая при высоких температурах? Можно использовать вместо термопроклдаки в ноуте на видеочипе? 6370М радеон.
95°С в играх на этом чипе норм? 45-50°С в простое при этом - дельта вроде небольшая, не должно покоробить.
MX-4 слишком расхайпованная, по эффективности лучше, чем КПТ-8 и GD-900, но она не подходит для горячих железок. Я раньше всё время покупал мх-4, но уже через месяц замечал что проц начинает расти по температурам, через 2-3 мес. уже перемазывал. Сейчас для себя нашёл и всем рекомендую Zalman ZM-STG9, отлично справляется со своей задачей и долго сохраняет свойства, проц уже месяцев 8 как ею помазан, видяха, жрущая 325 ватт уже пол года полёт нормальный. Арктиком можно мазать слабенькие ноуты, где нет сильного тепловыделения. По поводу замены пастой термопрокладок, то тут не стоит я думаю, скорее всего сама система охлада у тебя так сделана, что без термопрокладки не будет соприкосновения тепловой крышки чипа с пяткой радиатора. Так что если у тебя стоят где-то термопрокладки надо менять их просто на другие
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Кто подскажет cooler master maker gel проводит ток?
Ребёнок помог пересобрать комп, выдавил шприц термопасты в рассыпуху на плате.
Как её реально удалить?
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Cirax
Спирт + зубна щітка з не твердим ворсом, ну і серветкам прибрати. Струм не повинна проводити.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

feniks_tm: 11.11.2022 16:35 Cirax
Спирт + зубна щітка з не твердим ворсом, ну і серветкам прибрати. Струм не повинна проводити.
Что будет если оставить не вымывая?
Или нужно удалять обязательно, как то не сталкивался ранее с таким?
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

MessiaH
https://hard.rozetka.com.ua/zalman_zm_stc9/p100394599/ - это вот эту имеете ввиду? Ничего себе - она дороже в 2 раза, чем MX-4.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Avenger80
Да, именно она, продаётся в упаковке, внутри лопатка, если не подделка, то арктик мх-4 и рядом не стоит, арктик мх-4 я покупал в разных местах
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

feniks_tm
Благодарю за совет, отмыл. Рюмка спирта, 3 часа времени. 5 кубиков пасты, вешалка.
Ostin
Member

Повідомлення

Дивлюся в розетці MX-4 коштує дешевше, ніж я таке купував ще в 2018 році. Це дійсно оригінальна нормальна паста за 149 грн? Я свою як в 2018 намазав, так іще і не перемазував, все стабільно до цього часу.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Cirax: 11.11.2022 22:06 feniks_tm
Благодарю за совет, отмыл. Рюмка спирта, 3 часа времени. 5 кубиков пасты, вешалка.
Спустя время рекомендую использовать изопропиловый спирт, он многократно быстрее отмывает если сравнивать с этиловым.
EUGENEY
Member

Повідомлення

Ostin: 17.11.2022 11:24 Дивлюся в розетці MX-4 коштує дешевше, ніж я таке купував ще в 2018 році. Це дійсно оригінальна нормальна паста за 149 грн? Я свою як в 2018 намазав, так іще і не перемазував, все стабільно до цього часу.
можете попробовать мои промышленные пасты, тесты от клиентов в теме, значительно эффективнее МХ-4 viewtopic.php?f=26&t=236111
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Avenger80: 11.11.2022 18:01 MessiaH
https://hard.rozetka.com.ua/zalman_zm_stc9/p100394599/ - это вот эту имеете ввиду? Ничего себе - она дороже в 2 раза, чем MX-4.
Arctic вообще то специализируется на бюджетных решениях. За свою цену они топ. Но есть дороже и лучше.
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

мазав мх5 і мх4 на 3080, яка ж мх5 фігня, мажеться важче і термператури вище. одним словом ніякого сенсу в мх5 немає як на мене
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Paradox1306: 01.12.2022 11:40 мазав мх5 і мх4 на 3080, яка ж мх5 фігня, мажеться важче і термператури вище. одним словом ніякого сенсу в мх5 немає як на мене
Вже mx6 вийшла, але все одно різниця практично нульова :laugh:
спойлер
mx66.jpg
mx6.jpg
Phos4
Member
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Хтось користувався рожевими термопрокладками arctic basic? По ціні значно дешевші ніж сині виходять.
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Phos4: 20.12.2022 20:43По ціні значно дешевші ніж сині виходять
дивіться на теплопровідність.
Phos4
Member
Звідки: Луцьк

Повідомлення

Crossbow
Та мені якось важко орієнтуватись по цій цифрі, розетка каже що теплопровідність 1.2 Вт/(м*К) проти 6 в стандартній синій, розрив в 5 раз, але як це виглядає на практиці абсолютно не зрозуміло, ті декілька тестів які я подивився в інтернеті тільки заплутали мене і наводять на думку що ці цифри що виробники пишуть на упаковках чисто маркетинг.
SoVaR
Member
Аватар користувача
Звідки: Od_UA

Повідомлення

Чи нормальний вибір для проца ноута Noctua NT-H1? Просто вже декілька разів попадалась інфа, що ця паста для ноутів далеко не найкращій вибір. І через 3 місяця її доведеться міняти.
EUGENEY
Member

Повідомлення

SoVaR: 24.12.2022 21:25 Чи нормальний вибір для проца ноута Noctua NT-H1? Просто вже декілька разів попадалась інфа, що ця паста для ноутів далеко не найкращій вибір. І через 3 місяця її доведеться міняти.
у меня в теме промышленная паста Dow Corning 5888 и паста в виде прокладки Honeywell 7950 - это лучший выбор для ноутов, результаты в теме, годами будет работать, и ничего никуда не вытечет
IronFish
Junior

Повідомлення

Доброго дня! Таке питання, піскажіть. Купив з рук Sapphire 6800xt, спочатку була температура 65-69 у Furmark. Через місяць підвищилась до 87-90 у тих же умовах. Замітив по повишених обертах вентеляторів. Спілкувався з техпідтримкою, але то окрема історія...
Потім зняв радіатор та замінив термопасту на МХ-4, стало 75 гп/90 хот спот. Корпус гарний, просторий - Cooler Master (3 ветилятора). Вважаю що теж багато(
Дивився яку пасту придбати... схиляюся до Blackterm, але що порадите?
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

IronFish: 01.02.2023 15:24 Доброго дня! Таке питання, піскажіть. Купив з рук Sapphire 6800xt, спочатку була температура 65-69 у Furmark. Через місяць підвищилась до 87-90 у тих же умовах. Замітив по повишених обертах вентеляторів. Спілкувався з техпідтримкою, але то окрема історія...
Потім зняв радіатор та замінив термопасту на МХ-4, стало 75 гп/90 хот спот. Корпус гарний, просторий - Cooler Master (3 ветилятора). Вважаю що теж багато(
Дивився яку пасту придбати... схиляюся до Blackterm, але що порадите?
В інтернеті є тести. Бажано шукати саме тест термопаст для відеокарт.
Ось наприклад відомий німецький ресурс
https://www.igorslab.de/en/waermeleitpasten-chart-2/5/

Беручи те що в топі (перед рідким металом) ще градусів 3 можете збити.

Про Blackterm нічого не скажу. Паста маловідома і якщо хочеться максимум то краще дивитись на відомі міжнародні бренди.
Відповісти