Системы водяного охлаждения. Выбор и обсуждение. ЧаВо

Все связанное с охлаждением и шумопонижением
Відповісти
Автор
Повідомлення
Dark-seer
Member
Аватар користувача
Звідки: Deutschland

Повідомлення

Lightbuilder: 10.09.2022 13:46послухаю ще порад
кастом сво ;)
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Lightbuilder
відверто не зрозумів суть питання :(
всі ті водянки що ви написали (арктік асус і тд) це по суті все одне і то саме. асетек. із різними наліпками на водоблок і вентиляторами. тому вибирайте як вам більше до вподоби ззовні і вперед.
якщо ж питання відвести 500 ват і хочеться воду на видеокарту (а якщо хочеться тиші то тут тільки вода в такому об"ємі імхо) то в вас тільки один шлях. кастом.
якщо ж питання альфакул вс арктік(або любий асетек) то все просто якщо готові трошки лізти руками в комп, то альфакул однозначно. по ефективності буде трохи краще, а по гнучкості арктік не зрівняеється. на базі альфакул легко можна зібрати кастом.
щодо надійності альфакул майже вічна :) купіть запасну помпу і будете мати спокій на багато років. все інше там по суті зламатись не може (якщо не курочити)
Lightbuilder
Junior
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

poulk
Суть питання: чи варто заморочуватись із кастомною водянкою з одним радиатором 240 мм на два контури: процесор та відеокарту? Чи нормально така конструкція відведе приблизно 350 Вт тепла? Якщо так, то буду вивчати тему кастомного охолодження та звертатись сюди за порадами по підбору компонентів. Якщо ні, то або куплю собі більш просторний корпус типу того ж NR200 чи взагалі NZXT H210, або все ж таки візьму Lian Li A4 H2O (в крайньому випадку Q58, а в самому крайньому Qube A4) та поміняю свій Арктик на подібну двістісороковку, тільки з радиатором товщиною до 27 мм та з можливістю повернути шланги від помпи паралельно материнці.

Але взагалі щодо кастому, то майже переконали. Тільки поки що думаю, відяху навряд чи варто підключати до водянки, бо терзають мене сумніви про достатність радиатору 240 мм на два контури. В ідеалі навіть на три, бо в мене у режимі простоя найгарячіший компонент то чіпсет, що правда я вентилятор на материнці над ним обмежив до 2500 об/хв. А от облагородити системник конструкцією із жорстких прозорих трубок буде як мінімум естетичніше, ніж гнучкими шлангами (хоча я б не сказав, що у Арктика вони дуже гнучкі, вони там реально дубові), а скоріше за все ще й ефективніше. То ж дякую за відповідь! Пішов вивчати тему кастомних водянок :)
archibalt
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернівці

Повідомлення

Lightbuilder Гляньте мій профіль, в іграх проц 54-60 (сток), відеокарта 40-47 в залежності від ігр (ядро 2500, відеопамять сток, мені вистачає), система для тишини, вентилятори не більше 700об/хв, помпа 3800об/хв (при усові що в кмінаті до 25 градусів). У вас система схожа тільки проц трішки гарячіший на воді, хоча… а от відеокарта трішки холодніша, але всеодно тепловиділення трішки схожі, тому моє имхо на 240 радіаторі нічого толкового не буде, хіба проц в даунвольт, відеокарту аналогічно, вентилятори на максимум і радіатор товстий має бути.
Stray
Member

Повідомлення

якщо чесно, гіпотетично одна 240ка може бути реальною з андервольтом АЛЕ завжди ж є можливість (якщо сильно хочеться) запихнути пару -

Відправлено через 1 хвилину 53 секунди:
а якщо серйозно - візьміть трошки більший корпус, буде сильно простіше й тихіше :rotate:
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Lightbuilder
ну так на ці питання вам треба відповісти самому. кастом справу зробить. але чи вам треба в мах маленький корпус запихати потужне желізо і намагатися його охолодити, чи взяти більший корпус чи що. це ви вже маєте рішити. вам розмір корпуса критичний. так/ні? і тд.
варіантів збірки кастомної води в малих корпусах вагон. на ютубі повно. лише варто рішити, чи готові ви до того і ваш гаманець ;)

Відправлено через 49 секунд:
Але взагалі щодо кастому, то майже переконали. Тільки поки що думаю, відяху навряд чи варто підключати до водянки, бо терзають мене сумніви про достатність радиатору 240 мм на два контури. В ідеалі навіть на три, бо в мене у режимі простоя найгарячіший компонент то чіпсет, що правда я вентилятор на материнці над ним обмежив до 2500 об/хв. А от облагородити системник конструкцією із жорстких прозорих трубок буде як мінімум естетичніше, ніж гнучкими шлангами (хоча я б не сказав, що у Арктика вони дуже гнучкі, вони там реально дубові), а скоріше за все ще й ефективніше. То ж дякую за відповідь! Пішов вивчати тему кастомних водянок :)
та 240 потягне. просто оберти під час навантаження будуть вищі, тай все.
Lightbuilder
Junior
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

Вибачте, що одразу не відповів. В цілому зрозумів. Дякую всім, хто відповів мені, ви мене переконали, що є сенс заморочитись з кастомною водянкою. Більш того, я навіть знайшов, де замовити кастомний корпус по власному проекту. Ну це вже на крайній випадок, якщо не задушить жаба від усвідомлення, скільки коштуватиме така забажанка. Особливо дякую Stray за відео, я навіть «підсів» на сайт smallformfactor.net :) То ж поки що цікавлюсь темою кастомних «водянок», вже приблизно уявляю собі витрати, буду поступово закупляти, як я збирав свій комп, не все за раз, поетапно.

Перше, на чому я застопорився, це питання водоблока та помпи. Щоб не відмовлятись від ідеї «маленький це круто!» :gigi: , мені треба, щоб водоблок був не вищим десь за 42-45 мм з урахуванням шлангів, тобто, щоб вони не торчали догори або щоб в цю висоту входили кутові фітинги. У систем AIO таких є кілька варіантів водоблоків з інтегрованою помпою, зокрема я розглядав для покупки MasterLiquid PL240 Flux. А от окремо «2 в 1» з такими вимогами щось поки що не знаходив окрім Alphacool Eisbaer LT. А ще у того ж Альфакула знайшов таку мініатюрну помпу Eisstation 40 DC-LT для серверного обладнання, а потім ще знайшов на smallformfactor.net реалізований з нею проект. Підкажіть будь ласка, в моєму випадку, якщо я зібрався одним радиатором охолоджувати процесор та відеокарту (можливо ще й чіпсет, поки що не впевнений), в чому принципова різниця між окремою помпою та інтегрованою у водоблок? Чи правильно я зрозумів, що систему з окремою помпою буде зручніше заправляти, ніж інтегровану у водоблок? Чи є ще якісь переваги або недоліки? Наперед дякую!

Відправлено через 57 хвилин 8 секунд:
В мене ще таке дурне питання: мою Arctic Liquid Freezer II 240 можна розібрати? Може хто знає, там різьба на з'єднанні шлангів з радиатором та водоблоком не запаяна? Теоретично мені треба тільки додати до неї кутові фітинги на водоблок. Так, його висота буде десь 40 мм + фітинги, а його радиатор затовстий для Lian Li A4 H20. Але якщо я не буду заморочуватись з його продажем для купівлі охолодження з необхідними габаритами, то з більшою ймовірністю викрою грошей на кастомний корпус.
poulk
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Тернополь

Повідомлення

Lightbuilder
У большинства недоводянок на базе дизайна Асетек последнего поколения на водоблоке установлена декоративная накладка на водоблок (с подсветкой или экраном). Без этой накладки высота водоблока очень небольшая.
Разницы между помпой в водоблоке и помпой отдельной, принципиально нет. Контур замкнутый и герметичный. Вопрос действительно больше в удобстве заправки. Наличие отдельного резервуара может существенно упростить процесс заправки контура.
В случае СФФ сборок вопрос заправки имхо важен. т.к. если вы планируете использовать помпу встроенную в водоблок, не факт что вы сможете её заправить нормально внутри корпуса, потому придется собирать контур вне корпуса и заправлять. А потом уже всовывать то, что получилось внутрь. Это может быть проблематично :)
Ихмо для вас неплохой стартовый вариант это как раз Eisbaer LT, у нее маленькая высота водоблока и более менее норм помпа. Еще можете посмотреть на комбо резервуар альфакул с помпой dc-lt 2 (без водоблока).
Sh@G
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Всем привет!

Народ, подскажите - сколько по объёму нужно будет залить раствора лимонки в новый радиатор MO-RA3 420? И в какой концентрации?
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sh@G с какой целью? :spy:
Lightbuilder
Junior
Звідки: Миколаїв

Повідомлення

poulk
Спасибо за разъяснение!
Sh@G
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Deadpool: 21.09.2022 19:49 Sh@G с какой целью? :spy:
Блин - забыл уточнить: новый радиатор, чтоб промыть перед установкой в контур. :gigi: Вроде все всегда советуют промывать... :shuffle:
Deadpool
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Sh@Gнеобязательно лимонкой. Можно дистилятом полоскать.
Но в целом можно. Норм тоже. Окислы снять.
Та на мору 420 бери пачку лимонки, розбавь на теплой воде, и лей с нее. Потряси. Оставь минут 10 или 20, слей. Обильно очень теплой водой промой. Проточной.
Дальше прополоскай дистилятиком, и все норм.
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Десь тут можна купити EK Backplate LGA1700? а то деякі бекплейти є, а іменно на 1700 нема
yupi
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Megaclite
Напиши в поддержку европейскую, пришлют бесплатно. Правда отвечают раз в 2-3 недели
Sanьka
Member
Аватар користувача

Повідомлення

yupi: 22.09.2022 09:04Напиши в поддержку европейскую, пришлют бесплатно. Правда отвечают раз в 2-3 недели
Ахх классно коли виробник дбає про користувача і родить нові проци сумісними по кріпленню :rotate: B-)
Здається така копійочна дрібничка, а гемору дає цілу купу.
Megaclite: 22.09.2022 03:32а то деякі бекплейти є, а іменно на 1700 нема
Нравіца нє нравіца тєрпі мая красавіца Терпи козаче, отаманом будеш :gigi:
Romani
Member
Звідки: Хуст

Повідомлення

Доброго времени суток. ASUS ROG Ryujin 360 за 100 у. е. Стоит к рассмотрению?
_Slavko_
Member
Аватар користувача
Звідки: Виноградов

Повідомлення

Romani: 23.09.2022 07:07 Доброго времени суток. ASUS ROG Ryujin 360 за 100 у. е. Стоит к рассмотрению?
то нова? де ви в Хусті знайшли її? :super: якщо нова однозначно вартує в любому випадку.
Romani
Member
Звідки: Хуст

Повідомлення

Я в Праге) новая, получили как подарок. Вот продают.
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

Какой водоблок подойдёт к Sapphire Radeon RX 6900 XT NITRO+ SE 16384MB (11308-03-20G)?
Відповісти