Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

lewerlin: 08.12.2023 23:09
Kirakishou: 08.12.2023 22:58люди не знають, що таке Display Driver Uninstaller,
Я, коли міняв карту, спробував(ледащо) нічого не чистити. Такого атракціону трешу, я не бачив ні до, ні після.
Я після нвідії просто видалив все через "програми" в він11 і поставив поверх адреналін, і все так стояло до от вчора і все працювало нормально. Вчора через дду видаляв 23.12.1, щоб поставити попередній.

Відправлено через 1 хвилину 15 секунд:
spoglyadach: 08.12.2023 23:31 А якесь 1660 Super або Ті то опше не варіант вже?
Це відмінна карта.. для 1080р. Та й то не для нових ігор :)
oversteve
Member
Звідки: Ukraine

Повідомлення

Kirakishou: 08.12.2023 22:58
RunR: 08.12.2023 22:08Рекомендую все ж таки наважитися і спробувати б/в АМД. У мене легка рука (та й карти свіженькі), тому впевнений що все буде добре :beer: що до ціни, так це можна узгодити у приватних повідомленнях
Дякую, але мені треба переночувати з цією думкою. Сьогодні забагато подій для мене. Я паралельно з цим форумом ще почитую реддіт, офіційний форум амд і дискорд-конференцію по грі Genshin Impact, в яку я, власне, постійно граю, і задля якої хочу оновити відеокарту, щоб грати вже в 4К. І щось отакі от теми
спойлер
2023-12-08_224725.jpg
і мій досвід, який я отримав на комп’ютері сина колеги, коли у мене Genshin Impact двічі крашнувся на 6750ХТ, коли я згортав гру на панель завдань і альт+табався говорять мені, щоб я гарно подумав. За три роки гри на моїй 1660Ті гра жодного разу не крашнулась. Жодного. Я постійно згортаю її, щоб почитати форум чи подивитися гайди по проходженню певних моментів в самій грі. Можна звичайно списати на те, що ті люди не знають, що таке Display Driver Uninstaller, але все одно 16к для мене доволі вагома сума — це більше, ніж моя заробітна плата. Тому я не буду гнати коней і добре все обдумаю. Дякую за пропозицію.
А чом би не взяти нову 6800 за 18к на розетці? Тут здається вже не така велика різниця з 15к за б.у., і будете спокійні, що є гарантія, та й той хфх то має бути версія з добротним охолодженням
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou,
від себе тільки добавлю, що це в мене перша амуде карта за +-10 років і якщо я й зіткнувся з якимись проблемами - то це була або власно криворукість (не обновив біос МП і через це мав зелений екран двічі, ну або це було зв'язано із розгоном врами, що саме - оприділити поки не вийшло :gigi: ) і білий курсор, але й він був тільки на одній із версій драйверу, і "фіксився" перезавантаженням браузера. Всіх інших проблем було рівно стільки ж, скільки й з ненавідією - і це завжди проявлялось в R6S, бо "ссаний" юбісофт неможе випустити нормальний сезон в грі якій вже 8 років.
Карта могла би бути, звичайно, трохи енергоефективніша, але з іншої сторони в іграх ставлю фпс лок завжди на 120 кадрах і бачу якісь умовні 80-120Вт, в залежності від гри.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

spoglyadach: 08.12.2023 23:52 Розглядаю вживані бюджет мабуть до 10к, хотів взагалі брати 3080 восени, але радий що не взяв бо майже не граю зараз
До 10 к грн 3080 - продолжайте успехов :laugh:
0kie
Member

Повідомлення

Vlaad13: 08.12.2023 19:03Из всей 3000 серии бу только две карты можно покупать, это 3060 12 и 3080 ti
3090 за 25 к гривен брать это бред, ей никакая память не поможет нормально играть в 2к
Избавь меня от подобного рода рекомендаций. У меня уже был ПК для 2к игрушек, сейчас планирую взять 3090, которая в три раза мощнее и объёмистей, мой выбор основывается на личном опыте.
Kirakishou
Member

Повідомлення

oversteve: 09.12.2023 01:03А чом би не взяти нову 6800 за 18к на розетці? Тут здається вже не така велика різниця з 15к за б.у., і будете спокійні, що є гарантія, та й той хфх то має бути версія з добротним охолодженням
Ну я собі так думаю, що 6800 це карта, яка вийшла в 2020 році. За ці ж гроші можна взяти 7700ХТ, яка технологічно свіжа і по потужності, як я розумію, вони на одному рівні. Якщо ми розглядаємо вживану карту, то це одне, бо ціна буде нижча, але купувати нову карту з магазину, яка хоч і потужніша, ніж моя теперішня, але все одно така ж технологічно стара, мені не дуже хочеться. Моя карта 2019 року, а 6800 - 2020 року.

Я продовжую читати реддіт, люди ці краші подолати не змогли і просто повернули відеокарти по РМА. Одна людина пише і потім ще декілька підтвердили, що 6800 та 6800ХТ крашаться, якщо у тебе монітор з увімкненим фрісінком або якщо виставлено 240 герц на моніторі. На 120 чи 60 герцах у нього не крашаться. Ще одна людина пише, що крашаться на 60 герцах, якщо увімкнений фрісінк. І при чому у них це проявилось відразу з коробки, тупо після покупки нової відеокарти чорні і зелені екрани, крашиться гра або відеодрайвер і т.д. У мене є підозра, що це проблема саме з залізом, можливо якісь браковані ГПУ прямо з заводу. Тобто теоретично, якщо я придбаю 6800ХТ тут на форумі і якщо вона відразу буде працювати стабільно, ігри не будуть крашитися, то воно має працювати і надалі.

Відправлено через 6 хвилин 45 секунд:
Кому цікаво, ось посилання. Що цікаво, це в тому числі і свіжі карти, придбані в 2023 році.
0kie
Member

Повідомлення

Kirakishou
Там два монитора подключены к одной карте. Такое себе развлечение. Не показатель.
Kirakishou
Member

Повідомлення

0kie
Це тільки одна з тем. Погугліть "6800 crashes".

Відправлено через 4 хвилини 31 секунду:
Ну і доволі цікаво звучить "два монітора підключені". А що так не можна робити?
З такою логікою можна дійти до того, що і 120 герц не можна і взагалі ігри запускати не можна.
0kie
Member

Повідомлення

Kirakishou
Сейчас мониторы оснащены своей заумной прошивкой, которая может взбрыкнуть и загнать видеокарту в ступор, если дисплеев несколько и они разные.
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

0kie: 09.12.2023 04:57
Vlaad13: 08.12.2023 19:03Из всей 3000 серии бу только две карты можно покупать, это 3060 12 и 3080 ti
3090 за 25 к гривен брать это бред, ей никакая память не поможет нормально играть в 2к
Избавь меня от подобного рода рекомендаций. У меня уже был ПК для 2к игрушек, сейчас планирую взять 3090, которая в три раза мощнее и объёмистей, мой выбор основывается на личном опыте.
В три раза мощнее чего? :lol: :lol: :lol:
Человек который хорошо разбирается в видяхах никогда не купит 3090 - что там у вас за опыт я даже боюсь спрашивать
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

0kie: 09.12.2023 06:21 Kirakishou
Сейчас мониторы оснащены своей заумной прошивкой, которая может взбрыкнуть и загнать видеокарту в ступор, если дисплеев несколько и они разные.
Такого бреда я ещё не слыхал :lol: , а можно ещё таких ошуительных историй? :gigi:

0kie: 09.12.2023 04:57
Vlaad13: 08.12.2023 19:03Из всей 3000 серии бу только две карты можно покупать, это 3060 12 и 3080 ti
3090 за 25 к гривен брать это бред, ей никакая память не поможет нормально играть в 2к
Избавь меня от подобного рода рекомендаций. У меня уже был ПК для 2к игрушек, сейчас планирую взять 3090, которая в три раза мощнее и объёмистей, мой выбор основывается на личном опыте.
Чем Видеокарта объёмистей - тем мощней, да :lol: , люди измеряющие производительность по объёму памяти всегда были и будут :laugh: , по их логике 3090 и 4090 плюс-минус ровня и отличаются всего лишь первой циферкой, главное видеопамять! ;)

Vlaad13: 09.12.2023 07:13Человек который хорошо разбирается в видяхах никогда не купит 3090
Человек разбирающийся в видеокартах для игр вместо 3090 лучше возьмёт по той же цене 4070 т.к. там имеется FG и она новая в отличии от возможно замайненой 3090, а вот если видяха нужна для работы то 3090 конечно лучше из-за объёма памяти, но это скорее исключение из правил бо человек работающий в этой сфере обычно может себе позволить и 4090.
ROG__84
Member
Аватар користувача
Звідки: Odessa

Повідомлення

Решил наконец закончить апгрейд видеокартой стояла 3070 palit jetstream была куплена в эпоху майнинг бума (до этого все карты были asus) в принципе к карте притензий нет, но горячая собака-прям с самого начала грелась до 78* по чипу и 90* память, даже после андервольта можно было наблюдать температуры под 75* наскок я понял для палит это норма, ну и шум вентилей соответствующий при этом, корпус не трогать там все в порядке с потоками, приобрел Asus ROG-STRIX-RTX4080-O16G-GAMING доволен как слон, тихо, холодно ни писка дроселей, ни других паразитных звуков, так что делая выбор 1000 грн погоды не сделают...
И да про писк дроселей,попадались мне на практике поющие видюхи, как правило из- за блока питания...
Kirakishou
Member

Повідомлення

Проблема є. І схоже, що це проблема на рівні заліза. Не буду стверджувати, що вона масова, більше схоже на те, що з заводу йдуть браковані екземпляри ГПУ і потім кому як повезе. Альт+таб крашить гру або драйвер. В деяких випадках допомагає даунклокінг, але в основному всі рекомендують "RMA the card".
спойлер
> If I use the AMD tuning settings and throttle the GPU speed to 2200hz and the voltage to 1100 i can run something like hogwarts legacy reasonably well.

> The only solution that I have found is downclocking the GPU to roughly 1800mhz using the Adrenaline app.

> Dual monitors +alt-tabing means both monitors will freeze. I used to alt-tab a lot so this shitty drivers are driving me crazy.

> Any other driver (after 22.5.1) will freeze your screen the moment you alt tab (in dual monitor setups)

> Sorry to hear this because I've been dealing with the same thing ever since I've had my 6700xt and eventually just switched to nvidia. I still kept my old build and want to eventually get it working again, but it's still just crashing every 10 minutes.

> Faced same problem on 6700 xt. It seems like switching GPU BIOS helped (physical switch on gpu).

> Same on 6700xt I've had it for an year so far no driver has helped, never going with AMD GPU ever again it's ridiculously that this issue continues.
Відправлено через 2 хвилини 25 секунд:
Ще люди пишуть, що допомагає "Disabling Multi-Plane Overlay (MPO)".
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou: 09.12.2023 10:22 Ще люди пишуть, що допомагає "Disabling Multi-Plane Overlay (MPO)".
В мене воно було виключене і на нвідії, і на амуде зараз :D
спойлер
Melofon
Member
Аватар користувача
Звідки: Николаев

Повідомлення

ROG__84

Да, 1к погоды не сделают покупая карту уровня 4080, но вот только одна неувязочка, между самыми недорогими картами на чипе 4080 (типа той же палит джетстрим) и асус стрикс разница не 1000 грн а дофига больше, 48к против 63к это 15к разницы, может вы там свою покупали по какой-то офигенной скидке, но в целом дела обстоят именно так, при том что сейчас даже у самых донных 4080 охлад с хорошим запасом бо в этой линейке производители реально сделали жирнейшие охлады на 4080 и 4090 если смотреть на не рефы,
Kirakishou
Member

Повідомлення

daesz: 09.12.2023 11:34В мене воно було виключене і на нвідії, і на амуде зараз :D
Я про це сьогодні вперше дізнався. Прийду додому, подивлюся, чи в мене воно включене. Бо самостійно я нічого не виключав, віндовс чистий, з сайту майкрософт. Читаючи всі ці теми, мені навіть стало цікаво взяти собі 6800ХТ і переконатися в цьому самостійно. З іншої сторони, якщо вона дійсно виявиться проблемною, то я замість гри в геншин отримаю депресію.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou,
в мене на нвідії була проблеми із флікерами при включеному оверлеї одного з модів (а саме аrcdps) в грі guildwars 2, перепробував тоді багато всякого різного і от саме виключення МРО фіксануло проблему флікерів, оскільки карту від амуде ставив уже на готову налаштовану систему - то воно в мене збереглось і так функціонувало з першого дня :)
0kie
Member

Повідомлення

Melofon: 09.12.2023 08:34Человек разбирающийся в видеокартах для игр вместо 3090 лучше возьмёт по той же цене 4070 т.к. там имеется FG и она новая в отличии от возможно замайненой 3090, а вот если видяха нужна для работы то 3090 конечно лучше из-за объёма памяти, но это скорее исключение из правил бо человек работающий в этой сфере обычно может себе позволить и 4090.
Надо с чего-то начинать, чтобы в будущем позволить себе брать 4090 без оглядки на её стоимость. Я давно здесь указывал свои хотелки: примерно 50 процентов игры и столько же работа с графикой и видео. Вам похихикать охота? Топайте в соответствующую тему. Там клоуны собираются.
Мне обрезок 4070 не нужен. Дорого и неинтересно. Новые технологии? Для игрулек хватит технологичности 3000-й серии, для новых кодеков и расширения функционала в будущем ПК будет интеловская встройка uhd 770.
Vlaad13: 09.12.2023 07:13В три раза мощнее чего?
RX 5700 XT.
Vader
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Якi статери?чоловiче,спочатку купи карту,протестуй сам,а потiм пiлiкай))
Vlaad13
Member
Аватар користувача

Повідомлення

0kie: 09.12.2023 13:41
Melofon: 09.12.2023 08:34Человек разбирающийся в видеокартах для игр вместо 3090 лучше возьмёт по той же цене 4070 т.к. там имеется FG и она новая в отличии от возможно замайненой 3090, а вот если видяха нужна для работы то 3090 конечно лучше из-за объёма памяти, но это скорее исключение из правил бо человек работающий в этой сфере обычно может себе позволить и 4090.
Надо с чего-то начинать, чтобы в будущем позволить себе брать 4090 без оглядки на её стоимость. Я давно здесь указывал свои хотелки: примерно 50 процентов игры и столько же работа с графикой и видео. Вам похихикать охота? Топайте в соответствующую тему. Там клоуны собираются.
Мне обрезок 4070 не нужен. Дорого и неинтересно. Новые технологии? Для игрулек хватит технологичности 3000-й серии, для новых кодеков и расширения функционала в будущем ПК будет интеловская встройка uhd 770.
Vlaad13: 09.12.2023 07:13В три раза мощнее чего?
RX 5700 XT.
Это UE 5, блендер или что то другое?
Відповісти