Підключення 4 pin вентиляторів в роз'єм 3 pin на відеокарті

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Автор
Повідомлення
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Вітаю.
Коротко, вирішив замінити штатні вентилятори на відеокарті LP (там стояли жужалки 35мм 5k rpm) купив 2 шт. Noctua NF-A6x25 PWM, також купив перехідник з звичайних 4 pin на відеокартні 4 pin (Micro 4-Pin), закріпив то все добро, і коли треба було вже втикати в роз'єм на відеокарті я зрозумів що на відеокарті 3 pin колодка, а у мене 4 pin вентилятори і перехідник також 4 pin, ну я зняв пласниковий конетор на роз'ємі, та підключив таким чином, що четвертий пін був у повітрі, звісно тепер не регулюється нічорта відеокартою, вентилятори кричать на 100% і все :gigi:
як регулювались тоді рідні вертушки на карті? (один 3 pin, другий 2 pin)
як заставити ці ноктуа так же крутитись і регулюватись?
пробував підключити до материнки та через софт указати криву, але чомусь на материнці контроллер не бачиться в програмах які опрацьовують керування вертушками, це материнка HP-ша, вона навіть оберти на CPU не відображає ніде.
тобто, якщо я не зможу подружити ці вентилятори з відеокартою, то єдиний варіант це dc-dc понижайка і виставити вручну десь 7.5-8В це для комфорту по шуму і ефективності охолодження.
спойлер
Зображення Зображення
EvgeniyK86
Member
Звідки: Бердянськ(Сміла)

Повідомлення

А з'єднати щоб замість 12в на вентилятори йшло 7в не виходить? У давнину корпусні вентилятори до молекса так підключали
Alex+
Member

Повідомлення

atropgeon
У вас відеокарта в gpu-z показує кількість обертів за хвилину, чи просто у відсотках?
Якщо без кількості обертів, а тільки %, то можливо на карті стоять 3пін PWM вентилятори, тобто без тахометра.
Якщо це так, то вам потрібно підключити третій контакт той, що на нових вентиляторах відповідає за шим.
Якщо ж в програмі показує кількість обертів за хвилину, то потрібно третім підключити таходатчик від нового вентилятора
+- не міняйте, раз новий вентилятор крутиться, то ви їх вгадали вірно
спойлер
Зображення
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

EvgeniyK86: 28.05.2023 22:33 А з'єднати щоб замість 12в на вентилятори йшло 7в не виходить? У давнину корпусні вентилятори до молекса так підключали
я так пробував робити, підключав в молекс через перехідник, в молексі брав жовтий та червоний, получилось 7В. якщо там підключити, то тоді якогось милого вентилятори працюють не плавно, то наберають оберти, то знижують, і так циклічно. Можливо вентилятори "зарозумні" там в середині є якась шимка, і якщо подавати 7В то така чортівня. Якщо 7.5-8-10В то починає працювати плавно.
Мені наразі треба зрозуміти, чи зможу я якось це на відеокарті заставити працювати, бо хотілось би через msi afterburner виставити криву, якщо ні, то прийдеться ліпити той dc-dc.

Отправлено спустя 3 минуты 20 секунд:
Alex+: 28.05.2023 22:37 atropgeon
У вас відеокарта в gpu-z показує кількість обертів за хвилину, чи просто у відсотках?
Якщо без кількості обертів, а тільки %, то можливо на карті стоять 3пін PWM вентилятори, тобто без тахометра.
Якщо це так, то вам потрібно підключити третій контакт той, що на нових вентиляторах відповідає за шим.
Якщо ж в програмі показує кількість обертів за хвилину, то потрібно третім підключити таходатчик від нового вентилятора
+- не міняйте, раз новий вентилятор крутиться, то ви їх вгадали вірно
спойлер
Зображення
в gpu-z з рідними вентиляторами показує кількість обертів та також в % співвідношенні.
в корпусних вентиляторах якраз наче б тахометр на 3 піні, а на 4 піні шим-ка? якщо там, то все вірно співпадає у мене, бо перші 2 контакти то живлення, 3 контакт тахометр.
Якщо все так, то все одно не працює.
Востаннє редагувалось 28.05.2023 22:42 користувачем atropgeon, всього редагувалось 1 раз.
Diablique
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

А может не заморачиваться и высадить их на мать? Такой вариант возможен?
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Diablique: 28.05.2023 22:42 А может не заморачиваться и высадить их на мать? Такой вариант возможен?
запросто би так зробив, але я написав в шапці теми, що материнка брендова сатана від HP, і не відображає свій контроллер в програмах типу Fan Control, на материнці є 2 шт 4 pin конекторів, але вони недоступні для керування, навіть процесорний конектор не можливо побачити в програмі Fan Control.
Alex+
Member

Повідомлення

atropgeon
Кількість обертів без таходатчика показати неможливо, отже третій контакт то він.

А нові вентиляторі що зараз показують в gpu-z?
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Alex+: 28.05.2023 22:44 atropgeon
Кількість обертів без таходатчика показати неможливо, отже третій контакт то він.

А нові вентиляторі що зараз показують в gpu-z?
з вертушками від ноктуа просто 0 обертів пише, в полі % пише стільки скільки в msi afterburner виставити, але це нічого не міняє, вентилятори працюють на 100%
Diablique
Member
Аватар користувача
Звідки: Одесса

Повідомлення

atropgeon
Виноват, понял, извеняюсь!
Alex+
Member

Повідомлення

atropgeon: 28.05.2023 22:46 від ноктуа просто 0 обертів пише
Отже не вгадали з третім контактом

Зверніть увагу, якщо щось замкнете, то можна пошкодити карту, тому все перевіряйте перед тим як щось підключати
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

Alex+: 28.05.2023 22:49 Отже не вгадали з третім контактом
у корпусних вентиляторах завжди 3 пін це тахо, а 4 пін це шим?
може сам перехідник накручений в середині, він в оплітці нейлоновій чорній, невидно що там в середині, перевірю.
Alex+
Member

Повідомлення

atropgeon: 28.05.2023 22:58у корпусних вентиляторах завжди 3 пін це тахо, а 4 пін це шим?
так, головне с правильної сторони рахувати. А ось на картах можуть бути варіанти
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

atropgeon
навіщо тобі на цій відеокарті цей колхоз за гроші?
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

KimRomik: 28.05.2023 23:46 atropgeon
навіщо тобі на цій відеокарті цей колхоз за гроші?
на якій "цій"? карта на штатному охолодженні прогрівається до 103с по хотспоту і тротлить нижче 1400 мгц по ядру. Є мод в неті для карти, кастомний радіатор з випарною камерою та вентилятори 60 мм, поки на стяжках, а там буде рамка на 3д принтері надрукована, все акуратно і красиво, не бачу колхозу. Забігаючи на перед, андервольт по ядру дозволив збити 19с, але це все одно 84с по хотспоту та 73с по ядру, що не варіант. З кастомним охолодженням ситуація кардинально інша, а 2 штуки 60-ток від ноктуа на 1800 об. забезпечать тиху роботу.
спойлер
https://n3rdware.com/knowledge-base/deshroud-your-gpu
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

atropgeon
якщо ти використовуєш карту лише для виведення ізо, то тобі буде достатньо обмежити частоту
це можна зробити, наприклад, в MSI Aftervburner

і термопасту не забудь поміняти

Отправлено спустя 2 минуты 38 секунд:
але я взагалі не розумію, як ця ваша карта може так сильно грітись, бо вони максимум 15-35 Вт дають
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

KimRomik: 29.05.2023 02:32 якщо ти використовуєш карту лише для виведення ізо, то тобі буде достатньо обмежити частоту
це можна зробити, наприклад, в MSI Aftervburner

і термопасту не забудь поміняти

Отправлено спустя 2 минуты 38 секунд:
але я взагалі не розумію, як ця ваша карта може так сильно грітись, бо вони максимум 15-35 Вт дають
Карта не 15-35 вт а 75 вт, це gtx 1650 в низько профільному виконанні, не тільки для виводу зображення, термопасту поміняв за декілька днів як отримав карту з магазину, була вже задубівшою, після порядного андервольту стало 63вт., слабкі карти не так охотно скидують споживання як старші карти, тому скромно, але в мВ це багато 812мВ при 1609 мгц, нижче вже вилітає драйвер.
Також модифікував А2000, кастомний радіатор + 2 ноктуа 60мм, на 2100 об. 63с по ядру в дуже маленькому корпусі, але там не було проблем з підключенням вентиляторів як тут на цій карті.
Востаннє редагувалось 29.05.2023 02:48 користувачем atropgeon, всього редагувалось 1 раз.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

atropgeon
значить тоді вам мабуть треба витягнути 3 контакт з другого вентилятора, хай інфу тахометру передає тільки перший, щоб не було спотворення, і тоді регулювання повинно з”явитись
atropgeon
Member
Аватар користувача
Звідки: Львів

Повідомлення

KimRomik: 29.05.2023 02:48 atropgeon
значить тоді вам мабуть треба витягнути 3 контакт з другого вентилятора, хай інфу тахометру передає тільки перший, щоб не було спотворення, і тоді регулювання повинно з”явитись
так, я вже дві поради з цієї теми взяв до уваги, завтра спробую перевірити, що з того вийде, бо дійсно, в рідних вентиляторах лише один 3 пін, другий 2 пін. може в цьому трабла.
Alex+
Member

Повідомлення

atropgeon: 29.05.2023 02:49рідних вентиляторах лише один 3 пін, другий 2 пін.
Тоді це тахометр 100%. Ви, третій контакт з обох вентиляторів підключили до карти? Так не можна! Такі моменти треба озвучувати одразу B-)
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

KimRomik
Alex+
Та ні, в тому перехіднику не має тахометру на обидва вентилятори, оберти беруться лише з одного.

Автору треба обережно тепер вставляти цей перехідник на ті штирі, щоб не плутати полярності.

Мені здається що тут проблема у вікні регулювання самих вентиляторів, рідні мають вужчий діапазон, наприклад: рідні регулюються в діапазоні 9-12 вольт, при цьому ноктуа практично виходить на максимальні оберти. А може вже пробило управляючий транзистор і все фігачить на максимум

У мене під такі плати люди купляли реобас на всі вентилятори, бо жодна програма не могла регулювати вентиляторами, але це буде дорого, тому якщо з вентиляторами не вийде - ставити дц-дц регульований перетворювач.
Відповісти