Напівжива Sapphire RX 6800 Nitro+ з пробігом - що з нею не так?

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Автор
Повідомлення
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

unlnu: 15.04.2023 17:30Не бачу сенсу розбирати піврічну карту, хіба що дуже хочеться відчути себе майстром-ремонтником і побачити начиння власними очима.
Перепрошити перший біос на стоковий і при тому що другий, на скільки я зрозумів, в порядку, ще раз протестувати.
Я людина недовірлива. Коли хтось продає відеокарту за півроку із артефачним біосом, я не вважаю, що він побачив у відбитті на поверхні води святий лик та вирішив творити добро. Скоріше я повірю, що чувак налажав і злякався.
Ось, в людей температура GPU 53 градуси
https://bit-tech.net/reviews/tech/graph ... review/10/

В мене - мінімум на 20 градусів більша.
Можливо, він просушив термопасту, або щось піджарив своїми експериментами.
Ось я знайшов якийсь БІОС (а де стоковий брати?):
https://www.techpowerup.com/vgabios/245504/245504
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

dimon2277: 15.04.2023 07:09в меню хвилин 5 стояв все ок
В меню перший Overwatch ставив ліміт чи то 60, чи то 30 FPS.
Грав колись на майнерській RX470 з 144 Гц монітором - то ці обмеження FPS в меню відразу в око кидалися.
shad_1985
Member
Звідки: Одеса

Повідомлення

taras_cs
після зміни DualBIOS дрова переставляли? а то без цього нічого не зміниться і буде працювати перший біос. Але я дуже сумніваюсь що діло в біосе, бо там на Rx6000 майже нічого не змінити і скоріше щось з картою.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Hum: 15.04.2023 12:55Включить мониторинг hwinfo и запустить игру в оконном режиме. Затем посмотреть на счётчик gpu memory errors в графе gpu. Должно быть 0.
Немає там такого датчика (так, я знаю, що він десь є, бачив на скріншотах)
спойлер
Зображення
Відправлено через 4 хвилини 44 секунди:
shad_1985: 15.04.2023 18:04після зміни DualBIOS дрова переставляли? а то без цього нічого не зміниться і буде працювати перший біос. Але я дуже сумніваюсь що діло в біосе, бо там на Rx6000 майже нічого не змінити і скоріше щось з картою.
Ні. Можу оновити. Як раз нова версія доступна.

Включав тільки що Overwatch - "Out of memory" майже одразу після старту, двічі (за датчиками пам'яті було зайнято менше 4 ГБ). На середніх налаштуваннях, з макс текстурами та макс деталізацією.

Відправлено через 2 хвилини 19 секунд:
Це скрін датчиків hwinfo під час гри Overwatch
Hum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taras_cs
У вас непонятные показатели частоты ядра и памяти. На ядре всего 895 МГц вместо 2к+, а пямять больше 3к, что вообще нереально. И потребление карты всего 70 вт. Попробуйте запустить программу gpu-z, затем игру в оконном режиме и сделать скрин основных показателей и датчиков.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Paradox1306: 15.04.2023 01:06по логу у вас все ок, пам'яті з запасом
по ідеї другий біос не прошитий і має норм працювати. як перевірити спеціально писав для таких випадків. не потрібно ковиряти ігри, з синтетикою буде простіше розібратись
Прогнав тест VRAM двічі по 10 хв. Спочатку 80%, потім 92% vram вказав:
спойлер
Зображення
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

taras_cs: 15.04.2023 19:23
Paradox1306: 15.04.2023 01:06по логу у вас все ок, пам'яті з запасом
по ідеї другий біос не прошитий і має норм працювати. як перевірити спеціально писав для таких випадків. не потрібно ковиряти ігри, з синтетикою буде простіше розібратись
Прогнав тест VRAM двічі по 10 хв. Спочатку 80%, потім 92% vram вказав:
спойлер
Зображення
ви розібрались вже де який біос і тестите на якомусь з дефолтних?
unlnu
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Hum
біос під майнінг або просто криво зашитий кастомний біос
Yuri
Member

Повідомлення

У вас зависока температура пам'яті - на Sapphire RX6800 Pulse на 2150МГц максимпльна 68 після стрес-тесту.
Для порівняння з вашими вимірюваннями без зміни параметрів hotspot - 92, GPU був 75.
Після анлервольту GPU до 0.945V на 2400МГці hotspot - 81, gpu - 62.

PS: HWInfo часто невірно показує частоту пам'яті, здається завищує при простої.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Hum: 15.04.2023 19:22У вас непонятные показатели частоты ядра и памяти. На ядре всего 895 МГц вместо 2к+, а пямять больше 3к, что вообще нереально. И потребление карты всего 70 вт. Попробуйте запустить программу gpu-z, затем игру в оконном режиме и сделать скрин основных показателей и датчиков.
Все норм. Це, скоріше за все, через вертикальну синхронізацію в грі.
Після оновлення драйвера
Зображення

Відправлено через 2 хвилини 22 секунди:
Paradox1306: 15.04.2023 19:25
taras_cs: 15.04.2023 19:23

Прогнав тест VRAM двічі по 10 хв. Спочатку 80%, потім 92% vram вказав:
спойлер
Зображення
ви розібрались вже де який біос і тестите на якомусь з дефолтних?
Тестую на тому, що не дає артефактів та, за легендою, його не чіпав той горе-оверклокер.

Відправлено через 9 хвилин 46 секунд:
Yuri: 15.04.2023 19:48
У вас зависока температура пам'яті - на Sapphire RX6800 Pulse на 2150МГц максимпльна 68 після стрес-тесту.
Для порівняння з вашими вимірюваннями без зміни параметрів hotspot - 92, GPU був 75.
Після анлервольту GPU до 0.945V на 2400МГці hotspot - 81, gpu - 62.

PS: HWInfo часто невірно показує частоту пам'яті, здається завищує при простої.
Це я робив тест із андервольтом 0.900V
Hum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taras_cs
Отключите вертикальную синхронизацию и выставьте настройки ультра, а в gpu-z во вкладке сенсоры челкните на треугольники и выберите вроде "show high clock", что бы показывался только верхний порог показателей, а не динамический как сейчас. А нужна вкладка graphics card, что бы понимать какая версия Биоса и сколько линий пси-е используются.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

shad_1985: 15.04.2023 18:04 taras_cs
після зміни DualBIOS дрова переставляли? а то без цього нічого не зміниться і буде працювати перший біос. Але я дуже сумніваюсь що діло в біосе, бо там на Rx6000 майже нічого не змінити і скоріше щось з картою.
Так, оновив сьогодні
Hum
Member
Аватар користувача

Повідомлення

unlnu: 15.04.2023 19:32 Hum
біос під майнінг або просто криво зашитий кастомний біос
Пока рано говорить. Нет полных данных.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Hum: 15.04.2023 20:13 taras_cs
Отключите вертикальную синхронизацию и выставьте настройки ультра, а в gpu-z во вкладке сенсоры челкните на треугольники и выберите вроде "show high clock", что бы показывался только верхний порог показателей, а не динамический как сейчас. А нужна вкладка graphics card, что бы понимать какая версия Биоса и сколько линий пси-е используются.
На ультрах без вертикальної я скріншот зробити не встигну. Одразу або чорний екран, або "out of memory" із зависанням системи

Відправлено через 1 хвилину 28 секунд:
Paradox1306: 15.04.2023 19:25ви розібрались вже де який біос і тестите на якомусь з дефолтних?
Зображення

Відправлено через 32 секунди:
Фактично тут 2 біоси

Відправлено через 15 хвилин 48 секунд:
Hum: 15.04.2023 07:06Ещё можно уменьшить в биосе частоту шины пси-е до 90-95 (вдруг проблемный чип и не держит базовую. Такое также бывает)
А як потрапити до БІОС?
Натискання DEL та F2 на старті нічого не дає. В дружини на компі так само
Cherniua
Junior

Повідомлення

Якій у вас блок живлення ?
KingpinUA
Member
Аватар користувача

Повідомлення

taras_cs: 15.04.2023 20:33А як потрапити до БІОС?
Натискання DEL та F2 на старті нічого не дає. В дружини на компі так само
в инструкции к маме пишут
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Cherniua: 15.04.2023 20:57 Якій у вас блок живлення ?
Corsair RM650x 650W
Neo_City
Member

Повідомлення

Блок живлення як підключений до карти, одним чи двома кабелями? Якщо одним, проблема із зависанням та артефактами може бути в цьому
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

KingpinUA: 15.04.2023 21:34
taras_cs: 15.04.2023 20:33А як потрапити до БІОС?
Натискання DEL та F2 на старті нічого не дає. В дружини на компі так само
в инструкции к маме пишут
Воно при старті пише: "DEL або F2", але вже не працює, чомусь.
Десь рік тому ще працювало - підняв собі DDR3 з 1333 до 1600

Відправлено через 4 хвилини 1 секунду:
Neo_City: 15.04.2023 21:47 Блок живлення як підключений до карти, одним чи двома кабелями? Якщо одним, проблема із зависанням та артефактами може бути в цьому
Двома, через такі адаптери (без них зависало так само)
Зображення

Артефакти повністю виправлено переключенням Dual BIOS
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Hum: 15.04.2023 20:13 taras_cs
Отключите вертикальную синхронизацию и выставьте настройки ультра, а в gpu-z во вкладке сенсоры челкните на треугольники и выберите вроде "show high clock", что бы показывался только верхний порог показателей, а не динамический как сейчас. А нужна вкладка graphics card, что бы понимать какая версия Биоса и сколько линий пси-е используются.
Ось вкладинка та максимальні показники.
Значення Memory clock дійсно сягнуло 3488.0 двічі підряд - з логу GPU-Z
спойлер
ЗображенняЗображення
Ось налаштування Adrenalin при цьому (Memory clock обмежений значенням 2000)
спойлер
Зображення
Відправлено через 21 хвилину 1 секунду:
Martix: 15.04.2023 01:00Это температура хотспота и это норма для этой карты. Ничего страшного. Найдите Биос на течповерап для своей карты и залейте. Обратите внимание на то, что память должна соответствовать производителю. Возможно на карте стоит Биос под другую память (Самсунг/хайникс/наня/микрон), в этом тоже может быть причина, лучше посмотреть маркировку чипов на плате.
Не вдалося зняти міні-кулер (ці 4 гвинти не забув відкрутити). Фото моє
спойлер
Зображення
Відправлено через 1 хвилину 41 секунду:
Martix: 14.04.2023 23:44Советую посмотреть чип на наличие сколов и сделать hires фото с обеих сторон, возможно сколот какой-то элемент
Жодних проблем візуально не побачив (але не знімав пластину та маленький кулер)
спойлер
Зображення
Відповісти