Напівжива Sapphire RX 6800 Nitro+ з пробігом - що з нею не так?

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Автор
Повідомлення
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Потрібні поради як повернути сабж до життя.

СИСТЕМА:
Intel Core i7-3770
Asus P8Z77-V
G.Skill DDR3 (2x8GB) F3-12800CL10
Corsair RM650x

ЩО СТАЛОСЯ:
Купив з рук відеокарту Sapphire RX 6800 Nitro+. Власник присягався, що вона "цілком справна, не розбиралася, в ідеальному стані, ще на гарантії".
Після встановлення та включення - жахливі артефакти. Кілька спроб і знімаю карту, хочу вже повертати, але помічаю DualBIOS - переключаю - перевіряю - артефактів немає.
Власник зізнається, що модифікував БІОС, збільшив напругу, типу, "забув зкинути".
Тестую Unigine Heaven/Valley - все норм, стабільно.
Гра High on Life (ліцуха) - в 4К наче норм. З максимальними налаштуваннями або з Intel XeSS жаліється, ніби не вистачає VRAM (16GB?)
На високих вже стабільніша, але інколи вішає систему (жодних артефактів чи BSOD).
Вважаю, що все норм, то приколи свіжої гри та кажу продавану, що все норм, карту лишаю собі.

Але маю відчуття, що вона перегрівається (86 градусів, коли в тестах на Youtube така сама не нагрівається вище за 70), ще зустрів на Reddit, що в когось з заводу на Sapphire сповзла термопрокладинка, бажаю її розібрати.
Питаю в саппорту Sapphire мапу термопрокладинок, у відповідь - динамо "а потестуйте з логами GPU-Z", "а потестуйте в іншому компі", "температура 90 - цілком нормальна".

Тут з'ясовується, що в Overwatch 2 все в неї погано - низький FPS (що не підвищується зі зниженням налаштувань графіки), статери та мертві зависання системи за 10 хв гри. Перед зависанням системи гра (будь-яка) починає сильно лагати.

При цьому та ж сама High on Life може доволі стабільно бігати з локом 60 FPS на даунвольті.

TEARDOWN (фото "ню")
Плата із міні-радіатором:
спойлер
Зображення
Великий радіатор:
спойлер
Зображення
Видно, що мінімум один з елементів на платі зовсім не охолоджується - "R68"

Міні-радіатор:
спойлер
Зображення
High-res плата:
спойлер
Зображення
ЩО Я РОБИВ
Даунвольт до 900, моніторив температури (інколи junk temp сягає 90 градусів)
Отримав мапу від саппорту.
Купив термопрокладинки та викрутки. Готовий розбирати пацієнта.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

на другом компе тестировали?
а то ваша конфига уж больно древняя для такой карты
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

Ви купили досить потужну відеокарту і встановили на древню платформу з DDR3 пам'ятю... Банально процесор та пам'ять не вивозять можливості ціїє карти, не зважаючи на мутки з модифікованим BIOS.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

KimRomik: 14.04.2023 23:12 на другом компе тестировали?
а то ваша конфига уж больно древняя для такой карты
Ніт. В дружини комп теж старий (i7-4770), всі друзі з ноутами.

Відправлено через 2 хвилини 38 секунд:
Dremjke: 14.04.2023 23:20 Ви купили досить потужну відеокарту і встановили на древню платформу з DDR3 пам'ятю... Банально процесор та пам'ять не вивозять можливості ціїє карти, не зважаючи на мутки з модифікованим BIOS.
Так, статери через це мають бути. Але ж не зависання системи?
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

taras_cs: 14.04.2023 23:23Так, статери через це мають бути. Але ж не зависання системи?
Якщо є можливість, перевірте карту на якій-небудь більш сучасній конфігурації. Після такої перевірки коло пошуку проблеми значно звузиться.

Отправлено спустя 42 секунды:
taras_cs: 14.04.2023 23:04статери та мертві зависання системи за 10 хв гри. Перед зависанням системи гра (будь-яка) починає сильно лагати.
Так Ви ж самі про статери пишете, що вже характерно.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Dremjke: 14.04.2023 23:26Так Ви ж самі про статери пишете, що вже характерно.
Я погоджувався, а не заперечував. Так, статери є, але в High on Life (Unreal Engine 4) досить комфортно грати.
В мене таке враження, ніби в Overwatch щось перегрівається (не GPU)
Dremjke
Member
Аватар користувача
Звідки: North

Повідомлення

taras_cs: 14.04.2023 23:31Я погоджувався, а не заперечував.
Точно, не так прочитав, пардон :beer:
taras_cs: 14.04.2023 23:31В мене таке враження, ніби в Overwatch щось перегрівається (не GPU)
Перша підозра - це невідповідність застарілої платформи до сучасної потужної карти ІМХО.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Ще н'юанс: продаван продав її лише через 5 місяців після покупки.
Здається, він щось знав.
Martix
Member
Звідки: Цитадель

Повідомлення

5 месяцев достаточно чтобы наиграться. Не факт.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Dremjke: 14.04.2023 23:33Перша підозра - це невідповідність застарілої платформи до сучасної потужної карти ІМХО.
На тій самій системі із RX 480 4GB Overwatch 2 літав без жодних проблем на середніх, 1440p.
Немає поки що можливості оновити систему чи потестувати в когось.
Martix
Member
Звідки: Цитадель

Повідомлення

Биос родной поставить нужно, по ходу модифицированный под майнинг был. Я бы вернул её, если можно
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

taras_cs
High on Life это шутер, а Overwatch это многопользовательская. Я поменял 10400f на 11700f по причине того, что проц перестал вывозить многопользовательские игры и игры с большим количеством NPC без просадок, а Вы что-то хотите от 3770.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Martix: 14.04.2023 23:37Биос родной поставить нужно, по ходу модифицированный под майнинг был. Я бы вернул её, если можно
Я не мінусував.
В мене настрій по@батись із тією картою та й повернути вже не вдасться.
Завтра побачу - може він її розбирав та навіть прогрівав.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

taras_cs: 14.04.2023 23:37 На тій самій системі із RX 480 4GB Overwatch 2 літав без жодних проблем на середніх, 1440p.
Немає поки що можливості оновити систему чи потестувати в когось.
Это уже интереснее. Если не было промежутка большого (патчами и не такое сломать могут) то надо думать.
Rain Man
Member
Аватар користувача

Повідомлення

почему 4 нижних чипа памяти залиты герметиком, а верхние нет? может конечно так с завода, но что-то мне подсказывает что её таки ковыряли до Вас..
Martix
Member
Звідки: Цитадель

Повідомлення

Советую посмотреть чип на наличие сколов и сделать hires фото с обеих сторон, возможно сколот какой-то элемент
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Rain Man
Я так понимаю это просто фото из сети.
На PowerColor Red Devil тоже было с завода залито только нижние чипы. не знаю зачем это делают. Предохраняют чипы от протекаюших прокладок?
Востаннє редагувалось 14.04.2023 23:47 користувачем Artem_K, всього редагувалось 1 раз.
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Rain Man: 14.04.2023 23:42почему 4 нижних чипа памяти залиты герметиком, а верхние нет? может конечно так с завода, но что-то мне подсказывает что её таки ковыряли до Вас..
Сорян, фото не мої, то для розуміння ситуації.
Я ще не розбирав, чекаю на доставу спирту та маленького радіатора.
Пломби на карті є, але їх купити можна.
спойлер
Зображення
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Artem_K: 14.04.2023 23:46 Rain Man
Я так понимаю это просто фото из сети.
На PowerColor Red Devil тоже было с завода залито только нижние чипы. не знаю зачем это делают. Предохраняют чипы от протекаюших прокладок?
це від відвала чіпів, очевидно ж

Відправлено через 20 секунд:
taras_cs: 14.04.2023 23:46
Rain Man: 14.04.2023 23:42почему 4 нижних чипа памяти залиты герметиком, а верхние нет? может конечно так с завода, но что-то мне подсказывает что её таки ковыряли до Вас..
Сорян, фото не мої, то для розуміння ситуації.
Я ще не розбирав, чекаю на доставу спирту та маленького радіатора.
Пломби на карті є, але їх купити можна.
спойлер
Зображення
якщо ви в києві то можна протестувати в мене
taras_cs
Member
Аватар користувача
Звідки: Варшава-Київ-Дніпро

Повідомлення

Artem_K: 14.04.2023 23:41High on Life это шутер, а Overwatch это многопользовательская. Я поменял 10400f на 11700f по причине того, что проц перестал вывозить многопользовательские игры и игры с большим количеством NPC без просадок, а Вы что-то хотите от 3770.
Ось, дружина поруч зараз грає в Overwatch 2 на i7-4770 та RX 570 4GB на 1440p.
Жодних проблем і в неї платиновий рейтинг в цій грі.
Там чудова оптимізація

Відправлено через 54 секунди:
Paradox1306: 14.04.2023 23:55якщо ви в києві то можна протестувати в мене
Дякую! :)
Але - Варшава
Відповісти