Андервольтинг карт сімейства RTX 40XX

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Автор
Повідомлення
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Rhizone
я б тоді сказав би що проблема в відводі тепла і вона тротлить не маючи змоги взяти задану частоту
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

tablestikus
При 59С і хотспоті в межах 10С? Точно ні :)
tablestikus
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Rhizone: 20.03.2023 20:50 tablestikus
При 59С і хотспоті в межах 10С? Точно ні :)
Ну тоді більше несумістність\софтові баги
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

tablestikus
Поки що складається враження, що є деякі карти 40ХХ, які ведуть себе при андервольті саме таким чином, і одна з них в мене, а інша в відео в першому пості :)
Звісно, побачивши вищевказане відео і перевіривши на своїй карті, я був певен, що всі 40ХХ ведуть себе саме так, але ж ні :gigi:

Дякую всім, хто допоміг прояснити ситуацію :beer:
Yaroslav
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Rhizone
Як на мене, 4080 гейрок немає сенсу андервольтити взагалі. Охлад з величезним запасом, то нехай собі дихає на повні легені :up:
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Yaroslav
Погоджуюсь. Із цікавості спробував що воно таке та й повернув до стоку. Температури й так гарні, та й карту завантажити на 100% в 2к не так то й просто :)
vdemeshko
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Rhizone: 21.03.2023 10:04 tablestikus
Поки що складається враження, що є деякі карти 40ХХ, які ведуть себе при андервольті саме таким чином, і одна з них в мене, а інша в відео в першому пості :)
Звісно, побачивши вищевказане відео і перевіривши на своїй карті, я був певен, що всі 40ХХ ведуть себе саме так, але ж ні :gigi:

Дякую всім, хто допоміг прояснити ситуацію :beer:
в копилочку видео
Razanka1234
Junior

Повідомлення

Я щось пробую андервольтити все круто до 0.930, а далі ніби вольтаж залоканий, тому що я беру його знижую до 0.9, а карта далі працює на 0.935. Можливо це я зробив щось не так прошу допомогти.
unique-neon
Member

Повідомлення

Razanka1234: 05.10.2023 21:15Я щось пробую андервольтити все круто до 0.930, а далі ніби вольтаж залоканий, тому що я беру його знижую до 0.9, а карта далі працює на 0.935. Можливо це я зробив щось не так прошу допомогти.
З мого досвіду, залежно від карти справді є мінмальний вольтаж, нижче якого він не знизиться, що б не налаштовувати. На 1080ті мінміальний вольтаж був десь між 650-700 mV (не пригадую точне число). На 4090 зараз 885 mV. Інколи бачу, що вона працює і на 870 mV, але це якось радномно, так щоб надійно то лише 885. Це MSI suprim, в інтернеті для інших 4090 теж гуглив схоже число.

Отправлено спустя 7 минут 50 секунд:
Rhizone: 18.03.2023 20:39Якщо коротко, то андервольтинг, як такий, на картах Ada Lovelace не працює. Як тільки ви починаєте знижувати вольтаж, автоматично знижується ефективна частота GPU (можна побачити за допомогою hwinfo). Перевірив на своїй карті - все саме так як у вищевказаному відео
Можливо це пов'язано з тим, як він робить андервольт - стрімко піднімає частоту на таргет вольтажі. Я інакше роблю - підіймаю всі частоти, тому різкого скачка нема, і тоді опускаю хвіст після тарет вольтажу.

Отправлено спустя 30 минут 33 секунды:
У мене з андервольтом
clock - 2550
effective clock - 2536
копійчана різниця
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Razanka1234: 05.10.2023 21:15 Я щось пробую андервольтити все круто до 0.930, а далі ніби вольтаж залоканий, тому що я беру його знижую до 0.9, а карта далі працює на 0.935. Можливо це я зробив щось не так прошу допомогти.
Це все лабуда, просто моніторинговий софт не показує зміни вольтажу нижче якоїсь грані на нових картах.
Експериментував у себе з 4070, ставлю 0.7в 1900Мгц і вуаля карта в фул навантаженні влізає в 90Вт, то ж вольтаж дійсно впав, а те що GPU-Z чи ще який софт пише - скоріш вони не можуть видати адекватні дані.
unique-neon
Member

Повідомлення

Евгений King: 22.10.2023 16:35Це все лабуда, просто моніторинговий софт не показує зміни вольтажу нижче якоїсь грані на нових картах.
Експериментував у себе з 4070, ставлю 0.7в 1900Мгц і вуаля карта в фул навантаженні влізає в 90Вт, то ж вольтаж дійсно впав, а те що GPU-Z чи ще який софт пише - скоріш вони не можуть видати адекватні дані.
Це не так. Як доказ у мене мінімум 870 mV карта показує. На 700 mV я можу накинуту 800+ MHz що свідчить що вольтаж там таки як показує тула - 870mv.
Річ в іншому - споживана потіжність пропорційна квадрату напруги і лінійно пропорційна частоті в цифровій техніці.
unique-neon
Member

Повідомлення

О, шукав дещо інше, але випадково натрапив на пост, що проливає світло на занижений effective clock
Відповісти