Відеокарта AMD RX 6700 XT и заміна термопасти.

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Всім доброго вечора.

Нещодавно змінив свою 2070 на 6700хт референс від амд. Обрана була саме ця карта через ціну, 2/3 від бв 3070, при схожій продуктивності без лучів та +4гб :super:

Карта була куплена в Англії з гарантією яка фактично закінчилась тому одразу було вирішено замінити термопасту і прокладки, бо в іграх на авто налаштуваннях 85 градусів хот спот то якось забагато (хоча відеокарта навмисно не повишає обертів до 80 градусів по датчику гпу).

Рідні прокладки виявились досить в непоганому стані і без підтьоків, їх було залишено, рідна термопаста була дуже густа і в'язка, на вигляд в непоганому стані. Під рукою з нормальних паст була лише mx-2.

Перший раз намазав десь під пів міліметри, зібрав, потестував і... абсолютно ніяких змін, в іграх ті самі 85 на хот споті і десь 76-78 по гп, оберти близько 1100.

Були думки, що забагато пасти намазав, розібрав і дав ще тонший шар. Вилилось це в те, що температура хот споту виросла до 90, гп теж на кілька градусів підріс, також оберти вертушок збільшились до 1300-1400.

Після цього вирішив спробувати дати пасти карті "від душі" і намазав близько міліметру, на мій подив температура знизилась на кілька градусів в порівнянні з заводом, також на сотню зменшилась швидкість обертів.

Я так розумію, така поведінка церез те, що судячи з відпечатку підошва теплоприйомника має випуклість в центрі.

Тепер питання, це у амд якість термопасти на такому рівні, що міцний середняк накшталт mx2 в порівнянні з нею не завжди показує кращі результати? Чи mx2 вже не та? Що тоді спробувати? Дивлюся в сторону Noctua NH-2, проте нормальних тестів термопаст на подібних відеокартах я не знайшов. Хто має досвід подібних маніпуляцій, поділіться, що краще мазати, та чи є взагалі в цьому сенс?
simoralesha
Member

Повідомлення

Більше сенсу буде в налаштуваннях частоти / напруги.
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

simoralesha
Даунвольт вже зробив, 2500 по чіпу, 1.05 вольтаж, 120вт замість 185 в тому ж сценарії :super:

Проте... залишилось якесь відчуття не закінченної справи, хочеться довести до все до кінця :)
MOD.ANDREWS
Member
Звідки: Вінницька обл

Повідомлення

Mixx: 26.02.2023 20:53що краще мазати, та чи є взагалі в цьому сенс?
Скільки я перемазав карт, то практично завжди було гірше або так само, як до заміни. Темпа падала тільки на дуже старих картах 5+років
Використовував мх2-3 та ноктуа з комплекту від кулера, про GD900 взагалі мовчу
Знижуй напругу гпу, ну або рідкий метал, якщо охлад нікельований
Cirax
Member
Звідки: Киев

Повідомлення

MOD.ANDREWS: 26.02.2023 21:06
Mixx: 26.02.2023 20:53що краще мазати, та чи є взагалі в цьому сенс?
Скільки я перемазав карт, то практично завжди було гірше або так само, як до заміни. Темпа падала тільки на дуже старих картах 5+років
Використовував мх2-3 та ноктуа з комплекту від кулера, про GD900 взагалі мовчу
Знижуй напругу гпу
Просто с завода туда ляпают вагон термопасты, а мы пытаемся смазать тонееенько - тоненько.
А оно кривое, бывает смотришь на отпечаток одним углом, и офигеваешь.
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Чималі температури. В мене навіть розігнаний 6750XT 50-55С в іграх та 70-75С на хотспоті
Mixx
Member
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

ASTON
У вас стрікс, у мене референсна від амд, вона дуже компактна і всього 2 вертушки.

А саме дивне, що все це так налаштовано, що до 75-80 градусів по гпу/близько 85-90 по хот споту вона просто не підвищує оберти вентиляторів, а потім намагається тримати їх в цих рамках, шумить не дуже сильно, максимум, що бачив - близько 1700 в бубліку після 20 хв, ще до заміни термопасти, самі вертушки дуже тихі.

Cirax
Все вірно, підошва дуже випукла в центрі, якщо мазати ювелірно - виходіть біль, якщо дати забагато - все стає як треба.

Основне питання залишається відкрите, якщо спробувати дати топову чи близьку до топової пасти замість середняка, чи будет приріст в ефективності охолодження?
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

Mixx: 26.02.2023 21:51спробувати дати топову чи близьку до топової пасти замість середняка
Скоріш за все, просто вертушки повільніше крутитимуться. Більше ефекту вам дасть правка кривої роботи кулерів, якщо турбують температури.
Відповісти