GameRock 4080 - питання по вентиляторам

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Доброго дня!
Карта нова, але, нажаль, вертушки видають досить суттєвий шум від моторчиків. Спочатку подумав, що мені трапився дуже рідкий брак, але, помоніторивши мережу, з'ясував, що ні - для Паліта це досить часте явище - і на 3000, і на 4000 серії. В чому суть питання... Вертушки однозначно під заміну, але розумію, що точно таку ж модель знайти, скоріш за все, не вийде. Можливо підійдуть вентилятори від 3000 серії? Може ще хтось зустрічав характеристики вертушок, щоб знати на що орієнтуватись, тому що я в оглядах подібної інформації не знайшов :)
pe4ivko
Member

Повідомлення

Здати по гарантії?
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

pe4ivko
Гарантії немає. Та й навіть якщо і була б, чомусь певен, що цей нюанс аж ніхто не визнав би гарантійним випадком :)
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rhizone: 19.02.2023 16:47Карта нова, але, нажаль, вертушки видають досить суттєвий шум від моторчиків. Спочатку подумав, що мені трапився дуже рідкий брак, але, помоніторивши мережу, з'ясував, що ні - для Паліта це досить часте явище - і на 3000, і на 4000 серії.
Что значит шум мотора? На любой карте если высокая скорость вращения вертушек то будет слышно, этот шум создают потоки воздуха. Если у вас тарахтит что-то или стрекочет при этом, то дело в вертушках и это по гарантии сдавать надо. Если просто шум потоков воздуха, то оно будет всегда, не бывает бесшумных вентиляторов, вентилятор гонит воздух и завихрения воздуха на большой скорости вращения слышны абсолютно на всех вентиляторах, у меня была 2080s GRP от Палита и было всё нормально, когда скорость вращения низкая, то не слышно, а когда скорость переваливает за 2000об, то конечно будет шум. Но тут надо выбирать что важнее шум или температура карты. Я карточек уже поменял за последние 5 лет аж 4 штуки. На всех если вручную выставлять скорость вращения вертушек, то было шумно. Вообще не слышал чтобы жалобы были на Палит по поводу их вертушек, карты Палит вполне качественные
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

MessiaH
Ні, це однозначно гул від моторчиків вентиляторів. Добре чутно навіть на мінімальних обертах. До шуму від потоку повітря ніякого відношення не має. Джерело мені зрозуміле і не в цьому питання, а в тому на що можна замінити із наявного в продажу у нас :)

Ось, для прикладу, на що схоже:
спойлер
Alex+
Member

Повідомлення

Судячи з опису на офсайті, там стоять

Код: Виділити все

2-Ball Bearing
А вони можуть урчати.

Ковиряти нову карту таке собі задоволення. Позбавляєте себе гарантії на дорогий виріб та ризикуєте десь набокопорить.

Бачу тут два варіанти - якщо не пройшло 14 днів - спробувати повернути та взяти щось друге, або інший варіант - не звертати уваги. Грати в абсолютній тиші ж ви не будете - або навушники, або колонки будуть увімкнені. Та й з часом перестанете звертати увагу.
aaleksandrenko
Member
Аватар користувача
Звідки: Житомир

Повідомлення

Від 3000 серії не підійдуть бо там 95 крильчатка, у вас 90мм.
Вертушки на двійному шарикопідшипнику і буть трохи шумніші, але срок служби більший.
Наприклад ось арктік P12 звичайний та подвійний шарикопідшипник .

Спробуйте по одному фізично зупиняти (тільки посередині, не в лопасті суйте пальці). Треба розуміти який саме брачний для початку.
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Alex+
Гарантії немає і про повернення не може бути й мови, враховуючи ту ціну за яку мені пощастило придбати цю карту :)
В цілому, звикнути можу, але карта настільки круто виглядає і демонструє такі приємні параметри по температурам, що хотілося б ще й якогось акустичного комфорту, для, скажімо так, триєдиного преміум-сприйняття :gigi:
Alex+: 19.02.2023 17:34Ковиряти нову карту таке собі задоволення.
Наскільки я зрозумів, верхній кожух знімається без розбору СО, тому це взагалі не проблема.
aaleksandrenko: 19.02.2023 17:34Від 3000 серії не підійдуть бо там 95 крильчатка, у вас 90мм.
Нажаль =( Була якраз надія на вертушки від 3000 серії.
Alex+
Member

Повідомлення

Rhizone: 19.02.2023 17:44демонструє такі приємні параметри по температурам
не факт, що після заміни вертушок на не рідні, воно не погіршиться. Треба підбирати так, щоб вертушки могли продувати радіатор
Vpupkin
Member
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Если шумят именно шары в подшипниках то проще приколхозить пару обычных 120мм вентиляторов и будет ощутимо тише, но некрасиво.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Rhizone: 19.02.2023 16:47Вертушки однозначно під заміну, але розумію, що точно таку ж модель знайти, скоріш за все, не вийде. Можливо підійдуть вентилятори від 3000 серії? Може ще хтось зустрічав характеристики вертушок, щоб знати на що орієнтуватись, тому що я в оглядах подібної інформації не знайшов :)
Подивитися маркування рідних, по ньому можно знайти параметри. Ну і англомовні форуми + реддіт глянути або спитати
Rhizone: 19.02.2023 17:44 Наскільки я зрозумів, верхній кожух знімається без розбору СО, тому це взагалі не проблема.
Можно колхозити стандартні 92/120х25мм. Тихо, але дизайн...
odessitmws
Member
Аватар користувача
Звідки: ZSU-OD-UA

Повідомлення

Rhizone
есть такие крепежи которые объединяют обычные вентили
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... FiKq0cjOFq
с карты снимается кожух, а под вк вставляется такой набор
бонусом лучше\тише дуют полноразмерные вентили
Nuclear World
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rhizone
Так что по чём удалось взять по итогу?) А то как понял 3070 по итогу так и не купили)
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rhizone: 19.02.2023 17:28Ось, для прикладу, на що схоже:
По видосу ничего непонятно, каких-то посторонних звуков не услышал, вообще в простое вентили должны останавливаться. Тут звук больше похож на дросселя вообще
Buldozer.
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Rhizone: 19.02.2023 17:28 MessiaH
Ні, це однозначно гул від моторчиків вентиляторів. Добре чутно навіть на мінімальних обертах. До шуму від потоку повітря ніякого відношення не має. Джерело мені зрозуміле і не в цьому питання, а в тому на що можна замінити із наявного в продажу у нас :)

Ось, для прикладу, на що схоже:
спойлер
И это шум для мощной видеокарты? как вы вообще живете? :gigi:

То карту искали,мучались дешевле рынка пол года,теперь вот обычный шум работы куллеров мешает? :laugh:

"Як вы спитэ взагали" (c) ?)
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Alex+: 19.02.2023 17:48не факт, що після заміни вертушок на не рідні, воно не погіршиться. Треба підбирати так, щоб вертушки могли продувати радіатор
Слушне зауваження :up:
waryag: 19.02.2023 18:10Подивитися маркування рідних, по ньому можно знайти параметри. Ну і англомовні форуми + реддіт глянути або спитати
В тому-то і справа, що якби це глянути, не розбираючи при цьому карту :gigi:

odessitmws
Цікава штука, дякую. Як один із варіантів можна розглянути.

MessiaH
Відео не зовсім репрезентативне, але й на ньому чітко можна розділити шум від потоку повітря і гул, про який йде мова.
Nuclear World: 19.02.2023 18:47А то как понял 3070 по итогу так и не купили)
Саме так. І 3080, і 3080ті, і 3090 не взяв. І добре, що не взяв :)
Nuclear World
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Rhizone
Так за сколько можно выхватить то 4080 сейчас ? Тоже видел как раз таки именно палиты 4080 в районе 45к, но я как понимаю вы взяли ещё дешевле? Сам прицениваюсь.
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Nuclear World
Я брав не в магазині, а тут на барахолці. Суму не хочу розголошувати :)
Stray
Member

Повідомлення

Rhizone
я думаю що можна починати читати реддіт по топіку deshroud - в цілому, якщо не страшно розбирати і немає пломб - ідея з тихими умовними 120 ноктуа/арктік вирішать питання по шуму (доречі карта як раз 120 у ширину), але камінці доведеться з карти зняти :gigi:

*як варіант можна кожух на принтері роздрукувати, але то вже якщо сильно цікаво в естетику пограти :)
Rhizone
Member
Звідки: Житомир

Повідомлення

Stray
Поки що зупиняюсь на тому, що якимось чином треба дізнатись модель вентиляторів не розбираючи карту і спробувати знайти їх у продажу. Якщо ні, то вже буду думати над подібним, або просто звикну :)
Stray: 19.02.2023 19:29але камінці доведеться з карти зняти
:gigi:

Відправлено через 5 хвилин 32 секунди:
Stray: 19.02.2023 19:29ідея з тихими умовними 120 ноктуа/арктік вирішать питання по шуму
До речі, а як підібрати 120-ки так щоб можна було підключити до самої карти? Там же різні характеристики по амперам і так далі.
Відповісти