Нереференсні версії 3080ti: особливості, температури ядра\пам'яті, розгін, шум СО

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
unlnu
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Майнери знайшли спосіб збільшити продуктивність відеокарт RTX 3080 Ti у серії LHR. Це можна зробити або перепрошивка BIOS, або, якщо йдеться про відеокарти виробництва EVGA, оновленням фірмового ПЗ. В результаті забезпечується суттєвий приріст продуктивності. Рецептом поділився один із користувачів Reddit. Він повідомив, що більшість відеокарт RTX 3080 Ti з BIOS за замовчуванням мають обмеження за потужністю, яке активується при високому завантаженні пам’яті – а це характерний режим роботи при майнінгу криптовалют.

Однак ця особливість привернула увагу компанії EVGA, яка вирішила виправити помилку, випустивши оновлене фірмове ПЗ. Тому власникам EVGA RTX 3080 Ti для збільшення продуктивності в майнінг досить просто оновити програму Precision X1. Як стверджує автор повідомлення, це дозволило йому підняти показники відеокарти з 66 Мхеш/с до 80 Мхеш/с.

З продукцією інших виробників все трохи складніше. Як тимчасове рішення було запропоновано завантажити оновлену версію BIOS для EVGA RTX 3080 Ti XC3 і перепрошити їй аналогічну відеокарту іншого бренду, щоб досягти того ж ефекту. Однак треба пам’ятати, що це дуже небезпечна операція, яку слід робити, повністю усвідомлювати у своїх діях. Один із користувачів оновив таким чином свою Inno3D 3080 Ti iChill X3 та отримав на виході продуктивність на рівні 91 Мхеш/с.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

трохи докрутив даунвольт, замість 912мв підняв напругу до 918мв, інакше частота могла періодично в моніторингу фіксуватись як 1935мгц, а потім миттєво повертатись на 1950мгц, не зрозумів поки чому так відбувається, але після підняття на 6мв частота тепер ніколи не ходить нижче 1950мгц, а проскакує інколи 1965мгц

також написав про паверліміт не зовсім зрозуміло на попередній сторінці. дефолтний паверліміт у карти 400вт, я викрутив його на 440вт і після даунвольту по моніторингу АБ карта постійно споживає до 105% PL, тобто до 420вт (не здивують, якщо в піках, які не фіксує софтовий моніторинг, може жерти і ще більше). але середнє споживання по hwinfo знизилось зі стабільних 440вт до 370вт
Сарацинов
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Palit gamerock 3080ti, в закритому системнику робить пекло. Гаряча дуже карта, треба робити всередині корпусу продув добрий.
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 13.12.2021 11:20також написав про паверліміт не зовсім зрозуміло на попередній сторінці. дефолтний паверліміт у карти 400вт, я викрутив його на 440вт і після даунвольту по моніторингу АБ карта постійно споживає до 105% PL, тобто до 420вт (не здивують, якщо в піках, які не фіксує софтовий моніторинг, може жерти і ще більше). але середнє споживання по hwinfo знизилось зі стабільних 440вт до 370вт
Не рекомендую делать даунвольт и повышение паверлимита, можно угробить карту, был у самого такой печальный опыт, но мне её потом восстановили, там кз произошло, но ни гпушка, ни память не пострадали. Вообще даунвольт желательно делать с понижением паверлимита. Получается что потребление считается по формуле w=I*v, т.е. сила тока * вольтаж, получается если понижаешь вольтаж, но карта будет жрать столько же ватт с розетки, то повышается сила тока в цепях, вот она-то как раз и убивает карту
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MessiaH: 15.12.2021 15:02но карта будет жрать столько же ватт с розетки
я ж написав потім, що вона не жере стільки ж, просто споживання не стабільне. без даунвольту вона стабільно жере 440вт, просто весь час. а з даунвольтом споживання плаває 360-440вт, а середнє тримається ближче до 365вт
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 15.12.2021 15:04я ж написав потім, що вона не жере стільки ж, просто споживання не стабільне. без даунвольту вона стабільно жере 440вт, просто весь час. а з даунвольтом споживання плаває 360-440вт, а середнє тримається ближче до 365вт
так без даунвольта она тогда должна и частоты держать выше 2ггц
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MessiaH
знову ж таки перечитайте мої повідомлення, там вказано яка частота без даунвольту. в простих іграшках і 2100мгц може бути, але мене це не цікавить і так купа фпс. зараз цікавить взагалі тільки КП77 ультра+РТХ без длсс, там і тестую це все, порт роял гріє слабше
MessiaH
Member
Аватар користувача

Повідомлення

leif: 15.12.2021 15:10зараз цікавить взагалі тільки КП77 ультра+РТХ без длсс
в 4к только с длсс даже без лучей
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

MessiaH: 15.12.2021 15:02
leif: 13.12.2021 11:20також написав про паверліміт не зовсім зрозуміло на попередній сторінці. дефолтний паверліміт у карти 400вт, я викрутив його на 440вт і після даунвольту по моніторингу АБ карта постійно споживає до 105% PL, тобто до 420вт (не здивують, якщо в піках, які не фіксує софтовий моніторинг, може жерти і ще більше). але середнє споживання по hwinfo знизилось зі стабільних 440вт до 370вт
Не рекомендую делать даунвольт и повышение паверлимита, можно угробить карту, был у самого такой печальный опыт, но мне её потом восстановили, там кз произошло, но ни гпушка, ни память не пострадали. Вообще даунвольт желательно делать с понижением паверлимита. Получается что потребление считается по формуле w=I*v, т.е. сила тока * вольтаж, получается если понижаешь вольтаж, но карта будет жрать столько же ватт с розетки, то повышается сила тока в цепях, вот она-то как раз и убивает карту
Вы немного не правы. у 30й серии мощность карты автоматически распределяется между гпу, врам и контроллером врам. Больше памяти гоните, меньге гпу достается, и т.д. поверлимитом мы разрешаем карте использовать просто максимальную мощность, а при даунвольте, другие компонеты при их потребности могу взять больше мощности, если эта мощность не понадобится, карта будет просто меньше потреблять. 30я серия очень круто даунвольтится по гпу. иногда можно сокращать очень круто потребление с минимальной потерей производительности. вопрос в том нужно ли это для игр, в которых 3080ти хватает с головой на любых частотах.

Отправлено спустя 1 минуту 55 секунд:
Сарацинов: 15.12.2021 14:25 Palit gamerock 3080ti, в закритому системнику робить пекло. Гаряча дуже карта, треба робити всередині корпусу продув добрий.
любая 3080ти делает пекло. они жрут 350вт. вывод тепла из корпуса нужно делать довольно грамотный, в идеале подавать сбоку, и выбрасывать вверх (если это позволяет обстановка)
pixels
Member

Повідомлення

MessiaH: 15.12.2021 15:16
leif: 15.12.2021 15:10зараз цікавить взагалі тільки КП77 ультра+РТХ без длсс
в 4к только с длсс даже без лучей
на 6900XT пробував в 4к?
я не пробував, хоча можливість є, але покупати КП77 чисто заради тесту якось ні.
anatolikostis
Member
Аватар користувача
Звідки: Луганск. область

Повідомлення

MessiaH: 15.12.2021 15:02
leif: 13.12.2021 11:20також написав про паверліміт не зовсім зрозуміло на попередній сторінці. дефолтний паверліміт у карти 400вт, я викрутив його на 440вт і після даунвольту по моніторингу АБ карта постійно споживає до 105% PL, тобто до 420вт (не здивують, якщо в піках, які не фіксує софтовий моніторинг, може жерти і ще більше). але середнє споживання по hwinfo знизилось зі стабільних 440вт до 370вт
Не рекомендую делать даунвольт и повышение паверлимита, можно угробить карту, был у самого такой печальный опыт, но мне её потом восстановили, там кз произошло, но ни гпушка, ни память не пострадали. Вообще даунвольт желательно делать с понижением паверлимита. Получается что потребление считается по формуле w=I*v, т.е. сила тока * вольтаж, получается если понижаешь вольтаж, но карта будет жрать столько же ватт с розетки, то повышается сила тока в цепях, вот она-то как раз и убивает карту
но на практике так никогда не происходит: скинь напряжение на цпу/гпу и посмотри после этого мощность мониторингом - она всегда неминуемо падает.
просто кристаллы и их обвязка - это не электропечки на вольфрамовой нити, ни разу.

PS Ты, наверное, хотел написать P = I × U :idea:
Lphnt
Member
Звідки: Rottweil

Повідомлення

leif: 13.12.2021 11:20 трохи докрутив даунвольт, замість 912мв підняв напругу до 918мв, інакше частота могла періодично в моніторингу фіксуватись як 1935мгц, а потім миттєво повертатись на 1950мгц, не зрозумів поки чому так відбувається, але після підняття на 6мв частота тепер ніколи не ходить нижче 1950мгц, а проскакує інколи 1965мгц

також написав про паверліміт не зовсім зрозуміло на попередній сторінці. дефолтний паверліміт у карти 400вт, я викрутив його на 440вт і після даунвольту по моніторингу АБ карта постійно споживає до 105% PL, тобто до 420вт (не здивують, якщо в піках, які не фіксує софтовий моніторинг, може жерти і ще більше). але середнє споживання по hwinfo знизилось зі стабільних 440вт до 370вт
А как по температуре гпу после долгих сессий в кп? У меня в хитмане 3 спокойно до 80 доходит :rolleyes: на 1920 и 0.9 вольт 400-410 ватт. Жизнь боль
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lphnt: 16.12.2021 04:03А как по температуре гпу после долгих сессий в кп?
після даунвольту по ГПУ бачу максимум 74 градуси протягом годинного забігу в КП, пам'ять в розгоні до 82 градусів там же. корпус і конфіг корпусних вентилів в профілі, вони цілком можуть давати ці 6 градусів різниці
Lphnt: 16.12.2021 04:03спокойно до 80 доходит
вентилі на карті при цьому на кільки rpm крутять?
Lphnt
Member
Звідки: Rottweil

Повідомлення

leif: 16.12.2021 12:08
Lphnt: 16.12.2021 04:03А как по температуре гпу после долгих сессий в кп?
після даунвольту по ГПУ бачу максимум 74 градуси протягом годинного забігу в КП, пам'ять в розгоні до 82 градусів там же. корпус і конфіг корпусних вентилів в профілі, вони цілком можуть давати ці 6 градусів різниці
Lphnt: 16.12.2021 04:03спокойно до 80 доходит
вентилі на карті при цьому на кільки rpm крутять?
74 отличный результат.
У меня корпус примерно такой же паршивости, 2 140 + 120 на морде, 140 внизу, 140 сзади, сверху радиатор. Вентили крутят мощно, с 60* 66%. А на 80 гудят шо дай бог, 75-80%
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lphnt
щось тут не чисто, у мене після даунвольту навіть в довгих сессіях вентилі не крутяться вище ~60% тобто 2000rpm (в середньому нижче) і це, звичайно, добре чути, враховуючи що решта вентилів в системі повільні і тихі, але це цілком пристойний рівень шуму, який не відволікає і не дратує.

врешті решт, на 1800мгц, вентилі крутяться на 1400обертів і карту з системнику я ледве чую, можна якесь проміжне значення пошукати між 1800 і 1965, але такі рішення знижують фпс. якщо вже настільки вчадіти по тиші, що готовий жертвувати фпс, треба збирати воду на позавчора і забути про все це
Nutbar
Member
Звідки: Київ

Повідомлення

MessiaH: 15.12.2021 15:08 так без даунвольта она тогда должна и частоты держать выше 2ггц
Должна. И держит, во всех играх, кроме киберпанка. Я не знаю что они там намудрили, но в КП (с лучами!) карта жрёт значительно больше. Парой страниц раньше писал свои тесты по андервольту:
Чтоб удержать карту в рамках стандартного лимита 350Вт пришлось выставить 1800МГц@812мВ, так что абсолютно верю в 440Вт на 1950мгц@918.
В форзе на тех же настройках андервольта она жрёт вроде бы около 250Вт. Вот такая разница.
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

спойлер
Зображення
82 — температура пам'яті, покази експортуються з hwinfo тому так трохи окремо висить. це короткий забіг, якщо провести в іграшці годину, GPU накине пару-трійку градусів, але не більше
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

переналаштував карту на 950мВ@2000MHz, але за стабільної напруги частота GPU плаває від 1965 до 2000мгц, інколи дропається навіть до 1950мгц але це вкрай рідко, практично не буває. не зовсім я поки розумію хуангівські буст-алгоритми в купі з налаштуванням через курву АБ :dontknow:

середнє споживання (що бачиш в моніторингу більшу частину часу) при цьому зросло з 370вт до 405вт, cпайки в вище споживання фіксує не тільки msi afterburner, по hwinfo можна побачити до 430вт, максимум в 440вт hwinfo не фіксує навіть в цьому режимі. на фпс в КП77 позитивний вплив був, з мінусів, очевидно, те , що вентилі стали крутитись на 150rpm швидше
leif
Member
Аватар користувача

Повідомлення

отже після додаткових тестувань стало зрозуміло, що все, що вище 1950мгц в кіберпанку таки кукурудза і не має ніякого сенсу, приростів фпс там вже немає, то мені привиділось :lamer: а от нагрів натомість цілком реальний :laugh: коли пара частота-вольтаж нормально підібрані, частота тримається на заданому значенні і нічого нікуди не просідає, але якщо частота не сильно стабільна, але в більш легкій сцені прокатить, при налаштуванні курвою, карта не буде випадати з іграшки (якщо помилитись не надто вже сильно) тощо, а почне сама корегувати частоту в межах 50-70мгц. з того що вдалось наміряти в кіберпанку, такі стрибки з вищих на менші значення і назад позбавляють бонусу в продуктивності у порівнянні з 1950мгц без просадок, або він настільки мізерний що його треба роздивлятись з мікроскопом. хоча цифри частоти типу як гарніші, але тут, виглядає, що той випадок коли краще менше, але стабільно

для мого чіпу саме в кіберпанк2077 з променями стеля це 1950мгц, більше не може сам чіп і ніякого впирання в споживання в цьому випадку немає, для 1950мгц 440вт вистачає з запасом, повторюсь, що по hwinfo в такому режимі споживання карти не перевищує 405вт в піках, а середнє складає ~370вт
_nic
Member
Звідки: bank of Detroit river

Повідомлення

pixels: 15.12.2021 22:46
MessiaH: 15.12.2021 15:16
в 4к только с длсс даже без лучей
на 6900XT пробував в 4к?
я не пробував, хоча можливість є, але покупати КП77 чисто заради тесту якось ні.
на 6800ХТ средне-высокие+отключенное сглаживание - почти стабильные 60фпс.6900XT это наверное сможет со сглаживанием.
Відповісти