Что выбрать? Видеокарты + FAQ

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Відповісти
Автор
Повідомлення
StasTODD
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Данная ветка посвящена обсуждению различных вопросов связанных с выбором видеокарт.
FAQ:
В: На какие параметры стоит обратить внимание при покупки видеокарты?
О: Стоит обратить внимание на:
1) Объем видео памяти
2) Ширину шины
3) Количество шейдеров
4) Соответственно на частоты компонентов (Видеопамять, GPU, универсальные шейдеры)
5) Энергопотребление
6) В некоторых случаях на тепловыделение.

В: В чем отличие между производителями видеокарт напр. ASUS, MSI, XFX и т.д.?
О: Карты могут отличатся:
1) Комплектом поставки (Игры, переходники, клиенты на скачивания и т.д.)
2) Системой охлаждения
3) Наличием "отборных" чипов, у которых выше разгонный потенциал
4) Разгоном от производителя
5) Разводкой компонентов на РСВ
6) Гарантией от производителя.

В: Совместимы ли видеокарты с интерфейсом PCI-Express 2.0/3.0 с материнскими платами с интерфейсом PCI-Express 1.0 и наоборот?
О: Совместимы. Вот результаты тестов.

В: Карты с каким объемом памяти стоит брать для современных игр?
О: 3Gb - 11Gb
Обзоры и сравнительные тесты:

Тут можно сравнить все карты. (Данное сравнение не даст вам точной информации, так что стоит обратить внимание на материалы лаборатории overclockers.ua)
Обзоры и тесты карт в лаборатории overclockers.ua

Уточнить цены можно тут: http://hotline.ua

Оффтоп строго наказуем, поныть о стоимости и отсутствии наличия - Стоимость комплектухи: прогнозы, мысли, размышления
Покупка б/у видеокарты: стоит-ли и прочие вопросы

Хотите получить адекватные рекомендации - укажите разрешение вашего монитора и желаемое количество кадров, основные игры.
Остальную конфигурацию - по желанию

P.S. ВСЕМ "РАСКРЫВАТЕЛЯМ" ЧИТАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО! viewtopic.php?p=2761824#p2761824 .
Востаннє редагувалось 31.07.2010 02:49 користувачем StasTODD, всього редагувалось 7 разів.
Vader
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Генератор кадров уже добавляют везде,с каждым патчем в любых играх..прирост колоссальный..
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

Kirakishou
я грав геншин на 6600 в 2021 майже рік то ні одного крашу не було, може з оновленням гри шось змінилося. А можливо у мене було все добре, бо я запускав гру у вікні без рамки, шоб гра не згорталась постійно коли на 2 моніторі карта відкрита і треба шось мишкою нажати на ній
Kirakishou
Member

Повідомлення

Vader
В ті ігри, в які я граю, його навряд чи добавлять. Але справа навіть не в генераторі, а в ціні. Ціна 4070 у виконанні асус дуал коштує на рівні 7800ХТ паверколор хелхаунд. При тому, що 7800ХТ потужніша в чистому рендері.
Я тут вагаюсь чи вартує переплачувати 150 доларів за 7800ХТ і все більше схиляюсь до думки, що воно мені не треба, а 4070 коштує ще дорожче. Якби на роботі сказав колегам, що хочу купити відеокарту за 25к, вони б на мене подивилися, як на божевільно. У мене колега недавно придбав новий двигун в свій опель за 17к з Польщі. За 25к можна купити холодильник, бойлер і пральну машину. А тут просто якась невелична плата для ігор.
Більшість людей просто не розуміють всі ці речі. Наприклад, я недавно згадував, що товариш купив собі хбокс серіес х. Так він мені вчора дзвонив і плакався, що графіка така ж сама, як і на плейстейшн 4. Я йому пояснював, що це не так, але люди просто не звертають уваги на всі ці промені, 4К та інше.
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Nouriel: 10.12.2023 13:36 А можливо у мене було все добре, бо я запускав гру у вікні без рамки,
Я до речі, з бородатих часів, всі ігри, по можливості, запускаю у цьому режимі. Бо краші фуллскріну, при частому альтабі, в мене були майже скрізь і постійно. Але я чомусь не кивав на драйвери нвідії, котрі тоді в мене стояли(карти 650/960/1070), бо було зрозуміло, що якщо в одних іграх є, а в других - ні, то косяк явно в грі.
Kirakishou
Member

Повідомлення

Nouriel
Я пробував у сина колеги на 6750ХТ, я хотів подивитися, як ця карта буде тягнути гру в 4К. Я взяв свій ссд з роботи, на якому у мене встановлено дві гри (геншин та стар рейл) і поніс до нього. Запустив на його комп’ютері, запустив портативний гпу-з щоб не засирати йому комп’ютер афтербернером і коли альт+табнувся на гпу-з – гра впала. Перезапустив гру і на цей раз не альт+табнувся, а просто згорнув гру на панель завдань (він+д) – декілька разів вона згорнулась нормально, а потім теж крашнулась. По самій грі питань немає, 6750ХТ тягне її чудово.
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

Kirakishou: 10.12.2023 13:47В ті ігри, в які я граю, його навряд чи добавлять. Але справа навіть не в генераторі, а в ціні. Ціна 4070 у виконанні асус дуал коштує на рівні 7800ХТ паверколор хелхаунд. При тому, що 7800ХТ потужніша в чистому рендері.
Я тут вагаюсь чи вартує переплачувати 150 доларів за 7800ХТ і все більше схиляюсь до думки, що воно мені не треба, а 4070 коштує ще дорожче. Якби на роботі сказав колегам, що хочу купити відеокарту за 25к, вони б на мене подивилися, як на божевільно. У мене колега недавно придбав новий двигун в свій опель за 17к з Польщі. За 25к можна купити холодильник, бойлер і пральну машину. А тут просто якась невелична плата для ігор.
Більшість людей просто не розуміють всі ці речі. Наприклад, я недавно згадував, що товариш купив собі хбокс серіес х. Так він мені вчора дзвонив і плакався, що графіка така ж сама, як і на плейстейшн 4. Я йому пояснював, що це не так, але люди просто не звертають уваги на всі ці промені, 4К та інше.
Вам вже казали - оптимально б/у 6800(не ХТ). Їх реальна ціна десь 12-13к. Ще й залишиться на макспак :gigi:
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Kirakishou: 10.12.2023 13:47 Так він мені вчора дзвонив і плакався, що графіка така ж сама, як і на плейстейшн 4. Я йому пояснював, що це не так, але люди просто не звертають уваги на всі ці промені, 4К та інше.
Мене графікою можуть здивувати тільки художники. Всі ці технологічності я часто не помічаю, тому що зайнятий геймплеєм.
Для прикладу : байошок інфініті, просто знімаю капелюха. Це 10/10.
Ще приклад : джейдай фолен ордер - в мене на всю планету зеффо (на сурфейсному рівні) щелепа валялась десь на підлозі.
І от пограв КП77, так сайберпанк, я його люблю, так виглядає круто, так з променями освітлення виглядає ще крутіше (пробував промені вже на на 7800хт), але вау ефекту не було.
І це в мене награно 450+ годинв КП77 (3.5 проходження), 40 годин в байошок інфініті (2 проходження) і десь 150 в фолен ордер (3 проходження).
спойлер
Зображення

Скріна з фолен оредера не буде, бо маю його в оріджинсі, а там немає каунтера годин :gigi:
Kirakishou
Member

Повідомлення

Загалом я думаю, що можна спробувати придбати 6800ХТ на форумі, якщо людина дасть час на перевірку. Просто тупо взяти і пограти у всі ці ігри, які я хочу. Якщо вона не буде крашитись, то я думаю, що і надалі все буде нормально.
Яка ваша думка стосовно цього? Варто купувати 6800ХТ чи краше вже взяти 7700ХТ нову в магазині? Враховуючи, що різниця між ними 3000 грн - а це не так щоб і дуже багато, щоб ризикувати брати вживану карту.

Відправлено через 4 хвилини 14 секунд:
lewerlin: 10.12.2023 13:55Вам вже казали - оптимально б/у 6800(не ХТ). Їх реальна ціна десь 12-13к.
Ну я трохи моніторю барахолку, зазвичай різниця в ціні між ними тисяча-півтори. Типу якщо різниця в півтори тисячі, то можна вже доплатити за ХТ. Ну і по 12к я тут тільки у Бульдозера бачив, та і то там карта з проблемним кулером була.
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Мене не слухайте, раніше в мене не було проблем з тим, щоб взяти щось б/в, тепер це майже гарантовано після майнингу з історіями який він був лагідний і як гладили карту по голівці гпу і шептали в вушко мікрофон ніжності :gigi:
На мою думку те, що можна взяти б/в й не задумуватись - це ЦП і ОЗП (ну й корпуси), якщо воно не вмерло у попереднього користувача за перших пів року користування, то майже гарантовано пропрацює ще півтори десятка років, після чого піде на стінку як (повністю робочий) антикваріант :)
Kirakishou
Member

Повідомлення

daesz: 10.12.2023 13:56Мене графікою можуть здивувати тільки художники. Всі ці технологічності я часто не помічаю, тому що зайнятий геймплеєм.
Тут я на 100% погоджуюсь, художники > технологічність картинки. Мені в тому числі і за це геншин подобається, там є такі пейзажі, що дух захватує. Фолен ордер я також грав, дуже красива гра. Але все одно я помічаю різницю між мінімальними налаштуваннями графіки і максимальними, а більшість людей і цього не помічають. Що там говорити, якщо більшість колег не помічають різницю 480р на ютубі та 1080р. Я недавно пробував своєму керівнику пояснити що таке бандінг та чому я юзаю мпв, то він так і не зрозумів куди дивитися. Причому я ще й спеціально гамму підкрутив, щоб його було ну прям дуже сильно помітно.
daesz: 10.12.2023 14:04На мою думку те, що можна взяти б/в й не задумуватись - це ЦП і ОЗП (ну й корпуси), якщо воно не вмерло у попереднього користувача за перших пів року користування, то майже гарантовано пропрацює ще півтори десятка років, після чого піде на стінку як (повністю робочий) антикваріант :)
Я мабуть взагалі нічого б/в не купував в плані комп’ютерних запчастин, тому і побоююся. Ну якби сума була п’ять тисяч, то це одне. А 16к це ціна нової 4060, наприклад. Типу візьмеш б/в відеокарту, вона півроку пропрацює і накриється, а 4060 працюватиме мінімум до кінця гарантії. Інша справа що 4060 то заслабка відеокарта для тих завдань, які я хочу від відеокарти.
formazon
Member

Повідомлення

Решив остановится на 6800xt, я подумал, а не психануть-ли и взять 7800xt?
Как считаете Ryzen 5 5600x + 32 GB 3600MHz не будет узким горлышком для 7800xt?
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

formazon: 10.12.2023 14:25 Решив остановится на 6800xt, я подумал, а не психануть-ли и взять 7800xt?
Как считаете Ryzen 5 5600x + 32 GB 3600MHz не будет узким горлышком для 7800xt?
Не буде :)
korea
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Kirakishou: 10.12.2023 13:47 Vader
В ті ігри, в які я граю, його навряд чи добавлять. Але справа навіть не в генераторі, а в ціні. Ціна 4070 у виконанні асус дуал коштує на рівні 7800ХТ паверколор хелхаунд. При тому, що 7800ХТ потужніша в чистому рендері.
Я тут вагаюсь чи вартує переплачувати 150 доларів за 7800ХТ і все більше схиляюсь до думки, що воно мені не треба, а 4070 коштує ще дорожче. Якби на роботі сказав колегам, що хочу купити відеокарту за 25к, вони б на мене подивилися, як на божевільно. У мене колега недавно придбав новий двигун в свій опель за 17к з Польщі. За 25к можна купити холодильник, бойлер і пральну машину. А тут просто якась невелична плата для ігор.
Більшість людей просто не розуміють всі ці речі. Наприклад, я недавно згадував, що товариш купив собі хбокс серіес х. Так він мені вчора дзвонив і плакався, що графіка така ж сама, як і на плейстейшн 4. Я йому пояснював, що це не так, але люди просто не звертають уваги на всі ці промені, 4К та інше.
якщо не секрет, можете сказати ким працюєте? Цікаво де ще дають 13ту зарплату
Ну і якщо треба оновити побутову техніку, то яка карта для ігор? Особливо, якщо для тих ігор вистачить умовної 570/1060. Спочатку справи, потім ігри :shuffle:
Kirakishou: 10.12.2023 14:21 Я мабуть взагалі нічого б/в не купував в плані комп’ютерних запчастин, тому і побоююся. Ну якби сума була п’ять тисяч, то це одне. А 16к це ціна нової 4060, наприклад. Типу візьмеш б/в відеокарту, вона півроку пропрацює і накриється, а 4060 працюватиме мінімум до кінця гарантії. Інша справа що 4060 то заслабка відеокарта для тих завдань, які я хочу від відеокарти.
Купувати треба у перевірених продавців. Обговорювати умови повернення, торгуватись і тоді все буде ок
Востаннє редагувалось 10.12.2023 14:58 користувачем korea, всього редагувалось 1 раз.
lewerlin
Member
Аватар користувача
Звідки: Миронівка

Повідомлення

formazon: 10.12.2023 14:25Как считаете Ryzen 5 5600x + 32 GB 3600MHz не будет узким горлышком для 7800xt?
Дивлячись де. Розробники вони такі, змусити ЦП молитись для них запросто.
Nouriel
Member
Аватар користувача
Звідки: Вараш

Повідомлення

formazon
наприклад в варзоні буде, в сінгл іграх не має бути
daesz
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Nouriel,
мені швидше здалось, що в умовному старфілді проц буде "горлишком", але там будь який проц ним буде. А в онлайн шутанах майже завжди проц є ботлнеком, бо всі кіберкотлети бавляться в них на мінімальних налаштуваннях :D
Kirakishou
Member

Повідомлення

korea: 10.12.2023 14:53якщо не секрет, можете сказати ким працюєте? Цікаво де ще дають 13ту зарплату
Бидлоадмінчик в одній держконторі. Прокинув сітку, відеонагляд. Періодично збираю нові комп’ютери з комплектуючих, ремонтую комп’ютери – типу ремапи бедів, прошивка ссд і т.д. Ну звичайні будні бидлоадміна. Правда в зв’язку з війною і тим, що багато колег на війні, на мене ще деяку їх роботу повісили. У нас тринадцята це премія розміром в оклад за те, що зекономили фонд заробітної плати, а ми його дуже зекономили в цьому році.
Не те, щоб дуже треба було щось обновити в плані житла. В принципі, всього вистачає. Просто я думав на кухню замість проточного водонагрівача поставити звичайний невеличкий бойлер, колеги кажуть, що так економніше.
Спочатку справи, потім ігри
Для них вистачало 1660Ті і я в вус не дув, але це ігри-сервіси, вони періодично оновлюються і в плані графіки також. Якщо раніше гра йшла в 4К, то зараз вже ні, тільки 2К. Не те, щоб це було вкрай необхідно. Просто зараз якийсь такий депресивний стан, що хочеться себе чимось побалувати в плані комп’ютерного заліза.
Купувати треба у перевірених продавців. Обговорювати умови повернення, торгуватись і тоді все буде ок
Якраз це мене хвилює найменше. Я думаю, буде не проблема домовитись з продавцем, що він дасть мені час на те, щоб я на своїх вихідних (понеділок і вівторок) пограв в ті ігри, які мене цікавлять і переконався, що вони не будуть крашитися. Я переживаю за інше. Що карта може через три місяці просто накритися. Тоді і до продавця ніяких претензій, і сам залишився без відеокарти. У випадку нової відеокарти такої проблеми не буде як мінімум на протязі гарантійного терміну відеокарти. Ось про що я думаю. А так звичайно хотілось би зекономити тих же 3-5 тисяч та ще й взяти потужнішу відеокарту. Просто чи вартує воно того – ось питання. Я сьогодні дивлюся порівняння 6800ХТ та 7700ХТ на ютубі, є багато ігор, де ці карти йдуть однаково. Хоча звичайно половина ігор 6800ХТ випереджає на 20-30 кадрів, а то і більше. Не знаю що робити, якщо чесно.
formazon
Member

Повідомлення

Nouriel: 10.12.2023 15:00 formazon
наприклад в варзоні буде, в сінгл іграх не має бути
Я восновном в сингл-плэй играю. Так что то что нужно.
Vader
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Дело не в сингл плей-есть игры процессорозависимые и нет..та же колда выше сказанная...там пофиг сингл или мультик..
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Kirakishou: 10.12.2023 15:27 Якраз це мене хвилює найменше. Я думаю, буде не проблема домовитись з продавцем, що він дасть мені час на те, щоб я на своїх вихідних (понеділок і вівторок) пограв в ті ігри, які мене цікавлять і переконався, що вони не будуть крашитися. Я переживаю за інше. Що карта може через три місяці просто накритися. Тоді і до продавця ніяких претензій, і сам залишився без відеокарти. У випадку нової відеокарти такої проблеми не буде як мінімум на протязі гарантійного терміну відеокарти. Ось про що я думаю. А так звичайно хотілось би зекономити тих же 3-5 тисяч та ще й взяти потужнішу відеокарту. Просто чи вартує воно того – ось питання. Я сьогодні дивлюся порівняння 6800ХТ та 7700ХТ на ютубі, є багато ігор, де ці карти йдуть однаково. Хоча звичайно половина ігор 6800ХТ випереджає на 20-30 кадрів, а то і більше. Не знаю що робити, якщо чесно.
Купіть НОВУ карту з гарантією, на яку вистачить і не морочте собі задницю. Є на 7700 - беріть її, можете раз в в житті психонути і взяти 7800 - беріть. Скупий платить двічі, почнете кроїти з майненим б/в - можете залишитись і без грошей, і без карти. Грати в лотерею заради 20 ФПС, які вам не потрібні? :dontknow:

Відправлено через 4 хвилини 48 секунд:
Kirakishou: 10.12.2023 13:47 У мене колега недавно придбав новий двигун в свій опель за 17к з Польщі. За 25к можна купити холодильник, бойлер і пральну машину. А тут просто якась невелична плата для ігор.
За 17к можна тут купити цілу копійку чи москвич, а ваш колега якийсь двигун купив - от божевільний ;) А ще за 25к можна на таксі їздити разів 100 чи більше і не знати проблем зі старими корчами, заправками, ТО, новими шинами і так далі :rolleyes: :D
Kirakishou: 10.12.2023 13:47Більшість людей просто не розуміють всі ці речі.
Отож. Тому пора позбутися цієї совковий звички "що люди скажуть" :teacher:
Відповісти