Предохранитель для видеокарт

Видеокарты, графические процессоры, драйверы
Автор
Повідомлення
DarkidZe
Member
Звідки: Kiev

Повідомлення

tolebamber: 24.01.2023 12:33

Сценарий - горит ВРМ, блок уходит в защиту, комп тухнет. Юзверь -"Че за?!?!?! Я хочу играть!", тыкает вкл и тут блок напрягается - идет дымок. Даже если блок 700 ватт - на плату приходит 60 ампер, если что это очень много) И да, защита не сработает в БП какой бы он золотой не был за милльон денег т.к. блок может выдать эту мощность.
"горит ВРМ" в болшинстве случаев просто разрывает цепь( но это не 100%), обычно он горит из за разогнанной на 300% снятыми лимитами тдп.и задранными напряжениями. Обычно так делают когда карта уже ничего не тянет и ты на подсознании уже готов к покупке новой ну или ты просто майнер и тебе надо отбить ее цену пока не вышел гарантийный срок...
" Даже если блок 700 ватт - на плату приходит 60 ампер," 700 ват это суммарная мощность по всем линиям (проц + мамка+ веники+видюха). Посмотрите сколько выдает ампер БП на линию 12В(должно быть написано на блоке) это и есть линия видеокарты, там написан максимальный ток при котором БП должен уйти в защиту
"блок может выдать эту мощность." как только дойдет до +/- 500 Вт по лини видюхи то уйдет сразу в защиту.

Но если есть желание возможность и время то да лучше поставить предохранитель и купить бесперебойник, лучше перебдеть чем недобдеть )))

п.с. "при токах 60-100 ампер." это уже хороший сварочный аппарат...
tolebamber
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

DarkidZe
Я просто оставлю это тут
спойлер
Зображення
Еще я хочу вас расстроить, мелочь на плате может уходить в мир иной иногда сама по себе а не когда «устала, дайте я отдохну»
И да, когда горит мосфет - его почти всегда пробивает на землю, а это кз по 12в, сколько там ампер - смотреть фото выше.
Улыбнуло что 12в линия видео карты... Ребят, может скажем ему?
DarkidZe
Member
Звідки: Kiev

Повідомлення

tolebamber: 26.01.2023 21:47 Еще я хочу вас расстроить, мелочь на плате может уходить в мир иной иногда сама по себе а не когда «устала, дайте я отдохну»
да все может случиться, особенно когда работает на максимуме, ситуацию описал выше...
tolebamber: 26.01.2023 21:47 И да, когда горит мосфет - его почти всегда пробивает на землю, а это кз по 12в,
Если следовать вашей логике то это 100% прогары, статистика не соответствует вашим данным ни раз видел как меняли мосфет без каких либо прогаров....
tolebamber: 26.01.2023 21:47 Улыбнуло что 12в линия видео карты... Ребят, может скажем ему?
ну если у вас не идет 12в на видеокарту то расскажите плз об этом по подробнее, хотя да многим хватает писиаай в 75 Вт, но зачем тогда такие мощные блоки питания??
tolebamber: 26.01.2023 21:47 Я просто оставлю это тут
как бы модульный блок питания, на коннекторах передавать по нему 58 А..., т.е. по одной лини.... На средних и выше блоках питания эту линию разделяют, для безопасности. Тут больше стоит заботиться о пожарной безопасности чем о предохранителях, погорят коннекторы потом провода и только когда уже системник начнет догорать может быть пробьет мосфет))) Исходя из этого я думаю производитель позаботился о какой то защите...
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

DarkidZe: 26.01.2023 23:28ну если у вас не идет 12в на видеокарту
Всі "серйозні" споживачі (цп, вк, носії інформації, та навіть вентилятори) споживають 12в, тримаю в курсі.
DarkidZe: 26.01.2023 23:28как бы модульный блок питания
Модульність блоку живлення не відміняє законів фізики, а закони фізики кажуть, що струм іде туди, де менше спротив (самі здогадаєтесь, що за короткого замкнення спротив близький до нуля?)
DarkidZe: 26.01.2023 23:28производитель позаботился
Так, подбав, тому за стрибків споживання і спрацьовують захисти (напевне чули про сісоніки, що в захист відлітають повально з жирафами 3000?)
DarkidZe: 26.01.2023 23:28олько когда уже системник начнет догорать может быть пробьет мосфет
Це ваші фантазії і не більше - мені вистачило року в сервісному центрі, щоби побачити якщо не сотні, то точно десятки різних компонентів (вк, материнки, в тому числі з ноутів), які або просто "з димком" вимкнулись і там сплавилось кілька шарів текстоліту, або зі слів власника (це для пк більшою мірою властиво) "система вимкнулась, я вимкнув з розетки, потім за кілька хвилин включив, а з нього дим пішов" і відяха з майже наскрізною (а іноді і не майже) дірою там, де мосфет стояв.
DarkidZe
Member
Звідки: Kiev

Повідомлення

Andikho: 27.01.2023 09:56 Всі "серйозні" споживачі (цп, вк, носії інформації, та навіть вентилятори) споживають 12в, тримаю в курсі.
Об этом писал выше неужели сложно почитать? И да как бы тема "Предохранитель для видеокарт" а не предохранитель для :"цп, вк, носії інформації, та навіть вентилятори"
Вы предохранитель на какую линию собираетесь вешать???
Andikho: 27.01.2023 09:56 Модульність блоку живлення не відміняє законів фізики, а закони фізики кажуть, що струм іде туди, де менше спротив (самі здогадаєтесь, що за короткого замкнення спротив близький до нуля?)
Вы мне приписываете какой то бред, где я отменяю законы физики?? Я писал про коннекторы которые будут будут со временем окислятся поэтому будет рости сопротивление, описывать последствия дальше или намека хватит и вы начнете применять на практике "законів фізики"
Andikho: 27.01.2023 09:56 Це ваші фантазії і не більше
Это называется сарказм, вы что там канифолью передышали???
Andikho: 27.01.2023 09:56 або зі слів власника (це для пк більшою мірою властиво) "система вимкнулась, я вимкнув з розетки, потім за кілька хвилин включив, а з нього дим пішов"
Я в сервисном центре и нетакое рассказывал что бы не лишиться гарантии)))
Andikho: 27.01.2023 09:56 мені вистачило року в сервісному центрі, щоби побачити якщо не сотні, то точно десятки різних компонентів (вк, материнки, в тому числі з ноутів), які або просто "з димком" вимкнулись і там сплавилось кілька шарів текстоліту
Все поломки заканчиваются прогаром текстолита??? в сервисном центре за год получилось сотня или десяток... как то маловато, у вас есть реальная статистика или только майнерские домыслы??


п.с. Для гениев которые не дочитывают до конца напишу то что писал уже выше "Но если есть желание возможность и время то да лучше поставить предохранитель и купить бесперебойник, лучше перебдеть чем недобдеть )))"
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

DarkidZe: 27.01.2023 11:41Об этом писал выше
Гаразд, не я почав перевзуватись в повітрі
DarkidZe: 26.01.2023 21:20"горит ВРМ" в болшинстве случаев просто разрывает цепь( но это не 100%), обычно он горит из за разогнанной на 300% снятыми лимитами тдп.и задранными напряжениями
Є ціла купа "геймерських" ноутів, де не можна знімати ліміти і пробиває живлення ЦП просто через те, що хтось вирішив на охолодження 80А мосфета виділити фольгу в 4 см2 площею. Без усіляких лімітів. І горить там на два шари в глибину мінімум. Є купа вендорів які поклали болт на нормальне охолодження зони живлення (яскравий тому приклад Inno3D 1080Ti) і там теж просто через постійний перегрів мосфети вилітають випалюючи під собою текстоліт.
DarkidZe: 27.01.2023 11:41Все поломки заканчиваются прогаром текстолита???
Не всі, але відсоток там значний, сильно більше 20ти
DarkidZe: 27.01.2023 11:41сотня или десяток
Я спочатку навіть коментувати не хотів, але ви ж самі явно не можете зрозуміти різницю між "десяток" і "десятки" :rotate:
DarkidZe: 27.01.2023 11:41поставить предохранитель и купить бесперебойник
Це взагалі тепле з м'яким в одну колонку.
DarkidZe: 27.01.2023 11:41майнерские домыслы
Майнерські домисли - це вважати, що подібне одоробло, як в першому пості теми, реально врятує вк від чогось.
DarkidZe: 27.01.2023 11:41коннекторы которые будут будут со временем окислятся
Це скільки часу потрібно їх тримати підключенними постійно чи вимкненними? У мене був бп впродовж 8ми років і там жодних окислів не було на конекторах, якими користувались постійно, бо раз на півроку комп так чи інакше потрібно розібрати і почистити, а відключаючи/підключаючи коннектори, неймовірно, але здряпаєте шар окислу :idea:
DarkidZe
Member
Звідки: Kiev

Повідомлення

Andikho: 27.01.2023 17:21 Гаразд, не я почав перевзуватись в повітрі
Я об этом писал какое переобувание? я так понимаю проблемы с логикой, если человек говорит что он об этом говорил то он значит переобулся???
Andikho: 27.01.2023 17:21 Є ціла купа "геймерських" ноутів
Я не пойму вы на ноут хотите пред ставить??? Тема про ноут??? просто божественная логика...
Andikho: 27.01.2023 17:21 Не всі, але відсоток там значний, сильно більше 20ти
У вас есть реальная статистика или вам это кажется???
Andikho: 27.01.2023 17:21 Я спочатку навіть коментувати не хотів, але ви ж самі явно не можете зрозуміти різницю між "десяток" і "десятки"
Это ваше утверждение и ненадо мне его приписывать... прочитайте выше это же вы писали... вы сами не можете понять что написали???
Andikho: 27.01.2023 17:21 Це взагалі тепле з м'яким в одну колонку.
Что не горели дешевые блоки из за скачка напряжения >380В и не тянули за собой ничего дальше никогда??? я так понимаю вы ремонтник но не инженер вы можете только посмотреть подымаются ли напряжения)))
Andikho: 27.01.2023 17:21 Це скільки часу потрібно їх тримати підключенними постійно чи вимкненними?
Месяца 3-6 при высокой влажности и температуре >15, в зависимости от сплава контактов...
Andikho: 27.01.2023 17:21 бо раз на півроку комп так чи інакше потрібно розібрати і почистити, а відключаючи/підключаючи коннектори, неймовірно, але здряпаєте шар окислу
Расскажите это женщине с двумя маленькими детьми, у которой это произошло... Она бы попросила кого то сделать если бы это было написано в инструкции эксплуатации...
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

DarkidZe: 27.01.2023 18:27Это ваше утверждение и ненадо мне его приписывать... прочитайте выше это же вы писали... вы сами не можете понять что написали???
Роззуй очі, будь-ласка і піди сам перечитай те, на що відповідаєш, там чорним по білому написано "якщо не сотні, то десятки точно". Чи вам засліпило?
DarkidZe: 27.01.2023 18:27Я не пойму вы на ноут хотите пред ставить??? Тема про ноут??? просто божественная логика...
Так-так, авжеж вирвемо те, що зручно, а те що не зручно просто проігноруємо.
DarkidZe: 27.01.2023 18:27У вас есть реальная статистика или вам это кажется???
Так, у мене є реальна статистика, вам від цього легше?
DarkidZe: 27.01.2023 18:27Что не горели дешевые блоки из за скачка напряжения >380В и не тянули за собой ничего дальше никогда???
Коли ви востаннє бачили сучасний блок живлення без варістора на вході?
DarkidZe: 27.01.2023 18:27Месяца 3-6 при высокой влажности
Ну хіба якщо в бані користуватись комп'ютером, то так, але в умовах експлуатації зазначається відносна вологість повітря, якщо ви не в курсі.
DarkidZe: 27.01.2023 18:27Расскажите это женщине с двумя маленькими детьми, у которой это произошло..
До чого тут стать людини і наявність дітей? У мене є колега, жінка, з двома дітьми, яка при цьому чудово впорується з обслуговуванням заліза і є знайомі чоловіки до 30ти, які однак всередину компа ніколи не заглядали. Що за дитячі стереотипи?
DarkidZe: 27.01.2023 18:27Она бы попросила кого то сделать если бы это было написано в инструкции эксплуатации...
У всіх фабрично зібраних ПК (а купівля саме такого продукту передбачається, якщо ти не розбираєшся в компонентних складових) в інструкції написано про необхідність планового обслуговування і чистки від пилу раз на 4-6 місяців, в залежності від умов експлуатації (але хто ті інструкції читає взагалі). А якщо людина придбала комп запчастинами і їй хтось склав його, то на совісті "складальника" донести умови експлуатації цього обладнання.

До речі, за умов високої вологості повітря, конектори окисляться сильно пізніше, ніж зони пайки смдшок, але ж ви інженер, куди там нам "ремонтникам". :rotate:
DarkidZe
Member
Звідки: Kiev

Повідомлення

Andikho: 27.01.2023 19:14 Роззуй очі, будь-ласка і піди сам перечитай те, на що відповідаєш, там чорним по білому написано "якщо не сотні, то десятки точно". Чи вам засліпило?
Ну а я про что?? У вас есть полная статистстика??? +/- один порядок я так понял для вас это вполне норма...
Andikho: 27.01.2023 19:14 Так-так, авжеж вирвемо те, що зручно, а те що не зручно просто проігноруємо.
Вы единственный кто в этой теме написал про ноут... давайте еще рассматривать поезда и машины где установлены экраны с видюхами??? Для особо одаренных тут обсуждали видео которое в самой шапке темы и вопрос был
Звезда S0-2: 09.01.2023 19:21 Подскажите, может кто пользовался, эффективен ли такой предохранитель. Кого-то на практике он спасал?
Ни в теме не в видео нету ниодного упоминания про ноуты... неужели думать это так сложно???
Andikho: 27.01.2023 19:14 Так, у мене є реальна статистика, вам від цього легше?
а что от этого должно быть легче? Выложите что бы можно было посмотреть и предметно поговорить, а то уже 3й пост обсуждаем ваши домыслы...
Andikho: 27.01.2023 19:14 Коли ви востаннє бачили сучасний блок живлення без варістора на вході?
На алике купите какой то дешевый и удивляйтесь дальше... и покупают же..
Andikho: 27.01.2023 19:14 Ну хіба якщо в бані користуватись комп'ютером, то так, але в умовах експлуатації зазначається відносна вологість повітря, якщо ви не в курсі.
у вас тоже дома гигрометр, ну да это же в каждом доме должно быть...
Andikho: 27.01.2023 19:14 які однак всередину компа ніколи не заглядали. Що за дитячі стереотипи?
Andikho: 27.01.2023 19:14 відключаючи/підключаючи коннектори, неймовірно, але здряпаєте шар окислу
Вы можете определиться то нудно лазить то никогда не заглядывали... Ты раз в пол года полностью разбираешь комп??? ты вообще в курсе сколько заложено подключений например в САТА кабель??
Andikho: 27.01.2023 19:14 У всіх фабрично зібраних ПК (а купівля саме такого продукту передбачається, якщо ти не розбираєшся в компонентних складових) в інструкції написано про необхідність планового обслуговування і чистки від пилу раз на 4-6 місяців, в залежності від умов експлуатації
А если он на пломбе??? Инструкция эксплуатации нужна производителю и таким ремонтникам как ты что бы отказать в гарантии)))
Andikho: 27.01.2023 19:14 До речі, за умов високої вологості повітря, конектори окисляться сильно пізніше, ніж зони пайки смдшок, але ж ви інженер, куди там нам "ремонтникам".
Шутка года... там флюс активный это он разъедает... поэтому его надо смывать...

п.с. Тема тут если вчитаетесь то другая, разговор не о чем, я устал на этот бред отвечать... а тем более читать, удачи вам...
Andikho
Member
Звідки: Україна

Повідомлення

DarkidZe: 27.01.2023 20:17Ну а я про что??
Мені цікаво, чи ти реально туповатий, чи лише прикидаєшся? Повернись до того, на що ти спочатку відповів і прочитай уважно, а не по діагоналі
DarkidZe: 27.01.2023 20:17написал про ноут
Знову ж таки, повернись до тієї тези і прочитай до кінця, а не те що тобі зручно
DarkidZe: 27.01.2023 20:17еужели думать это так сложно???
Виходячи з твоїх відповідей - тобі дуже складно
DarkidZe: 27.01.2023 20:17предметно поговорить
З тобою предметно розмовляти не можна, бо ти від фактів ідеш в якісь свої реалії і на основі їх "спростовуєш" факти.
DarkidZe: 27.01.2023 20:17На алике купите какой то дешевый
І ти хочеш сказати, що в такому випадку одоробло з першого посту врятує? Ну-ну
DarkidZe: 27.01.2023 20:17у вас тоже дома гигрометр
Нащо він? Так складно зрозуміти, що у тебе в повітрі вода? Хоча, дивлячись як ти сприймаєш інформацію, то мабуть він реально необхідний
DarkidZe: 27.01.2023 20:17Вы можете определиться то нудно лазить то никогда не заглядывали
Шедеврально насмикав повідомлення, аж соловйовим повіяло
DarkidZe: 27.01.2023 20:17Ты раз в пол года полностью разбираешь комп???
Уявляєш, я розбираю, так. Повністю. Щопівроку. Бо навіть попри пилові фільтри збирається пил.
DarkidZe: 27.01.2023 20:17сколько заложено подключений например в САТА кабель??
І скільки ж їх закладено? Мені от особисто так пофіг скільки їх закладено - якщо конектор підключається не щільно - просто зміни дріт, бо, не повіриш, ці речі робили інженери (нащастя не такі як ти, а розумні), а зношується завжди дріт сильніше. Та й знову ж таки, скільки разів потрібно реально розібрати залізяччя, щоби розбилось щось, окрім саташного дроту, якому ціна 5 гривень в базарний день?.
DarkidZe: 27.01.2023 20:17А если он на пломбе???
То відправити в сервіс виробнику на планове обслуговування.
DarkidZe: 27.01.2023 20:17Инструкция эксплуатации нужна производителю и таким ремонтникам как ты что бы отказать в гарантии)))
Абсолютно не здивований відповіддю, якщо чесно.
DarkidZe: 27.01.2023 20:17Шутка года... там флюс активный это он разъедает... поэтому его надо смывать...
Ти однією тезою вище написав про пломби, то я маю придбати умовний блок живлення, на пломбах і лізти щось там змивати? :lol:
DarkidZe: 27.01.2023 20:17если вчитаетесь
Якби ти сам вчитався в те на що відповідаєш, але ж не склалося.
DarkidZe: 27.01.2023 20:17и покупают же..
До речі, от ця перлина як раз дуже показова - купляють, бо вважають себе дуже розумними, а потім намагаються якось "захистити" своє залізяччя і вибрехатись в сервісних центрах, щоб "гарантії не позбавили". Це теж наслідок переконання
DarkidZe: 27.01.2023 20:17Инструкция эксплуатации нужна производителю и таким ремонтникам как ты что бы отказать в гарантии)))
Звезда S0-2
Member

Повідомлення

DarkidZe: 27.01.2023 20:17
Звезда S0-2: 09.01.2023 19:21 Подскажите, может кто пользовался, эффективен ли такой предохранитель. Кого-то на практике он спасал?
Ни в теме не в видео нету ниодного упоминания про ноуты... неужели думать это так сложно???
Может, ты хотел на другой вопрос ответить? Как-то логически несвязно получилось :insane:
AntonyKandaurov
Member
Аватар користувача
Звідки: Славетне місто Запоріжжя

Повідомлення

Andikho
Особенно когда листик фольги охлаждает врм которая размещена в углу платы, в соседстве у них горячие чипы и гддр6. Асус в последнее время болеет такой компоновкой.
Відповісти