i5-2540m не буститься выше 2.6Ггц только ниже.

Все вопросы о ноутбуках
Автор
Повідомлення
hyliganvl
Junior

Повідомлення

Всем привет. Возникла такая проблема с ноутом. Решил апгрейтнуть старый ноут Hp g6-2279sr и поставил вместо i3-2370m > i5-2540m, но почему-то проц не подымает частоту выше 2.6Ггц. ТурбоБуст работает только ниже этой частоты, а выше нет, хотя макс.частота этого проца 3.3Ггц, з температурой и БП всё в порядке.Ставил этот проц на другой ноут, то частота подымается. В чем проблема подскажите?
tolebamber
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Проверьте какое количество ядер выбрано в системе
Lak1ll
Junior
Аватар користувача
Звідки: Чернигов

Повідомлення

Скоріше за все ви забули скинути біос після заміни проца. Ще можливо параметри електроживлення потрібно виставити, але це малоймовірно допоможе. Ще можливо біос потрібно оновити.
hyliganvl
Junior

Повідомлення

tolebamber: 17.08.2024 03:22 Проверьте какое количество ядер выбрано в системе
Выбрано 2 ядра и 4 потока как и должно быть

Відправлено через 1 хвилину 15 секунд:
Lak1ll: 17.08.2024 04:06 Скоріше за все ви забули скинути біос після заміни проца. Ще можливо параметри електроживлення потрібно виставити, але це малоймовірно допоможе. Ще можливо біос потрібно оновити.
так, я біос не скидав(не думаю що це допоможе), а відразу його оновив і все одно не допомогло
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Ноут скоріш за все банально не підтримує Intel® Turbo Boost Technology
Не було версій Hp g6-2279sr з даним i5-2540m
Charger
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Биос обязательно сбрасывать нужно, даже если прошивали его из винды.
В самом биосе проверить настройку турбо буст и енергосберегаек (все должно быть вкл) в винде выбрать план питания макс.производительность и проверить чтобы мин и макс состояние проца было 100% (минимальное потом можно опустить до 99% - тогда ниже базовой 2.6 проц не должен скидывать). Ну и если все сделали эфекта нет - загрузится с win pe с флешки и там посмотреть, возможно проблема софтовая.
hyliganvl
Junior

Повідомлення

Евгений King: 17.08.2024 09:53 Ноут скоріш за все банально не підтримує Intel® Turbo Boost Technology
Не було версій Hp g6-2279sr з даним i5-2540m
Turbo Boost працює, але узворотньому напрямку від 2.6Ггц і до 1Ггц😁.Так в G6-2279sr не було саме такого процу, але були інші i5 3покоління багато модефікацій і навіть i7 і вони з Turbo Boostом

Відправлено через 12 хвилин 27 секунд:
Charger: 17.08.2024 09:57 Биос обязательно сбрасывать нужно, даже если прошивали его из винды.
В самом биосе проверить настройку турбо буст и енергосберегаек (все должно быть вкл) в винде выбрать план питания макс.производительность и проверить чтобы мин и макс состояние проца было 100% (минимальное потом можно опустить до 99% - тогда ниже базовой 2.6 проц не должен скидывать). Ну и если все сделали эфекта нет - загрузится с win pe с флешки и там посмотреть, возможно проблема софтовая.
Биос скинул - не помогло.
В биосе таких настроек нет.
У винда с електропитанием все делал - не помогло.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

hyliganvl: 17.08.2024 10:23
Евгений King: 17.08.2024 09:53 Ноут скоріш за все банально не підтримує Intel® Turbo Boost Technology
Не було версій Hp g6-2279sr з даним i5-2540m
Turbo Boost працює, але узворотньому напрямку від 2.6Ггц і до 1Ггц😁.Так в G6-2279sr не було саме такого процу, але були інші i5 3покоління багато модефікацій і навіть i7 і вони з Turbo Boostом
Ну от треба пробувати ставити щось сумісне
2.6Ггц у нього базова частота, те що він скидає частоту, то все не турбобуст)
hyliganvl
Junior

Повідомлення

Евгений King: 17.08.2024 10:43
hyliganvl: 17.08.2024 10:23

Turbo Boost працює, але узворотньому напрямку від 2.6Ггц і до 1Ггц😁.Так в G6-2279sr не було саме такого процу, але були інші i5 3покоління багато модефікацій і навіть i7 і вони з Turbo Boostом
Ну от треба пробувати ставити щось сумісне
2.6Ггц у нього базова частота, те що він скидає частоту, то все не турбобуст)
Цей i5 сумісний з ноутом, на цьому ноуті навіть емблема з самого магазину була i5, хоча там стояв i3. І чіпсет HM76 підтримує цей проц.Думаю треба біос шити програматором
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Визначення сумісності по лейбі - це щось нове :gigi:
BIOS - можливо, а є що шити то? Вам потрібний BIOS з підтримкою саме даного процессора, а не просто шити з програматора
hyliganvl
Junior

Повідомлення

Евгений King: 17.08.2024 11:06 Визначення сумісності по лейбі - це щось нове :gigi:
BIOS - можливо, а є що шити то? Вам потрібний BIOS з підтримкою саме даного процессора, а не просто шити з програматора
То був сарказм😁.
Так отож, буду шукати біос. Або закину це все діло, й так норм працює, тільки шо без турбо
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

hyliganvl: 17.08.2024 11:14
Евгений King: 17.08.2024 11:06 Визначення сумісності по лейбі - це щось нове :gigi:
BIOS - можливо, а є що шити то? Вам потрібний BIOS з підтримкою саме даного процессора, а не просто шити з програматора
То був сарказм😁.
Так отож, буду шукати біос. Або закину це все діло, й так норм працює, тільки шо без турбо
Взагалі, якщо чесно, мало сенсу у всіх цих операціях, навіть якби працювало турбо 2540m на сьогодні дуже слабкий проц, краще вже ноута змінити на щось хоч трошки свіжіще, хоча б на Ryzen 2200u - 2500u і т.д.
Charger
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Загрузись с лайв сд с виндой, попробуй другую ось. У меня были подобные ситуации (именно софтовая проблема).

Если будет то-же - попробуй прошить биос из под винды на другую версию, хотя не факт что даст или найдешь.
В крайнем случае закажешь за 100 грн другой ой5, но очень сомневаюсь что в этом проблема, т.к. там идет поддержка всех сразу і5 2 поколения.

Прошивать программатором - это разве что есть у самого или у друзей, платить сервису за такое старье точно не стоит) проще поставить і3 назад и продать, а взамен купить другой бу ноут чуть современнее.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Charger: 17.08.2024 11:27 В крайнем случае закажешь за 100 грн другой ой5, но очень сомневаюсь что в этом проблема, т.к. там идет поддержка всех сразу і5 2 поколения.
От чого точно це старе залізо не варте, це купівлі ще тонни процессорів і перебору, а що заведеться. Просто гроші на вітер, 100грн проц, 100грн доставки, не підійшло - брелок, бо продати його вже банально нікому)
Там різниця поміж i3-i5-i7 в сьогоднішніх реаліях буде на рівні похибки, навіщо ці страждання, якщо воно і 4к відео мабуть в ютубі не потягне, що б там не ставилось, бо банально немає підтримки сучаских кодеків
Charger
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Евгений King
100 и проц и доставка с алика. Потом можно продать на олх. (Это кстати я допустил Вашу же гипотезу, о якобы не совместимом проце. Больше похоже на трабл биоса или материнки.)
Разница между ой3 и ой5 с турбо бустом существенна в повседневных задачах. Ой7 тоже будет чувствоваться 4/8 вместо 2/4 но смысл вкладывать еще 600 грн или сколько он там на алиекспресс не вижу, учитывая возможный перегрев ноута и перегрузку цепей питания ноута. Старье это все. И ему удел печатная машинка.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Нууу те що на цьому старенькому заведеться i7 та ще й 4/8 це прямо дуууже великі надії, здебільшого ж всі i7 другого покоління то 2/4, то ж різниця на рівні похибки.
Тягнути з аліка за 600грн допотопний проц без гарантій, що воно взагалі живе і робоче, ще й чекати його місяці, ну я навіть не знаю.
Я в останнє з мобільними i5 другого покоління мав справу в ~2015, брав б.в. ноута сестрі з Європи і вже тоді воно було вельми посереднє в плані комфорту екмплуатації. Він прожив десь до 2019 року і наприкінці ледве справлявся з ютубом та фільмами.
Недавно випливали темки тут на форумі що у людини з 2500k в розгоні банальний браузер висажував проц в 100ку, то ж мені чесно важко уявити, що там на 2/4 ноутбучному 35Вт процессорі.
Charger
Member
Звідки: Запорожье

Повідомлення

Евгений King
Загаженный браузер в 4к с рекламой может загрузить и лучше проц особенно на древнем интегрированном видео.
Мова ж йде про екранчик 1366×768 ну і звісно ж блокувальник реклами. Звісно воно буде під сотку стрибати, але більш менш буде комфортно :) . Аби оперативки та ссд вистачило. Частіше вони стопорять на таких системах.
Avenger80
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Евгений King
Честно, не знаю, как можно уткнуть 2500k в разгоне (у меня был слабо-средний разгон до 4400Мгц - в AIDA64 - почти 42000 баллов набирал) в браузере... Хотя знаю - в прямом смысле 100-150 вкладок плюс достаточно большое количество расширений (хотя это на ОЗУ сильно влияет - 8Гб было) или всякими антидетект браузерами с некоторым количеством профилей. Но это не касается темы автора.
artko
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Евгений King: 17.08.2024 11:32 Там різниця поміж i3-i5-i7 в сьогоднішніх реаліях буде на рівні похибки, навіщо ці страждання, якщо воно і 4к відео мабуть в ютубі не потягне, що б там не ставилось, бо банально немає підтримки сучаских кодеків
у ноуті, судячи по спекам - дисплей hd, навіть на fullhd. навіщо йому вміти 4к в ютубі?
MaKCuMyC
Member
Аватар користувача
Звідки: Сєвєродонецьк

Повідомлення

Якщо виробник не заблокував можливість оновлення прошивки Intel Management Engine, то потрібно оновити саме його.
Відповісти