Какой термоинтерфейс стоит на HP OMEN

Все вопросы о ноутбуках
Автор
Повідомлення
Radicals_V
Junior

Повідомлення

Итак, суть в чем. Свою параною в плане нагрева ноута унять не вышло, задумался а что если поменять в ноуте термоинтерфейс на фазосменный (В Легионе прошлом на I7 10750 RTX 2060 помогло избавиться от этак 10 градусов на процессоре...) Тут же стоит камень I7 12700, RTX 3070 TI. Вопрос таков:

Уважаемые знатоки. Мог ли выгореть заводской охлад за 3-4 месяца? На самом процессоре выгореть, потому как видео в полной нагрузке в режиме производительность 78 максимум по чипу (память видео под 90). А вот проц...не пойму. Даже в балансе прыжки до 100 обычное явление, при игре или монтаже 80-90 держит. И главное. Какой тут стоит термоинтерфейс? Не нашел я такой информации... Ясно что не МХ 4. Дякую за конструктивный ответ заранее.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Там звичайна термопаста, скоріш за все вона просто "втікла" з гарячого кристалу, звідси і нагрів, беріть Honeywell 7950 і міняйте на CPU/GPU.
Проте є одне але, там замість твердих прокладок по заводу рідка проклайдка йде на пам'ять і обв'язку, то ж не полініться замінити і її, якщо вже лізти зібрались.
Ось тема з реддіт, не знаю як ви там шукали інфу...:
спойлер
https://www.reddit.com/r/HPOmen/comment ... 16_i73070/
Ось тема людини, котра продає будь-які термо інтерфейси, на будь який смак:
спойлер
viewtopic.php?f=26&t=236111
Radicals_V
Junior

Повідомлення

Евгений King: 23.02.2024 22:53 Там звичайна термопаста, скоріш за все вона просто "втікла" з гарячого кристалу, звідси і нагрів, беріть Honeywell 7950 і міняйте на CPU/GPU.
Проте є одне але, там замість твердих прокладок по заводу рідка проклайдка йде на пам'ять і обв'язку, то ж не полініться замінити і її, якщо вже лізти зібрались.
Ось тема з реддіт, не знаю як ви там шукали інфу...:
спойлер
https://www.reddit.com/r/HPOmen/comment ... 16_i73070/
Ось тема людини, котра продає будь-які термо інтерфейси, на будь який смак:
спойлер
viewtopic.php?f=26&t=236111
Во… дякую. А поможет? Для видео вроде как адекватный градус… а проц… не знаю. Собственно сам менять не буду, наверное найду в городе у нас кто может сделать. Я оперативную сменить максимум могу.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Radicals_V: 23.02.2024 22:59
Евгений King: 23.02.2024 22:53 Там звичайна термопаста, скоріш за все вона просто "втікла" з гарячого кристалу, звідси і нагрів, беріть Honeywell 7950 і міняйте на CPU/GPU.
Проте є одне але, там замість твердих прокладок по заводу рідка проклайдка йде на пам'ять і обв'язку, то ж не полініться замінити і її, якщо вже лізти зібрались.
Ось тема з реддіт, не знаю як ви там шукали інфу...:
спойлер
https://www.reddit.com/r/HPOmen/comment ... 16_i73070/
Ось тема людини, котра продає будь-які термо інтерфейси, на будь який смак:
спойлер
viewtopic.php?f=26&t=236111
Во… дякую. А поможет? Для видео вроде как адекватный градус… а проц… не знаю. Собственно сам менять не буду, наверное найду в городе у нас кто может сделать. Я оперативную сменить максимум могу.
Залежить від того що саме ви очікуєте отримати і чи дійсно є проблема. У мене кілька подібних ноутів були, навіть з двофазною пастою буває що вони потребують обслуговування через рік-півтора, теммператури проца просто піднімаються на 10-15 градусів. Якщо дійсно раніше було холодніше - то допоможе.
А ви з якого міста ?
Radicals_V
Junior

Повідомлення

Евгений King: 23.02.2024 23:05
Radicals_V: 23.02.2024 22:59

Во… дякую. А поможет? Для видео вроде как адекватный градус… а проц… не знаю. Собственно сам менять не буду, наверное найду в городе у нас кто может сделать. Я оперативную сменить максимум могу.
Залежить від того що саме ви очікуєте отримати і чи дійсно є проблема. У мене кілька подібних ноутів були, навіть з двофазною пастою буває що вони потребують обслуговування через рік-півтора, теммператури проца просто піднімаються на 10-15 градусів. Якщо дійсно раніше було холодніше - то допоможе.
А ви з якого міста ?
В ЛС отписал.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Radicals_V: 23.02.2024 22:38Уважаемые знатоки. Мог ли выгореть заводской охлад за 3-4 месяца? На самом процессоре выгореть, потому как видео в полной нагрузке в режиме производительность 78 максимум по чипу (память видео под 90). А вот проц...не пойму. Даже в балансе прыжки до 100 обычное явление, при игре или монтаже 80-90 держит
- Якшо ти маєш на увазі Термоінтерфейс, то - Ті шо мазали років 10 назад - могли і з магазина вже бути поганими. А ті шо мажуть зараз - навряд чи. Інша справа як його намазали із заводу. Буває шо мажуть дуже погано і неякісно. А якшо про радіатор і тепло-трубки - то вони не могли вигоріти.
- Стрибки на 10-15 і до 100 - Це вже з досвіду, звучить як діагноз, точніше симптоми, а діагноз - " Криве охолодження, кривий кристал проца" І якшо СО - ще можна вирівняти. То кристал - це вже невиліковно. І ніякі пасти тут вже не допоможуть, хіба шо частково.

- Для діагностики проблеми подивіться різницю по ядрам проца в навантаженні. Якшо СО і кристал рівні - різниця по ядрам буде 2-3 градуса в ідеалі. 5-7 задовільно. 10 - 15 - 20, в деяких випадках буває і більше 20-ти - це брак, і нерівність СО-кристала.
Radicals_V
Junior

Повідомлення

Lucas55: 23.02.2024 23:55
Radicals_V: 23.02.2024 22:38Уважаемые знатоки. Мог ли выгореть заводской охлад за 3-4 месяца? На самом процессоре выгореть, потому как видео в полной нагрузке в режиме производительность 78 максимум по чипу (память видео под 90). А вот проц...не пойму. Даже в балансе прыжки до 100 обычное явление, при игре или монтаже 80-90 держит
- Якшо ти маєш на увазі Термоінтерфейс, то - Ті шо мазали років 10 назад - могли і з магазина вже бути поганими. А ті шо мажуть зараз - навряд чи. Інша справа як його намазали із заводу. Буває шо мажуть дуже погано і неякісно. А якшо про радіатор і тепло-трубки - то вони не могли вигоріти.
- Стрибки на 10-15 і до 100 - Це вже з досвіду, звучить як діагноз, точніше симптоми, а діагноз - " Криве охолодження, кривий кристал проца" І якшо СО - ще можна вирівняти. То кристал - це вже невиліковно. І ніякі пасти тут вже не допоможуть, хіба шо частково.

- Для діагностики проблеми подивіться різницю по ядрам проца в навантаженні. Якшо СО і кристал рівні - різниця по ядрам буде 2-3 градуса в ідеалі. 5-7 задовільно. 10 - 15 - 20, в деяких випадках буває і більше 20-ти - це брак, і нерівність СО-кристала.
Он равномерно греется по сути по всем ядрам
Dancer
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

100 градусів це норма для проців сучасних, деякі виробники ноутів при навантаженні скидають турбо буст до дуже низбких частот (2500-3000мгц) і тоді температура проца буде 70 градусів, це зроблено для осбливо ранимих користувачів. а в деяких ноутах турбо буст не задавлений і коли ви навантажуєте свій проц частота буде триматись по всіх ядрах десь 4000-4500мгц. хочете це виправити, виставіть павер ліміт і буде у вас 70 градусів. просто зверніть увагу скільки ваш проц споживає у ватах, якщо видаєте навантаження 5-10 секунд ваш проц споживає 100ватт і через цей час знижає потужність до 80ватт, то температура просто фізично не може бути меньшою 90-100 градусів. в деяких легіонах зроблено так, що при навантаженні проц зі 100 ватт знижає навантаження до 40-50 ватт і температури 70 градусів і всі радіють, що який холодний і чудовий ноут, але швидкодія падає у два рази

Відправлено через 27 хвилин 11 секунд:
найкращий варіант який я пробував на ноутах це honeywel PTM7950 + рідкі прокладки honeywel HT10000, окрім того що ефективність дуже крута, то і довговічність значно більша як в класичних паст, так як цей інтерфейс не розтікається з часом від вібрацій. для дуже гарячих ноутів МХ4 це сміття
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Dancer: 24.02.2024 21:50100 градусів це норма для проців сучасних
ні, це не норма. Те шо всі мазохісти і любителі тонких ноутів і туди пхають маленькі радіатори - не значить шо 100 градусів це норма.

Я б вам показав справжній ноут, у якого навіть ще старі проци 9-го покоління могли витискати 150 ват в навантаженні і без троттлінгу, при цьому тримав температури 70-80 градусів, Aorus 17 YA. Але нажаль власник видалив відео тестування ноутбука. Крім того там ще й 2080 на 200 ват. А зараз нові проци навіть не можуть нормально тримати потужність, і відеокарти максимум 170 ват ставлять, бо запхнули маленькі радіатори в тоненький ноутбук.
Dancer
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

ви праві, але ноутбуки 17 інч, це не масовий ноутбук, масові ноуті, це 14-15 дюймів, бо легкі і тонкі і зручні. як на мене коли думаєш про 17 товстий ноут з крутою системою охолодження, починаєш думати, що краще стаціонарний комп, так як овер важкий 17 дюймовий ноут ні разу не мобільний
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Dancer: 25.02.2024 00:15ви праві, але ноутбуки 17 інч, це не масовий ноутбук, масові ноуті, це 14-15 дюймів, бо легкі і тонкі і зручні. як на мене коли думаєш про 17 товстий ноут з крутою системою охолодження, починаєш думати, що краще стаціонарний комп, так як овер важкий 17 дюймовий ноут ні разу не мобільний
1. У Єврокома та у Клево є ноутбуки 15 дюймів, але вони не тонкі і мають хороші радіатори, та СО загалом. А також вагу в межах 3 кг. Справа тут не в діагоналі.
2. Для вас може краще і ПК. Але неможна вирішувати за всіх, кожен обере те, що йому більше підходить.
3. Для дорослого і здорового чоловіка підняти 3 +/- кг - це мабуть не так важко. Деякі піднімають мішки по 50 кг, а деякі взагалі в спортзалі по 80 - 100 кг. Ну якщо це дитина, жінка, або чоловік з вадами або інвалідністю - то інша справа.

4. І от саме про тонкі зручні (зручні для чого саме?), або товсті ( зручні для чого саме?), захищені, корпоративні, ігрові і так далі. От тут як раз повинно бути чітке розділення на категорії (на мою думку).
- Якщо це ігровий ноут з потужним залізом 150+ ват ЦПУ + 150+ ват ГПУ - тоді СО повинно виділятися найбільше значення і уваги. Або якщо це МРС (мобільна робоча станція) - теж саме - СО.
- Якщо це ігровий або робочий ноут із залізом по 50 - 70 ват, тоді СО і товщину ноутбука можна робити менше, відповідно то того, щоб температурні показники залишались у розумних межах.
- Тобто кожен ноут повинен адекватно відповідати своїм задачам.

А що ми маємо на сьогоднішній день ? - Що ноут з 50-70 ват - 2,5 см 2+ кг, Шо ноут з 150 - 200 ват - 2,5 см, 2+кг. Вкрай упоролись, нікого не хвилює шо там все плавиться і горить. Нє, ми будем тупо під копірку робить всі ноути 2 см. Від того і такий результат 100 градусів, все пече, все горить, все троттлить.
Хочеш найти собі нормальну робочу станцію ? - знаходиш якийсь 2см/2кг ноут із Квадрою RTX 6000 + і9 14900HX, який в сумі дає 300-400 ватт, і там все плавиться і троттлить. Бо Ринок, Бо Тренди. Зате ми гордо наліпили наклейочку, шо там Рідкий Метал і всьо, налітай :rotate:

Я не кажу шо треба з фанатизмом всі ноути підряд зробити по 10 см товщиною і 10 кілограм, 18 дюймів, здорова квадратна клава і 2 Б\Ж. Ні - треба грамотно підібрати конструкцію габаритів і СО конкретного ноутбука, тоді і результат буде інший.
Dancer
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

\\\

Відправлено через 18 хвилин 14 секунд:
Lucas55: 25.02.2024 01:22 А що ми маємо на сьогоднішній день ? - Що ноут з 50-70 ват - 2,5 см 2+ кг, Шо ноут з 150 - 200 ват - 2,5 см, 2+кг. Вкрай упоролись, нікого не хвилює шо там все плавиться і горить. Нє, ми будем тупо під копірку робить всі ноути 2 см. Від того і такий результат 100 градусів, все пече, все горить, все троттлить.
в режимі пихтить димить пропрацює 3-5 років. за рік він не здохне, виробники не тупі, як ми думаємо. якби всі дохли масово під час гарантійного терміну, ніхто б ноутів таких пихтящих, горящих не робив, виробники збанкрутували би. доки є попит їх будуть робити, а попит буде на ще тонщі, легші і потужніші ноути. дуже показовий приклад zephyrus g14 2023 і zephyrus g14 2024, 24-го року моделька просто вогінь, максимально круте оновлення, це особисто моя думка, крок вперед, ніяк не назад.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Dancer: 25.02.2024 02:03zephyrus g14 2023 і zephyrus g14 2024, 24-го року моделька просто вогінь, максимально круте оновлення, це особисто моя думка
звичайно, даний клас апаратів має право на існування і свою групу прихильників. Я про те, що має бути якесь різноманіття і приділення уваги до СО і якості в цілому.
Radicals_V
Junior

Повідомлення

https://kept.com.ua/55zl/Снимок_экрана_ ... 113818.png
Потребление процессора.

https://kept.com.ua/55zm/Снимок_экрана_ ... 113811.png
Потребление видео и температура карты.

Відправлено через 1 хвилину 31 секунду:
Radicals_V: 26.02.2024 11:41 https://kept.com.ua/55zl/Снимок_экрана_ ... 113818.png
Потребление процессора.

https://kept.com.ua/55zm/Снимок_экрана_ ... 113811.png
Потребление видео и температура карты.
Справа максимальные значения, которые словила программа в режиме "Производительность"
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Radicals_V
трішки придушить частоти\тдп процессора, можливо теж андервольтнути відеокарту і буде вам 70-90 градусів.

В іграх, в більшості чутка придушенний проц ролі не грає, але залежить вашої гри і хотілок по ФПС.
В монтажі відео теж сильно не втратите, бо при кодуванні в премьері\давинчі грузіт КУДУ


І незрозуміло як використовуєте ноут , при яких налаштуваннях, яка гра , як він розташований на столі і тд...
Я б зняв піддон і затестив без нього, якщо температура впаде - можливо б купив підставку...
Radicals_V
Junior

Повідомлення

Klon: 26.02.2024 13:35 Radicals_V
трішки придушить частоти\тдп процессора, можливо теж андервольтнути відеокарту і буде вам 70-90 градусів.

В іграх, в більшості чутка придушенний проц ролі не грає, але залежить вашої гри і хотілок по ФПС.
В монтажі відео теж сильно не втратите, бо при кодуванні в премьері\давинчі грузіт КУДУ


І незрозуміло як використовуєте ноут , при яких налаштуваннях, яка гра , як він розташований на столі і тд...
Я б зняв піддон і затестив без нього, якщо температура впаде - можливо б купив підставку...
Стоит подставка на 6 кулеров. Самый серьезный нагрев в Киберпанке наблюдаю по процу… и если режу частоты, то именно в киберпанке просадка по фпс, видео на 99% не загружает, как должно быть. Видимо этот проц как раз по своей мощности расчитан кочегарить 3070ti… вообще в среднем в игрушках 80-90 прыгает температура ядер. До 100 бывает, но не держится на них. Видео потолок видел 78… По чипу. Память, понятно под 89 видяхи при такой нагрузке. Оперативная, ну она 75 бывает.
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

Radicals_V: 27.02.2024 23:32Стоит подставка на 6 кулеров. Самый серьезный нагрев в Киберпанке наблюдаю по процу… и если режу частоты, то именно в киберпанке просадка по фпс, видео на 99% не загружает, как должно быть. Видимо этот проц как раз по своей мощности расчитан кочегарить 3070ti… вообще в среднем в игрушках 80-90 прыгает температура ядер. До 100 бывает, но не держится на них. Видео потолок видел 78… По чипу. Память, понятно под 89 видяхи при такой нагрузке. Оперативная, ну она 75 бывает.
Легкий андервольт видеокарты зачастую позволяет не только уменьшить температуры и шум, но и немного улучшить производительность. Процессора - тоже (если такая опция есть).
Тем более, их охлаждение обычно связано физически и улучшается ситуация в целом.
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 28.02.2024 08:48 Легкий андервольт видеокарты зачастую позволяет не только уменьшить температуры и шум, но и немного улучшить производительность. Процессора - тоже (если такая опция есть).
Тем более, их охлаждение обычно связано физически и улучшается ситуация в целом.
Це 12 серія інтел, на якій заблокований офсет процессора не можна розблокувати навіть анлоком біоса :rolleyes:
waryag
Member
Аватар користувача
Звідки: Суми

Повідомлення

7mindfields: 28.02.2024 09:03 Це 12 серія інтел, на якій заблокований офсет процессора не можна розблокувати навіть анлоком біоса :rolleyes:
В ноутах?
7mindfields
Member
Аватар користувача

Повідомлення

waryag: 28.02.2024 10:35
7mindfields: 28.02.2024 09:03 Це 12 серія інтел, на якій заблокований офсет процессора не можна розблокувати навіть анлоком біоса :rolleyes:
В ноутах?
За десктоп не знаю, в ноутах з 12 серії точно немає можливості зробити андервольт ніяк, тому регулювати температури тільки через зниження дефолтної тактової частоти/частоти турбобусту/вимкнення турбобусту, 10-11 серія - через анлок біосу (або мати ноут від мсі, там ніби з цим простіше, принаймні для 10 серії, як з новішими не знаю)
Відповісти