Вопрос к владельцам металлических ноутбуков

Все вопросы о ноутбуках
Автор
Повідомлення
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Значит купил макбук, все зашибись, но по корпусу пробивает небольшой ток когда он на зарядке, как будто легкая вибрация когда проводишь по корпусу. Погуглив пишут что такое на всех металлических девайсах от сети без заземления, включая телефоны, повербанки и пк. Я такого раньше не видел ни на одном девайте и не совсем понятно стоит ли обращать на это внимание. Действительно ли есть такая проблема с металлическими ноутбуками и можно ли считать это проблемой?
Стандартные вилки для США/Европы идут без контакта заземления, что вдвойне странно, учитывая что у них заземлено все повсеместно.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

MobileLord
Розслабся, це причуди сприйняття, я акщо провожу вказівним пальцем по корпусу, він наче якби тремтить з дуже високою частотою і малою аплітудою. Особливість обробки поверхні. Ефект спостерігаю коли пальцем веду від себе, якщо на себе, то норм.
Ну можете ще взяти мультиметр і перевірити)
Схожий ефект можна побачили якщо крейдою вести по дошці проти шерсті, крейда починає наче стрибати:)
Ну це принаймні в мене так, можливо у вас дійсно якісь проблеми з зазнмленням, але ніколи такого не зустрічав
slv
Member

Повідомлення

Теж раніше відчував таке відчуття, потім зрозумів, що це обробка топкейсу така. Якщо би маки коротили на корпус, Епл давно б розорили судовими позовами :lol:
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

terminahtor: 02.03.2023 18:37 MobileLord
Розслабся, це причуди сприйняття, я акщо провожу вказівним пальцем по корпусу, він наче якби тремтить з дуже високою частотою і малою аплітудою. Особливість обробки поверхні. Ефект спостерігаю коли пальцем веду від себе, якщо на себе, то норм.
Ну можете ще взяти мультиметр і перевірити)
Схожий ефект можна побачили якщо крейдою вести по дошці проти шерсті, крейна починає наче стрибати:)
А это не опасно для другой техники рядом или для самого пользователя?
slv: 02.03.2023 18:48 Теж раніше відчував таке відчуття, потім зрозумів, що це обробка топкейсу така. Якщо би маки коротили на корпус, Епл давно б розорили судовими позовами :lol:
Я тоже подумал что возможно у меня где-то пробой на корпус, ну не мог же эпл допустить такой констуктивный просчет. Причем отзывы об этом встречаются, но не часто. Типа люди не замечают или не знают что это. Там четко сопротивление идет по корпусу если руками водить, если взяться например за батарею то усиливается.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

MobileLord
Там нема ніякого пробою, просто обробка поверхні така)
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

успокойтесь. все там нормально у вас
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

MobileLord
Це нормально. В мене абсолютно така ж ситуація з макбуком. В експлуатації з 2019 року і все норм.
taxi911
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

MobileLord
Пойдите "погладьте" холодильник, ощущения будут похожими, корпуса пк аналогично.
Stray
Member

Повідомлення

MobileLord
якщо реально пробиває корпус - то краще і справді поміряти

*а то вам тут розкажуть про особливості металевого корпуса, а вас там єбашить періодично :gigi:
MobileLord
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

taxi911: 02.03.2023 19:17 MobileLord
Пойдите "погладьте" холодильник, ощущения будут похожими, корпуса пк аналогично.
Дожились блин, гладим холодильники. :D Нет такого, но заметил что в металлическом повербанке от xiaomi тоже самое, видимо не так отчетливо, поэтому не замечал раньше.
Stray: 02.03.2023 19:23 MobileLord
якщо реально пробиває корпус - то краще і справді поміряти

*а то вам тут розкажуть про особливості металевого корпуса, а вас там єбашить періодично :gigi:
1-2mV показывает. Там просто ощущается легкая вибрация если водить по корпусу металлическому. Если просто положить руку или дотронуться то ничего нет, тачпад также не подвержен этому эффекту из-за того что стеклянный. Видимо в пределах нормы. Я заказал переходник на адаптер с заземлением, попробую с ним.
Alex+
Member

Повідомлення

Так, таке дійсно є на БЖ без заземлення. Половинний потенціал мережі буде на корпусі без заземлення. Його дають пара Y конденсаторів фільтру на вході, які середньою точкою з'єднані з корпусом. Сила струму там дуже мала, але тим не менш багато хто відчуває.
спойлер
Зображення
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

У мене ще на старому Lenovo z575 2011 року таке було. Звичайно він не металевий, там тільки обмотано зверху шаром алюмінію (або чимсь схожим). І на мсі та ж фігня
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Alex+ абсолютно точно описав, що і чому коїться.
Адаптер з заземленням той, що на довгому шнурі, всі маленькі адаптери (крім британської вилки) - без заемлення.
Максимум проблем - це "кусь" коли одночасно торкнутися якісно заземленого металевого чогось, і корпусу макбуку ніжною частиною руки.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

І до речі він не тільки вібрує коли проводиш пальцями. А може іще током вдарити коли наприклад там переставляєш його зі стола на диван або ліжко, а потім торкаєшся до нього. В мене так ще і монітор постійно током лупив, коли за край зверху візьмешся LG. Так шо статику пробиває.

А ще цікаво шо HDMI завжди на гарячу вмикав і вимикав, на 4-х ноутбуках, і за 10 років ні разу ні один не коротнуло :D
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

MobileLord: 02.03.2023 19:301-2mV показывает. Там просто ощущается легкая вибрация если водить по корпусу металлическому. Если просто положить руку или дотронуться то ничего нет, тачпад также не подвержен этому эффекту из-за того что стеклянный. Видимо в пределах нормы. Я заказал переходник на адаптер с заземлением, попробую с ним.
Все 1 в 1, не накручуйте себе)
Якщо відключити зарядку, буде так само.

А якщо по верхньому краю вздовж провести вліво - вправо, то ще більше вібрує)
IMG_0930 — средний размер.jpeg
Відправлено через 57 секунд:
MobileLord: 02.03.2023 19:301-2mV показывает
Що й треба було довести)
Alex+
Member

Повідомлення

Простий девайс, щоб точно перевірити, чи є на корпусі потанцівал:
спойлер
Зображення
ROCCAT
Member
Аватар користувача
Звідки: Сумы

Повідомлення

MobileLord
У меня Lenovo Legion 7 в металлическом корпусе - такое же, когда веду пальцем по корпусу - микровибрация, если подключен к зарядке. Меня не напрягает абсолютно, даже наоборот :super:
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Та божечки. Мультиметр на змінний струм, і трошки з зусиллям щуп вдавити в поверхню.
Вкладення
3B53F769-C427-4C81-8437-DFCAEE9DAB75.jpeg
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Sterkh
А без зарядки?)
Sterkh
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

terminahtor: 02.03.2023 20:07 Sterkh
А без зарядки?)
А без зарядки там не буде потенціалу)
Трюк працює лише коли ноут підключено до мережі.
Відповісти