Toshiba Satellite T135-1305WH апгрейд

Все вопросы о ноутбуках
Відповісти
Автор
Повідомлення
palia
Junior

Повідомлення

Здравствуйте!
Подогнали мне древний ноутбук Toshiba Satellite T135-1305WH на базе:

 Intel®
Pentium® processor SU4100
o 1.3GHz, 2MB L2 Cache, 800MHz FSB
 Mobile Intel®
GS40 Express Chipset
 Intel®
Graphics Media Accelerator 4500M with 128MB-1340MB
dynamically allocated shared graphics memory

Решил отдать ребёнку для учёбы. В принципе достаточно не плохо работает в нынешних условиях, но скорость загрузки программ и считывание с диска желает лучшего.
Можно вместо HDD поставить SSD, но не хочется много вкладывать в это старьё.

Но вот в чем вопрос!
Когда я производил обслуживание ноута, менял термапасту и тд, я обнаружил на материнской плате разъём под ssd и место под него. мне кажется это mSata. Не додумался сфоткать и уже собрал ноут. Но нашел в интернете видео с разборки. сделал скриншоты.

Зображення
Зображення

Информации в интернете и мануалках о поддержке этого порта никакой нет. Наткнулся на какой-то сайт который просчитывает возможные апгрейды железа по модели ноутбка, и там был в списке ssd mSata.

Рентабельность, можно найти не дорогой ssd mSata на 80-120gb до 500 грн.
Но будет ли работать устройство в это разъёме? Дайте совет.
Alex+
Member

Повідомлення

ви щось плутаєте. Там шлейф якийсь. Яка проблема встановити звичайний 2.5 ссд?
palia
Junior

Повідомлення

Alex+: 22.02.2023 12:03 ви щось плутаєте. Там шлейф якийсь. Яка проблема встановити звичайний 2.5 ссд?
під шлейфом порт. на нижньому фото видно навіть кріплення на піддоні. порт знаходится під материнкою. Має встановлюватись як вайфай адаптер.

ну якщо є можливість залишити і ssd і hdd чому б не скористуватись.
Signature
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Alex+: 22.02.2023 12:03 ви щось плутаєте. Там шлейф якийсь. Яка проблема встановити звичайний 2.5 ссд?
Згоден. Нова ssd коштує 400грн, на 120 гб, думаю що вигадувати щось інше немає сенсу
Alex+
Member

Повідомлення

palia
адаптер зліва внизу вже стоіть
palia
Junior

Повідомлення

Alex+: 22.02.2023 12:09 palia
адаптер зліва внизу вже стоіть
саме так. але є ще під mSata

Отправлено спустя 2 минуты 21 секунду:
Signature: 22.02.2023 12:08
Alex+: 22.02.2023 12:03 ви щось плутаєте. Там шлейф якийсь. Яка проблема встановити звичайний 2.5 ссд?
Згоден. Нова ssd коштує 400грн, на 120 гб, думаю що вигадувати щось інше немає сенсу
Звичайно! Але цікаво чи можна ще msata встановити, бо є можливість його взяти
Alex+
Member

Повідомлення

palia
по пінам та ключам воно сходиться, але той ноут старий як світ, навряд знайдете когось, хто пробував.
Візьміть той ссд та домовтесь що повертите назад якщо не запрацює
palia
Junior

Повідомлення

Alex+: 22.02.2023 12:20 palia
по пінам та ключам воно сходиться, але той ноут старий як світ, навряд знайдете когось, хто пробував.
Візьміть той ссд та домовтесь що повертите назад якщо не запрацює
Дякую!)
palia
Junior

Повідомлення

Alex+: 22.02.2023 12:20 palia
по пінам та ключам воно сходиться, але той ноут старий як світ, навряд знайдете когось, хто пробував.
Візьміть той ссд та домовтесь що повертите назад якщо не запрацює
Я знайшов схему плати!
І на ній видно що на ній є 2 накопичувача Main HDD та 11,6'' HDD (це саме формат накопичувачів mSata). Але вони на одній лінії знаходяться. CO-LAYOUT With MAIN SATA HDD
Чи не означатиме це, що працювати буде щось одне? Як це працює?

Зображення
Alex+
Member

Повідомлення

palia: 23.02.2023 12:2111,6'' HDD (це саме формат накопичувачів mSata)
Ні, 11.6 дюйма це не формат м.сата.
Платформа уніфікована, та використовується в іншій моделі ноутбука, наприклад Toshiba Satellite T110 з 11.6 екраном. Там може використовується м.сата накопичувач.
Чи можуть вони працювати в парі не знаю, швидше за все ні, бо судячи по діаграмі вони на одному каналі висять.
спойлер
Зображення
palia
Junior

Повідомлення

Alex+: 23.02.2023 12:52
palia: 23.02.2023 12:2111,6'' HDD (це саме формат накопичувачів mSata)
Ні, 11.6 дюйма це не формат м.сата.
Платформа уніфікована, та використовується в іншій моделі ноутбука, наприклад Toshiba Satellite T110 з 11.6 екраном. Там може використовується м.сата накопичувач.
Чи можуть вони працювати в парі не знаю, швидше за все ні, бо судячи по діаграмі вони на одному каналі висять.
спойлер
Зображення
Шось мені здається що гроші за транспортування витрачу. Те що на одному каналі теж трохи вселяє сумнів.
думаю все таки краще HDD на SSD поміняти згодом!
Але було цікаво!))) Я всім дуже вдячний за допомогу!
Відповісти