БЫСТРО разряжается батарея

Все вопросы о ноутбуках
Автор
Повідомлення
running
Junior
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Nuclear World: 04.02.2023 22:30 Так разве износ 2% за сутки это норма на новом ноуте за туеву тучу бабок?
Дело в том, что AIDA сейчас с 3% спустилась до 2% износа. После того как я очередной раз разрядил и зарядил батарею и установил дрова на дискретку.
HWINFO показывает 2.4%

Выше, комрад Alex+ писал:
Знос батареї може постійно плавати при кожній зарядці
Возможно это нормальное поведение, не исключено, что погрешность даёт ПО
В любом случае я еще проверю его под нагрузкой.
Nuclear World
Member
Аватар користувача

Повідомлення

running
Хотя я и не удивлюсь даже, эппле ставят на свои поделки по оверпрайсу акб самого отборного гвнищенского качества. Это видимо тренд нынче у вендоров экономить тотально на всём чем только можно.
running
Junior
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Nuclear World: 04.02.2023 22:42 Хотя я и не удивлюсь даже, эппле ставят на свои поделки по оверпрайсу акб самого отборного гвнищенского качества. Это видимо тренд нынче у вендоров экономить тотально на всём чем только можно.
Я полагаю, что дело даже не в качестве аккума, а в его недостаточной ёмкости, глядя на начинку некоторых ноутов.
Siferatus
Junior

Повідомлення

running: 04.02.2023 19:41
sasha76: 04.02.2023 19:23 2 % износа на новой батареи не должно быть.ноут или витринный или после ремонта.в диспечере задач надо смотреть какие процессы грузят проц и потребляют питание.а на будущее при установке системы и драйверов потребление реальное и батарея хорошо садиться.
Ноут мне прислали вчера вечером, был 1% износа (я так понимаю это по-умолчанию новая батарея имеет 1%, хотя могу ошибаться), но дело в том, что еще 1% появился сегодня днем, то есть прошло меньше суток и стало 2%.
Разряжается батарея с такой же интенсивностью и в режиме простоя, когда установка дров и ПО завершилась.
У меня загрузка процессора сейчас 3%, но разряд бешенный так и остается

Пока писал ответ на твоё сообщение износ стал 3% (фото под спойлером).
То есть за сутки износ на 2%
спойлер
Зображення
Зображення
А чего у тебя проц в простое 2гигагерца держит? Я один в этом вижу лишнее энергопотребление и ненормальную работу?
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Siferatus: 04.02.2023 23:22 А чего у тебя проц в простое 2гигагерца держит? Я один в этом вижу лишнее энергопотребление и ненормальную работу?
Base Clock - 2.1GHz > Max. Boost Clock - Up to 4.0GHz https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-5500u
Siferatus
Junior

Повідомлення

shatun: 05.02.2023 00:03
Siferatus: 04.02.2023 23:22 А чего у тебя проц в простое 2гигагерца держит? Я один в этом вижу лишнее энергопотребление и ненормальную работу?
Base Clock - 2.1GHz > Max. Boost Clock - Up to 4.0GHz https://www.amd.com/en/products/apu/amd-ryzen-5-5500u
Ну не знаю. У меня старенький ноут с i5-2430m и у производителя также написано: базовая частота 2.4Ггц, но по факту в простое проц опускается до 400-500Мгц. Или у амд всё по-другому, не как у людей?:-/
shatun
Member
Аватар користувача
Звідки: Запорожская глухомань

Повідомлення

Siferatus: 05.02.2023 10:50 Ну не знаю. У меня старенький ноут с i5-2430m и у производителя также написано: базовая частота 2.4Ггц, но по факту в простое проц опускается до 400-500Мгц. Или у амд всё по-другому, не как у людей?:-/
Коли нічого не робить з профілем енергоспоживання "збалансований"? Ну логічно.
Став "висока продуктивність", запускай хоча б те саме CPU-Z і дивись у першу хвилину запуску програми, що там з частотою. :gigi:
Докинь сюди win10, яка постійно запускає якісь фонові процеси, якщо не відмовити її налаштуваннями.
Або, що до інтелу, просто переїдь на проци вище 9-ої серії і зніми/підвищ у біос power limit для процу. :popcorn:
AndyGTR
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Це така якість батарей зараз на ноутбуках, ти далеко не перший з такою ситуацією.
В мене ноут HP Pavilion 15-cw0030ur (Ryzen 5 2500u/Vega 8), коли новий був то тримав 3 години в режимі ютубу, при тому шо виробник заявляв 6-7 годин роботи.
Після пів року користування почав тримати 1,5 години, через рік і 3 місяці батарея здохла. Поміняв на нову оригінальну, вистачило на рік)
Виробникам взагалі по***ть на клієнтів.
running
Junior
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

AndyGTR: 25.02.2023 12:14 Це така якість батарей зараз на ноутбуках, ти далеко не перший з такою ситуацією.
В мене ноут HP Pavilion 15-cw0030ur (Ryzen 5 2500u/Vega 8), коли новий був то тримав 3 години в режимі ютубу, при тому шо виробник заявляв 6-7 годин роботи.
Після пів року користування почав тримати 1,5 години, через рік і 3 місяці батарея здохла. Поміняв на нову оригінальну, вистачило на рік)
Виробникам взагалі по***ть на клієнтів.
Не, в моём случае затупил я, так как не установил сразу дрова на дискретку, из-за этого дикий жор батареи происходил. Я отписывался в этой теме.
А ты пробовал юзать ограничение на зарядку батареи до 80% утилитами от производителя? Чтобы продлить срок службы.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

AndyGTR: 25.02.2023 12:14Це така якість батарей зараз на ноутбуках, ти далеко не перший з такою ситуацією.
В мене ноут HP Pavilion 15-cw0030ur (Ryzen 5 2500u/Vega 8), коли новий був то тримав 3 години в режимі ютубу, при тому шо виробник заявляв 6-7 годин роботи.
Після пів року користування почав тримати 1,5 години, через рік і 3 місяці батарея здохла. Поміняв на нову оригінальну, вистачило на рік)
Виробникам взагалі по***ть на клієнтів.
Це тому шо юзери хочуть все тонке и льогке. Мода на тонке, Маркетинг перемагає. Раніше в нормальних ноутах були зйомні квадратні батареї, які працювали по 5-10 років. Іще були з такими батарейками всередині (схожі на пальчикові) оті тож були нормальні.
А тепер у всякі макбуки і інші схожі, пихають плоскі батареї - пакетики (як у дешевих китайських планшетах), які через 1-2 роки надуються и виламують корпус тих тонких ноутбуків, або взагалі вибухають. Як-то кажуть - просили ? кушайте не заляпайтесь
AndyGTR
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Це тому шо юзери хочуть все тонке и льогке. Мода на тонке, Маркетинг перемагає. Раніше в нормальних ноутах були зйомні квадратні батареї, які працювали по 5-10 років. Іще були з такими батарейками всередині (схожі на пальчикові) оті тож були нормальні.
А тепер у всякі макбуки і інші схожі, пихають плоскі батареї - пакетики (як у дешевих китайських планшетах), які через 1-2 роки надуються и виламують корпус тих тонких ноутбуків, або взагалі вибухають. Як-то кажуть - просили ? кушайте не заляпайтесь
На рахунок старих батарей згодний на 200% :up:
В макбуках якісні батареї, в моєї сестри вже 5 років Macbook Air 2017 року (батарея досі тримає 4-5 годин спокійно, а на новому тримала 8-9 годин) При тому він повністю безшумний, а мій НР на райзені як турбіна самольота) Та і 2-ядерний і5 з хорошою оптимізацією macOS в скорості роботи не сильно відстає від райзена 8-ми поточного)

Відправлено через 1 хвилину 18 секунд:
Не, в моём случае затупил я, так как не установил сразу дрова на дискретку, из-за этого дикий жор батареи происходил. Я отписывался в этой теме.
А ты пробовал юзать ограничение на зарядку батареи до 80% утилитами от производителя? Чтобы продлить срок службы.
Я не знайшов таких, якщо знаєте такі утиліти вам дуже вдячний)
Бо "Battery Health Manager" мій ноут не підтримує (
running
Junior
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

AndyGTR: 25.02.2023 13:17Я не знайшов таких, якщо знаєте такі утиліти вам дуже вдячний)
Бо "Battery Health Manager" мій ноут не підтримує (
В моём случае это утилита Acer Care Center. Скачивал на офф сайте.
За HP не в курсе, возможно HP Support Assistant или hp power manager позволяют ограничивать уровень заряда батареи.

Кстати, как вариант проверь в БИОСе, может у тебя есть возможность ограничить максимальный заряд батареи через него, не прибегая к сторонним утилитам.
Ищи пункт по типу: Battery Charge Configuration
AndyGTR
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

возможно HP Support Assistant или hp power manager позволяют ограничивать уровень заряда батареи.
Немає там такого функціоналу.
В біосі теж нема Battery Charge Configuration або чогось аналогічного. НР тільки в бізнес моделі добавляє цей функціонал
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

AndyGTR: 25.02.2023 12:14HP Pavilion 15-cw0030ur
може бути через те, що ви придбали ультра бюджетник з батареєю як у планшеті?
Купуйте дорогі девайси без дискретки, де акум займає 70% місця ноута (95Вт\ч+) і буде вам 10-15 часів ютуба і 8-10 офіса


І про Макі - аккуми там дійсно якісніше "китаю" , но і ціна девайсу\заміни батареї вам не 2 тіс грн і домашня заміна ...

будь-який акумулятор буде деградувати - це розхідник і хімія там не нескінченна.
Дійсно можливо продовжити йому життя обмеженням заряду\розряду, але 2-4 роки залежно від використання і заміна... Телефони як приклад - заміна і далі робить.
Загалом не бачу проблем з деградацією батареї - якщо боїтеся, використовуйте ноутбук без неї від розетки, буде як нова (але теж деградуватиме від часу).
AndyGTR
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

може бути через те, що ви придбали ультра бюджетник з батареєю як у планшеті?
Я тоді поняття не мав шо така фігня може бути) Так як на старих ноутах з акумами проблем не знав взагалі, тому і не задумувався про таке :gigi:
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

AndyGTR
в старих аналогічна фігня, просто пакування інше )

Є в мене старий Ліново з знімною батареєю - там все аналогічно деградувало, до війни хотів здати на "перепакування" знайомому майстру, но забів, бо толку з того ноутбука нема, хіба дітям для навчання - але їм легше зараз із планшетів сидіти... :up:
zmax
Member
Аватар користувача
Звідки: Zp

Повідомлення

Klon: 25.02.2023 15:04Дійсно можливо продовжити йому життя обмеженням заряду\розряду, але 2-4 роки залежно від використання і заміна... Телефони як приклад - заміна і далі робить.
глупости, в тесла заявляли об износе батареи не более 30% за 7 лет. Так что при правильных режимах заряда/розряда качественная батарея должна держать от 5 лет. Основная причина дохлых батарей за пару лет - постоянный заряд в сотку. К сожалению ноутов умеющих ограничивать заряд батареи до 80%, например, единицы.
ПС износ батареи на новом ноуте в пару % это обычное дело. Пока изготовили, пока продали, прошло от пару месяцев до полгода. Заряженная в сотку батарея за полгода хранения в жаре может далеко за 2% износа показать.
Artem_K
Member
Аватар користувача
Звідки: Все складно

Повідомлення

Klon
Lenovo V370. куплен 02.2012. Где-то 6 часов от батареи было. По прошествии 11 лет держит 1,5 часа.
to4ka
Junior
Звідки: Ukraine

Повідомлення

У зв'язку з блекаутом довелось в грудні купувати нову батарею для своєї мобільної станції DELL Precision M6800. Батарея досить потужна, оригінальна — 98 Ват/год. Також перший час робив усілякі заміри, налаштовував режим енергозаощадження, яскравість монітору гасив, відключав usb клавіатуру/мишку, навіть не полінувався і зайвий HDD деінсталював. З часом якось стало байдуже. Так чи інакше, але Li-ion деградує, а акумулятор — просто розхідник і нічого тим не зробиш.
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

zmax: 25.02.2023 15:57К сожалению ноутов умеющих ограничивать заряд батареи до 80%, например, единицы.
Начебто у всіх Леново зараз є обмежувачі та іншіх виробниках. Так що почали трохи дбати про народ. І незрозуміло як контролери відкалібровані - може там заряд\розряд якраз і буде 10 - 80%, але показувати буде 0-100... Махінацій багато, і ще температури сильно впливають на хімію ( взимку у мене померло пару батарів телефонів)...

Все одно це розхідник, питання тільки у зручності та ціні заміни.
Сподіваюся за нашого життя вийде щось круте, що дасть нам реальну автономність та довговічність. :beer:
Відповісти