Lenovo legion 7 pro 2023.

Все вопросы о ноутбуках
Відповісти
Автор
Повідомлення
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Ребята! Всем привет! Подскажите пожалуйста по ноуту, у меня Легион 7 про с i913900hx и 4090( европейка). Сегодня частота процессора стала странно себя вести. Во время игор всегда ограничиваю частоту проца через Вантаж. И во время игры заметил что проц на синем белом и красном режиме держится на 2ГГц, температуры в идеале и 60ти нет на проце. Вышел с игры и начал смотреть. Частота очень подозрительно стала себя вести, в любой мощности питания(синий красный белый) всегда не более 1,5 ГГц и как не загружай проц он не бустится. У меня были точки восстановления винды и я восстановился на 5 дней ранее и результата не дало, иногда частота просто падала в 0,9ГГц на любой мощности профиля.
Решил сбить настройки биоса на дефолт( ничего)
Обновил винду по максимуму в центре обновления(ничего)
Драйверов новых на ноут нету.
Через Вантаж проверил компоненты на типа исправность, тесты он прошел и галочки везде зеленые.
Сам Вантаж обновил,результата нет.
Заметил странность что когда сидишь в браузере то проц иногда бустится и даже до 5ГГц выходит, но начинаешь чертить ноутом по диску Д или С то частота падает опять на 1,5ГГц, иногда поднимается до 2х или 2,6ГГц, короче живет своей жизнью.
Когда нахожусь в биосе на белом или красном режиме то кулеры начинают нормально так работать и видимо проц ведет себя нормально так как такое было с новья, он всегда кулерами молотит в биосе на этих режимах.
Вообщем перепробовал все что мог, даже выключал его и кнопку питания держал 60 сек и в биосе батарею отключал и ничего не помогло.
Последняя надежда что может что-то с Виндой и какой-то процесс или непонятная ситуация какаето блокирует буст проца. Когда перезагружаешься на белом режиме и ноут пишет приветствие в винду то кулеры начинают разгоняться и как только попал на рабочий стол то сразу затихают и ноут сидит на своих 1,5- 1,7ГГц.
Прошу прощения за ошибки в моем сообщении, надеюсь донес мысль. Кто что может сказать или посоветовать?
Единственная надежда у меня перебить винду 11.
Ноуту примерно полтора года.
Спасибо за ответы.
Dancer
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

запустіть якийсь бенчмарк типу сінебенч і подивіться чи він показує нормально бали на рівні з конкурентними процами чи такими ж
moonlight49
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

На розетці така ж поведінка як на батарейці?
Описана вище ситуація про розетку?
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Ну півтора року то може й пора вже обслужити, замінити ТМ на TPM 7950 та прокладки на рідкі, можливо перегрівається система живлення проца, звідки і такий еффект. Але для початку пошукайте розборку свого ноуту, є вірогідність що він з заводу на рідкій прокладці, тільки в такому випадку обслуговування можна відкласти.
Взагалі я вважаю що на інтелі ноути брати то такий собі вибір, недавно знайомий брав собі Legion 5 PRO на 13700 та 4070, то по шуму з навіть з моєю слімкою на райзені різниця вагома, як і по температурах, інтел працює майже постійно в 3000 обертів крутиляторів і температура проца під 80, коли амд версія спокійно собі пердить при 65-70 градусів і 2500 обертів.

Стосовно перебити вінду, можете викачати який Live win 11, закатати на флешку і спробувати перевірити поведінку там.

Відправлено через 1 хвилину 50 секунд:
moonlight49: 16.10.2024 15:34 На розетці така ж поведінка як на батарейці?
Описана вище ситуація про розетку?
Дійсно трохи схоже на поведінку при роботі з батарейки, але думаю там все трохи складніше, тут або перегрів чогось, або проц впирається в обмеження TDP
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Дякую всім за відповідь.
Всі ці тести робив від розетки на оригінальному блоку живлення. Бенчмарки не запускав бо нема сенсу.
Було запущено тільки гру та в грі ядра були спочатку по 1.2ГГЦ, а потім щось сталось і воно підскочило до 2ГГц і це все на червоному режимі(типу максимум).
На робочому столі іноді щось трапляється та проц буститься як треба, а як тільки даси якесь навантаження то падає на дно.
Тиждень тому знімав радиатора та міняв всі рідки прокладки на Лаірд. Пройшов God of War Ragnarok і дружина запустила Сімси і я побачив нестабільність, почав перевіряти і більше турбобусту я не бачив.
Відновлення, а потім оновлення Вінди пробував, не допомогло.
Сьогодні заліз під радіатор знову і поставив назад рідні прокладки( бо не викидував). Не допомогло.
Грався вчора з планами живлення в вінді то теж не допомогло.
Не пробував ще оновити біос та перевстановити вінду.
Відлкючав ноута та відмикав батарею, також нічого.
Схоже i9 13900HX вмер як про це пишуть в інтернеті.
Сьогодні запускав ще Superposition 8K. В балах набрав тільки 5,8К.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DESENTER: 16.10.2024 11:28Ноуту примерно полтора года.
забите охолодження і можливо треба міняти термопасту і прокладки
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Hotspur: 16.10.2024 17:00
DESENTER: 16.10.2024 11:28Ноуту примерно полтора года.
забите охолодження і можливо треба міняти термопасту і прокладки
Дякую за відповідь. Паста на відчаї оригінал фазовий, на проці рідкий метал. Радіатор в ідеальному стані, чистий та прозорий у ламелях.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DESENTER: 16.10.2024 17:03Радіатор в ідеальному стані, чистий та прозорий у ламелях.
пил може бути на вентиляторі. сжатим повітрям попробуйте все продути при виключеному ноутбуці. ще можна подивитись на радіатори в тепловізор якщо він в вас є
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Hotspur: 16.10.2024 17:05
DESENTER: 16.10.2024 17:03Радіатор в ідеальному стані, чистий та прозорий у ламелях.
пил може бути на вентиляторі. сжатим повітрям попробуйте все продути при виключеному ноутбуці. ще можна подивитись на радіатори в тепловізор якщо він в вас є
Вентилятори тиждень два тому знімав повністю та нічого там не було. Температури карти та проца навіть 70 градусів нема, карта взагалі 50-55 максимум.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DESENTER: 16.10.2024 17:13Вентилятори тиждень два тому знімав повністю та нічого там не було. Температури карти та проца навіть 70 градусів нема, карта взагалі 50-55 максимум.
тоді ДУЖЕ дивно. можливо перевстановити вінду і всі драйвери. бувають рідкі програмні проблеми які не лікуються, з ГПУ часто буває, з ЦП набагато рідше
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

DESENTER: 16.10.2024 16:59 Тиждень тому знімав радиатора та міняв всі рідки прокладки на Лаірд.
От з цього треба було все починати)
Міняли прокладки на рідкий Laird Tpytty 607 чи що?
На проц і GPU що наносили? Чи там нічого не міняли, мали нанести TPM 7950, навіть якщо на процессорі була ЖМ
Загалом, тут ви самі схоже щось не так і зробили...
Ну і оце скільки читаю, ви все про Ггц'и пишете, а температури то які? Кульки ревуть мабуть?
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Hotspur: 16.10.2024 17:23
DESENTER: 16.10.2024 17:13Вентилятори тиждень два тому знімав повністю та нічого там не було. Температури карти та проца навіть 70 градусів нема, карта взагалі 50-55 максимум.
тоді ДУЖЕ дивно. можливо перевстановити вінду і всі драйвери. бувають рідкі програмні проблеми які не лікуються, з ГПУ часто буває, з ЦП набагато рідше
В мене залишилися тільки два варіанти, перебити вінду та оновити біос, в мене версія біосу 36, а вже є 46 на 3 версії більше.

Якщо нічого не допоможе то тоді я щасливий власник Інтела який дегрував та здох.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

DESENTER: 16.10.2024 18:20 Якщо нічого не допоможе то тоді я щасливий власник Інтела який дегрував та здох.
Ну по перше ноутбучні не дохли, там якісь рідкі випадки без підтверджень
По друге вони дохнуть інакше, банально повна нестабільність в якихось сценаріях, а у вас те що відбувається називається тротлінг
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Евгений King: 16.10.2024 18:22
DESENTER: 16.10.2024 18:20 Якщо нічого не допоможе то тоді я щасливий власник Інтела який дегрував та здох.
Ну по перше ноутбучні не дохли, там якісь рідкі випадки без підтверджень
По друге вони дохнуть інакше, банально повна нестабільність в якихось сценаріях, а у вас те що відбувається називається тротлінг
Я дуже сильно сподіваюсь що з просом все ок, завтра спробую взяти другий смд та встановити іншу вінду 11 і налаштувати дровами.
Hotspur
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DESENTER: 16.10.2024 18:53Я дуже сильно сподіваюсь що з просом все ок, завтра спробую взяти другий смд та встановити іншу вінду 11 і налаштувати дровами.
велика вірогідність якогось програмного збою. з ГПУ таке регулярно на нових драйверах
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

Евгений King: 16.10.2024 18:18
DESENTER: 16.10.2024 16:59 Тиждень тому знімав радиатора та міняв всі рідки прокладки на Лаірд.
От з цього треба було все починати)
Міняли прокладки на рідкий Laird Tpytty 607 чи що?
На проц і GPU що наносили? Чи там нічого не міняли, мали нанести TPM 7950, навіть якщо на процессорі була ЖМ
Загалом, тут ви самі схоже щось не так і зробили...
Ну і оце скільки читаю, ви все про Ггц'и пишете, а температури то які? Кульки ревуть мабуть?
Приблизно 2 тижні тому робив Максимальне обслуговування радіатора.
Рідні прокладки сірого коляру були замінені на Лаірд 607, проц був на рідком металі, на карту наніс тонку прокладку PTM. Після цього пройшов повністю гру God of War Ragnarok і через декілька днів почалась проблема з бустом, сьогодні знову відкрив радіатор та прибрав рідкі прокладки та повернув рідні тверді для експеременту(вдруг проблема в охолодженні мософетів) , Не допомогло.
Температури на карті в іграх не більше 55 градусів, на проці не більше 65 градусів. Граю завжди в FullHD та 60fps, частоти знижую до 3,5 тому процесор завжди холодний. Грів його декілька разів всього чисто в тестах на початку коли купував ноут, Е - ядра взагалі вимкнуті в біосі, мені не потрібні.
Перегріву чи нагріву цей ноут практично не знає.

Взавтра візьму другий ССД та поставлю в ноут і поставлю нову вінду для тесту зі всіма драйверами з сайту виробника.

Також є варіант оновити біос бо мене влаштовував 36й, а зараз є 38,42,44 та 46, може десь ноут тихо оновив щось і біосу не подобається чи ще щось.

Користуюсь завжди оригінальним блоком живлення на 330ват.

Вентилятори в мене ледве чутні під навантаження завжди, на робочому столі повна тиша.

Також поведінка проца доволі невідома. Іноді буст зʼявляється але не тримається при навантаженні, реально виглядає як тротлінг причому капітальний.
В охолодженні компонентів я вже впевнений бо як казав сьогодні знову мандрував під радіатором.
Ще також замічав що в меню біоса вентилятори зависають трохи ті починає вилітати тепле повітря, відчувається що проц в самому біосі напевно буститься нормально, нажаль перевірити його частоти там не можу. Так само в біосі ноут гудів і з нуля коли був повністю новий. Тож в мене остання надія на саму вінду.
ugluclar
Junior
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
Має можливість моніторингу температур, вести логи і т.д.
Знову ж таки там же є cpu-z, яким можна навантажити проц і подивитись паралельно його температури.
Хоча я думаю, що банальний перегрів можна було б і так відчути.
DESENTER
Member
Звідки: Херсон

Повідомлення

ugluclar: 16.10.2024 22:50 https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
Має можливість моніторингу температур, вести логи і т.д.
Знову ж таки там же є cpu-z, яким можна навантажити проц і подивитись паралельно його температури.
Хоча я думаю, що банальний перегрів можна було б і так відчути.
По перегріву так, відчутно його буде відразу бо як мінімум заревуть кулери, а тут воно живе своїм життям, при цьому коли турбиться і даєш нагрузку то відразу падає, щось не так.
Може дійсно проц деградував чи тощо.
jumanji
Member
Аватар користувача

Повідомлення

DESENTER: 16.10.2024 22:58
ugluclar: 16.10.2024 22:50 https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
Має можливість моніторингу температур, вести логи і т.д.
Знову ж таки там же є cpu-z, яким можна навантажити проц і подивитись паралельно його температури.
Хоча я думаю, що банальний перегрів можна було б і так відчути.
По перегріву так, відчутно його буде відразу бо як мінімум заревуть кулери, а тут воно живе своїм життям, при цьому коли турбиться і даєш нагрузку то відразу падає, щось не так.
Може дійсно проц деградував чи тощо.
Может быть конфликт с профилем производительности в биосе, в проге от леново если есть, и профилем винды. У меня на делл подобная шляпа была. Советую поставить ThrottleStop снять лимит через прогу и посмотреть. На частоты при полной нагрузке.
Также советую обратить внимание на контроллер питания если есть датчик на него , через прогу hwinfo. Обычно дропает частоту при 86с и выше.
Відповісти