Живлення ноутбука через Power Delivery з адаптером

Все вопросы о ноутбуках
Відповісти
Автор
Повідомлення
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Всім привіт. Маю два ноутбуки HP, які працюють від 150 Вт та 200 Вт блоків живлення. При відключеннях ноутбуки працюють від ЗС BLUETTI EB55. Тобто, блоки живлення підключені в АС 230 В порти. Розглядаю варіант придбати Power Delivery адаптер, який підключається до ноутбуку замість звичайного БЖ та через 100 Вт USB-С кабель до Power Delivery порту в ЗС. Ідея в тому, що такий вид підключення має бути більш ефективним, ніж через блок живлення. Питання до форумчан, як будуть заряджатись ноутбуки від 100 Вт PD, якщо рідні БЖ мають заявлену потужність 150 та 200 Вт. Та чи дійсно таке підключення має сенс в плані енергоефективності.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Якщо вони з вбудованой відеокартой, то повинні норм працювати. Я так розумію ноути старі, раз немає натівної підтримки зарядки по Type C. Але краще одразу писати конкретні моделі.
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

kairo
Важливо вибирати тригер під напругу яка вказана в БП (у мене в Легово це 20в), бо може щось погоріти. Якщо там 12в - можливо є сенс під'єднати через ДС зарядної станції.
Ще важливо - якщо в зарядці ноута вбудовані "мозгі" то треба триггер з "мозгами" - тут дивиться під свою модель ноуту.

А так в мене на Легіони через дешевий АліЄкспрес тріггер подає до 85Вт , і працює\грається на тихому\звичайному режимі ТДП нормально, але краще круті іграшки не запускати в максимум ліміту ТДП - бо сам юзб\тріггер гріються.

Для тесту купуйте на Алі дешевий - і дивиться, запаше - буде норм, не запаше - треба копатися глибше в темі вашої моделі ноута.
tw-r
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: столиця

Повідомлення

kairo: 26.07.2024 18:46 Всім привіт. Маю два ноутбуки HP, які працюють від 150 Вт та 200 Вт блоків живлення. При відключеннях ноутбуки працюють від ЗС BLUETTI EB55. Тобто, блоки живлення підключені в АС 230 В порти. Розглядаю варіант придбати Power Delivery адаптер, який підключається до ноутбуку замість звичайного БЖ та через 100 Вт USB-С кабель до Power Delivery порту в ЗС. Ідея в тому, що такий вид підключення має бути більш ефективним, ніж через блок живлення. Питання до форумчан, як будуть заряджатись ноутбуки від 100 Вт PD, якщо рідні БЖ мають заявлену потужність 150 та 200 Вт. Та чи дійсно таке підключення має сенс в плані енергоефективності.
Ідея переведення на PD трошки тупа.
1. Економії споживання не буде.
2. Ноутбук, який споживає більше 100Вт, не запуститься від PD (захист від дурня ввімкнеться)
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

tw-r: 26.07.2024 21:59
kairo: 26.07.2024 18:46 Всім привіт. Маю два ноутбуки HP, які працюють від 150 Вт та 200 Вт блоків живлення. При відключеннях ноутбуки працюють від ЗС BLUETTI EB55. Тобто, блоки живлення підключені в АС 230 В порти. Розглядаю варіант придбати Power Delivery адаптер, який підключається до ноутбуку замість звичайного БЖ та через 100 Вт USB-С кабель до Power Delivery порту в ЗС. Ідея в тому, що такий вид підключення має бути більш ефективним, ніж через блок живлення. Питання до форумчан, як будуть заряджатись ноутбуки від 100 Вт PD, якщо рідні БЖ мають заявлену потужність 150 та 200 Вт. Та чи дійсно таке підключення має сенс в плані енергоефективності.
Ідея переведення на PD трошки тупа.
1. Економії споживання не буде.
2. Ноутбук, який споживає більше 100Вт, не запуститься від PD (захист від дурня ввімкнеться)
От звідки ви такі вилазите, чи фізику не вчили, не розумію)
Економія буде, десь близько 25-50Вт на інверторі в зарядній станції та до 35Вт на БЖ ноута.
Якщо не грузити ноути іграми чи рендерами, а суто браузер/робота і т.д. то обидва будуть жити в рамках 45-60Вт і відповідно такого ррішення як PD перехідник з тригером буде достатньо.
Ще можна взяти павербанки під це діло з PD 100W по типу Atria 100/101, Promate 130W 38000 чи аналоги Hoco Q17 і т.д., у мене всі три банки є, юзаю під профільні ноути.
tw-r
Advanced Member
Аватар користувача
Звідки: столиця

Повідомлення

Евгений King: 26.07.2024 22:09
tw-r: 26.07.2024 21:59
Ідея переведення на PD трошки тупа.
1. Економії споживання не буде.
2. Ноутбук, який споживає більше 100Вт, не запуститься від PD (захист від дурня ввімкнеться)
От звідки ви такі вилазите, чи фізику не вчили, не розумію)
Економія буде, десь близько 25-50Вт на інверторі в зарядній станції та до 35Вт на БЖ ноута.
Якщо не грузити ноути іграми чи рендерами, а суто браузер/робота і т.д. то обидва будуть жити в рамках 45-60Вт і відповідно такого ррішення як PD перехідник з тригером буде достатньо.
Ще можна взяти павербанки під це діло з PD 100W по типу Atria 100/101, Promate 130W 38000, у мене всі три банки є, юзаю під профільні ноути.
Розумнику, спочатку всім покажеш, як той ноут запуститься через PD , потім зрозумієш, що написав дурню про ККД
Розвелося ютюберів
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

tw-r: 26.07.2024 22:12
Евгений King: 26.07.2024 22:09

От звідки ви такі вилазите, чи фізику не вчили, не розумію)
Економія буде, десь близько 25-50Вт на інверторі в зарядній станції та до 35Вт на БЖ ноута.
Якщо не грузити ноути іграми чи рендерами, а суто браузер/робота і т.д. то обидва будуть жити в рамках 45-60Вт і відповідно такого ррішення як PD перехідник з тригером буде достатньо.
Ще можна взяти павербанки під це діло з PD 100W по типу Atria 100/101, Promate 130W 38000, у мене всі три банки є, юзаю під профільні ноути.
Розумнику, спочатку всім покажеш, як той ноут запуститься через PD , потім зрозумієш, що написав дурню про ККД
Розвелося ютюберів
:lol: ухти печерна людина, люди 2 роки юзають подібні перехідники, та пробачать мене боги за посилання на OLX:
спойлер
https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/pere ... QRHTq.html
А пану треба довести, що це працює :lol:

PS: у мене два ноути Lenovo, один має 330Вт БЖ, другий 230Вт, от незадача, їм чомусь достатньо Type-C 100Вт PD банки для роботи і навіть трохи пограти :eek:
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

А що в цих тригерах немає перетворювача всередині? Напруга PD збігається з живленням всіх ноутів?
А чого саме 100Вт? На Алі наче і 240Вт Type-C кабелі продаються.
P.S. Коли підключаю свій профільний до 65Вт USB зарядки кабелем Type-C, заряджається але пише, що слабкий БЖ не знаю, звідки ноут знає потужність USB БЖ.
nam5580
Junior

Повідомлення

Ray2000gt: 26.07.2024 22:32 А що в цих тригерах немає перетворювача всередині? Напруга PD збігається з живленням всіх ноутів?
Зазвичай БЖ для ноутбуків на 19/19.5/20 вольт. Бувають HP, яким треба 18.5, від 20 вольт з PD теж нормально працюватиме.
Ноут, який живиться від 15/16 вольт, ще пошукати треба.

Відправлено через 1 хвилину 49 секунд:
Ray2000gt: 26.07.2024 22:32 не знаю, звідки ноут знає потужність USB БЖ.
Від зарядки і дізнається – вона йому по протоколу PD каже, які напруги і потужність підтримує.
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Ray2000gt: 26.07.2024 22:32 А що в цих тригерах немає перетворювача всередині? Напруга PD збігається з живленням всіх ноутів?
А чого саме 100Вт? На Алі наче і 240Вт Type-C кабелі продаються.
P.S. Коли підключаю свій профільний до 65Вт USB зарядки кабелем Type-C, заряджається але пише, що слабкий БЖ не знаю, звідки ноут знає потужність USB БЖ.
В простих PD трігерах перетворювачів немає.
В 95% ноутів БЖ на 19-20В, тому напруга в 20В від Type-C PD цілком задовільняє.
На сьогоднішній день павербанків більше 100Вт на вихід Type-C практично не існує, як і блоків живлення, є окремі одиниці з 130-140Вт або більше PD, та вони більше як виключення з правил і зачасту, це щось проприєтарне.
Шнурки 240Вт то більше маркетинг, для розуміння у мене шнурок 240Вт від базеус і цей кусок шнурка гріється більше, аніж інші брендові сертифіковані 100Вт PD шнурки.

PS: під практично не існує малось на увазі що купити це практично не можливо, або на всьому ринку 1-2 моделі, котрі входять в цей критерій і тягти їх виключно напряму з китаю.
PSPS: в момент підключення до блоку пристрої спілкуються і узгоджують всі протоколи, тому ноут знає скільки може блок живлення, це частина протоколів швидкої зарядки PD і т.д.
kairo
Member
Аватар користувача
Звідки: Україна

Повідомлення

Bender911: 26.07.2024 21:44 Якщо вони з вбудованой відеокартой, то повинні норм працювати. Я так розумію ноути старі, раз немає натівної підтримки зарядки по Type C. Але краще одразу писати конкретні моделі.
Обидва ноути із дискретними ВК:
https://support.hp.com/us-en/product/pr ... l/15747523
Другий: свіжий HP Victus 16", модель зараз не скажу.

Нативної підтримки PD немають.

Відправлено через 1 хвилину 41 секунду:
Klon: 26.07.2024 21:55 kairo
Важливо вибирати тригер під напругу яка вказана в БП (у мене в Легово це 20в), бо може щось погоріти. Якщо там 12в - можливо є сенс під'єднати через ДС зарядної станції.
Напруга живлення обох ноутів - 19,5в. Під час роботи споживають до 100 Вт.

Відправлено через 5 хвилин 21 секунду:
Адаптер такий розглядаю для придбання:
спойлер
Screenshot_20240726_231750_AliExpress.jpg
Screenshot_20240726_231811_AliExpress.jpg
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tw-r: 26.07.2024 21:59
kairo: 26.07.2024 18:46 Всім привіт. Маю два ноутбуки HP, які працюють від 150 Вт та 200 Вт блоків живлення. При відключеннях ноутбуки працюють від ЗС BLUETTI EB55. Тобто, блоки живлення підключені в АС 230 В порти. Розглядаю варіант придбати Power Delivery адаптер, який підключається до ноутбуку замість звичайного БЖ та через 100 Вт USB-С кабель до Power Delivery порту в ЗС. Ідея в тому, що такий вид підключення має бути більш ефективним, ніж через блок живлення. Питання до форумчан, як будуть заряджатись ноутбуки від 100 Вт PD, якщо рідні БЖ мають заявлену потужність 150 та 200 Вт. Та чи дійсно таке підключення має сенс в плані енергоефективності.
Ідея переведення на PD трошки тупа.
1. Економії споживання не буде.
2. Ноутбук, який споживає більше 100Вт, не запуститься від PD (захист від дурня ввімкнеться)
Наче едвенсд мембер, але коментар зовсім не едвенсд.
1. Буде, це навіть легко перевіряється з PD ноутбуком на блюеті, втикаєш в інвертор зарядний, прогнозує 3 години, які і будуть. Втикаєш напряму в PD, прогнозує уже 6-7.
2. Ноутбук не завжди споживає всі 100вт і більше з зарядного пристрою, частіше всього при роботі в браузері це 30-50вт, плюс китайці з новими PD кабелями почали навіть обдурювати делли, в яких одна зі складних зарядок.
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

kairo
Думаю запрацює. На олх за схожою ціною теж можна взяти для перевірки і швидше: https://www.olx.ua/d/uk/obyavlenie/pere ... Uhr5q.html

P.S. Не думав, що HP жлобятся на power delivery в нових ноутах. Звик що на старому Lenovo Thinkpad T470 воно було ще років 8 тому.
Dell здивував тим що 5540 не хоче норм працювати від не рідного блоку по USB C, думав як раз HP подивитись на заміну.
AFU_power
Member
Аватар користувача

Повідомлення

tw-r: 26.07.2024 22:12
Евгений King: 26.07.2024 22:09

От звідки ви такі вилазите, чи фізику не вчили, не розумію)
Економія буде, десь близько 25-50Вт на інверторі в зарядній станції та до 35Вт на БЖ ноута.
Якщо не грузити ноути іграми чи рендерами, а суто браузер/робота і т.д. то обидва будуть жити в рамках 45-60Вт і відповідно такого ррішення як PD перехідник з тригером буде достатньо.
Ще можна взяти павербанки під це діло з PD 100W по типу Atria 100/101, Promate 130W 38000, у мене всі три банки є, юзаю під профільні ноути.
Розумнику, спочатку всім покажеш, як той ноут запуститься через PD , потім зрозумієш, що написав дурню про ККД
Розвелося ютюберів
Було б непогано вам самим зрозуміти термін ККД. Що буде ефективніше?

12в постійної> інвертор на 220в змінної > блок живлення постійної> ноутбук

Чи

12в постійної > 20в постійної > ноутбук
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

AFU_power: 26.07.2024 23:4412в постійної > 20в постійної > ноутбук
з тригером це зовсім "20в постійної > ноутбук" , якщо не брати в розклад аккум зарядної станції, бо там може буде різна кількість комірок і різний вольтаж.

kairo
Власний досвід під'єднання ноута к Екофлоу, через ЮЗБ жре ват 15-20, через БП (на 300Вт) інвертор 25-35, але є велике "алле" - Екофлоу не показує витрати на перетворювання, а це Ваттів 20 на роботу інвертора, і отримуємо десь 50% покращення таймінгу. Це звісно якщо в ігри не грати )
Ortyomko
Member
Аватар користувача
Звідки: Дніпро

Повідомлення

kairo: 26.07.2024 23:19 Адаптер такий розглядаю для придбання:
за 150 грн що там розглядати.. Беріть та й все.

Отправлено спустя 1 минуту 20 секунд:
tw-r: 26.07.2024 22:12
Евгений King: 26.07.2024 22:09

От звідки ви такі вилазите, чи фізику не вчили, не розумію)
Економія буде, десь близько 25-50Вт на інверторі в зарядній станції та до 35Вт на БЖ ноута.
Якщо не грузити ноути іграми чи рендерами, а суто браузер/робота і т.д. то обидва будуть жити в рамках 45-60Вт і відповідно такого ррішення як PD перехідник з тригером буде достатньо.
Ще можна взяти павербанки під це діло з PD 100W по типу Atria 100/101, Promate 130W 38000, у мене всі три банки є, юзаю під профільні ноути.
Розумнику, спочатку всім покажеш, як той ноут запуститься через PD , потім зрозумієш, що написав дурню про ККД
Розвелося ютюберів
рекомендую перевіряти тему, перш ніж так жорстко її критикувати. Бо іноді можна виявитись неправим і виглядати як дурко. Ну як зараз.
Відповісти