Lenovo Legion 7 - Як почистити від пилу вихлопну трубу?

Все вопросы о ноутбуках
Автор
Повідомлення
baadf00d
Junior

Повідомлення

Всім привіт!

Вже майже рік як я користуюсь ноутом Lenovo Legion 7, все було норм, але декілька тижнів тому, я помітив, що ноут почав дико грітися (можна спокійно зловити 99-100С на CPU та 88-89С на GPU під час гри в CS:GO). Зняв задню кришку, прибрав вату з вентилятора, але це не допомогло... ще помітив, що в перформанс моді на максималках вентилятори гучно працюють, але я не відчуваю вихлоп повітря вже на відстані 1.5-2см, посвітив в вихлоп і мені здається, що там все забито пилом.

Проблема в тому, що там ця випарна камера з якої, як я розумію, вентилятор не витягнути просто так, а морочити голову з термопастами я не хочу, бо ніколи такого не робив :shuffle: Може є якісь інші варіанти як туди залізти?

P.S. найближчий авторизований сервісний центр леново на відстані ~200км від мене
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

baadf00d: 15.03.2023 11:33Може є якісь інші варіанти як туди залізти?
відкручуєш і залазиш :D Тільки спочатку батарею не забудь відключи :) На ютубі шукаєш як це роблять, якщо не вмієш
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Lucas55: 16.03.2023 12:45На ютубі шукаєш як це роблять, якщо не вмієш
тоді краще не лізти, а віддати тому хто цим займається, а то начудити легко, а ремонт потім - дорого
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Crossbow
ну якшо для нього це взагалі іншопланетна техніка - то мабуть так.
Ехх пам'ятаю як ставив не заводську материнку в свій ноут, робив йому кастомний heatsink, ставив не заводські вентилятори, гнув трубки, різав кріплення під ноутбучне розташування охладу, тестував різні процесори, це було весело :)
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

baadf00d
я чищу свої Легіоні поки ще тонкою довгою пластиковою пензликом, щоб був тонкий ворс. Не помню де купував, але можливо замінити пензликом (кисточкой) із строй магазину.
Просто акуратно тикаю в пазі виходів воздуху , і дую туди - пил випадає через вентиляторі, але якщо там "ковер" то можливо не подіє :-/

Термопасту з фазовим переходом тут на форумі продають - люди для своїх легіонів вже купували. Якщо чистка не поможе - можна купити пластинку термопасти і розібрати охлад.

Ще можливо - трохи обмежте процесор\відеокарту, щоб наприклад на 90 градусів скидало турбобуст (На АМД можливо через Ryzen Controller, за інтел не підкажу).

Отправлено спустя 4 минуты 40 секунд:
Lucas55
Шкідливі поради даєте - там спеціальна термопаста, при розбиранні її не збереш, треба нову купувати. А на МХ4 та інших там одразу температури в небеса та тротлінг. І це ніяк не пов'язано з знаннями в розбиранні - зараз така термопаста вже й у відеокартах використовується.
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

Поки я перший не відповів, чомусь ніхто правильних порад йому не давав :D Я ж не проти, хай несе у СЦ і купує потрібну ТТ. Він спитав як туди залізти - я відповів. А про найголовнішу пораду - відімкнути в першу чергу Акум - чомусь ще ні один порадник не сказав. А саме не дотримання цього - у 90% стає причиною спалених ноутбуків
Crossbow
Member
Аватар користувача
Звідки: Вінниця

Повідомлення

Lucas55: 16.03.2023 13:22А саме не дотримання цього - у 90% стає причиною спалених ноутбуків
ви видали головний секрет! і тепер в мене і інших буде менше роботи :gigi:
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Lucas55
:laugh: це "база" )))

І в Легіонах є прикольна функція відключення аккума через Біос - для дрібних робіт саме то :up:
baadf00d
Junior

Повідомлення

Дякую за поради, ноут я вже прочистив - це допомогло =) Батарею через біос вимкнув, продув повітрям, повитягував залишки пінцетом. А от сьогодні помітив, що в мене вбудована камера не працює... вона навіть в device manager не відображається :insane: тепер от думаю, чи міг я під час чистки щось розвалити там?

Відправлено через 2 хвилини 32 секунди:
Klon: 16.03.2023 13:12 baadf00d
Просто акуратно тикаю в пазі виходів воздуху , і дую туди - пил випадає через вентиляторі, але якщо там "ковер" то можливо не подіє :-/
Я повітрям туди-сюди ганяв, потім взяв тонку скріпку, щоб вона проходила між пластинок радіатору, і проштовхував кульки до вентилятора, де потім вже витягував пінцетом

Відправлено через 17 хвилин 45 секунд:
P.S. знайшов камеру в hidden devices в device manager... сподіваюсь, якась фігня з дровами
Lucas55
Member
Аватар користувача
Звідки: Сверхскопление Ланиакея Местная группа галактик Млечный Путь Солнечная система планета Земля

Повідомлення

baadf00d: 27.03.2023 14:03Дякую за поради, ноут я вже прочистив - це допомогло =)
і шо, наскільки градусів температура впала ?
baadf00d
Junior

Повідомлення

Lucas55: 27.03.2023 14:15
baadf00d: 27.03.2023 14:03Дякую за поради, ноут я вже прочистив - це допомогло =)
і шо, наскільки градусів температура впала ?
Ну якщо раніше воно Furmark на стрестесті розігрівалось до 88-89 за хвилину, то зараз воно за 10 хвилин доходить десь до 74-75 і, здається, вище не гріється. Коли граєш, то теж вище 80 не піднімається... але це коштувало мені вебкамери, не знаю що тепер робити :( перемикач вкл/викл камери працює, а сама камера більше не детектається

Відправлено через 1 хвилину 19 секунд:
Я нею не дуже часто користуюсь, але думка про зломану вебкамеру мене бісить :mad: ... треба якось стримати себе, щоб не ползіти далі розбирати :D
Schneider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

baadf00d: 27.03.2023 14:03 Батарею через біос вимкнув
Перший раз таке чую... Її потрібно ФІЗИЧНО відключати від материнської плати!
baadf00d
Junior

Повідомлення

Schneider: 27.03.2023 15:06
baadf00d: 27.03.2023 14:03 Батарею через біос вимкнув
Перший раз таке чую... Її потрібно ФІЗИЧНО відключати від материнської плати!
Да, я тупанув… схоже, що ця опція вимикає CMOS живлення :insane: . Це тепер вже гайки? Чи можна в сервісному центрі плюс/мінус без великих проблем зафіксати?
Schneider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ви писали про тонку скріпку і про пінцет, вони металеві були? Що саме маєте на увазі під словом "зафіксати"?
baadf00d
Junior

Повідомлення

Да, металеві (я дебіл :shuffle: ). Маю на увазі, чи зможуть це, теоретично, виправити в сервісному центрі… я про веб-камеру, а не про проблеми з головою :D
Klon
CG graphikos fan
Аватар користувача
Звідки: Украина

Повідомлення

Schneider
в Легіоні вимикати так можливо, бачив що люди заміряли напруги - прі відключенні через біос напруга відрубалась десь поряд з розводкою аккума
для легких робіт - почистити та замінити ОЗУ\ХДД само то. А статика\щось сковирнути - це і без аккума теж можливо.

Скріпка\пінцет - там плати не має, там дірки для СО , але вот "продув повітрям" якщо зжатим повітрям - якщо там дрібний окремий кабель на камеру, то міг відлетіти (свої Легіоні ще не розбирав, не знаю що там).

Отправлено спустя 2 минуты 14 секунд:
baadf00d
гугліте підключення кабелів вебкі, і потім можливо ще раз розібрати і передернути кабель.

І ще можливо переставити ОС , можливо Леново Вантаж щось проглючіває (або біос попробувати оновити).
baadf00d
Junior

Повідомлення

Klon
Перестав ОС - не допомогло. Ще згадав епізод такий: вмикаю ноут після чистки, завантажилась вінда і тут бачу, що в мене вебкамера увімкнулась (загорівся індикатор білий), я тумблер камери туди-сюди - індикатор вкл/викл, потім індикатор потух.

Продував стисненим повітрям, да, але боюсь, що я не знайду де там той кабель під вебку =(
Евгений King
Member
Аватар користувача
Звідки: Казна-де

Повідомлення

Нормальна стаціонарна вебка буде дешевше навіть діагностики, скоріш за все.
Якщо індикатор блимає, то проблема скоріш за все не в підключенні.
Свої ноути чищу раз у міс-два стистеним повітрям, просто вимкнув, зачекав хвилин 20, повнітю продув, зачекав хвилин 20, увімкнув і все. Один балон малий на пів року на два ноути :dontknow:
Перебирав свій Legion 5 Pro, міняв прокладки/пасту то навіть нічого не побачив, трохи було пилу, протер і все і це за рік.
baadf00d
Junior

Повідомлення

Евгений King: 27.03.2023 18:05 Якщо індикатор блимає, то проблема скоріш за все не в підключенні.
Більше не блимає :D він секунд 30 поблимав і відправився у вальхгалу, а сьогодні, коли треба було подзвонити, виявилось, що вебкамері гайки.
Евгений King: 27.03.2023 18:05 Нормальна стаціонарна вебка буде дешевше навіть діагностики, скоріш за все.
Та розумію, але сам факт, що в мене зломана одна з функцій ноута мене бісить :mad:
Schneider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

;) Ну що сказати, якщо не працює ТІЛЬКИ вебка, то Вам рахуйте, що добряче повезло, як би це грубо не звучало.
Ось до прикладу (на фото вже результат) ноутбук Lenovo, ціна звісно набагато нижча за Ваш. Хотіли термопасту замінити (не я), чи не знаю, що треба було шукати у ноутбуці який ще на оф. гарантії більше як пів року.
спойлер
IMG_20230316_193715~3.jpg
Відповісти