Notebook for linux

Все вопросы о ноутбуках
Автор
Повідомлення
UW5EGA
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

Порадьте ноутбук під Linux для роботи. Чув дзвін, та не знаю де він - що нові ноутбуки заточені тільки під windows і іншу ОС туди не поставиш без костилів. Не хочеться брати якогось старця, нове є нове. Важливим є ємність акумулятора і автономність у наші часи.
Ось начебто непоганий і від повербанку може працювати - https://rozetka.com.ua/ua/lenovo-82rk00hrra/p362814300/
Будуть там якісь приколи за Linux?
KingpinUA
Member
Аватар користувача

Повідомлення

На оф сайте поддержка в плане драйверов отсутствует, обратите внимание на серию thinkpad, там с этим порядок.
leremenko
Member
Аватар користувача

Повідомлення

і будьте готові до глючної роботи. співчуваю.
Пишу з ноута на убунті :insane:
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

удачи в становлении линуксоидом
оно того стоит или это у Вас работа такая специфическая?
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

UW5EGA: 27.01.2023 18:09 Порадьте ноутбук під Linux для роботи. Чув дзвін, та не знаю де він - що нові ноутбуки заточені тільки під windows і іншу ОС туди не поставиш без костилів. Не хочеться брати якогось старця, нове є нове. Важливим є ємність акумулятора і автономність у наші часи.
Ось начебто непоганий і від повербанку може працювати - https://rozetka.com.ua/ua/lenovo-82rk00hrra/p362814300/
Будуть там якісь приколи за Linux?
Дуже багато нюансів. Працють на лінукс ноути тільки по парним дням та в день народження Торвальдса. Доводиться миритися.
ugluclar
Junior
Звідки: Тернопіль

Повідомлення

Береш флешку, ставиш на неї стандартними методами любий дистрибутив лінукса, який більше подобається, і тупо в магазині завантажуєшся з флешки. А далі дивишся.
Ray2000gt
Advanced Member
Звідки: Киев

Повідомлення

ugluclar: 27.01.2023 20:58 Береш флешку, ставиш на неї стандартними методами любий дистрибутив лінукса, який більше подобається, і тупо в магазині завантажуєшся з флешки. А далі дивишся.
Базові речі перевиріш, але навряд чи за 10 хв можна виявити глюки.
fuelen
Member
Аватар користувача
Звідки: Lviv

Повідомлення

Користуюся linux з 2010 року.
Ноутбук, на який дивишся, звичайнісінький, там немає екзотичних фішок, типу сенсорного num pad в тачпаді.
Там або все працює, або щось непрацює відразу, бо не вистачає драйвера тощо.

Коли був в університеті, то була в нашій групі популярна модель lenovo g550 (2010). В мене вайфай не працював, а в інших працював. Прикол був в тому, що треба було на вінді його 1 раз включити, воно якось то хардварно розблоковує і далі на Лінуксі вже все ок, повністю весь функціонал. Ото єдина тоді проблема була. Після того користувався якимось ігровим asus (2010), потім acer aspire (2016), hp zbook (2014). Скрізь все працювало. Ото правда на hp zbook щоб вимкнути тачпад треба двічі в куточку тачпада пацьнути, і тоді світлодіод загорявся. З коробки це на Лінуксі для hp zbook не працювало, треба було доставити драйвера.
2 тижні тому купив thinkpad і усе без пригод.

Треба просто брати конкретну модель і гуглити "назва моделі linux issues" і дивитися чи є і чи вони вирішенні.


Відправлено через 1 хвилину 58 секунд:
Bender911: 27.01.2023 19:45 Дуже багато нюансів. Працють на лінукс ноути тільки по парним дням та в день народження Торвальдса. Доводиться миритися.
Які нюанси?
Bender911
Member
Аватар користувача

Повідомлення

fuelen
Мій комент був сарказмом:) Людина збирається для роботи використовувати linux при цьому такі питання задає, що є підозра що працювати не дужи вийде)

Звісно що більшіть ноутів буде норм працювати, особливо якщо ти хоч для домашніх потреб вмієшь настроїти linux, зможешь вибрати собі потрібний дістр. Раніше було більше важче - колись тиждень по формумам шукав як заставити працювати Creative на якомусь дістрі linux.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

что самое интересное, на Android смартфонах или по крайней мере планшетах намного меньше возни, чем на Intel/Amd ноутах с линуксом несмотря на то, что Android OS работает на ядре Unix
или например тот же Mac OS, который до сих пор работает без нареканий на яблочной технике и к нему всегда есть куча софта
поэтому если ТС ищет систему для программирования, то я бы советовал работать в той, где оно наиболее популярно и несет прибыль
итог - Линукс только для энтузиастов или тех, кто делает опенсорсные проекты не более
KingpinUA
Member
Аватар користувача

Повідомлення

KimRomik
для прогерства на джава шо обычно юзают профи?
UW5EGA
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

slv: 27.01.2023 23:07 Лінукс для роботи ? :lol:
Щоб ви не сміялися приведу вам останню ситуацію:
Маємо обладнання ubiquiti точка А і точка В, точка В знаходиться віддалено на башті. Треба змінити конфігурацію згідно з ТЗ. При підключенні до вебінтерфейсу маємо помилку SSL_ERROR, при підключенні по ssh в putty маємо помилку "The first key-exchange algorithm supported by the server is deffie-hellman-group1-sha1, which is below the configured warning thereshold." Адміни сказали треба лізти на башту, знімати обладнання, оновлювати ПЗ в аварійному режимі так як його ніхто ніколи не оновлював.
Ось як я вирішив цю ситуацію за допомогою linux і не треба нікуди лізти:
/etc/ssh в файлі ssh_config додаємо:
Host 192.168.0.2
KexAlgorithms +diffie-hellman-group1-sha1
Ciphers aes128-cbc,3des-cbc,aes192-cbc,aes256-cbc
Підключаємося:
ssh -p 22 192.168.0.2@admin
The authenticity of host '192.168.0.2 (192.168.0.2)' can't be established.
RSA key fingerprint is SHA256:iV3A8OV0XdGRMd1ibsPxPfpSLQu2bFrOE80mPXeu4+I.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no/[fingerprint])?
Погоджуємося і вводимо пароль:
Дивимося конфіг:
cat /tmp/system.cfg

Далі оновлюємо ПЗ:
Завантажуймо:
scp /home/user/fwupdate.bin admin@192.168.0.2:/tmp/fwupdate.bin
Оновлюємо:
/sbin/fwupdate -m

На виході маємо оновлене ПЗ і потрібний конфіг, вебінтерфейс доступний.

P. S. мені зручніше працювати в терміналі, а не використовувати програми Putty і TFTP у Windows. Тим паче бувають ситуації... як наприклад ця. Тягати за собою Desktop якось вже не зручно. На робочому місці маю два PC Windows i Debian.
KimRomik
Member
Аватар користувача

Повідомлення

UW5EGA
а разве у удаленки есть какие то требования к железу? :spy:
inquisition
Member
Звідки: Днепр

Повідомлення

UW5EGA: 27.01.2023 18:09 Порадьте ноутбук під Linux для роботи. Чув дзвін, та не знаю де він - що нові ноутбуки заточені тільки під windows і іншу ОС туди не поставиш без костилів. Не хочеться брати якогось старця, нове є нове. Важливим є ємність акумулятора і автономність у наші часи.
Ось начебто непоганий і від повербанку може працювати - https://rozetka.com.ua/ua/lenovo-82rk00hrra/p362814300/
Будуть там якісь приколи за Linux?
1. Кто вы в линухе и на каком уровне?
2. Он будет работать на этом девайсе. Все "приколы" будут зависеть от вас.
3. У меня бы глаза на затылок полезли при долгой работе от этой помойки вместо дисплея, но это уже лирика и больше призыв "переориентироваться" чуточку повыше.
4. Никакой хорошей автономностью от него даже не пахнет, если только ни консоль - ваше всё и никаких гуёв. :rotate:
inquisition
Member
Звідки: Днепр

Повідомлення

UW5EGA: 28.01.2023 09:12
slv: 27.01.2023 23:07 Лінукс для роботи ? :lol:
Щоб ви не сміялися приведу вам останню ситуацію:
Маємо обладнання ubiquiti точка А і точка В, точка В знаходиться віддалено на башті. Треба змінити конфігурацію згідно з ТЗ. При підключенні до вебінтерфейсу маємо помилку SSL_ERROR, при підключенні по ssh в putty маємо помилку "The first key-exchange algorithm supported by the server is deffie-hellman-group1-sha1, which is below the configured warning thereshold." Адміни сказали треба лізти на башту, знімати обладнання, оновлювати ПЗ в аварійному режимі так як його ніхто ніколи не оновлював.
Ось як я вирішив цю ситуацію за допомогою linux і не треба нікуди лізти:
/etc/ssh в файлі ssh_config додаємо:
Host 192.168.0.2
KexAlgorithms +diffie-hellman-group1-sha1
Ciphers aes128-cbc,3des-cbc,aes192-cbc,aes256-cbc
Підключаємося:
ssh -p 22 192.168.0.2@admin
The authenticity of host '192.168.0.2 (192.168.0.2)' can't be established.
RSA key fingerprint is SHA256:iV3A8OV0XdGRMd1ibsPxPfpSLQu2bFrOE80mPXeu4+I.
Are you sure you want to continue connecting (yes/no/[fingerprint])?
Погоджуємося і вводимо пароль:
Дивимося конфіг:
cat /tmp/system.cfg

Далі оновлюємо ПЗ:
Завантажуймо:
scp /home/user/fwupdate.bin admin@192.168.0.2:/tmp/fwupdate.bin
Оновлюємо:
/sbin/fwupdate -m

На виході маємо оновлене ПЗ і потрібний конфіг, вебінтерфейс доступний.

P. S. мені зручніше працювати в терміналі, а не використовувати програми Putty і TFTP у Windows. Тим паче бувають ситуації... як наприклад ця. Тягати за собою Desktop якось вже не зручно. На робочому місці маю два PC Windows i Debian.
Если вам периодически кратковременно что-то проадминить в подобном стиле, то "озвученного" лэптопа будет достаточно. ;)
NecroKitchen
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

KimRomik: 28.01.2023 00:54 что самое интересное, на Android смартфонах или по крайней мере планшетах намного меньше возни, чем на Intel/Amd ноутах с линуксом несмотря на то, что Android OS работает на ядре Unix
Android основан на ядре Linux, которое в свою очередь является ядром для UNIX-подобных ОС, но всё-же это не "UNIX".
А возни меньше, потому что там всё это решено производителем устройства, device tree написан под конкретную аппаратную платформу, ядро и модули собраны с поддержкой всех нужных девйсов и т.д.
В том числе за это вы платите деньги, покупая очередную лопату на ведроиде.
В общем не путайте embedded с обычным "писишным" миром.
UW5EGA: 27.01.2023 18:09 Порадьте ноутбук під Linux для роботи. Чув дзвін, та не знаю де він - що нові ноутбуки заточені тільки під windows і іншу ОС туди не поставиш без костилів. Не хочеться брати якогось старця, нове є нове. Важливим є ємність акумулятора і автономність у наші часи.
Ищите ноут без dual graphics и карты от novideo, то есть чтобы это был интел с встройкой или amd с встройкой (и для того и для того активно пилятся свободные дрова). И как можно меньше всяких наворотов. И дисплей получше, желательно не TNку. До покупки можно также погуглить какие Wi-Fi карты ставятся в модельку, которая приглянулась, и как у них с поддержкой в линуксе. В целом это наверное все рекомендации.

А остальной бред типа "линукс не для десктопа, а для красноглазиков" я даже коментировать не хочу.
Васильович
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Ого, тема просто "кладєзь" з стереотипів і упереджених людей :facepalm:


Колись (років 10-15 тому), було правило брати для лінукса девайси від Intel і щоб не самого останнього покоління.
Тепер з AMD в лінуксі все добре, тому можу порадити просто не брати щось з nVidia.
Ідеальний варіант - коли ноут ще й "з коробки" йде з популярним дистрибутивом (Ubuntu, OpenSUSE), а не просто якимись пародіями з голою консоллю (привіт, Acer!).

По факту - ноут по ссилці підходить. Можуть бути хіба які персональні трабли з мережевими картами, якщо виробник якісь екзотичні чіпи заюзав.
jamesbond
Member

Повідомлення

Взяв недавно теж ideapad 3 але на 5500u без дискретки. Pop os стала буквально за лічені хвилини. Поки що все працює як треба, ніяких танців з бубном не робив, драйвери не скачував. Як воно далі буде побачимо.
UW5EGA
Member
Аватар користувача
Звідки: Кривой Рог

Повідомлення

KimRomik: 28.01.2023 10:55 UW5EGA
а разве у удаленки есть какие то требования к железу? :spy:
Имелось ввиду удаленная точка доступа, WiFi ubiquity, транспортный канал.

Отправлено спустя 6 минут 12 секунд:
inquisition: 28.01.2023 11:21
UW5EGA: 27.01.2023 18:09 Порадьте ноутбук під Linux для роботи. Чув дзвін, та не знаю де він - що нові ноутбуки заточені тільки під windows і іншу ОС туди не поставиш без костилів. Не хочеться брати якогось старця, нове є нове. Важливим є ємність акумулятора і автономність у наші часи.
Ось начебто непоганий і від повербанку може працювати - https://rozetka.com.ua/ua/lenovo-82rk00hrra/p362814300/
Будуть там якісь приколи за Linux?
1. Кто вы в линухе и на каком уровне?
2. Он будет работать на этом девайсе. Все "приколы" будут зависеть от вас.
3. У меня бы глаза на затылок полезли при долгой работе от этой помойки вместо дисплея, но это уже лирика и больше призыв "переориентироваться" чуточку повыше.
4. Никакой хорошей автономностью от него даже не пахнет, если только ни консоль - ваше всё и никаких гуёв. :rotate:
Видать на нулевом, раз не знаю ничего про уровни. Экран IPS и герцовки по больше? No gui тоже вариант.

Отправлено спустя 5 минут 20 секунд:
NecroKitchen
Ищите ноут без dual graphics и карты от novideo, то есть чтобы это был интел с встройкой или amd с встройкой (и для того и для того активно пилятся свободные дрова). И как можно меньше всяких наворотов. И дисплей получше, желательно не TNку. До покупки можно также погуглить какие Wi-Fi карты ставятся в модельку, которая приглянулась, и как у них с поддержкой в линуксе. В целом это наверное все рекомендации.

А остальной бред типа "линукс не для десктопа, а для красноглазиков" я даже коментировать не хочу.
Я вас понял.

Отправлено спустя 1 час 43 минуты 45 секунд:
AMD, встройка, 120hz, IPS. Треба ще погуглити.
https://rozetka.com.ua/ua/363885411/p363885411/
Polaris
Member
Аватар користувача
Звідки: Харьков

Повідомлення

Виртуализация для слабых :laugh:
Відповісти