Разгон памяти

Обсуждение оперативной памяти
Відповісти
Автор
Повідомлення
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

a_z_z_y

Гарні результати, в мене десь +/- такі самі були б, якби 3800 міг, а так поки що рекорд 54.7 здається.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

terminahtor
5900Х не може IF=1900 ?
Не має бута взагалі, чи не можна стабілізувати в тестах?
feniks_tm
Member
Аватар користувача
Звідки: Луцьк

Повідомлення

a_z_z_y: 16.03.2023 17:49 terminahtor
5900Х не може IF=1900 ?
Не має бута взагалі, чи не можна стабілізувати в тестах?
Мій і 1866 не міг))
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

a_z_z_y
Немає, код 07, хоть вішайся, які тільки напруги(пробував взагалі кінські варіанти) і варіанти не пробував, біоси і тп, глухо. Не повезло. Але, я так думаю, що це нюанс саме з агесою, бо коли я його тільки купив, в мене була B550 Aorus Master, це був самий старт Зен3, перші Агеси, так там на якомусь з біосів запустилось і працювало на 1900 взагалі без проблем. Правда я тоді ще не був вкурсі про WHEA і не подивився чи були вони чи ні.
спойлер
Зображення
Знайшов рекорд, але не думаю що він був стабільний, це я намагався вимкнути GDM на двурангах, вийшло:)
спойлер
Зображення
Востаннє редагувалось 16.03.2023 18:06 користувачем terminahtor, всього редагувалось 1 раз.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

terminahtor
Чув таку думку що IF=1900 має співпасти мамка та проц.
Тобто один проц на різних материнках може брати/не брати цю частоту.

Лежить в запасі 3300Х який не зміг IF=1900 на Asus B550I. Треба його на наявну Asus B550-E якось всунуту, спробувати теорію.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

a_z_z_y: 16.03.2023 17:30 Pathfinder
По розгону 3000 та 5000 ідентичні, бо мають однаковий IO чіп.
Тому DRAM Calculator не має окремого пункту для 5000 чіпів.

Гіга може мати глюки в біосі. Спробуйте оновити біос з останньою актуальною AGESA.

Мемтест в калькуляторі це бенчмарк (виключно швидкодії оперативки), а не мірялка стабільності :gigi:
Біос самий свіжий 37а.
Ну ок, IO те саме, але все інше зовсім різне.
Не через калькулятор, там в папці є мемтест. Але вже не буду його чіпати.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Pathfinder: 16.03.2023 18:08але все інше зовсім різне
Що саме там інше? Механізм роботи з пам'яттю ідентичний. Я просто зкопіпастив свої таймінги з Zen2, в мене колись був R7 3800X
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

terminahtor: 16.03.2023 17:35 Взагалі забудьте, це геть не показовий тест. Але якщо і в ньому є помилки, то це щось зовсім не те налаштовано в таймінгах:)
Pathfinder: 16.03.2023 17:22Кумарить бо помилки вже починаються майже зі старту.
Якщо це з профілем Анти, то ще реальна картина проблем вашої пам'ті :)
Мем бенч аіди тільки для погляду на швидкодію, бо підловив шо змінив другорядний і швидкодія значно впала. Так 51000/53000 читання і копіювання, а з другорядним було 38000
мемтест перезавантажу інший і буду юзати.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Pathfinder: 16.03.2023 18:08 Ну ок, IO те саме, але все інше зовсім різне.
При переході з В450 на В550, або з 3600Х на 5600Х - ніяких змін не помітив.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Вибачаюсь, я переплутав з стрестестом пам'яті в AIDA.
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

terminahtor: 16.03.2023 18:10 Що саме там інше? Механізм роботи з пам'яттю ідентичний. Я просто зкопіпастив свої таймінги з Zen2, в мене колись був R7 3800X
При переході з В450 на В550, або з 3600Х на 5600Х - ніяких змін не помітив.
Виробник МП і пам'яті. Чіпи хоч і самсунг але ж розпаюють їх самі виробники. :shuffle:
Е, забув, сильно може впливати невключений додатковий коннектор живлення на МП ?

Отправлено спустя 2 минуты 2 секунды:
terminahtor: 16.03.2023 18:14
Вибачаюсь, я переплутав з стрестестом пам'яті в AIDA.
Там тільки ФПУ грілка норм. Не лінкс але жарить більше ніж Прайм.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Pathfinder
Ми ж начебто говорили про різницю в КП між Zen2 та Zen3..? :spy:

Відправлено через 39 секунд:
Pathfinder: 16.03.2023 18:20Е, забув, сильно може впливати невключений додатковий коннектор живлення на МП ?
Взагалі ні. Ніколи його не підключав.

Відправлено через 2 хвилини 21 секунду:
Pathfinder: 16.03.2023 18:20Чіпи хоч і самсунг але ж розпаюють їх самі виробники.
Якщо чіпи умовно відбірні з несамим паршивим біном, їх поведінка +/- прогнозована. Мої 3200с14 гарантовано їдуть 4000@16-16-16-32-48@1.48в наприклад. І в багатьох так же само на аналогічних моделях плашок.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Pathfinder: 16.03.2023 18:20
terminahtor: 16.03.2023 18:10 Що саме там інше? Механізм роботи з пам'яттю ідентичний. Я просто зкопіпастив свої таймінги з Zen2, в мене колись був R7 3800X
При переході з В450 на В550, або з 3600Х на 5600Х - ніяких змін не помітив.
Виробник МП і пам'яті. Чіпи хоч і самсунг але ж розпаюють їх самі виробники. :shuffle:
Це я перевіряв на одному й тому самому кіті оперативки, який мігрував з райзен 3600 до райзен 5600.
Там таймінгі не прям в хлам затягнуті були. По калькулятору 3800 fast. Працювало і там і там однаково :up:
Pathfinder
Member
Аватар користувача
Звідки: Кожне покоління геймерів повинно отримати свого чекалкера

Повідомлення

Таймінги з ваших скринів не завелися на 3733. А от калькуляція з пресету 1900/3800 завелася. Але ще не перевіряв стабільність.
пішов скачаю мемтест і прогоню.
terminahtor
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Pathfinder: 16.03.2023 21:47Таймінги з ваших скринів не завелися на 3733
Я ж казав, що якась пара таймінгів там відрізняється для SR.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... d=321590489 - ось вам просто тони готових перевіренних варіантів таймінгів на будь-який смак, сам не раз користувався, там є посилання на скріни з пруфами і таймінгами, всіма можливими параметрами.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

Pathfinder
Я так розумію ZenTiming ми сьогодні не дочекаємося :gigi:

Наші скріни для 2х16гб комплектів + там пожато вхлам багато чого + підібраний вольтаж.
У вас 4х8гб, які женуться складніше.
Починати з того треба що запустити 3733 сл16, стабілізувати все. А потім переходити до 3800, а потім до сл14.
l-m
Member

Повідомлення

a_z_z_y: 16.03.2023 18:06 terminahtor
Чув таку думку що IF=1900 має співпасти мамка та проц.
Тобто один проц на різних материнках може брати/не брати цю частоту.
Так і є.
Причому що кумедно, у мене, наприклад, на бомж-мамці IF ходив до 1967 без помилок та деградації швидкодії, а на топовій тільки до 1900 (або до 1933 з гемором та стражданнями) на одному й тому самому процесорі.
ASTON
Member
Аватар користувача
Звідки: Kharkiv

Повідомлення

Запитаю тут.
Бачив, що 4х8Гб дає непоганий приріст в іграх відносно 2х8Гб. Особливо мінімальні ФПС.
Що думаєте? Є сенс докупити такі ж дві плагки пам'яті собі, щоб було 4х8Гб? Чи буде приріст формальний, який не побачити на глаз?
l-m
Member

Повідомлення

ASTON
Думаю, що 16 ГБ банально вже мало зараз, тому перейти на 32 ГБ гарна ідея. Але це мої заморочки)
А так-то, по пам'яті, різниця до 10%, залежно від гри. Тобто інколи й біля нуля. Якщо бачите, наприклад, різницю між 80 та 85 фпс, то приріст не формальний)
Але ймовірно ваш 5600 навіть з 2х8ГБ завантажує 6750ХТ на повну, тож по факту скоріше тільки можуть зменшитись статери, якщо вони десь бувають, а середній фпс залишиться без змін взагалі.
P.S. Такого ж ефекту зі зменшенням статерів можна досягти розгоном та тюнінгом таймінгів, якщо це не зроблено.
a_z_z_y
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ-Черкаси

Повідомлення

ASTON: 16.03.2023 23:02 Бачив, що 4х8Гб дає непоганий приріст в іграх відносно 2х8Гб. Особливо мінімальні ФПС.
Що думаєте? Є сенс докупити такі ж дві плагки пам'яті собі, щоб було 4х8Гб? Чи буде приріст формальний, який не побачити на глаз?
Нещодавно про це вже спілкувалися - лінк1, лінк2.
Якщо в двох словах:
При максимальному розгоні (до 3800мгц з тюнінгом таймінгів) одноранк (2х8гб) буде працювати майже так само швидко як і дворанк (або 4 плашки) (на тих самих таймінгах).
Відповісти