Чи є підставою помилки в memtest 86 для повернення пам'яті по гарантії?

Обсуждение оперативной памяти
Автор
Повідомлення
Gorvasrad
Member

Повідомлення

Всім миру, здоров'я і добра.
Купив у comtrading комплект ddr5 g.skill 7600 MHz. Перевірив вбудованим у віндовс засобом - без помилок. Через декілька днів почалися бсоди. Сьогодні перевірив memtest 86 - 2 проходи 11 помилок. Чи є це підставою для повернення пам' яті по гарантії?
https://drive.google.com/file/d/1YIXG3i ... sp=sharing
Rain Man
Member
Аватар користувача

Повідомлення

а уверены ли Вы что контроллер Вашего 13700к или мать которая в данном вопросе не озвучена тянет такую частоту 7600мгц.. скиньте память в сток прогоните этим тестом.. если есть ошибки, то да проблемы по памяти есть.. если нет ошибок, снижайте частоту от 7600 памяти пока не найдёте стабильную, на которой будет работать Ваш комплект мать, проц, память без ошибок.. в этом случае конечно окажется что Вы могли взять память попроще, но откровенно Вам скажу я сам долго бился с этим всем приколом и так и не завёл своё хмп 7600, но так вот бывает с высокочастотной памятью ) мать очень хорошую нужно, удачный процессор и тогда может быть, может быть Вам и покорится 7600 без особых проблем )
mamayawarlord
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: ZP

Повідомлення

Gorvasrad: 08.12.2023 22:24Чи є це підставою для повернення пам' яті по гарантії?
Да. Сдавайте смело . Я скажу больше - подобный дефект это 90% обращений с ОЗУ
Gorvasrad
Member

Повідомлення

Rain Man
Мп Asus Z790-H. На якій частоті Вам вдалось стабілізувати пам'ять?

Отправлено спустя 1 час 29 секунд:
Скинув біос в дефолт. Memtest 86 пройдено без помилок. Знову активував xmp профіль і за першу хвилину 400 помилок. Як зрозуміти, що оперативка робоча чи неробоча?
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Gorvasrad: 08.12.2023 22:24 Всім миру, здоров'я і добра.
Купив у comtrading комплект ddr5 g.skill 7600 MHz. Перевірив вбудованим у віндовс засобом - без помилок. Через декілька днів почалися бсоди. Сьогодні перевірив memtest 86 - 2 проходи 11 помилок. Чи є це підставою для повернення пам' яті по гарантії?
https://drive.google.com/file/d/1YIXG3i ... sp=sharing
Тільки якщо на базовій частоті помилки. У вас помилки на 7600- це оверклок і не є приводом робити висновок, що неробоча пам'ять. Скоріше за все у вас інше залізо її не тягне. У мене 7600 на 13900к і стріксі z790 запрацювала зі скрипом і то після того як для мамки пару обнов біосу вийшло, до того стабільно працювала тільки на 7400.
Який конфіг у вас? Тільки з повними найменуваннями, особливо пам'яті.

Відправлено через 2 хвилини 33 секунди:
Gorvasrad: 09.12.2023 11:05 Скинув біос в дефолт. Memtest 86 пройдено без помилок. Знову активував xmp профіль і за першу хвилину 400 помилок. Як зрозуміти, що оперативка робоча чи неробоча?
Оперативка робоча, ваша система не витримує розгін. Почніть зі спуску, при ввімкненому ХМР профілі (там їх три має бути, поставте XMP tweaked) спустіть частоту вручну спочатку до 7400 і проведіть тест, потім до 7200 доки не знайдете стабільну. Взагалі, далі потрібно гратися напругами IMC та IVR Tx. У вас або проц не вивозить, або мамка.
Rain Man
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Gorvasrad
обязательно обновите intel ME, на всякий случай обновите сверху 1501 последний биос от Вашей мамы.. и потом играйтесь, включайте xmp tweaked, а частоту вручную сначала 7400, потом 7200 и проходите тесты.. когда найдёте частоты на которой не буду сыпаться ошибки можете начать играться с ужиманием таймингов.. у всех по разному, вот мой нормально едет сейчас на 7000.. у Вас возможно 7200, а то и 7400 нормально поедет..

Отправлено спустя 8 минут 8 секунд:
если стоял 1402 после обновления прогоните ещё раз 7600 посмотрите как будет, регулярно обновляйте ME и биос, можете делать попытки после обнов пройти 7600 возможно с обновами что-то подтянут и заведётся Ваше родное хмп, на мать у Вас заявлено 7800, но на заборе много чего написано.. может с процом не повезло..
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

mamayawarlord: 09.12.2023 02:08
Gorvasrad: 08.12.2023 22:24Чи є це підставою для повернення пам' яті по гарантії?
Да. Сдавайте смело . Я скажу больше - подобный дефект это 90% обращений с ОЗУ
Сорі за якість, на роботі маю тільки пейнт
спойлер
hwbot.jpg
Gorvasrad
Member

Повідомлення

Я прямо в xmp1 профілі знизив частоту до 7200 і memtest 86 пройшов без помилок. Поставив 7400. Є помилки. Що дає xmp tweaked? А якщо на 7600 чи на 7400 підвищити напругу на пам'яті? Яку напругу треба підвищувати і до якого максимуму?
slv
Member

Повідомлення

Gorvasrad: 09.12.2023 12:17 Я прямо в xmp1 профілі знизив частоту до 7200 і memtest 86 пройшов без помилок. Поставив 7400. Є помилки. Що дає xmp tweaked? А якщо на 7600 чи на 7400 підвищити напругу на пам'яті? Яку напругу треба підвищувати і до якого максимуму?
Поддержка процессоров
Intel Core / Pentium Gold / Celeron под сокет LGA1700 для 12-го и 13-го поколения

Максимальная частота памяти
7800 МГц
Может, проблема не с памятью, а , например, с материнкой ?
mamayawarlord
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: ZP

Повідомлення

avuremybe: 09.12.2023 12:08
mamayawarlord: 09.12.2023 02:08
Да. Сдавайте смело . Я скажу больше - подобный дефект это 90% обращений с ОЗУ
Сорі за якість, на роботі маю тільки пейнт
спойлер
hwbot.jpg
Ну его никто не заставлял покупать памяти на предел возможностей. Но формально, обратиться с рекламацией можно
avuremybe
Member
Аватар користувача

Повідомлення

mamayawarlord: 09.12.2023 12:26
avuremybe: 09.12.2023 12:08
Сорі за якість, на роботі маю тільки пейнт
спойлер
hwbot.jpg


Ну его никто не заставлял покупать памяти на предел возможностей. Но формально, обратиться с рекламацией можно

Та я ж без претензій :beer:
Народилась смішна картинка в голові - поділився зі спільнотою
Rain Man
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Gorvasrad
есть вшитые в хмп модуля памяти тайминги, а xmp tweaked это мама сама подбирает вторички и прочее.. ну вот вы нашли свои 7200 можете вручную попробовать 34-42-42-42-84 прописать и будет Вам счастье либо ещё ужать тайминги если получится.. а напряжение на память автоматически докинет напряжение на проц, будете и с этим тогда ещё проблемы решать.. я бы не подымал на память напряжение, а то действительно можете повезти по гарантии ) зачем насиловать и так не шибко холодное железо д5 не очень любит высокие температуры
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Gorvasrad: 09.12.2023 12:17 Яку напругу треба підвищувати і до якого максимуму?
Поряд є тема, називається "розгон пам'яті", вивчайте, там є це все. Яку напругу я писав вище в цій темі, приміром.

Відправлено через 1 хвилину 59 секунд:
mamayawarlord: 09.12.2023 12:26
avuremybe: 09.12.2023 12:08
Сорі за якість, на роботі маю тільки пейнт
спойлер
hwbot.jpg
Ну его никто не заставлял покупать памяти на предел возможностей. Но формально, обратиться с рекламацией можно
І отримати формальну відповідь, що пам'ять ок? Тут хіба що повернути, якщо строк не вийшов і слідів експлуатації немає.
acm_fan
HWBOT OC Team
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Gorvasrad: 08.12.2023 22:24Купив у comtrading комплект ddr5 g.skill 7600 MHz
Такой?
https://hotline.ua/ua/computer-moduli-p ... gx2-tz5rk/
И что производитель памяти говорит про платы?
https://www.gskill.com/qvl/165/374/1665 ... -TZ5RK-QVL
На Гигу и MSI вообще по одной шт и они - вот так сюрприз - двухслотовые, а не как Ваша (на 4-е). Когда купите Apex, а он не сможет - тогда и идите в сервис.
И да, 13700K это как бы отбраковка, потому 7600 МГц даже руками это успех, не говоря уже про "из коробки", тем более не на топ-маме.
Из коробки хорошо если 6400 МГц без проблем.
спойлер
Ну и оверклокеры пошли :facepalm:
Gorvasrad
Member

Повідомлення

acm_fan
Я вже себе до овеклокерів не відношу. Оверклокер - це коли купуєш пам'ять на 4800 МГц і потім розганяєш до 7200. Я вже застарий для цього. Тому і купую таке, щоб працювало з коробки.

Отправлено спустя 2 минуты 43 секунды:
На 13900к більше шансів, що дана пам'ять запрацює не 7600? Чи там знову лотерея з кп?
Grava
Member
Аватар користувача
Звідки: Запоріжжя

Повідомлення

Gorvasrad: 09.12.2023 14:04Тому і купую таке, щоб працювало з коробки
З коробки інтел гарантує
Up to DDR5 5600 MT/s
, все вище - як повезло.
GreenMile
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Gorvasrad: 09.12.2023 14:07 На 13900к більше шансів, що дана пам'ять запрацює не 7600? Чи там знову лотерея з кп?
А ви мое повідомлення про 13900 вище читали, чи вібірково це робите?

І може спочатку, все ж таки, удостоїте нас відповіддю на питання на початку теми, яка саме у вас модель пам'яті?
Gorvasrad
Member

Повідомлення

GreenMile
F5-7600j3646g16gx2-tz5rs.
abcdeyka
Member
Аватар користувача
Звідки: Киев

Повідомлення

Вы бы ознакомились с темами по памяти на вашей платформе, благо ру оверы не забанили. А то тут завели брак, должно и ТД ТП. Теперь все по-новому изобретаем велик, или колесо...

Отправлено спустя 3 минуты 33 секунды:
И не поддерживание памяти 7600 не является гарантийным случаем. Толь в течение 2х недель можете вернуть память. Без следов использования. :beer:
overbloher
Member

Повідомлення

Gorvasrad: 09.12.2023 11:05 Скинув біос в дефолт. Memtest 86 пройдено без помилок. Знову активував xmp профіль і за першу хвилину 400 помилок. Як зрозуміти, що оперативка робоча чи неробоча?
Дружище, ну я мыслю так: прихожу я в магазин и вижу товар, работа которого заявлена на определенных частотахю Я его покупаю и он не работает как заявлено? Какие ещё вопросы могут быть? Зачем они написали на коробке XMP, если он не работает? Что ты хочешь здесь узнать? Люди просто проводят свободное время, общаются и самоутверждаются за счет менее опытных.
Отнеси назад и возьми рабочую память. Ты имеешь на это право по закону.
Відповісти