Проблема с профилем EXPO и частотой 6000 DDR5

Обсуждение оперативной памяти
Автор
Повідомлення
plexonet
Junior

Повідомлення

Всем привет, может кто сталкивался с проблемой частоты памяти:

Материнка Asus X670 prime pro wifi
Процессор Ryzen 7 7700
Память G.SKILL Flare X5 ( F5-6000J3636F16G )
На память заявлена частота 6000 при таймингах 36-36-36-96 on 1,35v

После обновления биоса на последний ( AM5PI 1.0.0.5 patch C ) перестала работать по профилю EXPO 6000 mhz , после запуска профиля просто происходит вроди два сигнала, крутятся куллеры и горит пост контроллер ошибка процессора с черным экраном , ждал минут 15 ничего не произошло , думал что может какое-то тестирование памяти происходит. В общем работает память только в стоке на 4800 мгц.

Кто сталкивался с таким чипсетом и памятью, может есть какие-то специфические настройки еще ? На прошлом биосе все работало когда выбирал EXPO , допускаю что проблема в новом биосе, но это не точно.
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

вручну розігнати
size222
Junior
Аватар користувача

Повідомлення

Возможно, прозвучит банально, но что если откатить биос на рабочую версию?
Andrii_s
Junior

Повідомлення

Смішно, але мав схожу проблему. Оновив bios на платі B650-e, оскільки там була графа про підвищення стабільності роботи, і звісно ж почав ловити не часті, але все ж сині екрани. Згодом було ще одне оновлення. І знову не допомогло.

Відкатився на старішу версію і забив на "покращення" :gigi: .
Paradox1306
Member
Аватар користувача
Звідки: Київ

Повідомлення

Andrii_s: 26.03.2023 02:00 Смішно, але мав схожу проблему. Оновив bios на платі B650-e, оскільки там була графа про підвищення стабільності роботи, і звісно ж почав ловити не часті, але все ж сині екрани. Згодом було ще одне оновлення. І знову не допомогло.

Відкатився на старішу версію і забив на "покращення" :gigi: .
виробники мат плат прямо пишуть що якщо все працює не потрібно оновлюватись
Batarei
Junior

Повідомлення

plexonet: 27.02.2023 13:48 Всем привет, может кто сталкивался с проблемой частоты памяти:

Материнка Asus X670 prime pro wifi
Процессор Ryzen 7 7700
Память G.SKILL Flare X5 ( F5-6000J3636F16G )
На память заявлена частота 6000 при таймингах 36-36-36-96 on 1,35v

После обновления биоса на последний ( AM5PI 1.0.0.5 patch C ) перестала работать по профилю EXPO 6000 mhz , после запуска профиля просто происходит вроди два сигнала, крутятся куллеры и горит пост контроллер ошибка процессора с черным экраном , ждал минут 15 ничего не произошло , думал что может какое-то тестирование памяти происходит. В общем работает память только в стоке на 4800 мгц.

Кто сталкивался с таким чипсетом и памятью, может есть какие-то специфические настройки еще ? На прошлом биосе все работало когда выбирал EXPO , допускаю что проблема в новом биосе, но это не точно.
Друг, какие чипы памяти стоят в этой оперативке?
Megaclite
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Batarei: 14.04.2023 18:42
plexonet: 27.02.2023 13:48 Всем привет, может кто сталкивался с проблемой частоты памяти:

Материнка Asus X670 prime pro wifi
Процессор Ryzen 7 7700
Память G.SKILL Flare X5 ( F5-6000J3636F16G )
На память заявлена частота 6000 при таймингах 36-36-36-96 on 1,35v

После обновления биоса на последний ( AM5PI 1.0.0.5 patch C ) перестала работать по профилю EXPO 6000 mhz , после запуска профиля просто происходит вроди два сигнала, крутятся куллеры и горит пост контроллер ошибка процессора с черным экраном , ждал минут 15 ничего не произошло , думал что может какое-то тестирование памяти происходит. В общем работает память только в стоке на 4800 мгц.

Кто сталкивался с таким чипсетом и памятью, может есть какие-то специфические настройки еще ? На прошлом биосе все работало когда выбирал EXPO , допускаю что проблема в новом биосе, но это не точно.
Друг, какие чипы памяти стоят в этой оперативке?
Samsung B-die, ясно же
Lsee
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю!
Таж сама проблема. Проц 7700х, Asus X670 TUF E-Plus, пам'ять - Kingston Fury Beast 6000 (KF 560C40-16) 32Gb.
Після збірки ПК не заводився DOCP - ребутався безкінечно, періодично пробував та через декілька днів запрацював та все було норм.
Доки я не вирішив оновити біос на 1616 версію.
Тепер та сама проблема - з увімкненим DOCP стабільний ребут. Зміна частоти вручну теж призводить до цієї ж проблеми. Працює на 4800 без проблем. Десь бачив відос, де радять купувати пам'ять саме з підтримкою EXPO. Почекаю якийсь час, може проблему похендлять новішими апдейтами біоса. Але якщо хтось підкаже воркараунд - буду вдячний :beer:
AndP
Member

Повідомлення

Lsee: 01.06.2023 11:52 Вітаю!
Таж сама проблема. Проц 7700х, Asus X670 TUF E-Plus, пам'ять - Kingston Fury Beast 6000 (KF 560C40-16) 32Gb.
Після збірки ПК не заводився DOCP - ребутався безкінечно, періодично пробував та через декілька днів запрацював та все було норм.
Доки я не вирішив оновити біос на 1616 версію.
Странно, у меня 7700х, память Kingston Fury Beast 6000 2 х 16 Гиг, но материнка Гигабайт. Память работает на 6000. БИОС пред-пред-последний. Вот загрузил крайний БИОС, буду обновлять.
Были вылеты в перезагрузку, при мах нагрузке, когда стоял Лимит 70*С.
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lsee: 01.06.2023 11:52 Вітаю!
Таж сама проблема. Проц 7700х, Asus X670 TUF E-Plus, пам'ять - Kingston Fury Beast 6000 (KF 560C40-16) 32Gb.
Після збірки ПК не заводився DOCP - ребутався безкінечно, періодично пробував та через декілька днів запрацював та все було норм.
Доки я не вирішив оновити біос на 1616 версію.
Тепер та сама проблема - з увімкненим DOCP стабільний ребут. Зміна частоти вручну теж призводить до цієї ж проблеми. Працює на 4800 без проблем. Десь бачив відос, де радять купувати пам'ять саме з підтримкою EXPO. Почекаю якийсь час, може проблему похендлять новішими апдейтами біоса. Але якщо хтось підкаже воркараунд - буду вдячний :beer:
Після патчу амд плати ліпять занадто занижений вольтаж на контролер, тому пам'ять не хоче брати частоти. Ехро проблему не вирішує та й взагалі не працює, на скільки я пам'ятаю. Офсет на плюс вони теж випілили, бо ідіоти. Можна десяток раз спробувати бутнути на різній частоті пам'яті і коли плата сама на авто додумається виставити значення близькі до 1.3, то десь на 5400-5600 ваша пам'ять запрацює.
Lsee
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю!
Дякую за відповіді!
Продовження історії наступне: поставив я найстаріший доступний біос(1409) з оф сайту Асус, де в патчноутах ще не було вказано про зниження напруги і в мене завівся комп з увімкненим DOCP.
Але радість моя була недовгою - через кілька днів проблема знову виникла і тепер комп не заводиться з DOCP чи зі зміненою частотою на вищу ніж 4800. Точніше, заводиться в сейф моді та пропонує зайти в біос та скинути його на дефолт.
Хоча є одна цікава особливість - коли комп пропрацює якийсь час, завантажившись на 4800, то при вмиканні DOCP все заводиться та працює нормально до наступного тривалого вимкнення.
Ось так я купив собі райзен замість старенького 4790К :rotate:

Надіюсь, щось з цим будуть робити, бо проблема досить розповсюджена.

Але якщо будуть думки - буду вдячний :beer:
DuckRider
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Lsee: 15.06.2023 13:20 Вітаю!
Дякую за відповіді!
Продовження історії наступне: поставив я найстаріший доступний біос(1409) з оф сайту Асус, де в патчноутах ще не було вказано про зниження напруги і в мене завівся комп з увімкненим DOCP.
Але радість моя була недовгою - через кілька днів проблема знову виникла і тепер комп не заводиться з DOCP чи зі зміненою частотою на вищу ніж 4800. Точніше, заводиться в сейф моді та пропонує зайти в біос та скинути його на дефолт.
Хоча є одна цікава особливість - коли комп пропрацює якийсь час, завантажившись на 4800, то при вмиканні DOCP все заводиться та працює нормально до наступного тривалого вимкнення.
Ось так я купив собі райзен замість старенького 4790К :rotate:

Надіюсь, щось з цим будуть робити, бо проблема досить розповсюджена.

Але якщо будуть думки - буду вдячний :beer:
Подивись в сторону співвідношення контролеру пам'яті до частоти пам'яті. 1:2 можна спробувати поставити
Lsee
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю! Дякую, я спробував, фух... думав що ріг не увімкнеться більше. Годину безуспішних ребутів та від'єднання живлення - всеж-таки завівся. Скинув на дефолт. Хай працює на 4800 поки не нагуглиться солюшн. Може продам райзен та придбаю собі знову інтел)
manbearboar
Member

Повідомлення

В этих биосах Асус возился с vsoc (cpu soc voltage), попробуйте вручную фиксировать между 1.2 и 1.3V
Lsee
Member
Аватар користувача

Повідомлення

Вітаю! Дякую за відповідь.

Я наче розібрався в чому є проблема у моєму випадку, можливо у автора теми теж щось подібне.
Виявляється, що Kingston виробляє модулі пам'яті з підтримкою XMP для Intel та з підтримкою XMP/EXPO для Intel та AMD.
Згідно даташиту(https://www.kingston.com/datasheets/KF560C40BBK2-32.pdf) мої планки сумісні тільки з XMP, а сумісні з EXPO (https://www.kingston.com/datasheets/KF5 ... EK2-32.pdf) мають літеру E у ідентифікаторі моделі. Хоча в обох випадках на упаковках присутні лого як Intel, так і AMD.
Доречі на теперішній час Телемарт вже почав вказувати цю інфу у характеристиках моделі у себе на сайті.

PS на сьогодні моя знову несподівано запрацювала з DOCP, але надовго чи)

PPS придбав планки, промучався місяць, думаючи на проц чи мамку, а виявляється он воно як. Буду продавати і купувати сумісні.
Prescott
Member
Аватар користувача
Звідки: Dnipro

Повідомлення

Lsee: 03.07.2023 15:37Виявляється, що Kingston виробляє модулі пам'яті з підтримкою XMP для Intel та з підтримкою XMP/EXPO для Intel та AMD.
Да, и очень желательно внимательно купить нужный комплект, я так и сделал перед этим уточнив несколько раз у людей с форума что они купили, как оно завелось и насколько проблемно. Взял такой кит
https://telemart.ua/ua/products/kingsto ... 6bbeak232/
Всё завелось без проблем, тайминги ужались, очень доволен. Максимально всё беспроблемно прошло.
AndP
Member

Повідомлення

Prescott: 08.07.2023 19:24 Да, и очень желательно внимательно купить нужный комплект, я так и сделал перед этим уточнив несколько раз у людей с форума что они купили, как оно завелось и насколько проблемно. Взял такой кит
https://telemart.ua/ua/products/kingsto ... 6bbeak232/
Всё завелось без проблем, тайминги ужались, очень доволен. Максимально всё беспроблемно прошло.
Странно. У меня с профилем ХМР и все завелось на 6000, без проблем.
Timedemo
Member
Звідки: Ненька Украина

Повідомлення

Lsee: 03.07.2023 15:37 Вітаю! Дякую за відповідь.

Я наче розібрався в чому є проблема у моєму випадку, можливо у автора теми теж щось подібне.
Виявляється, що Kingston виробляє модулі пам'яті з підтримкою XMP для Intel та з підтримкою XMP/EXPO для Intel та AMD.
Згідно даташиту(https://www.kingston.com/datasheets/KF560C40BBK2-32.pdf) мої планки сумісні тільки з XMP, а сумісні з EXPO (https://www.kingston.com/datasheets/KF5 ... EK2-32.pdf) мають літеру E у ідентифікаторі моделі. Хоча в обох випадках на упаковках присутні лого як Intel, так і AMD.
Доречі на теперішній час Телемарт вже почав вказувати цю інфу у характеристиках моделі у себе на сайті.

PS на сьогодні моя знову несподівано запрацювала з DOCP, але надовго чи)

PPS придбав планки, промучався місяць, думаючи на проц чи мамку, а виявляється он воно як. Буду продавати і купувати сумісні.
асус пропонує свої профілі розгону, вони працюють чудово. в мене звичайні зелені хунікси 4800. Мамка запропонувала 6000 32-36-36 при 1.25. працює як швейцарський годинник. також була кінгстон с експо 5200. була таж сама дадяга, не хотіли працювать, вибрав інший режим запропонований асусом, і працювала ідеально. щось вони там намудрили з цим експо трохи.
Krovatka
Member
Аватар користувача
Звідки: Днепр

Повідомлення

Aorus b650 elite ax + Team T-Force Delta RGB 32GB (2 x 16GB) DDR5 6000 (PC5 48000) Desktop Memory Model FF3D532G6000HC30DC01, профиль xmp 30-36-36-76 1.35 полет нормальный уже месяца 3, а на последнем f8 bios с новой agesa не стартует, помог откат на f7
AndP
Member

Повідомлення

plexonet: 27.02.2023 13:48 Всем привет, может кто сталкивался с проблемой частоты памяти:

Материнка Asus X670 prime pro wifi
Процессор Ryzen 7 7700
Память G.SKILL Flare X5 ( F5-6000J3636F16G )
На память заявлена частота 6000 при таймингах 36-36-36-96 on 1,35v
только что запустил одну такую же планку. Вообще без проблем. У меня на 5600. Проц аналогичный, материнка Гига, биос крайний.
Відповісти